МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кампанія протидії порушенням прав підприємців України

06/16/2009 | Майдан-ІНФОРМ

                                     Інститут підтримки регуляторної реформи в Україні

                    Всеукраїнська громадська організація

 

 

                           03150, Київ - 150, а/c – 132, м. Київ, вул. Російська, 82-А,

                            тел.: 8 050 510-72-89, e-mail: civicdefender@gmail.com

                             код 33937222,  р/р 260003102701 у ТОВ „Комерційний банк Даніель”, МФО 380980

 

Вих. № 02/09 від 15.06.2009 р.

Суб’єктам підприємницької діяльності України

 

Засобам масової інформації

 

 

Шановні підприємці!

 

         За роки незалежності малий і середній бізнес пройшов тернистий шлях розвитку і сьогодні посідає гідне місце в економіці України. Визначальну роль у його стрімкому зростанні відіграло запровадження у 1998 році спрощеної системи оподаткування. Як наслідок, на сьогодні нараховується понад 3 млн. приватних підприємців, а у сфері малого і середнього бізнесу зайняті у середньому 10 млн. осіб.

       Однак, незважаючи на це, в останні роки час від часу виникають спроби наступу на спрощену систему оподаткування. Зокрема, у 2005 році Кабінет Міністрів України, очолюваний Ю.В. Тимошенко, ініціював зміни до Держбюджету від 26.03.2005, чим намагався значно обмежити сферу застосування цієї системи, знизивши межу допустимого доходу, яка дозволяла перебувати на спрощеній системі оподаткування та сплачувати єдиний податок, з 500 тисяч грн. до 300 тисяч грн. Тільки активна громадська позиція підприємців та тисячі зібраних підписів дозволили відстояти спрощену систему оподаткування.

         Сьогодні має місце чергова спроба наступу на підприємців-спрощенців. Йдеться про Постанову Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 р. №366 „Про сплату внесків загальнообов’язкового державного пенсійного страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”, що фактично подвоює обов’язкові платежі для підприємців. 

Зазначена Постанова не тільки створює чергові перешкоди на шляху розвитку малого і середнього бізнесу, але й була прийнята з суттєвими порушеннями статей 6 – 10 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Крім того, ця Постанова фактично вносить зміни до Указу Президента України від 28.06.99 № 746/99 „Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, що є перевищенням повноважень Кабінетом Міністрів України.

Саме тому заявляємо про початок загальноукраїнської „Кампанії протидії порушенням прав підприємців України”.

У зв’язку з цим звертаємося до всіх підприємців-спрощенців України із закликом заявити про своє ставлення до неправомірного регулювання господарської діяльності з боку КМУ, направивши від Вашого імені листа Президентові України, зразок якого знаходиться у Додатку.

Також звертаємося з проханням до ЗМІ щодо інформаційної підтримки ”Кампанії протидії порушенням прав підприємців України” та висвітлення її перебігу.

 

 

З повагою

Голова Правління Інституту                                                                                В. Дорош

 

 

 

 

 

 

Президенту України

Ющенку В.А.

Секретаріат Президента України,

вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220

 

 

Копія:                       Голові правління Інституту підтримки

регуляторної реформи в Україні

Дорошу В.І.

а/с – 132, м. Київ – 150, 03150

 

 

 

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

 

          

       Я, приватний підприємець ______________________________________________.

                                                                                 Прізвище, ім’я, по-батькові

       Звертаюся до Вас з проханням скасувати Постанову Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 р. №366 „Про сплату внесків загальнообов’язкового державного пенсійного страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”.

Зазначена Постанова не тільки подвоює обов’язкові платежі для підприємців, чим фактично створює чергові перешкоди на шляху розвитку малого і середнього бізнесу у ці складні кризові часи, але й була прийнята з суттєвими порушеннями статей 6 – 10 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Крім того, ця Постанова фактично вносить зміни до Указу Президента України від 28.06.99 № 746/99 „Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, що є перевищенням повноважень Кабінетом Міністрів України. 

Якщо цю Постанову негайно не скасувати, то вона призведе до припинення діяльності значної частини суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб та масової тінізації малого і середнього бізнесу.

Переконаний, що подібні рішення повинні прийматись не у авральному „ручному режимі”, а за активного громадського обговорення та врахування зауважень і пропозицій підприємницьких кіл всієї України. 

 

 

 

Дата „___” ____________ 2009 р.                       Підпис_________________________

 

 

 

Примітка: цей лист просимо надіcлати за вказаними вище адресами, по одному примірнику на кожну адресу.

 Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua