МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хтось помічав помилки в президентському проекті Конституції?(л)

06/15/2009 | Koala
А от великий історик не помітив, довелося до філолога звертатися. Втім, якщо філолог такий, як він історик, то нічого дивного...
http://www.unian.net/ukr/news/news-321024.html

Відповіді

 • 2009.06.15 | АБВГ

  А це улюблений гебешний прийом, типу дефамація

 • 2009.06.15 | Мартинюк

  Європа розумніша ніж декому здається .

  Наприкінці минулого тижня стара добра Європа несподівано згадала за Україну, і повідомила нам звістку, яку напевно слід віднести до хороших та обнадійливих.
  Європейська Комісія «За демократію через право» (відома під назвою «Венеціанська комісія») надала позитивний висновок стосовно проекту змін до Конституції України, внесеного на розгляд парламенту Президентом України. Специфіка Венеціанської комісії полягає в тому, що вона не оцінює політичну доцільність змін, а зосереджується тільки на дотримання стандартів демократії
  Про це, у понеділок 15 червня, повідомив міністр юстиції Микола Оніщук .
  За словами Оніщука, комісія в цілому підтримала проект документа. "Комісія дала позитивну оцінку проекту президента, як такому, який відповідає стандартам Ради Європи і Європейській правовій конституційній доктрині", — зазначив Оніщук.
  Венеціанська комісія відзначила, що конституційний процес в Україні «рухається в правильному напрямку» , а проект змін до Конституції, внесений Президентом України на розгляд Верховної Ради, «не містив тих анахронічних компонентів чи елементів, які досить часто були присутні у варіантах, які надходили від України» на розгляд Венеціанської комісії. За словами міністра, у Венеціанській комісії зазначали, що це «найкращий текст, який Венеціанська комісія отримала від України за весь цей час».

  Як позитив Венеціанська комісія відзначила те, що Президент України заздалегідь вніс свій законопроект на розгляд парламенту, що відповідає положенням українського Основного Закону .
  Особливо позитивно Комісії віднеслася до запропонованих Президентом України змін судоустрою — безстрокове призначення суддів, коректування складу Вищої ради юстиції і нових положень щодо прокуратури. Європейці х із задоволенням відмітили що проект відображає вже не радянську модель прокуратури, а модель прокуратури, що відповідає європейським стандартам і зобов'язанням України перед Радою Європи.
  У той же час критиці Комісії піддалися кілька норм. "Комісія вважає надмірною необхідність затвердження якихось змін до Конституції тільки на референдумі. Крім того, експерти Комісії висловлюють думку, що напівпрезидентська система може зберегти потенційний конфлікт між президентом і Кабміном", — сказав Оніщук. Однак, попри це, Венеціанська комісія вважає, що це може бути і позитивним фактором, який стримуватиме внесення зайвих змін до Конституції України, якщо вони не стосуватимуться дійсно значущих і важливих тем.
  Таким чином ющенківський варіант Конституції отримав несподівану але потужну підтримку з боку Європи. До цього часу дії та плани Президента не тішилися такою популярністю. А згідно репортажів українського телебачення взагалі складалося враження що Європа настільки зачарована красномовством його владної опонентки Юлії Тимошенко, що вже не підтримуватиме Ющенка в жодному подальшому починанні.

  Важливість цієї події є вельми очевидною на фоні недавнього краху регіонально-бютівського проекту перекроювання нашої Конституції, та поділу «на двох» влади в Україні. Виглядає що європейські правники адекватно оцінили найодіозніші перли із «конституційного доробку» Януковича і Тимошенко і прийшли до висновку, що наразі здорового глузду більше у Ющенка.
 • 2009.06.15 | kom8407

  Re: Хтось помічав помилки в президентському проекті Конституції?(л)

  Це питання вирішується просто. Нехай опублікують оригінальний проект, що надійшов до ВР, і тоді будемо разом вирішувати, чи є в ньому помилки.
  Проте, якщо дійсно є, то Президент, безперечно, бачив їх, хоча би при підписуванні. Якщо він помилки бачить, виникає питання, чому не доручив виправити. А якщо не бачить, відправити у відставку разом з "проффесорами".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Koala

   А якщо нема?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua