МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ радить ігровикам, забороненим БЮТом, іти до суду

06/11/2009 | Микола Гудкович

Такий собі психологічний етюд.


В БЮТ радять гральному бізнесу судитись з владою

Депутат від БЮТ Наталя Королевська пропонує підприємцям, які внаслідок дії закону втратять свій гральний бізнес, судитися із владою з метою отримання компенсацій за раніше вкладені у цю сферу діяльності кошти.

Про це вона заявила в четвер, коментуючи подолання Верховною Радою вето Президента на закон про заборону грального бізнесу в Україні, передає УНІАН.

«Ми були єдиною державою у світі, в якій не було державного регулювання грального бізнесу», — сказала Королевська, зауваживши, що впродовж трьох місяців необхідно докласти зусиль для прийняття відповідного регуляторного законодавства у цій сфері і надати представникам грального бізнесу працювати у спеціально створених гральних зонах на нормальних цивілізованих умовах.

Водночас, як зауважила народний депутат, особи, які втратять роботу в гральному бізнесі, повинні на загальних засадах зареєструватися як безробітні.

На запитання журналістів, яким чином власники грального бізнесу, які вклали у нього значні кошти, можуть отримати компенсації, Королевська зауважила, що 70% цього бізнесу діяло у тіні.

«Звичайно, ті суми, які були оплачені легально, є судова практика, будь ласка, подавайте до суду, і згідно з рішенням суду повертайте ці кошти», — порадила підприємцям Королевська.

Як повідомив з парламентської трибуни представник президента у Верховній Раді Ігор Попов, за оцінками експертів, внаслідок заборони грального бізнесу в Україні роботу втратять близько 200 тис. осіб.

Як відомо, за закриття грального бізнесу висловлювалась прем'єр і лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

УП

Вряди-годи бютівка каже щось слушне, але в мене чомусь відразу виникає підозра: де зачіпка, в чому пастка? :)

Відповіді

 • 2009.06.11 | 123

  вони свідомо прийняли закон, який означає виплати з бюджету

  компенсацій збитків та неотриманих прибутків.

  виглядає, вони є шкідниками.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.11 | Микола Гудкович

   Дякую. Бо я здогадувався, що бобік здох, але не знав, як саме

  • 2009.06.11 | Микола Гудкович

   Подивіться, блск, я загалом правильно змалював ситуацію? (/)   → БЮТ пропонує «ігровикам» отримати своє в суді

   Якщо ви радієте з заборони грального бізнесу, то зачекайте. Я теж був радів.

   Подивімося, що саме відбувається.

   Є бюджет України. Він є хронічно дефіцитним і його треба наповнювати.
   І є гральний бізнес. Він є аморальним і його треба заборонити.

   Як можна було зробити. Ухвалити закон, згідно якому після того, як термін чинності ліцензій «ігровиків» добігає кінця, вони не можуть його подовжити. І заборонити гральний бізнес узагалі — після того, як втратить чинність остання ліцензія. Так, я дуже розумний.

   А як було зроблено? Було ухвалено закон, згідно якому просто сьогодні ж легальний досі бізнес став нелегальним. Президент скористався правом вето; Верховна Рада це вето подолала.

   (Все це, звісно, супроводжується масованою демагогією на тему: «Ми (себто БЮТ і ПРУ) проти аморального бізнесу, а Президент — за».)

   Що маємо в результаті? Представники грального бізнесу мають право позиватися із владою до суду, і вони це робитимуть. Більше того — «ігровикам» радять подавати до суду… представники фракції БЮТ, тієї самої фракції, яка так наполегливо просувала цей закон.

   Отже, сухий остаток: поки що ухвалення цього закону призведе до дотування грального бізнесу з бюджету (в судовому порядку)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.11 | Мартинюк

    Це просто новий спосіб фінасувати вибори.

    Ви недооцінюєте Юлю - наприклад минулого року я мав розмову із зовсім неостаннім менджером одного обласного відділення "Ощадбанку".

    Він наві мені цифри , від якийх у мене перехопило подих - кількість зареєстрованих власників вкладів "Ощадбанку" у його області навіть при їх повному зголошенню дозволяла би отримати заледве четверту частину тої суми , яка була заманіфестована як така, що нібито була виплачена "частині вкладників".

    Коли я перерахував цей відсоток у масштабі всієї України, то розкрив рота і довго не міг його закрити.

    А тепер слідкуйте за білимим руцями Юлі - вона заявила, що ще всім не повернули ( що є дісно таким) і вона знову запланувала кошти на "повернення коштів вкладникам"


    Тепер стосовно повернення грошей грального бізнесу:

    1. Повернуть не всім
    2. Повернуть лише БЮТівським
    3. Повернуть за відкат
    4. (Найголовніше) - буде "повернуто" грошей набагато більше аніж ця вся гральна індустрія заплатила
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.11 | 123

     Re: Це просто новий спосіб фінасувати вибори.

     Мартинюк пише:
     > 1. Повернуть не всім

     Це вирішуватимуть суди, а вони в нас не з одного місця керуються, здається.

     > 2. Повернуть лише БЮТівським

     Думаю, якщо виграють одні - то й інші виграють.

     > 3. Повернуть за відкат

     Сумнівно, бо в суді.

     > 4. (Найголовніше) - буде "повернуто" грошей набагато більше аніж ця вся гральна індустрія заплатила

     Звісно, більше. І має бути повернуто більше - бо неотримана вигода має бути компенсована. Вона отримали лійцензію для того, щоб отримати прибуток, а не просто так. Вони несли витрати для одержання прибутку. Держава ліцензії скасувала - має повернути вартість ліцензії, плюс компенсувати витрати, плюс виплатити прибутки, які через її дії не були отримані.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.12 | Мартинюк

      Ви наївні

      Один позов здовільнять, на другий скажуть нема грошей , подадуть апеляцію і відправлять подальше.
      А щодо більше - просто будуть давати гроші або фіктивним фірмам навіть без позовів, або реальним але небагато більше аніж належиться навіть з врахуванням неотриманих прибутнків. Проконтролювати це дуже важко. Ніхто ніколи і ніде не признається що отримав грошей більше аніж міг.
   • 2009.06.11 | 123

    Я не критерій правильності :) -нмд загалом правильно, з нюансами

    Микола Гудкович пише:
    >
    >
    > → БЮТ пропонує «ігровикам» отримати своє в суді
    >
    > Якщо ви радієте з заборони грального бізнесу, то зачекайте. Я теж був радів.
    >
    > Подивімося, що саме відбувається.
    >
    > Є бюджет України. Він є хронічно дефіцитним і його треба наповнювати.
    > І є гральний бізнес. Він є аморальним і його треба заборонити.

    Було б тут доречним, у контексті, сказати - що він той бюджет не спуштошував (як буде тепер - не лише через те, що звідти платитимуть відшкодування (if any), а й тому, що за великим рахунком звідти платитимуть держвиплати безробітним, які працювали в цій галузі), а наповнював, бо платив за ліцензії, а також податки, в тому числі й з доходів громадян, які там працювали.

    > Як можна було зробити. Ухвалити закон, згідно якому після того, як термін чинності ліцензій «ігровиків» добігає кінця, вони не можуть його подовжити. І заборонити гральний бізнес узагалі — після того, як втратить чинність остання ліцензія. Так, я дуже розумний.

    Ну в принципі так. Можливо і триваліший термін ніж дія ліцензії варто було б передбачити. Люди невинні в тому, що держава передумала дозволяти цей бізнес, і нормальна держава мала б дати їм можливість нормально закрити бізнес. Нормально - це може бути і більше ніж залишкова тривалість ліцензії. Тривалість ліцензії - це той мінімум, якій мав залишитися не лише "по совєсті", а й суто формально.

    > А як було зроблено? Було ухвалено закон, згідно якому просто сьогодні ж легальний досі бізнес став нелегальним. Президент скористався правом вето; Верховна Рада це вето подолала.
    >
    > (Все це, звісно, супроводжується масованою демагогією на тему: «Ми (себто БЮТ і ПРУ) проти аморального бізнесу, а Президент — за».)
    >
    > Що маємо в результаті? Представники грального бізнесу мають право позиватися із владою до суду, і вони це робитимуть. Більше того — «ігровикам» радять подавати до суду… представники фракції БЮТ, тієї самої фракції, яка так наполегливо просувала цей закон.

    Я б акцентував не просто на тому що радять, а на тому, що вони, як виявилось, свідомо прийняли закон, який матиме наслідком позови до "держави" про відшкодування збитків. Тобто вони свідомо прийняли нечесний закон, і свідомо прийняли закон який потенційно несе загрозу виплат компенсації за кошт держави.

    > Отже, сухий остаток: поки що ухвалення цього закону призведе до дотування грального бізнесу з бюджету (в судовому порядку)

    Ну це якщо гральний бізнес виграє суд, це не обов*язково так буде. Але кретинську суть такої влади це ніяк не змінює.
 • 2009.06.11 | Чучхе

  взагалі за такі ініціативи всю фракцію БЮТ треба посадити

  як розтринькувачів державної власності
 • 2009.06.11 | Pavlo

  Ігровікі пішли іншим шляхом. Зара вони замінюють ігрові апарати

  на компи з тим самим програмним забезпеченням. Формально, це вже типу інтернет-кафе, а не гральний бізнес. Гроші не кидаються безпосередньо в апарат, а купуються віртуальні фішки, у випадку виграшу їх обмінюють на гроші.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.12 | GreyWraith

   Прокукурікали ці демагоги - а далі хоч не світай

   І хто сумнівався, що так буде?

   А основну причину - корумпованість контролерів, через яку допустили ось таке кричуче порушення техніки безпеки, ясно, що забули. Тому не дивно, що після цих всіх кампанії такі дурні пожежі із жертвами можуть повторитися... :(
  • 2009.06.12 | Sean

   правильно роблять

   можливо тепер ТЮлібан спробує заборонити компи. І тоді вже точно буде повстання :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.12 | Odesa

    Re: правильно роблять

    Sean пише:
    > можливо тепер ТЮлібан спробує заборонити компи. І тоді вже точно буде повстання :)

    Ну, за повстання не знаю... Але комп`ютери давно вже пора заборонити, це факт. Як джерело брехні, всяких "інсинуацій", і порнографії. А ще - треба заборонити торгівлю, бо то - суцільна спекуляція. Медичний бізнес треба прикрити, щоб аморальні ділки не гріли руки на народному горі. Харчову промисловість - знищити, як скажених собак! Там - суцільні стабілізатори і генно модифіковані продукти! Наше щастя, що ми не бачимо, ЯК виготовляють ВСІ харчові продукти, які ми їмо!..
    Цю демагогію можна продовжувати до безкінця. Щодо заборони грального бізнесу з огляду на його аморальність нагадаю відоме компартійне: "Якщо немає, що шити, то ший аморалку".
    З нетерпінням чекатиму судове рішення. Сваволя в дріб`язку - лише прицінювання до того, чи ми готові її "проковтнути". Якщо ми протолеруємо це беззаконня, то цілком очевидно, що "далі буде"...
  • 2009.06.12 | Чучхе

   Букмекерські контори теж по повній працюють в інтернеті

 • 2009.06.16 | T_Drago

  Re: БЮТ радить ігровикам, забороненим БЮТом, іти до суду

  Мене цікавить ще одна проблема пов'язана з забороною:
  - про скорочення чи ліквідацію потрібно попередити як людину так центр зайнятості за два місяці, тоді люди отримають компенсацію.
  - закон фактично ліквідував багато гральних закладів одномоментно, тож фактично позбавив можливості скоротити персонал чи легально ліквідувати.

  > Водночас, як зауважила народний депутат, особи, які втратять роботу в гральному бізнесі, повинні на загальних засадах зареєструватися як безробітні.

  - а тепер - які в нас загальні засади для реєстрації цих безробітних? Домовлятися з ними про "за згодою сторін"? Чи як?

  Мене мало хвилювала доля тих хто утримував цей бізнес, хоча це був на відміну від наркомафії, проституції легальний бізнес, заборону його треба порівнювати з одномоментною забороною продажу та виробництва алкогольних напоїв, а не з легалізацією того що було нелегальне - багато хто наводить приклади з легалайзом, хоча це питання зовсім інше.
  Але мене хвилює доля робітників. Хтось кричить - хай збирають помідори, ідуть на будівництво, шукають роботу... Але на будівництво зараз не багато людей потрібно, та й потрібні з навичками, в полі робота теж не всим підходить за фізичним станом. Дехто з тих хто ремонтував автомати за віком такі, що знайти роботу іншу чим сторожа чи двірника не зможуть... А до пенсій далеко. Та й в центрах зайнятості теж складно зараз, тож отримати хоч яку допомогу треба ще пробитися...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.16 | Микола Гудкович

   Так отож, шановний Т_Драго


   Читачі на форумі здатні замислитися про це, а депутати — ні?
   Хотів би я в це вірити, але вірогіднішим мені видається, що БЮТ і ПРУ просто розіграли популістську карту… Чергову.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.16 | 123

    Законодавець просто не керується суспільними інтересами

    Я наївно вважаю що це не (лише) користі раді, а (здебільшого) в силу поганого виховання, низького культурного рівня та слабких розумових здібностей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua