МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко розповіла про етику і культуру

06/16/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО вважає неетичною роботу засобів масової інформації у зв’язку із розповсюдженням технічного відеозапису перед телетрансляцією її заяви про безрезультатність переговорів із Партією регіонів.

Про це Ю.ТИМОШЕНКО заявила у понеділок ввечері в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

“Завжди тут є певна закрита частина таких подій. Коли готується запис, коли готується звернення, є якась технічна підготовка. І дуже неприємно, що журналістська етика настільки була, на мій погляд, неадекватна. Ці чорнові записи, які в принципі нічого не варті насправді, крім слів “Все пропало”, були пущені в ефір і були показані як якась там паніка, що там все пропало, хоча подальший текст – про суфлер – прибрали весь”, - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

Прем’єр повідомила, що вперше вирішила скористатися технічними допоміжними засобами за порадами своєї прес-служби. “Я думаю, що ви помітили, що я рідко при будь-яких виступах користуюся паперами, заздалегідь підготовленими виступами, будь-якими спичами, які написані, тому що я дуже чітко знаю, що і як завжди потрібно сказати. Ну, як кажуть, Бог шельму мітить! Я один раз послухала свою команду, свою прес-службу. Вони кажуть: ну, ти така схвильована, йдеш зараз на пряму заяву-звернення до народу, давай ми запишемо на суфлер, щоб були орієнтири. Я опиралася тривалий час, але все ж таки думаю: добре, порадили – зроблю. І що ви думаєте? У той самий момент, коли включилися усі камери, коли почалася пряма трансляція, я глянула на суфлер, а там все пропало. Ні тексту, ні повідомлень – пустий екран! І перше, що я могла вимовити, я сказала: “Все пропало! На суфлері нічого не має”. І мені довелося знову говорити без всіх технічних допоміжних засобів. Як кажуть: не доля мені користатися цими засобами”, - розповіла вона.

“Тому хочеться, щоб і в політиці, і в журналістиці, і серед інших професійних кіл, щоб все ж таки була внутрішня культура, внутрішня етика, внутрішнє відчуття, що можна робити, а що не можна робити, тому що не все виглядає добре. Тому я хочу сказати: я для себе висновки зробила з цих технічних проблем, і тепер ми будемо все в ефір видавати так, як треба”, - резюмувала Ю.ТИМОШЕНКО.
http://www.unian.net/ukr/news/news-321196.html

sean

Відповіді

 • 2009.06.16 | igorg

  згадується анекдот про Вовочку

  "... и эти люди рассказывают мне как нехорошо в носу ковыряться!!!?"
 • 2009.06.16 | 123

  "як кажуть, Бог шельму мітить" - кого Юля назвала "шельма"?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.06.16 | Адвокат ...

  УґУ-(с). Натюрліх!

  Текст про сухвлера не прибрали.

  Як і ТЮльчине запевнення про те, що апетит в ні не пропав.


  Ма`ть праві були ї прес-службісти: нєрвина вона була, розгублена, голодна та гіштеричьна... а тепер,-- усьо па-друґому!
 • 2009.06.16 | Чучхе

  Плівки Мельниченка вона не вважала "неетичними" та "безкультурни

 • 2009.06.16 | Сахаров

  Re: Тимошенко розповіла про етику і культуру

  Ю.Т. має рацію. Тільки от нащо виправдовується? Наявне повне нехтування етичним кодексом журналіста. Якщо хтось цього не розуміє чи не хоче розуміти, то його проблема. Таке паскудство треба гнати зі ЗМІ. Можна не любити чи ненавидіти певну особу, але це не дає право збиткуватися, використовуючи підлі прийоми.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.16 | 123

   Re: Тимошенко розповіла про етику і культуру

   Сахаров пише:
   > Ю.Т. має рацію. Тільки от нащо виправдовується? Наявне повне нехтування етичним кодексом журналіста. Якщо хтось цього не розуміє чи не хоче розуміти, то його проблема. Таке паскудство треба гнати зі ЗМІ. Можна не любити чи ненавидіти певну особу, але це не дає право збиткуватися, використовуючи підлі прийоми.

   Я з Вами згоден у оцінці (неетично), але не певен щодо "треба гнати". Неетичні журналісти теж потрібні, мабуть. Наприклад, папараци всі неетичні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.16 | Сахаров

    Ви не зовсім маєте рацію

    Журналісти - це ті, хто у штаті редакцій і фріленсери. Щодо штату - зрозуміло. Фріленсери - це не просто так волоцюги, вони працюють на контрактах, пов'язані з редакціями і мають журналістські посвідчення. Папараци - беззаконні вовки, котрі не мають статусу журналістів. Вони крисятничають і намагаються продати свою продукцію тим, хто її купить. Бува, що їм щастить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua