МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А чому, власне, Яценюк?

06/19/2009 | omela
Останнім часом тут багато з'явилося за Яценюка.
Чи точніше сказати, навернулися до Яценюка.

Але постає питання: що такого особливого панство бачить у ньому?

Що взагалі такого доброго в цьому діячеві, що ви його готові обрати президентом?

Тільки тому, що його прізвище не Тимошенко і не Янукович?

То чому саме Яценюк, а не Литвин? Чи скажімо, не Тігіпко? Чи там, Гриценко?

Поясніть.

Відповіді

 • 2009.06.19 | omela

  моє бачення:

  Він - ідейна людина? Ні. Безідейна. Досі він займається переважно чистим популізмом. Себто каже те, що подобається людям чути.

  В нього є дієва партія, на яку він зможе спертися? Ні, немає такої. "Фронт змін" - це комедія, а кадри там такі збирається, що навіть шахрайством тхне.

  Дослівно так, як з Ющенком:

  а) є перспективний "незаплямований" кандидат, навколо якого поступово вимальовується "оточення", або почот. Під кандидата робиться проєкт, причому власних політично-партійних здібностей кандидат не демонструє.

  б) кандидат тямить в економіці (що не належить до сфери повноважень президента, між іншим)

  в) кандидата не можна назвати вольовим. Він раз щось мекнув про потрібність скасування політреформи-2004, але кволо. Реально навряд чи йому таке по силах, бо див. пункт а). Тобто повноваження будуть такі самі, причому від самого почтаку (Ющенко хоч 1 рік мав)

  Притому Яценюк, на відміну від Ющенка, не відрізняється партіотизмом. Але то вже таке.

  Прозахідність? То Ющенко був дуже прозахідний, і що з того вийшло? Захід Україні велику дулю показав.

  Чи когос приваблює лібералізм? Щось не видно того. Ющенко не менший ліберал.

  Нарешті, кажуть, є високий рейтинґ. То в 2007 Луценковій Самообороні вже малювали. Чомусь він на ньго не поклався. Рейтинґ це добре звісно, але має бути підтверджено на виборах - практикою, бо соціологія часто-густо хибить, і ви ризикуєте стати жертвою її маніпуляцій.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.19 | Kohoutek

   Re: моє бачення: (л)

   Уважаемая omela,

   Я совершенно точно знаю, что Вас не переубежу и к моим доводам Вы не прислушаетесь. У Вас исходно другая шкала ценностей, чем у меня - грубо говоря, для Вас наличие шашечек важнее возможности ехать. Но просто для того, чтобы объяснить свой выбор:

   1. Яценюк показал себя человеком, пытающимся добиться компромисса и сотрудничества между политическими силами. Я (как, полагаю, и страна в целом) устал от постоянной войны всех против всех в нашей политике, на которую у политиков уходят все силы.

   2. Яценюк показал себя человеком вполне идейным; кроме того, что мне кажется крайне важным, он умеет правильно выстраивать приоритеты ценностей. Когда на интервью для "Эха Москвы" ведущий (Венедиктов) заговорил о "фальсификации истории" и "прославлении гитлеровских пособников", Яценюк мгновенно утратил свою благожелательность. Я видел это интервью - улыбка буквально сползла с его лица и он ответил Венедиктову очень твёрдо и жёстко. Судите сами
   - вот интервью: http://www.echo.msk.ru/programs/beseda/583282-echo/
   - вот впечатления ведущего: http://telekritika.ua/daidzhest/2009-04-08/44894

   Яценюк легко и свободно отказывается от бесконечных споров по поводу вещей, на которых многие наши политики зацикливаются и совершенно бесполезно тратят все свои силы; на мой взгляд, это большой плюс.

   3. Яценюк умеет поставить себя на место собеседника и увидеть ситуацию с его точки зрения. Он понимает, к примеру, как то, что статус русского языка - проблема не первостепенной важности, так и то, что эта проблема знаковая и закрывать на неё глаза не следует. Он не то, чтобы склонен - он всячески приветствует СОЗНАТЕЛЬНЫЕ компромиссы (не закулисные договорённости, а публичные компромиссы); и слава Богу, что хоть кто-то у нас так думает!

   4. У него нет своих "тараканов". Его, например, не волнуют проблемы поместной церкви, он вообще не лезет в церковные дела. Что, на мой взгляд, является единственно верным подходом для общенационального политика. Яценюк едва ли единственный наш политик, кого я могу назвать последовательным либералом. Могу, впрочем, назвать таковым ещё и Гриценко; но Гриценко, на мой взгляд, слишком уж обидчив и злопамятен - его эмоции зачастую очевидно превалируют над разумом. Яценюк легче сносит обиды и не позволяет своим чувствам управлять его поведением.

   5. Да, он также и не свободен от традиционных грехов наших политиков - я замечал у него и демагогию, и популизм. Но я подчёркиваю - это ОБЩИЕ грехи наших политиков и по моим наблюдениям у Яценюка они выражены ничуть не больше, если не меньше, чем у остальных.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.19 | OLexandra

    Re: моє бачення:

    Яценюк добре розбирається в глобальних процесах взагалі, і економічних зокрема. І пан Омела абсолютно неправий, коли каже, що для президента це не важливо. Ще й як важливо, щоб не придумувати і не робити дурниці, як Тимошенко, Янукович, Литвин,тощо,і щоб не нести тієї ахінеї, яку несе ТЮ, Янукович, Литвин, та багато інших. Яценюк знає та розуміє принципи роботи міжнародних організації, і це важливо для країни. І Яценюк, та люди його віку - це вже нове та численне покоління, яким прийшов час розбудовити країну. Це покоління не можна втратити. І коли кажуть, що не вистачає досвіду, то досвід - це дуже суперечливе поняття. Досвід може бути дуже негативним, і лише шкодити.
   • 2009.06.19 | GreyWraith

    Re: моє бачення:

    Kohoutek пише:

    1. Яценюк показал себя человеком, пытающимся добиться компромисса и сотрудничества между политическими силами. Я (как, полагаю, и страна в целом) устал от постоянной войны всех против всех в нашей политике, на которую у политиков уходят все силы.

    Іноді є речі, за які можна і треба воювати. Але політики мусять виробити якийсь певний загальнонаціональний компроміс, на якому будувати певний план дій. Хоча б для того, щоб цей план було виконано. :) Саме з цієї причини я вітав вже забуту ініціативу Ющенка щодо Універсалу національної єдності.

    Он візьмемо для прикладу той же самий Євро-2012. НМД навряд чи є такі політики і виборці із обох таборів, що хочуть, аби Україна провалила цей шанс. Бо тут або виграють, або програють ВСІ. Отже, так чи інакше мусить виробитися спільна політика, для її здійснення визначиться спільна команда менеджерів і буде виконуватися. Он на місцевому рівні це вже робиться, наприклад, у Харкові "помаранчева" ОДА уклала перемир'я із "біло-синьою" мерією, разом виробили і розподілили план дій, визначили напрямки фінансування і не полінувалися вкладати кошти, і от результат: із резервного міста комісія УЄФА, бачачи реальні результати, перевела Харків у розряд основних...

    Та й НМД якщо цей самий Євро-2012 вдасться, то підтримка НАТО має в Україні зрости. Хоча б з тієї причини, що буде наочно видно, що Захід ставиться до нас як до рівних, і стереотипи справді не мають під собою підстав.

    2. Яценюк показал себя человеком вполне идейным;
    Один ідейний може з великим шумом і тріском носитися із тією ідеєєю як з писаною торбою, в кінцевому підсумку прокакавши всі полімери. А інший без зайвого шуму, спокійно і наполегливо таки просуне цю ідею. :) Пока я бачу, що Яценюк відноситься до другого типу...

    Яценюк легко и свободно отказывается от бесконечных споров по поводу вещей, на которых многие наши политики зацикливаются и совершенно бесполезно тратят все свои силы; на мой взгляд, это большой плюс.<.i>
    Отож.

    Он не то, чтобы склонен - он всячески приветствует СОЗНАТЕЛЬНЫЕ компромиссы (не закулисные договорённости, а публичные компромиссы); и слава Богу, что хоть кто-то у нас так думает!
    НМД ось такі закулісні домовленості із публічним їхнім запереченням - це в першу чергу крайня неповага до виборців.

    Яценюк едва ли единственный наш политик, кого я могу назвать последовательным либералом.
    Фактом є непопулярність ліберальної ідеології всюди по світу, особливо у бідних країнах. І то ще добре, що у нас хом'ячки і бидло не позатоптували лібералів до кінця...

    Яценюк легче сносит обиды и не позволяет своим чувствам управлять его поведением.
    У мене є знайомий, друзі якого працювали під керівництвом Яценюка у якомусь міністерстві. І ті друзі за очі дуже високо характеризували його організаторські та ділові якості. А от інші знайомі, які ще років 5 мали справу із штабом БЮТ, інакше як бардаком порядки там не називали. Тобто вже тоді можна було робити висновки...
   • 2009.06.19 | GreyWraith

    Нічого собі! Я навіть і не чекав... (/)


    И когда я - это видно по тексту интервью, которое вывешено на нашем сайте, сказал - Что же вы возвеличиваете Бандеру, вы бы еще Гитлера возвеличили, - тут он закусил губу, у него образовался волчий оскал, полез зуб, такой клык - он сказал: "мы сами разберемся с нашими героями". Я говорю - для меня это не ответ. Зачем вы это сделали? Он говорит - я же вам сказал - через губу - мы сами разберемся с нашими героями.

    От тобі і кролик - з вовчим оскалом та іклами. :) Здається, я пам'ятаю, що тільки Ющенко з такою ж гідністю і сміливістю зумів зупинити подібну хуцпу. І про тому - не опускаючись до виправдовування.

    Врешт-решт, якщо Венедиктов таке меле, то він або не знає, що гітлерівці посадили Степана Бандеру в концтабір і знищили його братів, - то він повний невіглас, а якщо знає, але все одно таке плете, - значить підла людина. З таким сперечатися і щось йому доводити - себе не шанувати.

    І ще раз зауважу, що Яценюк захищає українську гідність і честь не десь в Галичині, де навіть Янукович змушений промови закінчувати, кажучи "Слава Україні!", і покладати квіти до пам'ятника тому ж Бандері, а в студії російської радіостанції. :) В Галичині він веде мову про зовсім інші аспекти...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.19 | Kohoutek

     Re: Нічого собі! Я навіть і не чекав... (/)

     GreyWraith пише:
     > Врешт-решт, якщо Венедиктов таке меле, то він або не знає, що гітлерівці посадили Степана Бандеру в концтабір і знищили його братів, - то він повний невіглас, а якщо знає, але все одно таке плете, - значить підла людина. З таким сперечатися і щось йому доводити - себе не шанувати.

     Венедиктов же пояснил своё поведение в этом интервью - он пошёл на сознательную провокацию, затронул заведомо болезненный вопрос, потому что хотел разрушить слишком благодушный диалог с гостем. Ему было интересно, как поведёт себя Яценюк, но такой реакции он не ожидал.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.19 | GreyWraith

      Тоді я маю взяти свої слова щодо Венедиктова назад

      Kohoutek пише:

      Венедиктов же пояснил своё поведение в этом интервью - он пошёл на сознательную провокацию, затронул заведомо болезненный вопрос, потому что хотел разрушить слишком благодушный диалог с гостем. Ему было интересно, как поведёт себя Яценюк, но такой реакции он не ожидал.

      Думаю, сподівався на те, що Яценюк почне виправдовуватися? ;)

      Навіть і не знаю, як оцінити: з одного боку: це справді фах журналіста - вести мову про шнурки у домі повішеного, а з іншого - певна етика має бути. Але яценюковий відлуп мені справді сподобався.

      Невже справді виросло невідшмагане покоління? То Ющенко у своєму поколінні - один із небагатьох винятків, по яких репресивна машина не проїхалася, а щодо покоління Яценюка ( та й мого - я на рік за нього старший :) ) - хочеться вірити, що це - правило. Не думаю, що Яценюк, натякаючи на кервництво Росії (для русофільчиків - і США також :) ), показуватиме пальцем вгору, як це робила Тимошенко. :) І собі команду підбере не таку, що розуміє це показування пальцем вгору без слів, як песики...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.19 | Kohoutek

       Этот рассказ Венедиктова вообще стоит почитать (/)

       http://telekritika.ua/daidzhest/2009-04-08/44894
       В частности, о Яценюке:
       А.ВЕНЕДИКТОВ: Что касается, почему разозлил - там история была в том, что я почувствовал, что во время интервью он вдруг почувствовал себя комфортно, вдруг почувствовал, что он может отвечать наработанными фразами, штампами, которыми, видимо, отвечал. И когда я - это видно по тексту интервью, которое вывешено на нашем сайте, сказал - Что же вы возвеличиваете Бандеру, вы бы еще Гитлера возвеличили, - тут он закусил губу, у него образовался волчий оскал, полез зуб, такой клык - он сказал: "мы сами разберемся с нашими героями". Я говорю - для меня это не ответ. Зачем вы это сделали? Он говорит - я же вам сказал - через губу - мы сами разберемся с нашими героями. Точками. Потом операторы мне сказали, что было полное ощущение, что он сейчас встанет и уйдет.

       С.ШЕВАРДНАДЗЕ: Так и не дал ответа?

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Они дают те ответы, которые хотят. Мое дело, чтобы слушатели оценили реакцию на вопрос. Так что - да, это было специально сделано, чтобы небо с овчинку показалось. Оно и показалось.


       О Ющенко:
       О.БЫЧКОВА: Давай про Ющенко.

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Ющенко меня удивил. Когда я ехал, я читал интервью, естественно, готовился, - что он давал украинской прессе. Он два года российской прессе не давал интервью. Именно как интервью, не как отрывки или комментарии, «круглые столы». И, кстати, я тоже пал жертвой российских новостей про Украину. Мне казалось, что я еду к человеку, который живет в осажденной крепости - как в прямом смысле - то есть, администрация, где-то на Банковой толпы «долой Ющенко, все в отставку», так и психологически очень важно, когда делаешь интервью, понять в тот момент, когда ты делаешь интервью, как психологически человек, где он. Я был абсолютно уверен, что это человек в осажденной крепости, и значит, его реакция на мои вопросы, которые я готовил, должны быть либо глухая оборона, либо агрессивная и истерическая атака. Я был готов к двум проявлениям этого, так и готовился. То есть, если он выбирал оборону, то у меня удар в кость, если он выбирал атаку - обходный маневр, - обычные журналистские примочки и приемы. А увидел я перед собой... ну, во-первых, там спешно - мы опоздали к нему на интервью.

       C.ШЕВАРДНАДЗЕ: На сколько?

       А.ВЕНЕДИКТОВ: На 15 минут. Это пробки из аэропорта.

       О.БЫЧКОВА: Из-за его же собственных пробок.

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Он дважды отменял, дважды назначал и трижды переносил. В результате ты прилетел, сел в машину и туда. Самолет сел по расписанию, а через Днепр мы готовы были переплывать вплавь. Но интересно, что он опоздал на час, - мы в 10.15 разложили аппаратуру, а он пришел в 11.00, так что у нас все было хорошо по местному времени. И вдруг я увидел перед собой - это видно в начале интервью, потому что я немножко поплыл - сидит спокойный, уверенный, нога на ногу, легко отбивающий - никакой истерики и никакой обороны. То есть, надо было менять тактику интервью. Пришлось кое-что поменять, и что на Украине это стало «бест номер один» - это факт - наше интервью растащено на цитаты: «впервые он заявил то», «впервые он заявил то», «впервые он этим москалям заявил то» - буквально так. Но я должен сказать, что был совершенно потрясен такой упорной, упрямой, знающей, что делает, или делающей вид, но в любом случае, даже делающий вид, в этой непростой ситуации. И там был смешной эпизод - мы записали 57 минут. Конечно, там было начало, что они не хотели на русском языке, и наш продюсер Таня Моргунова, там валялась в ногах у всех, умоляла на русском.

       О.БЫЧКОВА: В фигуральном смысле.

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Не знаю. И вот это конечно удивительно, что он согласился давать на русском языке. Причем, у него позиция давать на украинском языке.

       О.БЫЧКОВА: Он в самом начале сказал - что это из уважения к аудитории.

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Тем не менее, его окружение ему советовала давать интервью на украинском - большая часть окружения.

       О.БЫЧКОВА: То есть, это должен между вами был сесть переводчик с украинского на русский?

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Я понимаю, что в некоторых государствах есть такое правило - надеюсь, что в апреле, 17, у меня будет интервью с президентом Латвии, и мы тоже просим на русском языке - потому что смешно, - но пока нет ответа. Итак, мы закончились, попрощались, я прошел его провожать до двери, он говорит - ну да, вроде получилось. Я говорю - не знаю, вроде получилось. Он говорит - Но мы с вами не поговорили, почему так происходит? Я, изображая лицемерие, понимая, что уже все, что там прыгает его вся администрация, что там уже встреча назначена. А он говорит - давайте еще поговорим 5-7 минут? Я говорю - давайте. Он вернулся, мы сели обратно, и та третья часть, которая вышла на «Эхе» первой частью, где почему так происходит, как формируется украинское самосознание, как он это видит, которое оказалось более важно для украинцев, чем для россиян, потому что именно эта часть была растянута - он никогда про это не говорил. И он вполне спокойной и уверенной походкой ушел. Меня поразило, что человек, который должен находиться в осажденной крепости - ну, партия маленькая, рейтинги 3 или 5%, - ничего. Такой упрямый, упорный, сильный мужик такой. Сильный.

       С.ШЕВАРДНАДЗЕ: Вы думаете, у него есть шансы еще раз выиграть?

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Не знаю. Я считаю, что президентские выборы - это такое «Лего» - какие будут элементы. А если они выдвинут Гриценко? А премьером?

       О.БЫЧКОВА: Шансы мы не знаем, но есть ли у него внутреннее стремление еще раз туда идти?

       А.ВЕНЕДИКТОВ: Да. Потому что, судя по тому, как он говорил, он считает многое недоделанным. Просто сужу по словам. Он говорит - надо то-то, надо то-то, надо то-то, - а кто будет это делать? Я ему задал этот вопрос, он сказал - еще есть время подумать.

       О.БЫЧКОВА: Я знаю в Москве людей, которые думали, что Ющенко это такой «оранжевый» националист, чуть ли не террорист, - все, что угодно, - которые послушали эту беседу и сказали - вроде и ничего так себе, вполне нормальный, хороший.


       Думаю, из процитированного очевидно, что Венедиктов - вполне адекватный и честный журналист. Профессионал.
    • 2009.06.19 | AK

     Венедиктов трохи збрехав

     GreyWraith пише:
     >
     > И когда я - это видно по тексту интервью, которое вывешено на нашем сайте, сказал - Что же вы возвеличиваете Бандеру, вы бы еще Гитлера возвеличили...

     Насправді Венедиктов почав щось там молоти про українське походежння Гітлера.
     Як там фестиваль у Криму називався? - "Великое хамское слово"? -
     Так оце питання від Венедиктова було десь з тієї ж опери.
 • 2009.06.19 | shu

  Ну як чому? Усі кажуть Яценюк, а хто ще?

  Треба ж комусь перемогти Тимошенко з Януковичем? Але більшість полюбляє популізм в Україні. Щоб казали те що їм подобається. А ще більшість - це натовп, який дивиться на сусіда, по принципу "як усі так і я".
  По цьому принципу і Янукович з Тимошенко мають такий рейтинг. Бо якби усіх українців відокремили один від одного і зробили так щоб кожен особисто подумав то і рейтенги були б інші.

  А Яценюк дуже гарний кандидит у треті(зайві).
  Він ніколи не каже про що думає, завжди каже те що не завадить його рейтенгу, ніде особливо не засвітився в конкретному, про нього, завдяки його стрімкій кар"єрі усі знають, досить дотепний і гострий на язик. Одним словом гарний екземпляр для розкрутки.
  От він і розкручується.

  Що до мене особисто, то я взагалі не бачу різниці між Януковичем, Тимошенко та Яценюком. По суті воні усі барати близнюки. Отже і різниці хто з них - жодної.
 • 2009.06.19 | ak1001

  очень просто

  1 не участвовал в аферах типа одночасного и паралельного голосования за замаспикера и омбудсмена (и серии подобных)

  2 выполнил то что подписывал - после развала коалиции подал в отставку
  это вообще единичные случаи в нашей истории на фоне тимошенок и томенков чье слово не стоит бумаги на которой это слово зафиксировано

  3 подал деклярацию

  "Доходы экс-главы парламента, лидера общественной инициативы "Фронт перемен" Арсения Яценюка в 2008 году составили 999 тыс. 931 грн"

  я думаю если поделить декларацию Яценюка на декларацию Тимошенко то можно примерно сказать во сколько раз он честнее Хулии Водоросливны


  4 летал самолетами аки простой гражданин - пусть даже это пиар, это очень правильный пиар

  5 способен к самостоятельным решениям

  6 довольно четкий тренд на поддержку евроинтерграции

  7 у него нет антирейтига! это на самом деле очень важно! именно это ключевой момент на котором он обходит Ющенко

  8 даже из крайней позиции выбора между меньшим злом задача обывателя сегодня не допустить застой говна во власти - иначе два говна между собой договоряться и начнут там цвести - посему надо регулярно и методично смывать

  9 пока не был замечен в откровенном популизме
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.19 | GreyWraith

   Коротко і переконливо. Дякую.

  • 2009.06.19 | 123

   тримайте відвертий популізм від Яценюка(л)

   http://pravda.com.ua/news/2009/6/18/96787.htm

   Цей референдум є відвертим популізмом
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.19 | ak1001

    популізм - потакання бажанням натовпу без думки про завтра

    референдум в цю категорію заносити не треба
    тим більше з такими питаннями - це абсолютно не шкідливо на відміну він інших типів поплузму - економічного, наіоналістичного, шовінистчного, тоталіристичного етк
 • 2009.06.19 | yes

  Всі розуміють, що він непрохідний, але він платить добре

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.19 | Адвокат ...

   Кіко Ви отримали? Де мона отримать і мені?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.19 | yes

    Перша получка після виборів, бо я є український патрійота

  • 2009.06.19 | ak1001

   пане брехун, ви не відолікайтесь від своєї гілки про жидівство

 • 2009.06.19 | AK

  Тому що владу треба міняти,

  і міняти доти, поки вона нас почне влаштовувати.

  omela пише:
  >
  > Тільки тому, що його прізвище не Тимошенко і не Янукович?

  Так. Це вже достатньо відомий аргумент на його користь.
  Бо Тимошенко і Януковича треба гнати сраною мітлою!
  А для цього треба когось обрати замість них.

  >
  > То чому саме Яценюк, а не Литвин? Чи скажімо, не Тігіпко? Чи там, Гриценко?

  Тому що Литвин аж ніяк не тягне на "нову політичну еліту". Він у тій "еліті" ще з часів Кучми.

  Коли у Тігіпка чи Гриценка буде рейтинг одного порядку з Яценюком, тоді й поговоримо.

  А зараз єдиний спосіб почати оновлення політичної еліти - обрати Яценюка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.19 | GreyWraith

   Re: Тому що владу треба міняти,

   AK пише:
   >і міняти доти, поки вона нас почне влаштовувати.
   І навіть якщо влада влаштовує - все одно через якийсь час треба міняти. Щоб не засиджувалися. :) І бути пильному при заміні.

   >Бо Тимошенко і Януковича треба гнати сраною мітлою!
   >А для цього треба когось обрати замість них.
   А якщо скурвиться - і до цього той же інструмент застосувати. :)

   >Тому що Литвин аж ніяк не тягне на "нову політичну еліту". Він у тій >"еліті" ще з часів Кучми.
   Та й ще за часів Кучми колишній секретар ЦК КПУ Литвин був ВЖЕ застарілим. Навіть порівняно із самим Кучмою.

   >Коли у Тігіпка чи Гриценка буде рейтинг одного порядку з Яценюком, >тоді й поговоримо.
   Та й колишній функціонер комсомолу Тігіпко теж морально застарілий. :) Його пхати до влади - це те саме, що пхати у ФРН у 1965 році у канцлери якогось гітлерюгіндівського гауляйтера...

   >А зараз єдиний спосіб почати оновлення політичної еліти - обрати >Яценюка.
   Хоча б із тієї самої причини, що нового шукати розкручувати за час до виборів ніколи. А на Ющенку висить завеликий негативний рейтинг.
 • 2009.06.19 | omela

  До речі, йому певний плюс за пресуху в Івано-Франківську (/)

  він швидко виправив деякі свої "тернопільські помилки", зокрема про УПА

  http://pravda.com.ua/news/2009/6/19/96900.htm

  Особоливо, за відсутність наївного євронаторомантизму:

  Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк вимагає від політиків першого ешелону дати чіткі відповіді на питання, "що сьогодні розколюють Україну".

  Про це він заявив на прес-конференції в Івано-Франківську, повідомляє прес-служба "Фронту змін".

  "Нас завели у формат, який фактично розриває державу. Я перерахую усі питання, які були привнесені з 2004 року. Перше – мова, друге – НАТО, третє – ОУН-УПА і друга Світова війна, четверте – Росія чи Європа, п’яте, що з’явилося, – міжнаціональні питання, та шосте – перебування Чорноморського флоту Росії в Україні", – сказав він.

  При цьому Яценюк зазначив, що готовий розповісти про свою позицію щодо кожного питання.

  "Я не знаю позиції щодо НАТО жодного українського політика першої лінії. У принципі лише в Ющенка позиція більш-менш зрозуміла, а в усіх інших політиків – ні", – сказав він, додавши, що сьогодні іншої системи безпеки, яка б могла стати альтернативою НАТО, у світі не існує.

  Проте, на думку Яценюка, рішення щодо вступу України до НАТО має приймати народ на всеукраїнському референдумі. "Однак не слід забувати, що Україну в НАТО не кличуть", - додав він.

  Щодо мови Яценюк заявив, що "сьогодні не може бути жодної дискусії щодо внесення змін у статті Конституції, які стосуються мовного питання".

  "Для нас люди, які спілкуються російською мовою, не вороги", - сказав він, додавши, що російська мова єдина, яка захищена українською Конституцією.

  Він також наголосив, що не можна примушувати суспільство говорити лише українською, проте слід зробити українську мову конкурентною.

  Говорячи про дискусії навколо різних національностей, Яценюк заявив:

  "Мене вражає позиція, коли Україна – європейська держава – порушує національні питання. Я буду боротися за кожного росіянина, єврея, поляка, німця, що є українським громадянином. А тим радикальним силам, що сіятимуть протистояння, я влаштую український Нюрнберг, який засудив фашизм і нацизм".

  Щодо Чорноморського флоту Росії Яценюк наголосив, що це питання не стоїть сьогодні на порядку денному.

  Він зазначив, що є тимчасова угода, згідно з якою Чорноморський флот РФ може перебувати на українській території лише до 2017 року.

  "Це прописане в українській Конституції, не можна йти проти волі народу", – заявив Яценюк, додавши, що Україна насамперед повинна дбати про власний український флот.

  Щодо ОУН –УПА лідер "Фронту змін" заявив: "Я глибоко шаную усіх українських героїв і патріотів, які боролися за визволення України. Вони боролися з різних сторін. Двадцять мільйонів українців знають правду про це, а 26 – не знають. Я був на сході України і якби хотів стати президентом Західної України, то я б це питання лінійно вирішив. А що робити з 26 мільйонами українців, які знаходяться під пропагандою?! Вони повинні дізнатися правду. Дайте мені час і я вирішу це питання".

  Щодо Росії та Європи Яценюк наголосив, що немає сумніву, що кінцевою метою для України є вступ до ЄС, "але не можна забувати, що в ЄС Україну ніхто не кличе".
 • 2009.06.19 | ak1001

  от чому - "свою позицію щодо кожного питання"(/)

  http://pravda.com.ua/news/2009/6/19/96900.htm

  Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк вимагає від політиків першого ешелону дати чіткі відповіді на питання, "що сьогодні розколюють Україну".

  Про це він заявив на прес-конференції в Івано-Франківську, повідомляє прес-служба "Фронту змін".

  "Нас завели у формат, який фактично розриває державу. Я перерахую усі питання, які були привнесені з 2004 року. Перше – мова, друге – НАТО, третє – ОУН-УПА і друга Світова війна, четверте – Росія чи Європа, п’яте, що з’явилося, – міжнаціональні питання, та шосте – перебування Чорноморського флоту Росії в Україні", – сказав він.

  При цьому Яценюк зазначив, що готовий розповісти про свою позицію щодо кожного питання.

  ...

  -----


  це вам не флотам быть флотам дружить в криму і зовсім інше у львові
  це довольно чітка позиція, і навіть якщо буде вода у відповідях, вона буде текти в якісь бік


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua