МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тягнибок: «Президент зобов’язаний розпустити Верховну Раду

06/11/2009 | UPA_Podilya
Олег Тягнибок: «Президент зобов’язаний достроково припинити повноваження Верховної Ради та оголосити позачергові парламентські вибори»

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що Президент України Віктор Ющенко зобов’язаний відновити дію Указу №911 від 9 жовтня 2008 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів» та забезпечити проведення позачергових парламентських виборів протягом 60 календарних днів.

Олег Тягнибок: «Рішення Вищого адміністративного суду від 10 червня 2009 року, яким визнано незаконним рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про зупинення Указу Президента про дострокові вибори Верховної Ради України, дає Президентові Україні юридичні підстави для негайного відновлення дії Указу про розпуск парламенту та призначення дочасних парламентських виборів. На мою думку такі вибори могли б відбутися на початку вересня 2009 року.

Для мене як і для більшості українців очевидно, що парламент має бути розпущений не стільки тому, що там немає коаліції, а тому, що антиукраїнські промосковські сили у парламенті спробували здійснити антиконституційний заколот. Заколот мав на меті остаточну «прихватизацію» влади угрупованнями кольорової номенклатури, ліквідацію народовладдя в Україні і встановлення євразійської деспотії.

Навіть після невдалого заколоту змовники з ПР і БЮТ не відмовляються від реалізації своїх планів, що призведуть до викорінення паростків народовладдя і позбавлення українців політичних прав; згортання економічних свобод, знищення зародків середнього класу, розкрадання решток національних багатств та остаточне закріпачення українців космополітичним капіталом; ліквідації державного суверенітету та підготовка до зовнішнього управління Україною; узаконення українофобії, яка сьогодні посилено пропагується, та знищення національної ідентичності українців; запровадження репресій і терору проти будь-яких проявів громадянського невдоволення.

Президент зобов’язаний не лише ліквідувати, за влучним висловом Василя Стуса, «кубло бандитів, каґебістів, злодіїв і ґвалтівників», але й вжити заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності ініціаторів, організаторів та натхненників спроб антидержавного заколоту та конституційного перевороту.

Президент зобов’язаний дати можливість українцям уже у вересні висловити своє ставлення до антидержавних змов кольорових олігархічних блоків та здійснити очищення влади бюлетенем».Довідка.

9 червня 2009 року Всеукраїнське об’єднання «Свобода» провело пікетування Верховної Ради України з вимогами: достроково припинити повноваження ВРУ і оголосити позачергові парламентські вибори та провести Всеукраїнський референдум, на який будуть винесені питання про форму правління Української держави (президентська, змішана чи парламентська республіка) та про проведення люстрації (докорінного очищення влади).

З ініціативи Всеукраїнського об’єднання «Свобода» 5 червня 2009 року Львівська, Тернопільська та Івано-Франківські обласні ради на позачергових сесіях ухвалили звернення до Президента України з вимогами:

1. Достроково припинити повноваження ВРУ і оголосити позачергові парламентські вибори.

2. Провести Всеукраїнський референдум, на який будуть винесені питання:

- про форму правління Української держави (президентська, змішана чи парламентська республіка);

- про проведення люстрації (докорінного очищення влади).

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Відповіді

 • 2009.06.11 | Bestt

  давно пора - були б тільки юридичні підстави.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.11 | Bogun

   Re: давно пора - були б тільки юридичні підстави.

   Так отож
 • 2009.06.11 | Sean

  не зобов'язаний

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.11 | Володимир I

   Re: не зобов'язаний

   Чому не зоюов'язаний? А спроба державного перевороту - це що? Цацкі-піцкі чи гра в бірюльки?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.11 | Sean

    знайдіть де в Конституції записано, що зобов'язаний

    тоді буде зобов'язаний


    Володимир I пише:
    > Чому не зоюов'язаний?
    Тому що нема такого зобов'язання в Конституції

    > А спроба державного перевороту - це що?
    Ваше оціночне судження. Моє - теж близько від того, але це його не зобов'язує

    > Цацкі-піцкі чи гра в бірюльки?
    не те і не інше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua