МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко – технічний кандидат Януковича?

06/10/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Можна припустити, що ми є свідками не припинення закулісних "шлюбних" ігор Януковича і Тимошенко, а початку реалізації більш тонкої стратегії узурпації влади найбільшими політико-олігархічними угрупуваннями. Тому, як казав антифашист Юліус Фучік, "Будьте пильними!".

Повністю статтю читайте за адресою:
http://pravda.com.ua/news/2009/6/10/96310.htm

Відповіді

 • 2009.06.10 | AK

  Текст статті повністю (/)

  Тимошенко – технічний кандидат Януковича?
  10.06.2009 17:39 ___ Андрій Левус, для УП

  Протягом двох тижнів тривала завершальна стадія переговорів БЮТ і Партії Регіонів щодо створення коаліції з метою конституційного закріплення влади Тимошенко та Януковича на найближчу п’ятирічку. Вони домовляються вже близько 2 років.
  У вересні 2008 Тимошенко не наважилася піти на відкритий альянс з лідером регіоналів. Головною причиною цього була самовпевненість та небажання ділитися. Блок Тимошенко тоді мав високий рейтинг, економічна криза здавалася черговою інформаційною мильною бульбашкою.
  Травневі переговори відбувалися на зовсім іншому тлі. Популістська політика уряду у химерному поєднанні з негативними явищами світової кризи спричинила небувалу економічну катастрофу в Україні.
  Попри переможні заяви про перевиконання бюджету, люди на власній кишені відчули всі "радощі" "Українського прориву". Рейтинг Тимошенко почав стрімко падати. Для виходу з ситуації і збереження влади вона змушена була активізувати переговори з ПР.
  Країна завмерла в очікуванні конституційного перевороту. Першим сигналом ПРіБЮТ стало звільнення міністра оборони Єханурова та оголошення наступного парламентського тижня пленарним.
  Та цієї неділі пролунали виступи Януковича ("І я не я, і хата не моя") і Тимошенко ("Не виноватая я, он сам ко мне пришле").
  Лідери БЮТ і ПР тепер прагнуть постати в очах суспільства в образі рятівників нації від конституційного перевороту. Якщо послухати цих політиків, то складається враження, що положення про обрання президента парламентом з’явилося на порядку денному змовників з ініціативи людини-невидимки.
  Без сумніву, Янукович виглядає у цій ситуації значно краще. Він перший заявив про своє неприйняття позбавлення народу права обирати президента.
  Тож спроба домовитися з Тимошенко не завдасть значного удару по рейтингу Януковича. Його електорат дисциплінований і консервативний. Януковичу необхідно лише навести порядок у партії і налагодити діалог з тими групами ПР, які прагнули об’єднання з БЮТ.
  Тимошенко виходить з цієї безрезультатної коліціади з непоправними політичними втратами.
  По-перше, національний електорат, зосереджений на Західній Україні, остаточно розчарувався у своїй колишній "Богині". Покращити цю ситуацію до виборів президента Тимошенко вже не зможе.
  По-друге, у фракції БЮТ розпочався процес відкритого сепаратизму. Понад тридцять депутатів висловили свою незгоду на альянс з регіоналами.
  По-третє, орієнтована на Тимошенко частина фракції НУНС також змушена відійти від лінії її безоглядної підтримки.
  Перед нами, панове, заключний акт вистави під назвою "незаплямована Юля". До лідера БЮТ протягом багатьох років "не прилипала" жодна пляма – афера ЄЕСУ, звинувачення в корупції, створення коаліції ТЛЯ (Тимошенко, Литвин, Янукович) у 2006 році, співпраця з комуністами, повернення до влади соратників Медведчука.
  "Строк придатності" проекту "Юля" вийшов чітко по інструкції – 10 років. Її рожева мрія посісти крісло президента України вже ніколи не збудеться.
  Що ж їй залишається робити далі? По-перше, вона спробує втриматися при владі для того, щоб утримати біля себе спонсорів-олігархів. По-друге, участь Тимошенко у президентських виборах уже є актом відчаю і спробою зробити гарну міну за поганої гри.
  Тимошенко усвідомлює, що не переможе і це змушує її домовлятися з іншими учасниками президентських перегонів. Ні Яценюк, ні Ющенко не підуть на контакт з Тимошенко. Залишається лише один гравець, який може домовитися з Тимошенко, – і це, зрозуміло, Янукович.
  Хто уважно читав або слухав недільні заяви фігурантів невдалої антиконституційної змови, той помітив, що і Янукович, і Тимошенко не виключають проведення конституційної реформи та створення коаліції після президентських виборів.
  Очевидно, Янукович і Тимошенко просто не змогли поділити державні посади і ресурси, однак досягнули певних політичних домовленостей. Предметом цих домовленостей є спосіб співіснування БЮТ і ПР після виборів.
  Тимошенко, на мою думку, включається в передвиборчу боротьбу в ролі технічного кандидата Януковича. Вона забирає на себе весь негатив кризи, вона критикує Яценюка та Ющенка і відбирає у них голоси виборців. У свою чергу ПР не вимагає відставки Тимошенко, допомагає їй у прийнятті так званої "антикризової програми" і зачистці уряду від "помаранчевих" міністрів.
  Змовники розраховують, що Янукович перемагає на виборах, і вже після цього створюється коаліція ПРіБЮТ, яка залишає Тимошенко на посаді прем’єр-міністра України.
  Для Януковича така схема є доволі прийнятною – він уникає відповідальності за бездарну економічну політику Тимошенко, виступає в ролі рятівника нації і отримує необхідні голоси БЮТ для конституційної реформи у 2010 році.
  Таким чином, ПРіБЮТ просто відтерміновує свій прихід до влади. Болюче для суспільства питання обрання президента в парламенті, усувається. Тимошенко і Янукович отримують бажані посади та повноваження.
  Можна припустити, що ми є свідками не припинення закулісних "шлюбних" ігор Януковича і Тимошенко, а початку реалізації більш тонкої стратегії узурпації влади найбільшими політико-олігархічними угрупуваннями. Тому, як казав антифашист Юліус Фучік, "Будьте пильними!".

  Андрій Левус, для УП
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.10 | Радикальный Либерал

   А смысл?

   А смысл технических кандидатов при 2-х туровых выборах, всё равно Янукович не наберёт больше 50%, а если во 2-й тур вместе с ним выйдет Тимошенко она перестанет быть техническим кандидатом, ведь не будет же "запад" голосовать за Януковича?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.11 | AK

    Re: А смысл?

    Радикальный Либерал пише:
    > А смысл технических кандидатов при 2-х туровых выборах, всё равно Янукович не наберёт больше 50%, а если во 2-й тур вместе с ним выйдет Тимошенко она перестанет быть техническим кандидатом, ведь не будет же "запад" голосовать за Януковича?

    І за Тимошенко після того, що сталося, багато хто голосувати не будуте.
    Багато хто на заході і в центрі просто не піде на другий тур або проголосує проти обох.
    Схід дружно проголосує за Януковича.
    Тому Тимошенко дуже зручний суперник для Януковича у другому турі.

    (Зауважте, що у цьому разі навіть не потрібна її згода бути технічним кандидатом, що працює на Януковича. У ситуації, що склалася, вона буде ним у будь-якому разі.)

    Якщо Юля у другий тур не виходить, то вона може закликати своїх фанатичних прихильників (а вони в неї неодмінно залишаться) голосувати за Януковича, або, в крайньому разі, голосувати проти обох або не йти на вибори. Цим самим вона теж забезпечить перемогу Януковича.
  • 2009.06.11 | ilia25

   Я, доречі, давно попереджав..

   Ще під час виборів 2006-го я наполягав, що своєю обіцянкою ніколи не блокуватись з ПР Тимошенко сама загнала себе в кут. Точніше віддала свою долю в руки свого головного ворога -- Ющенка. Тобто мазохізм та політичне самогубство в перспективі.

   І ще я тоді писав що для Ющенка єдиний шансі далі визначати напрямок розвитку країни, це коаліція з ПР (прем'єр Єхануров, спікер -- Мороз, Януковча в дупу, або в міністерство транспорту на вибір). Тоді ПР була на таке згодна.

   Мораль -- які ж вони усі мудаки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.11 | Адвокат ...

    Та Ви що!

    ilia25 пише:

    > І ще я тоді писав що для Ющенка єдиний шансі далі визначати напрямок розвитку країни, це коаліція з ПР (прем'єр Єхануров, спікер -- Мороз, Януковча в дупу, або в міністерство транспорту на вибір). Тоді ПР була на таке згодна.

    І хто ж Вам такеє вповів? Невже Хам,-- особисто? І на греця пруцякам той спікєр атмарожений? І Прем`єр,-- не їхній. Лана, Хама,-- нах. А пруцякам що від тего смачьного та поживного? Мабуть вони те ж, сдом за ТЮлькою занедужали були на політичний мазохізм?


    > Мораль -- які ж вони усі мудаки.

    Вони,-- не мудаки. Вони,-- мерзотники. А от справжні мудаки,-- це ті, що за отих мерзотників голосують!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.11 | ilia25

     Я просто розумію, що відбувається в українській політиці (л)

     На відміну від багатьох місцевих "експертів".


     Адвокат ... пише:
     > ilia25 пише:
     >
     > > І ще я тоді писав що для Ющенка єдиний шансі далі визначати напрямок розвитку країни, це коаліція з ПР (прем'єр Єхануров, спікер -- Мороз, Януковча в дупу, або в міністерство транспорту на вибір). Тоді ПР була на таке згодна.
     >
     > І хто ж Вам такеє вповів? Невже Хам,-- особисто?

     Мені ніхто особисто не вповів, це було зрозуміло кожному, хто має інтернет і голову на плечах. Отут (наприлкад) я пояснював чому саме цей варіант є для регіонів прийнятним:
     http://www2.maidan.org.ua/n/arch2006/1143673361

     Цікаво що "повертайтесь в Україну" і тоді було єдиним аргументом в деяких ідіотів.

     Ну а згодом в інтернеті було багато витоків що цей сценарій підтверджували. Наприклад це з інтерв'ю Азарова на сайті Регіонів:

     "–Вопрос распределения должностей на этих консультациях не стоял. Но мы выдвинули четкое предложение, что ради интересов и единства страны мы готовы пойти на очень большой компромисс и готовы уступить место премьера, например, Еханурову."
     http://www.partyofregions.org.ua/faces/449b8d958454c/view_print/

     Я тоді був переконаний, що Ющенко скористається цим розкладом -- але навіть я не міг оцінити маштаби його інтелектуальної та моральної нікчемності.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.11 | GreyWraith

      Слова людей із ПРУ дуже мало важать

      Це вже було доведено практикою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.11 | ilia25

       Тобто якщо вони вам скажуть що 2 + 2 = 4, ви їм теж не повірите?

       GreyWraith пише:
       > Це вже було доведено практикою.

       Мабуть все ж таки це залежить від обставин та змісту їх заяв.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.06.11 | GreyWraith

        А Ви впевнені, що вони знають?

        Он вони самі хваляться, що замість вчитися у школі, шапки крали. :lol:

        ilia25 пише:
        >GreyWraith пише:
        >>Це вже було доведено практикою.
        >Мабуть все ж таки це залежить від обставин та змісту їх заяв.
        Я маю на увазі, не заяви, а речі серйозні. Різні угоди наприклад.
 • 2009.06.11 | Sean

  а хтось тут ще казав, що Яценюк, мовляв,

  зніметься на користь Януковича.
 • 2009.06.11 | oscar

  Питаннячко виникло...

  Юлія Тимошенко себе як політик поховала. Може, не остаточно, але достатьно для того, щоб не сподіватися на перемогу у президентських перегонах. Врятує її хіба що якесь чудо.
  Віктор Ющенко не має реальних шансів відновити в потрібній мірі довіру неполітизованого електорату, яку втратив за роки правління. А політизованого не вистачить.
  Арсеній Яценюк зараз рейтингує тільки тому, що за нього ще ніхто не брався у чорнопіарному плані. Сподіватися, що й не візьмуться, нема підстав, а розповісти є чого. На Сході вистачить Кожи та його пальця, на Заході - кримських роликів, де він вперто зве себе хохлом. А якщо й не вистачить - добавлять ще, Яценюк добрий генератор власних проблем.

  Ось і народилося питання: чи залишилися ще в України шанси не стати "усьо буде Донбас" після 17.01.2010 року?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.11 | AK

   Якщо лохторат клюватиме на чорний піар, то в України нема шансів

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.11 | oscar

    Тобто знов політикам не пощастило з народом?

    Якщо ви це про Яценюка, то ані ганебна історія з Кожей, ані заяви Яценюка про власний хохлізм у Криму, не є чорним піаром - то є факти. Чи винний у цьому "лохторат" - вирішувати вам.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.16 | AK

     Ваш допис є прикладом чорного піару.

     oscar пише:
     > Якщо ви це про Яценюка, то ані ганебна історія з Кожей,

     Не бачу нічого ганебного для Яценюка в існорії з Кожею.

     > ані заяви Яценюка про власний хохлізм у Криму, не є чорним піаром - то є факти. Чи винний у цьому "лохторат" - вирішувати вам.

     У таких випадках дають лінк на оригінал, щоб зацікавлені співбесідники могли самі побачити чи почути, що там було сказано насправді.
 • 2009.06.11 | Bestt

  дуже схоже, що так і є



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua