МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наливайченко каже, що Голодомор влаштувала українська влада

06/15/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Голова СБУ Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО сподівається, що до листопада кримінальну справу, порушену спецслужбою за фактом геноциду в Україні в 1932-33 роках, буде передано для розгляду в суді.

Про це він заявив в інтерв`ю російській «Независимой газете» від 15 червня ц.р.

"Зараз у 17 областях України працюють спеціальні слідчі групи, які в рамках справи розслідують злочини, вчинені в 1932-1933 роках. Сподіваюся, що до листопада справу буде передано до суду", - сказав В.НАЛИВАЙЧЕНКО.

Він нагадав, що Верховна Рада ще 2006 року прийняла закон про Голодомор, стаття перша якого визначає Голодомор 1932-1933 років геноцидом.

"Згідно з українським Кримінальним кодексом, стаття про геноцид належить до підслідності СБУ. Відповідно, провівши необхідні дослідчі дії в співпраці з Національним інститутом пам`яті ми порушили кримінальну справу. Це наш обов`язок", - наголосив В.НАЛИВАЙЧЕНКО.

Водночас він зазначив, що українська сторона не має наміру в результаті розслідування поділа висувати претензії до якоїсь сторони.

"Що стосується третьої сторони – Росії чи будь-якої іншої держави – про жодні претензії з нашого боку не йдеться. Злочин було здійснено на території України, виконавців та організаторів буде офіційно встановлено слідчим шляхом, але з розсекречених документів відомо, що це представники української влади, української Компартії та каральних органів, які що існували в той час на території України. Тому ми самі розслідуємо їхні злочини та передамо справу до українського суду", - зазначив голова СБУ.

Як повідомляв УНІАН, Служба безпеки України 22 травня порушила кримінальну справу за фактом здійснення геноциду в Україні в 1932-1933 роках, внаслідок чого загинули мільйони громадян, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України.

Підставою для порушення справи стали звернення голови Українського інституту національної пам`яті Ігоря ЮХНОВСЬКОГО, народних депутатів Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА, Олександра ЧОРНОВОЛЕНКА, голови Асоціації дослідників голодоморів в Україні Левка ЛУК’ЯНЕНКА, голови товариства «Меморіал» ім. В.Стуса Романа КРУЦИКА, а також заяви інших громадян України з вимогами провести розслідування обставин вбивства голодом мільйонів людей в Україні в 1932-1933 роках.

http://www.unian.net/ukr/news/news-321106.html

sean

Відповіді

 • 2009.06.15 | Историк

  Т.е. украинцы гнобили сами себя (почему, зачем!?),

  Кремль может спать спокойно. С чего бы все это? Очень британское agree to disagree. Кстати, и п-к КГБ А.Лебедев почти всю британскую прессу как раз купил вместе с ихним бывшим премьером...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Almodovar

   Re: Т.е. украинцы гнобили сами себя (почему, зачем!?),

   По-моему, вопрос о главном резиденте ФСБ в Украине (или как он там называется) однозначно снят.
   Вообще все просто: и Голодомор-это геноцид, и морили мы сами себя, и россия ни при чем и с такой трактовкой Голодомора, особенно после судебного решения даже Россия согласится.
   а вот господину Наливайченку никто не говорил, что такого юридически и фактически самостоятельного понятия, как "украинская власть" до 1991 года не было? И что власть в Киеве и власть в Тюмени по национальности, сущности, назначению и так далее-суть одно и то же, то есть Кремль и без бзда Кремля в Украине (или уже НА Украине?) никто бы и не пукнул?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.15 | GreyWraith

    Наливаченко казав, що ми морили голодом себе самі?

    Almodovar пише:
    >Вообще все просто: и Голодомор-это геноцид, и морили мы сами себя,
    Але ж погодьтеся, що українці дали таки мільйони виконавців цього злочину. Всіх цих активістів, комсомольців і тому подібну нечисть. І зараз КПУ із 5% стабільно до парламенту потрапляє і там гадить по можливості - знаходиться виродки, які за це голосують без тиску Росії. Треба мати мужність визнати відповідальність і за це. Щоб не повторилося...

    >а вот господину Наливайченку никто не говорил, что такого юридически >и фактически самостоятельного понятия, как "украинская власть" до >1991 года не было?
    Він в курсі. І під словами "українська влада" він мав на увазі лише територіальну окупаційну адміністрацію, до того ж станом на 1933 рік нелегітимну. А справжню легітимну (тобто обрану н виборах) українську владу УНР більшовицькі окупанти ліквідували.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.15 | Хвізик

     саме так. і це є дуже важливим!

     GreyWraith пише:
     > Але ж погодьтеся, що українці дали таки мільйони виконавців цього злочину. Всіх цих активістів, комсомольців і тому подібну нечисть. І зараз КПУ із 5% стабільно до парламенту потрапляє і там гадить по можливості - знаходиться виродки, які за це голосують без тиску Росії. Треба мати мужність визнати відповідальність і за це. Щоб не повторилося...
    • 2009.06.16 | BROTHER

     Якби це було зараз...

     У 2004 році треба б було примусити всіх, хто віддав свій голос проти Ющенка, змінити свою думку. Будь що!

     Десь відсотків 20 просто вбили б у будь який спосіб: голодом чи кулею. Відсотків 10-15 залякали б. А решта причаїлася б чи збігла закордон.

     Висновок:

     - ми різні і маємо враховувати це, маємо домовлятися між собою;
     - ми не повинні нікого вбивати, треба відмовитись від вбивства, як способу доведення правоти, так само треба відмовитись від принципу тотального домінування попри все;
     - треба дати можливість меньшості жити за своїми правилами, але разом з цим, позбавити меньшість змоги диктувати будь що більшості.
 • 2009.06.15 | GreyWraith

  Правильно каже

  У нас своя суверенна держава, яка здатна і мусить розібратися у тому, що тут робилося, та дати оцінку самостійно. І підвести риску. Хоче російська влада аналогічним чином розбиратися, що робилося у них? - на здоров'я. Не хоче? - їхня справа. Але вказувати нам, які оцінки в нашій історії робити можна, а які - ні, вона не має права.

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >Злочин було здійснено на території України, виконавців та >організаторів буде офіційно встановлено слідчим шляхом, але з >розсекречених документів відомо, що це представники української >влади, української Компартії та каральних органів, які що існували в >той час на території України.
  Якщо справді вдасться в судовому порядку визнати Компартію України винною у геноциді, то це вже буде дуже корисна справа. Ну і відповідно тодішню владу - узурпаторами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Хвізик

   згоден. тут головне почати.

   а якщо за висновками українського суду виявиться, що КПУ діяла не самостійно, а виконуючі накази, що надходили з якоїсь іншої держави, то тоді справу для подальшого розгляду можна буде передати у міжнародний трибунал
 • 2009.06.15 | Историк

  Тут многовато противоречий - политических, но особенно -

  международно-правовых. От них не отмахнуться, они "живут" сами по себе и функционируют. Что такое была "украинская власть" в СССР? Где генерировались планы и приказы? Кто персонально несет главную ответственность? Забыл сказать, что мой близкий родственник был 1-м замом такого Л.Кагановича (некоторые слышали), он-то мне многое и порассказал. Не помню, чтобы он ссылался на инициативу "украинской власти"...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Хвізик

   якось починати треба. І Наливайченко запропонував свій підхід

   Историк пише:
   > Забыл сказать, что мой близкий родственник был 1-м замом такого Л.Кагановича (некоторые слышали), он-то мне многое и порассказал. Не помню, чтобы он ссылался на инициативу "украинской власти"...
   цікаво, чия персонально була ініціатива морити людей голодом?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.15 | Историк

    Довольно близко к тому, что я знал (из нескольких серьезных

    источников), написал Володимир Косик, Основне про політичні причини Голодомору
    http://maidan.org.ua/static/mai/1243321374.html
  • 2009.06.15 | GreyWraith

   От для того і заведено карну справу, а потім буде суд

   А на суді дадуть слово іншій стороні. Якщо їй захочеться виступити.
   От там істину і встановлять.
 • 2009.06.15 | Историк

  ...Не все еще поняли, с кем связались. А некоторые

  поняли, но делают вид...
  "Россия проголосует против предложенного в Совете Безопасности ООН делегациями западных стран технического продления мандата миссии ООН в регионе Грузии и Абхазии, заявил сегодня постоянный представитель России при ООН Виталий Чуркин. В настоящее время консультации в СБ ООН по вопросу технического продления мандата миссии ООН в регионе прервались. «Они будут продолжены через пять часов - в 17 часов по нью-йоркскому времени», - сказал дипломат. «За этим, как говорят наши западные партнеры, предложившие проект резолюции со ссылкой на резолюцию 1808, они собираются поставить его на голосование», - отметил он. «Мы в духе открытости и партнерства прямо сказали, что будет голосовать против», - подчеркнул постпред России при ООН. Он напомнил, что резолюция 1808 СБ ООН содержит ссылку на территориальную целостность Грузии. Этот документ, указал Чуркин, «был одобрен в апреле прошлого года еще до агрессии» Грузии в отношении Южной Осетии. Сейчас в регионе существует новая политическая реальность, отметил он. ИТАР-ТАСС"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.15 | Адвокат ...

   І чЬто? Ваша ґрьобаная Раша,-- визнає Голодомор?

   Яко спадкоємиця орґанізаторів Голодомору?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.15 | Историк

    В чем смысл вопроса? На Нюрн. трибунале мало кто

    (сейчас не помню) признал себя виновным. И что? Дело было сведено к ответственности Judenrat-ов, еврейских, русских или польских охранников в лагерях?.. Понятен ли Вам рискованный рикошет этой темы? Вы утверждаете, что в Украине (или где-то еще в СССР) что-то делалось НЕ во исполнение воли Политбюро?..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.15 | Хвізик

     а що би Ви робили, якби були Наливайченком?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.15 | Историк

      Не давал бы такое интервью "НГ", органу Совбеза РФ,

      с заведомым отказом от претензий - до окончания расследований и судов.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.15 | Хвізик

       Re: Не давал бы такое интервью "НГ", органу Совбеза РФ,

       Историк пише:
       > с заведомым отказом от претензий - до окончания расследований и судов.
       я не побачив там "заведомого отказа от претензий"
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.06.15 | Историк

        OK, проверим Вашу правоту. Но я все же не упускал бы

        из виду текущий политический контекст (напр. нынешний тренд в США) и проблему автономности спецслужб.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.16 | Историк

         ...А следующий вывод - "УПА воевала с украинцами". Приехали...

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.06.16 | Хвізик

          то була громадянська війна,ще й замішана на неприкритій окупації

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.06.16 | Историк

           Это звучит примерно как: В 41-45 гг. в СССР "була громадянська

           війна,ще й замішана на неприкритій окупації..."
           Тут вот в чем дело: http://grani.ru/Politics/Russia/p.152382.html
           Выделим главное:
           "...В докладе Харта-Хейгела также утверждается, что Америке 'необходимо наладить с Россией диалог по проблемам соседних с нею стран, имея в виду разработку мер по укреплению доверия'. Что же получается - судьбу российских соседей должны решать Вашингтон и Москва? Подобные предложения звучат как призыв вернуться к временам Ялты. Читая тезис Томаса Грэхема о том, что Украина 'занимает особое место в сознании россиян, она представляет собой колыбель российской цивилизации и один из важных элементов собственно российской национальной идентичности', или предложения о 'финляндизации' Украины, ловишь себя на мысли: американские реалисты, как попугаи, повторяют риторику российских националистических кругов".
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.06.16 | GreyWraith

            У цьому випадку Ви, схоже, праві

            Бо інакше факти типу розвалу фронту і здачі в полон 3 мільйонів червоноармійців влітку 1941 року, 800 000 тисяч громадян СРСР, що післи на службу німцям, Локотської республіки, Російської визвольної армії в логічну систему не вкладаються. Здається, саме цю громадянську війну теперішній російський режим і приховує.
  • 2009.06.15 | GreyWraith

   Нова політична реальність?

   Он 70 літ тому в СРСР казали, що склалася нова політична реальність, в якій вже немає місця Польщі. Правда, потім якби США і Великобританія не втрутилися, то Гітлер склав би політичну реальність, в якій нема місця Росії...
 • 2009.06.15 | vic

  Re: Наливайченко каже, що Голодомор влаштувала українська влада

  Рішення треба виносити не тільки по виконавцям, а й по організаторам.Українська радянська влада-виконавець, московська-організатор.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.16 | АБВГ

   Виселення чеченського народу з Кавказу організувала чеченська вл

   влада.
   Вивіз євреїв в концтабори організували юденрати.
   ...
   Вищою владою в УССР була КПСС, організаційно оформлена тут як КПУ.
 • 2009.06.16 | Хвізик

  повний текст інтерв‘ю (л)

  http://www.ng.ru/ideas/2009-06-15/6_krym.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.16 | Bogun

   Нормальне інтервью!

   Наливайченко - дипломат! Хоча звичайно з Голодомором він прогнав, всі ж і так розуміють звідки ноги росли.
 • 2009.06.16 | АБВГ

  Згадався вірш Губермана:

  Тонко и точно продумана этика
  всякого крупного кровопролития:
  чистые руки - у теоретика,
  чистая совесть - у исполнителя.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.16 | Bogun

   Re: Згадався вірш Губермана:

   Вірш по темі
 • 2009.06.16 | Историк

  Коренная проблема в том, что Москве удалось

  за последние годы коррумпировать влиятельных деятелей на Западе, вкл. США, Англию, Германию - наняв их в качестве top-adviser-ов, PR-агентов и политических лоббистов за бешеные бабки. Такие группы влияния есть и в окружении Барака Обамы (http://www.ng.ru/printed/227414). Взяли на содержание также кучу организацй (типа Межд. олимп. к-та) и СМИ. Все это широко используется для продвижения своих геополитических интересов, особенно в "бл.зарубежье". Скорее всего, из западных столиц на Киев уже оказывается влияние в пророссийском ключе. Посмотрим, как Вашингтон и ЕС отреагируют на последний отказ Москвы в СБ ООН признавать суверенитет Грузии (со ссылкой В.Чуркина на то, что типа забудьте о вашем Дж.Буше, теперь другие правила...). Надо учитывать, что любой компромисс с Москвой всегда складывается в ее пользу, дадите палец - руку оттяпает. Сведение Голодомора (еще до судебных решений!) к чисто украинской проблеме (!?) - один из таких компромиссов.
  Что, кстати, там Ваша диаспора поделывает, кроме того, что мелодично жалуется на "долю"?..


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua