МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Свобода вимагає кваліфікувати дії ініціаторів ПРиБюТу згідно ККУ

06/15/2009 | UPA_Podilya
Всеукраїнське об‘єднання "Свобода" звернулося до Служби безпеки України з вимогою притягнення до кримінальної відповідальності Юлію Тимошенко та Віктора Януковича, які вчинили змову щодо насильницької зміни влади та повалення конституційного ладу України.

У звернені, зокрема йдеться:

"Групою осіб, які представляють дві фракції у Верховній Раді України, а саме фракцію Партії регіонів України та фракцію Блоку Юлії Тимошенко, були вчинена змова, спрямована на насильницьку зміну влади та повалення конституційного ладу в Україні.

Згідно з секретними домовленостями було передбачено обрання Президента чинним парламентом, продовження повноважень чинної Верховної Ради, перерозподіл контролю над областями України між різними партійними фракціями, усунення народу від здійснення влади.

Вказані секретні домовленості є прямим порушенням Конституції, оскільки відповідно до статті 5 Конституції України "право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами".

Зазначеними процесами керували народний депутат України від Партії регіонів України Янукович Віктор Федорович та Прем’єр-міністр України Тимошенко Юлія Володимирівна

Згадані вище дії підпадають під визначення складу злочину, передбаченого статтею 109 Кримінального кодексу України.

Об’єктивна сторона злочину полягає в тому, що народним депутатом України Віктором Януковичем та Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко було вчинено змову про вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну влади та повалення конституційного ладу в Україні.

Враховуючи, що особи, які вчинили змову щодо насильницької зміни влади та повалення конституційного ладу України є представниками влади, а також для здійснення такої змови було залучено інших осіб, серед яких є народні депутати України, можна кваліфікувати цей злочин як особливо небезпечний, що потребує ретельного розслідування.

У газеті "Дзеркало тижня" № 20 за 6-12 червня 2009 року був оприлюднений текст так званого проекту змін до Конституції України, який передбачає вчинення низки кроків, що будуть означати фактично узурпацію влади в Україні.

Згідно зі статтею 94 Кримінально-процесуального кодексу України приводами до порушення кримінальної справи є заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян та повідомлення, опубліковані в пресі.

Згідно зі статтею 97 КПК України прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або підготовлювані злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх віданню. По заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень:

1) порушити кримінальну справу;

2) відмовити в порушенні кримінальної справи;

3) направити заяву або повідомлення за належністю.

Згідно з частиною третьою статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України у справах про злочини, передбачені статтями 109 Кримінального кодексу України, досудове слідство провадиться слідчими органів Служби безпеки України.

Виходячи з вищевикладеного, просимо вас:

1. Порушити кримінальну справу відносно народного депутата України Януковича Віктора Федоровича 1950 року народження та Прем’єр-міністра Тимошенко Юлії Володимирівни 1960 року народження за частиною першою статті 109 Кримінального кодексу України за змову про вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну влади та повалення конституційного ладу в Україні.

2. Забезпечити належне згідно з вимогами чинного законодавства України розслідування кримінальної справи.

3. Враховуючи широкий громадський інтерес до зазначеного питання, проінформувати громадськість про ухвалені рішення з цього питання", - йдеться у зверненні Голови ВО "Свобода" Олега Тягнибока до СБУ.

Довідка.

9 червня 2009 року Всеукраїнське об’єднання "Свобода" провело пікетування Верховної Ради України з вимогами: достроково припинити повноваження ВРУ і оголосити позачергові парламентські вибори та провести Всеукраїнський референдум, на який будуть винесені питання про форму правління Української держави (президентська, змішана чи парламентська республіка) та про проведення люстрації (докорінного очищення влади).

З ініціативи Всеукраїнського об’єднання "Свобода" 5 червня 2009 року Львівська, Тернопільська та Івано-Франківські обласні ради на позачергових сесіях ухвалили звернення до Президента України з вимогами:

1. Достроково припинити повноваження ВРУ і оголосити позачергові парламентські вибори.

2. Провести Всеукраїнський референдум, на який будуть винесені питання:

- про форму правління Української держави (президентська, змішана чи парламентська республіка);

- про проведення люстрації (докорінного очищення влади).

Прес-служба ВО "Свобода"

Відповіді

 • 2009.06.15 | Pavlo Z.

  Все клас, якби диявол не крився у дрібницях:(

  UPA_Podilya пише:
  > Всеукраїнське об‘єднання "Свобода" звернулося до Служби безпеки України з вимогою притягнення до кримінальної відповідальності Юлію Тимошенко та Віктора Януковича, які вчинили змову щодо насильницької зміни влади та повалення конституційного ладу України.
  Де підстави до вживання слова "насильницький"? Прибюти планували задіяти війська? СБУ? ментів? свої нелегальні збройні формування?
  Чи "Свобода" "прирівняла слово до багнета"?:))
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | OlalaZhm

   Ні, вони брехню і підступ прирівняли до багнета

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.15 | keymaster

    Тоді таке звернення - двосічна зброя. Той, хто матиме важелі

    судової і законодавчої влади, використовуватиме цей закон так, як при Андропові
 • 2009.06.15 | Sean

  а СБУ напише, "Свободі" , що нема підстав

  і прошу не забувати про лапки ("") - cвобода ні то кого не зверталася, зверталося ВО "Свобода"
 • 2009.06.15 | Володимир I

  Re: Свобода вимагає кваліфікувати дії ініціаторів ПРиБюТу згідно ККУ

  Свободівська ініціатива? Значить треба обісрати. Здається, таким принципом користуються тут деякі дописувачі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Адвокат ...

   Кулєґо, Ви по темі, чи просто,-- взґрустнулось?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | keymaster

   А по-вашому, якщо від Свободи, то вже не може бути дурнею?

   Вони ж масу речей роблять виключно задля політичної реклами чужим коштом - запускають дурню, всі це обговорюють, а вони мають з того рекламу. Я не заперечую, що це політично продумано собі на користь. Але ж це не заперечує дурні, як такої...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.15 | Володимир I

    Re: А по-вашому, якщо від Свободи, то вже не може бути дурнею?

    А, по-вашому, ті, хто замислював вчинити державний переворот, не мусять відповідати по закону? В будь-якій цивілізованій країні вони б уже були в КПЗ. До чого й закликає "Свобода". Чим вам не подобається такий підхід? Чи вам за совком взгрустнулось? З дулями в кишені та кухонною опозицією?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.15 | keymaster

     Для цього треба забрати із законодавства право ВРУ

     змінювати і навіть приймати Конституцію.
     В тому формулюванні, в якому це сказано Свободою, воно ані ні до чого не зобов"язує Свободу, ані не вказує, хто ж здійснить цей судовий процес, змінивши перед цим право депутатів пропонувати зміни до Конституції.
     Що інше, якби Свобода зобов"язалася, прийшовши до влади, ввести механізм, який не дозволить дерибанщикам у ВРУ дерибанити Конституцію (собі теж! - це важливий тест) - а дозволивши це роботи виключно спеціяльно для цієї мети існуючому органові - Конституційній Асамблеї. Було б зрозуміло багатьом людям, які втомилися від змін закону "під законодавця", чому треба голосувати за Свободу. Але Свобода проголошує що інше - гасло, яке ніхто в цій державі реально не виконає. Потім розведе руками - ну, ми ж вимагали...
     Сьогодні реальний механізм покарання змовників - це вибори парламенту, і на цьому повинна робити акцент Свобода, тим більше, що в неї така вимога теж є. Але до цього акценту повинно бути пояснення, навіщо треба обирати інших, і що ще крім нового гасла "бандитам - тюрми" пообіцяють ті, за кого варто голосувати
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.16 | Bogun

      Можливість зайвий раз попіаритись.

      Раніше БЮТ такими речами користувалась, а тепер Свобода. Правду написано, що посієш те пожнеш.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua