МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Делегація Білорусі не приїде до Москви на зустріч ОДКБ

06/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Білоруська делегація не візьме участь в сесії ОДКБ у Москві, повідомили в неділю в адміністрації президента.

Там зазначили, що Білорусія повідомила секретаріат ОДКБ про причини відмови.

"Коли з вини одного з учасників організації підривається економічна безпека, не можна вести розмову про військову безпеку", - сказали в адміністрації.

Як повідомляв УНІАН, 9 червня керівник Росспоживнагляду Геннадій ОНИЩЕНКО заявив, що заборонив імпорт майже всього спектру молочної продукції з Білорусі. Раніше він видав розпорядження щодо заборони майже 600 найменувань білоруських молочних товарів.

Заборона Росспоживнагляду послідувала в період різкого охолодження відносин між Москвою і Мінськом, викликаного небажанням Росії видавати обіцяний кредит у 500 мільйонів доларів.

"Нині ми є свідками відкритої економічної дискримінації з боку однієї з держав ОДКБ проти Білорусії щодо важливої товарної групи. Подібні дії об`єктивно підривають економічну безпеку - тобто основу основ стабільності і, відповідно, комплексної і всеосяжної безпеки", - пояснив прес-секретар білоруського МЗС Андрій Попов.

http://www.unian.net/ukr/news/news-320892.html

sean

Відповіді

 • 2009.06.14 | Историк

  Нечего Луке в Москву почем зря мотаться,

  пусть находится на своих командных пунктах...
 • 2009.06.14 | Pavlo

  Якась у бацькі одночасна багатовекторність, не як у Q-чмо.

  - Луку посилають із кредитом, Лука остаточно посилає Москву.
  - Москва лупить молочну блокаду.
  - Лука спочатку жорстко відповідає, але за кілька днів його пропаганда знову розвертається на 180 градусів:

  Беларусь конструктивно восприняла требование к соблюдению техрегламента на молоко и молочную продукцию - Ростехрегулирование

  http://news.belta.by/ru/main_news_other?id=381545

  Бацькині ЗМІ починають робити вигляд, що нічого не сталось, і молочна блокада не завдає жодної шкоди Бєларусі. (порівняйте з ситуацією навколо Тузли, коли кучмо різко цафнув назад, запропонувавши "забути" про інцидент ).

  - Досягнута угода про спільний вступ в ВТО, Лука оцінює її надзвичайно позитивно.

  Беларусь, Россия, Казахстан поставили точку в вопросах вступления в ВТО
  http://news.belta.by/ru/news/econom?id=381445

  - Через два дні Лука знову згадує про молоко і відмовляється їхати на саміт ОДБК. Все це відбувається протягом тиждня. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.14 | Woodstock generation

   Скоріш за все у нього є всього один вектор - але він

   його розкрутив. Період обертання десь 48 годин.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.14 | Pavlo

    Тема для розвідки: резонансна частота сателітів Кремля.

    Тобто час, за який вектор сателіта робить повний розворот. У кучми, наскільки я пам"ятаю, період був коло двох тижнів - тиждень дружили з Москвою, тиждень з ЕС, далі знову вилазило Тобачнег і їхало в Москву і т.д. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.14 | Чучхе

     тут можна провадити абсолютно прямі аналогії

     тут можна провадити абсолютно прямі аналогії між метанням Білорусі та острівними карликовими державами Тихого океану, бюджет деяких формується за рахунок подачок від Тайбею за політичне визнання Тайваню, або ж навпаки - він Пекіну за відмову від такого визнання. Причому ці всі Науру і Тонга переорієнтовуються з Пекіну на Тайбей десь по разу на рік, і двом Китаям в своєму химерному протистоянні не лінь підтримувати острівні апетити
 • 2009.06.14 | Pavlo

  Лавров відсмалив "нє віжу прєпятствій":(л)

  Московство:

  "Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что отсутствие белорусской делегации на саммите ОДКБ в Москве не служит препятствием для разработки и подписания документов, которые планируется принять на заседании."

  http://www.lenta.ru/news/2009/06/14/lavrov/

  Вдумайтесь, відсутність делегації не завадить підписанню документів !!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.14 | Историк

   Re: Лавров відсмалив "нє віжу прєпятствій":(л)

   Pavlo пише:
   > Вдумайтесь, відсутність делегації не завадить підписанню документів !!!
   Да, это помогает маскировать суть принимаемых решений!
  • 2009.06.14 | Pavlo Z.

   Білоруси обрали неконфліктний варіант.

   Pavlo пише:
   > Московство:
   >
   > "Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что отсутствие белорусской делегации на саммите ОДКБ в Москве не служит препятствием для разработки и подписания документов, которые планируется принять на заседании."
   >
   > http://www.lenta.ru/news/2009/06/14/lavrov/
   >
   > Вдумайтесь, відсутність делегації не завадить підписанню документів !!!
   По ідеї підписання документів - це не введення їх в дію. Кожна країна для імплементації угод має ратифікувати підписане президентами. Але у випадку з Росією ситуація, як завжди, "має нюанси".

   Бо статут ОДКБ говорить наступне:
   Статья 2
   Положения Договора и принятых в его развитие международных договоров и решений Совета коллективной безопасности Договора являются обязывающими для государств-членов Организации и самой Организации.

   ТОБТО ДЛЯ ВСІХ, незалежно від позиції країн. Оскільки в ОДКБ рішення приймаються консенсусом, то білоруси могли б приїхати і голосувати проти всіх рішень - жодне б не було прийняте. Вони вирішили не скандалити, а просто не ратифікувати.

   Статья 12
   Решения Совета, СМИД, СМО и КССБ по вопросам, кроме процедурных, принимаются консенсусом.
   Любое государство-член при голосовании имеет один голос. Порядок голосования, в том числе по процедурным вопросам, регламентируется Правилами процедуры органов Организации, утверждаемыми Советом.
   Решения Совета и принимаемые в их исполнение решения СМИД, СМО и КССБ являются обязывающими для государств-членов и исполняются в порядке, устанавливаемом национальным законодательством.
 • 2009.06.14 | Историк

  Ось! А бацька из-за молока - ни при чем! "Восточный партнер"...

  Лидеры ОДКБ, за исключением Белоруссии, подписали на саммите в Москве соглашение о создании Коллективных сил оперативного реагирования (КСОР). Президент Белоруссии отказался приехать на встречу из-за «молочного конфликта» Россией. Соглашение о КСОР ОДКБ определяет статус, порядок формирования и деятельности этих сил, правила их применения. Утвержден состав сил и средств, входящих в Коллективные силы. Для управления КСОР при подготовке и проведении операции решением Совета коллективной безопасности (главами государств) будет создаваться командование во главе с командующим. В повседневной деятельности, до принятия решения на применение КСОР, задачи по планированию их развертывания, координации совместной подготовки будут возлагаться на Объединенный штаб ОДКБ.
  Документ также предполагает план действий государств ОДКБ по формированию системы коллективного реагирования на чрезвычайные ситуации на период до 2012 года, а также план по формированию коллективной системы противодействия незаконной миграции граждан третьих стран на тот же период. ИТАР-ТАСС
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.14 | Чучхе

   А Батька каже, що всі рішення ОДКБ недійсні

   Историк пише:
   > Лидеры ОДКБ, за исключением Белоруссии, подписали на саммите в Москве соглашение о создании Коллективных сил оперативного реагирования (КСОР).


   І В ТОЙ ЖЕ ЧАС

   в официальной ноте, которую Беларусь передала в секретариат ОДКБ, говорится, что отсутствие белорусской делегации на сегодняшних мероприятиях ОДКБ в Москве означает отсутствие согласия Минска на принятие совместных решений от имени Организации.

   Как пояснил БелаПАН пресс-секретарь МИД Беларуси Андрей Попов, это означает, что рассматриваемые на саммите документы не могут считаться принятыми из-за отсутствия консенсуса.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.14 | GreyWraith

    Подібні проблеми вирішуються...

    От введуть в липні дві російські армії до Білорусі, і тоді Росія продовжить дискусію щодо дійсності чи недійсності рішень ОКДБ. Он свого часу наївні чехи зі словаками теж вздумали дещо оголосити недійсним...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua