МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Медіація та примирення в адміністративному судочинстві

06/13/2009 | zhukryk
Вчора, 12 червня 2009 р., у Львові відбувся круглий стіл на тему: «Вдосконалення механізмів адміністративної юстиції через покращення інформованості громадян про їх можливості при вирішенні публічно-правових конфліктів», який проводив Центр досліджень місцевого самоврядування (ЦДМС) за підтримки МФ Відродження.

Метою круглого столу було обговорення процесуальних механізмів вирішення публічно-правових спорів і використання альтернативних способів вирішення конфліктів, які виникають у публічно-правових спорах, а також права на примирення сторін, як одного із можливих способів вирішення публічно-правового спору в суді відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, удосконалення правового регулювання у цій сфері.

Під час заходу було презентовано інформаційно-освітній фільм на тему: «Вирішення конфліктів з органами влади», що його підготувало «Незалежне телевізійне агентство» (НТА) на замовлення МФ „Відродження”, а також аналітичне дослідження узагальнення судової практики та проблемних питань у відносинах між громадянами та органами публічної влади на прикладі місцевих загальних судів та адміністративних судів міст Львова, Тернополя та Володимир-Волинського.

Учасники обговорень активно вели дискусію щодо проблем досудового врегулювання спорів через механізми впровадження інституту медіації, примирення сторін в адміністративному судочинстві, реалій імплементації інституту місцевого омбудсмана на рівні територіальних громад тощо.

Участь у засіданні взяли представники органів місцевого самоврядування, судів, наукових установ, громадських організацій Волинської, Львівської, Тернопільської областей та міста Києва.

Зокрема, науковці кафедри адміністративного та фінансового права ЛНУ ім.І.Франка: д.ю.н. Ірина ЗАВЕРУХА, к.ю.н. Андрій ШКОЛИК, к.ю.н. Галина ТКАЧ, к.ю.н. Наталія ЯНЮК, к.ю.н. Ірина СЕНЮТА, а також молоді науковці Лілія САЛО та Ольга КОЦЮРУБА.

На заході із доповідями також виступали: заступник директора Центру політико-правових реформ Роман КУЙБІДА, голова Спілки власників-землі Лариса РИМАР, директор Львівського центру прав людини Олег СОРОЧКІН, керівник проектів Інформаційно-правового центру „НАШЕ ПРАВО” Ярослав ЖУКРОВСЬКИЙ та експерт Фонду „Право та демократія” Андрій БУРИЙ.

За результатами проекту та круглого столу заплановано видання узагальнень альтернативних способів вирішення публічно-правових спорів (конфліктів), аналізу проведеного опитування суддів та практики вирішення окремих адміністративних спорів.

Відповіді

  • 2009.06.13 | Sean

    Мабуть не продер очі і прочитав "медитація..." Замисливсь..

    Взагалі - яка там медіація, яке вже там примирення....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua