МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чавунний Ленін став гіпсовим і впав!

06/16/2009 | Майдан-ІНФОРМ
В місті Вєрхній Уфалєй Чєлябінської області напередодні Дня Росіі впав пам'ятник Леніну, встановлений на центральній площі міста.

Це трапилось ввечері 11 червня. Від скульптури вождя світового пролетаріату відвалилась верхня частина. Ноги і те, що нижче спини, залишилось на постаменті. Частина, що відкололась, впала на газон. На щастя, ніхто не постраждав, повідомляє Ньюзру.ком з посиланням на ІА "Новий Регіон". На місце події прибули співробітники міської адміністраії, прокуратури і міліції.

Попереднє розслідування не знайшло слідів диверсії. 70-річний пам'ятник міг впасти просто від старості. Крім того, виявилось, що його зроблено із звичайного гіпсу, а не з чавуну, як до того вважали жителі міста. Причому в середині він був порожнім, а монолітною була лише його рука, якою він вказував шлях до світолого майбутнього, яке конкретно для цього міста було на сході. Пам'ятник стояв на мармуровому постаменті. Раніше він стояв на площі перед дитячим парком, потім його перенелси на центральну площу.

Зараз зруйнований монумент намагаються відреставрувати. Якщо працівникам міського господарства це вдаться зробити, Леніна можливо повернуть туди, де він стояв.

Останнім часом проти пам'ятників вождю почастішали недружні дії. Так Ньюзру.ком повідомляє про акти вандалізму проти монументів Леніна в Калінінграді, Татарстані, Волгограді, на Ставропольї та в Орловській області.

В ніч на 2 квітня не пощастило пам'ятнику Леніну у місті Санкт-Петербург. В результаті вибуху у фігурі вождя революції утворилась дірка діаметром близько метра.

Але звичайно ж російську інформаційну агенцію набагато сильніше турбує доля нещасних пам'ятників вождю в Україні. Наприклад, те, що у місті Константинівка Донецької області Ільїчу червою фарбою домалювали тєльняшку і рум'янець. А в Донецьку і Артемівську вождю пофарбували черевики. Ну і вже зовсім вже неподобство з Леніним трапилось у селищі Мирне під Сімферополем в Криму, де невідомі розмалювали Ільїча фарбою і, за твердженням журналістів, спробували відпиляти йому голову.

Джерело: Ньюзру.ком

Відповіді

 • 2009.06.16 | Олена Весел

  Жалко шо нема фоток

  І ваапше... українці себе з Леніним якось неканонічєські сєбя відуть. надо було ілі подорвать палучається, шоб росіянам панравілось, або почекать пока він столь жівопісно розвалиться сам і на постаменті лишиться тіко то, що ниже спіни - як символ безсмертності творчості Леніна... ага... причому пусте.
 • 2009.06.16 | Хвізик

  фотки є тута (л)

  http://chel.kp.ru/online/news/499747/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.16 | Bogun

   Дивився фотки!

   Прикольно, є нормальні люди і в Московії. Реально так відвалитися посередині сам Льонін не зміг би. 100% йому допомогли. Хвала москвинським руйнівнікам пам'ятників!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.16 | GreyWraith

    Не пам'ятників, а ідолівCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua