МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Корупція чи верховенство закону

06/15/2009 | Мірко
Вже довший час читаємо, що якось верховенство закону, чи пак влада закону мало би врятувати Україну від корупції.

На перший погляд в тім являється якась лоґіка. Проте недавно мав нагоду прискіпливіше на це поглянути. Думаю що цілком сміло можна заявити що такі гасла це самообман, і одна із причин що так мало чого змілилося.

Закони України, а точніше закони в економічній сфері, є написані якраз для сприяння корупції, і є самі собою корупційними. Кожний раз коли читаємо в законі <за згодою міністерства>, чи <за дозволом (чи пак підписом) міністра>, чи тому подібні слова - такий закон стає знаряддям корупції.

Закон повинен чітко окреслити що дозволено а що ні. А якщо правомірність залежить від рішення певної особистости чи певного складу бюрократів, це вже само собою корупція, - яка гладенько приховується демократичним гаслом верховенства закону.

Коли закони писані під бюрократичну владу, не змінивши їх шкода будь якої мови про верховенство такого закону.

Відповіді

  • 2009.06.15 | zаброда

    Re: Корупція чи верховенство закону (/)

    Попри оце -

    "На жаль, до цього часу у правовій науці з цього приводу не до кінця визначені питання юридичної термінології, що не може не позначитися і на розумінні в цілому проблеми співвідношення принципів верховенства права і законності, принципів верховенства права, конституційності й законності, а також співвідношення категорій „верховенство права” і „верховенство закону” [див. Верховенство права (автор статті – П.М. Рабінович). Юридична енциклопедія. Т. 1. Київ. – 1998. – С. 342. Також. Головатий С. «Верховенство закону» versus «верховенство права»: філологічна помилка, професійна недбалість чи науковий догматизм?»// Вісник Академії правових наук України. – 2003. – № 2(33) – № 3(34). – С. 113]."

    - rule of law - це таки верховенство права, хай там як його тлумачать. Чи нє? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.15 | Мірко

      Re: Корупція чи верховенство закону (/)

      zаброда пише:
      > Попри оце -
      >
      > "На жаль, до цього часу у правовій науці з цього приводу не до кінця визначені питання юридичної термінології, що не може не позначитися і на розумінні в цілому проблеми співвідношення принципів верховенства права і законності, принципів верховенства права, конституційності й законності, а також співвідношення категорій „верховенство права” і „верховенство закону” [див. Верховенство права (автор статті – П.М. Рабінович). Юридична енциклопедія. Т. 1. Київ. – 1998. – С. 342. Також. Головатий С. «Верховенство закону» versus «верховенство права»: філологічна помилка, професійна недбалість чи науковий догматизм?»// Вісник Академії правових наук України. – 2003. – № 2(33) – № 3(34). – С. 113]."
      >
      > - rule of law - це таки верховенство права, хай там як його тлумачать. Чи нє? ;)

      Мій словник каже що law це <закон, право>. А все ж таки не про наші правА. Цікаво що про верховенство прав тут навіть нема мови.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.15 | zаброда

        не прикидайтеся...

        loi contre droit
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.15 | Мірко

          Мова була про анґлійський вислів rule of law

          - а ви французькою мовою пояснюєте. Нема в анґлійській вислову rule of right. Отже право i droit немає анґлійського перекладу, крім слова law. А слово rights, це вже інша справа.
  • 2009.06.15 | Sean

    верховенство правового закону

    нмд найвищий пілотаж судді - не застосувати закон, котрий не є правом.

    Але до того нам тут ще зростати і зростати, най би сперше просто закони навчилися і писати нормально і виконувати нормально, і не підмінювати - справді - підзаконним непотребом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.15 | Мірко

      Re: верховенство правового закону

      Sean пише:
      > нмд найвищий пілотаж судді - не застосувати закон, котрий не є правом.
      >
      > Але до того нам тут ще зростати і зростати, най би сперше просто закони навчилися і писати нормально і виконувати нормально, і не підмінювати - справді - підзаконним непотребом.<

      Згідний. Цікаво чи розуміють громадяни, коли голодують і немають за що платити за ґаз, - що це якраз через то.

      ...а які 12-го були зміни до закону про державну таємницю, - в подробицях якщо можливо.
  • 2009.06.15 | papaya

    Re: Да, это одна и причин коррупции

    >Закони України, а точніше закони в економічній сфері, є написані якраз для сприяння корупції, і є самі собою корупційними. Кожний раз коли читаємо в законі <за згодою міністерства>, чи <за дозволом (чи пак підписом) міністра>, чи тому подібні слова - такий закон стає знаряддям корупції.

    >Закон повинен чітко окреслити що дозволено а що ні. А якщо правомірність залежить від рішення певної особистости чи певного складу бюрократів, це вже само собою корупція, - яка гладенько приховується демократичним гаслом верховенства закону.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".