МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рада потай збільшила собі фінансування на $100 млн

06/15/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Верховна рада потай збільшила собі фінансування майже на 100 мільйонів гривень, пише "Дело". В кінці минулого тижня голова Верховної Ради Володимир Литвин направив на підпис президентові Віктору Ющенку закон про зміну держбюджету на 2009 рік. Ініціатором документа виступив Кабінет Міністрів, який пропонував за рахунок додаткових від підвищення акцизу на пиво (близько 300 мільйонів гривень) надходжень у скарбницю профінансувати низку соціальних витрат, зокрема забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет. Проте під час голосування депутати в останню мить внесли до закону норму про збільшення на 97 мільйонів гривень кошторису витрат Верховної Ради в поточному році. Такий поворот подій повністю суперечить неодноразовим заявам парламентаріїв про необхідність тотальної економії коштів і скорочення витрат на утримання чиновників.

У січні депутати пішли на небачений крок — вони зменшили своє утримання на 118 мільйонів гривень в порівнянні з 2008 роком. На перших порах парламент економив на дрібницях: скоротив охорону парламентських будівель і витрати на телефонні розмови. Пізніше депутати під тиском уряду урізали зарплати собі і помічникам. Проте кардинального скорочення пільг, незважаючи на неодноразові запевнення, досі так і не почали.

Необхідність підвищити ціни на пивну продукцію уряд пояснив потребою профінансувати ряд соціально значущих проектів. Зокрема, 160 мільйонів повинні були одержати хворі на цукровий діабет на придбання інсуліну, 105 мільйонів — жителі Львова для цілодобового забезпечення водою і 22,5 мільйона — Шевченківський національний заповідник у Каневі.

Народний депутат від БЮТ Олег Ляшко почав агітацію за зміни до держбюджету того дня ще задовго до голосування. Вказуючи на соціальну значущість закону, Ляшко наполіг на його розгляді в позачерговому порядку. «Люди, хворі на діабет, не мають можливості купити інсулін! А уряд знайшов можливість його купити!» — ратував «бютівець». А коли народні депутати почали обговорення документа, «бютівець» раптом запропонував додатково виділити 97 мільйонів на забезпечення діяльності Верховної Ради. «Пропоную додатково виділити 97 мільйонів із загального фонду на організаційне забезпечення діяльності Верховної Ради», — закликав Ляшко.

Після трьох невдалих спроб за прийняття змін до держбюджету проголосував 331 депутат, і зміни були прийняті. Як стало відомо пізніше, ці кошти підуть на утримання апарату парламенту. Істотна частина коштів — 58 мільйонів — піде на фінансування законотворчої діяльності нардепів. Організаційне, інформаційно-аналітичне і матеріально-технічне забезпечення діяльності ВР поповниться 7 мільйонами. Обслуговування діяльності парламенту покращиться на 23 мільйони. Також нардепи збільшили собі відрядження за кордон — тепер ця стаття поповниться на 3,5 мільйона — до 8,7. Крім того, фінансова підтримка санаторно-курортного комплексу управління парламенту збільшена на 1 мільйон гривень (до 68 мільйонів), а освітлення діяльності нардепів у ЗМІ — на 3 мільйони. Три останні статті раніше планувалося навпаки скоротити.

Глава профільного Комітету Верховної Ради з питань регламенту Олександр Єфремов повідомив «Делу», що збільшити зміст парламентаріїв не входило в плани комітету. «На засіданнях у нас така ініціатива не розглядалася, голосували за неї депутати в залі», — відзначив «регіонал». У Комітеті з питань бюджетної політики також не обговорювалося питання збільшення фінансування парламенту. «Ми розглядали тільки позиції щодо фінансування інсуліну, водоканалу і музею. Більше ніяких ініціатив не було», — повідомив член комітету, «бютівець» Остап Семерак.

Проте окремі депутати заявили, що депутат Ляшко міг так вчинити, заручившись підтримкою прем`єр-міністра Юлії Тимошенко і голови Верховної Ради Володимира Литвина. Адже виділення додаткових коштів на фінансування парламенту без попереднього обговорення у профільних комітетах явно суперечить курсу уряду на скорочення витрат.

http://www.unian.net/ukr/news/news-321004.html

***

Нагадаємо, що Рада відмовилася двічі на запит майданівця надати свій кошторис і тому матиме новий судовий клопіт

sean

Відповіді

 • 2009.06.15 | Микола Гудкович

  «Красиво составлено. Под таким соусом и деньги дать можно» (/)

  — Граждане! — сказал Остап, открывая заседание. — Жизнь диктует свои законы, свои жестокие законы. Я не стану говорить вам о цели нашего собрания — она вам известна. Цель святая. Отовсюду мы слышим стоны. Со всех концов нашей обширной страны взывают о помощи. Мы должны протянуть руку помощи, и мы ее протянем. Одни из вас служат и едят хлеб с маслом, другие занимаются отхожим промыслом и едят бутерброды с икрой. И те, и другие спят в своих постелях и укрываются теплыми одеялами. Одни лишь маленькие дети, беспризорные, находятся без призора. Эти цветы улицы, или, как выражаются пролетарии умственного труда, цветы на асфальте, заслуживают лучшей участи. Мы, господа присяжные заседатели, должны им помочь. И мы, господа присяжные заседатели, им поможем.

  http://www.lib.ru/ILFPETROV/dwenadcatx.txt
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | OlalaZhm

   Бидло бидлом і здохне. Скільки не годуй депутатськими з/п...

 • 2009.06.15 | GreyWraith

  Пані Герман явно теж голосувала за жирніший шматок для себе...

  Ще й під цинічним прикриттям діабетиками.

  От доля і розплатилася. Подробиці - на сусідній гілці.
 • 2009.06.15 | Чучхе

  ой, мамо. бідні кажани

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Істотна частина коштів — 58 мільйонів — піде на фінансування законотворчої діяльності нардепів.

  Боже. ЩО ВОНИ ЩЕ ЗАБОРОНЯТЬ??? Нудистські пляжі? Продаж горілки на розлив? Національну лотерею? Іподроми?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Боббі

   Платити податки повністю - себе не поважати

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.15 | Микола Гудкович

    Депутати так само думають

    «Ці закони виконуємо, ці не виконуємо. Всі виконувати — себе не поважати.»

    Практичне питання: як Ви вирішуєте, скільки саме платити, і чому, зрештою? Яка логіка?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.15 | OlalaZhm

     Я плачу, як положено. І себе за це не поважаю

     це якесь замкнене коло - платити, знаючи, що вкрадуть. А не платити - теж якось неправильно.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.15 | Микола Гудкович

      Я поважаю себе не за те, що плачу податки


      Я роблю своє — працюю, сплачую податки. Існує презумпція нерозкраданості: а раптом саме мої не вкрадуть? А раптом саме моїх не вистачить комусь на пенсію? Та ін..

      Не платити — автоматично означає стати спільником крадіїв.

      Якщо ми — не тільки двоє — зможемо слідкувати за владою, куди йдуть наші гроші, то будемо ще більші молодці.
    • 2009.06.15 | Боббі

     намагаюсь щонайменше

 • 2009.06.15 | Микола Гудкович

  Ляшко: «В нас не було вибору… нам викрутили руки» (л)

  БЮТ гнівно протестує проти запропованого і підтриманого БЮТ законопроекту. Тимошенко каже «Ганьба!».

  http://www.unian.net/ukr/news/news-321084.html

  ЗІ. Совісті ні краплі…

  Цитата:
  «Яким є механізм… Депутати проголосували за збільшення видатків на Верховну Раду, а потім апарат подає до комітету пропозиції про розподіл цих видатків. І, як я вже казав, ми в бюджетному комітеті ці пропозиції не завізували. Прем’єр-міністр була проти самої норми збільшення будь-яких витрат на утримання Верховної Ради.

  Але в нас не було вибору: якщо не проголосувати закон, то хворі на діабет не отримують гроші на інсулін, а львів’яни будуть і далі без води. Тобто нам фактично викрутили руки: ми вимушені були вкупі з інсуліном голосувати й за збільшення фінансування ВР.»
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Taras-ods

   Ценізм БЮТу не має меж...

   Микола Гудкович пише:
   > БЮТ гнівно протестує проти запропованого і підтриманого БЮТ законопроекту. Тимошенко каже «Ганьба!».
   >
   > http://www.unian.net/ukr/news/news-321084.html
   >
   > ЗІ. Совісті ні краплі…
   >
   > Цитата:
   > «Яким є механізм… Депутати проголосували за збільшення видатків на Верховну Раду, а потім апарат подає до комітету пропозиції про розподіл цих видатків. І, як я вже казав, ми в бюджетному комітеті ці пропозиції не завізували. Прем’єр-міністр була проти самої норми збільшення будь-яких витрат на утримання Верховної Ради.
   >
   > Але в нас не було вибору: якщо не проголосувати закон, то хворі на діабет не отримують гроші на інсулін, а львів’яни будуть і далі без води. Тобто нам фактично викрутили руки: ми вимушені були вкупі з інсуліном голосувати й за збільшення фінансування ВР.»


   Що буде як вони отримають повну владу у країні?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.16 | Bogun

    Цинізм БЮТу не має меж...

    А раніше я цих людей ще поважав. Тьху!
 • 2009.06.16 | vic

  Дати,може, ще гвивень 20-бідують же?

 • 2009.06.16 | Микола Гудкович

  Ющенко підпише ганебний пакетний закон (л)


  А ну, спробую спрогнозувати — скоро «пакетних» („дітям-сиротам і собі, коханому“) законів побільшає. Працює ж!

  http://maidan.org.ua/blogs/hudkovych/?p=510


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua