МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЄС відмовився дати Україні кредит на газ (/)

06/19/2009 | omela
Нова газова криза можлива через тиждень. Європа не платитиме
19.06.2009 16:34___ www.ПРАВДА.com.ua

Президент Єврокомісії Жозе Баррозу наголошує, що ЄС не може за Україну платити за газ.

Про це Баррозу заявив у п'ятницю на прес-конференції за підсумками засідання Європейської Ради (самміту голів держав та урядів країн-членів ЄС).

"Ми не маємо грошей в бюджеті", - сказав він, повідомляє УНІАН.

"Ця проблема дуже складна, оскільки головне в цьому – здатність України платити за газ, який вона споживає. Це не є сферою нашої відповідальності", - додав Баррозу.

Він також зазначив, що у висновках, схвалених сьогодні на засіданні Європейської Ради, міститься заклик до Росії та України поважати свої зобов’язання, щоб уникнути повторення ситуації з припиненням постачань газу до ЄС.

Баррозу також заявив про те, що є ризик повторення газової кризи у відносинах між Україною та Росією вже за кілька тижнів

"Є ризик наступної кризи через тижні. Не через місяці", - сказав він.

Президент Єврокомісії повідомив про намір Єврокомісії наступного тижня зустрітися з представниками європейських фінансових інституцій, банків та газових компаній для пошуку можливої допомоги Україні.

18 червня в Брюсселі відбулося засідання газової координаційної групи ЄС за участю представників "Газпрому" та "Нафтогазу" в ході якого обговорювалися дві ідеї: надання кредиту українській компанії для достатнього накопичення газу в ПСГ, або ж придбання газу та зберігання його в ПСГ України європейськими компаніями.

За словами Тимошенко, для закачування до ПСГ достатньої кількості газу Україні потрібен кредит в 4 млрд. дол.

http://pravda.com.ua/news/2009/6/19/96897.htm

Відповіді

  • 2009.06.19 | GreyWraith

    Я щось не розумію

    Наскільки я розумію, зараз мова йде про закачку в сховища того об'єму, який потім ітиме самим європейцям. Так що, вони за свій газ не хочуть платити?

    Чи я щось зрозумів неправильно?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.19 | ak1001

      неправильно

      мова може йти про технологічний газ який потрібен для функціонування нашої ГТС

      і власне має бути забезпечений тим хто обслуговує ГТС і бере за транзит гроші

      але ж геніальність Тмошенко в тому що газ по "ринковій ціні-20%"
      а транзит не по "ринковій ціні -20%" а практично задарма, і в ціноутворені транзита технічний газ не фігурує

      це просто класична афера по банкрутуванню ГТС і України
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.22 | Микола Гудкович

        Виправте мене, якщо

        ak1001 пише:
        > але ж геніальність Тмошенко в тому що газ по "ринковій ціні-20%"

        По ринковій для Європи ціні, мінус вартість транзиту через Україну, — тобто просто по ринковій ціні, без жодних мінусів.

        Чи я помиляюся?
    • 2009.06.19 | 123

      Що тут складного?

      Європейці платять за свій газ Газпрому, відповідно до кількості газу, який вони відбирають на своєму кінці труби.

      За все інше вони не платять, це не їхня проблема думати про сховища. Це проблема Газпрому - як він дасть газ на європейському кінці труби.

      GreyWraith пише:
      > Наскільки я розумію, зараз мова йде про закачку в сховища того об'єму, який потім ітиме самим європейцям. Так що, вони за свій газ не хочуть платити?
      >
      > Чи я щось зрозумів неправильно?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.19 | GreyWraith

        Значить, платити за доставку свого товару...

        ... до західного українського кордону має Росія, так? І вона відмовляється?

        Виявилося, що плата Україні за транзит настільки мізерна, що не покриває навіть витрат? Ну так хай Росія збільшить хоча б до собівартості, бо інакцше європейці влаштують санкції і позови проти Росії, і буде ясно, що скупий платить двічі...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.23 | 123

          Re: Значить, платити за доставку свого товару...

          GreyWraith пише:
          > ... до західного українського кордону має Росія, так? І вона відмовляється?

          так, платити має Росія - на умовах, домовлених з Україною (ЄС до цього стосунку не має, в них контракт з Газпромом, який має забезпечити європейцям газ з єврокраника). І вона платить, навіть більше домовленого (тобто платить авансом, на прохання Нафтогазу, в якого зараз не вистачає грошей).

          > Виявилося, що плата Україні за транзит настільки мізерна, що не покриває навіть витрат? Ну так хай Росія збільшить хоча б до собівартості, бо інакцше європейці влаштують санкції і позови проти Росії, і буде ясно, що скупий платить двічі...

          Росія не може бути відповідальною за те, що Україна погодилася брати менші гроші ніж треба було б.

          Витрати російська плата покриває з лищком. Проблема Нафтогазу в тому, що в цього монополіста, який мав би бути мегаприбутковим, нема ані обігових коштів для закупки "буферного" газу, ані можливості взяти кредит, при тому що минулого року цей буферний газ у буферах був, і кудись звідти дівся - напевно, за гроші.

          Я вже про це писав - в нормальній системі проблема буферного газу виникає лише один раз, при запуску системи. Після цього ніякий буферний газ непотрібен - закачується лише стільки, скільки споживається, а буфер завжди повний. Навіть якщо споживається більше ніж закачується - то на гроші за газ з буфера докупається новий газ в буфер. Звісно, ціни для споживачів при цьому мають бути реальні.
  • 2009.06.20 | АБВГ

    Слава Богу, що газовим питанням вже займається ЄС

    Чомусь впевнений, що Тимошенко залишиться в історії України вічною антигероїнею. Після того, як з допомогою Європи чи Божим промислом узнаємо все про цю мерзенну оборудку.

    Залізти в кишеню буквально до кожного громадянина України - це яку сатанинську безсовісніть потрібно мати!
    ...
    Свята сердешна простота.
    І тема для антикорупційного розслідування.
  • 2009.06.20 | АБВГ

    Frankfurter Allgemeine Виктор Ющенко:Непросто быть соседом Росси

    Frankfurter Allgemeine Виктор Ющенко: "Непросто быть соседом России"

    Сегодняшняя Frankfurter Allgemeine публикует интервью с президентом Украины Виктором Ющенко, в котором он говорит об отношениях с Россией и с Западом.

    Поставки газа - вот что волнует сразу всех. "Мы хотим сделать все возможное, чтобы у европейских потребителей не возникало трудностей", - говорит Ющенко. Однако, предупреждает он, нельзя низводить этот вопрос до уровня российско-украинского. Транспортная политика - это часть европейской энергетической структуры, считает президент и настаивает на отношениях, которые должны базироваться на "рыночных принципах и прозрачной конкуренции". Правда, при этом он категорически отказывается от участия европейских предприятий в газотранспортном концерне "Укртрансгаз".

    Что же касается России, то в этой стране, как считает президент Украины, некоторым очень трудно принять идею украинского суверенитета. "Непросто быть соседом России, - говорит он, - ни прибалтийским государствам, ни Белоруссии, ни Кавказу". С Россией он связывает и активность украинской оппозиции, представители которой все чаще наведываются в соседнюю страну. Он прямо говорит о зависимости от Кремля Тимошенко и Януковича и видит в этом опасность для украинского суверенитета.

    У Украины, говорит президент, есть два пути: возврат к "восточной", то есть "азиатской" политике, или переход к "европейской модели". Независимость Украины может обеспечить только евро-атлантическая политика. "Коллективные системы безопасности должны распространяться на Восток, чтобы защитить жизненно важные ключевые экономические секторы. Это в общеевропейских интересах". Однако, продолжает Ющенко, Европа еще не поняла, "насколько важно включить Украину в европейскую систему координат и в НАТО". В доказательство такой необходимости он ссылается на ситуацию в Крыму и говорит о "внешних силах", которые заинтересованы в его "дестабилизации".
  • 2009.06.21 | Сергій Вакуленко

    Баррозу (+л)

    BRUSSELS, June 19 (Reuters) - International financial institutions are willing to help provide "stop-gap funding" to Ukraine to help it deal with problems paying for Russian gas imports, European Commission President Jose Manuel Barroso said on Friday.

    Barroso was briefing a summit of European leaders on Ukraine's financial problems and the threat that might lead to Russia cutting off gas supplies next month, including gas intended for transit to Europe.

    Barroso said he spoke on Thursday with International Financial Institutions (IFIs) including the International Monetary Fund and European gas companies to find a way through the impasse.

    "IFIs and the European gas companies said they were willing... to help provide stop-gap funding," Barroso said, according to speaking notes seen by Reuters.

    "There is the risk of another major gas crisis in weeks," he later told reporters. (Reporting by Darren Ennis; writing by Pete Harrison)

    http://www.reuters.com/article/rbssIndustryMaterialsUtilitiesNews/idUSLJ53347620090619
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.21 | АБВГ

      Я тому і вітаю якнайширшу участь Євросоюзу в наших справах

      Відчистили від посткомуністичної наволочі Східну Європу - час братись за Україну. Рецепти і гроші готові, та й Україна за останні роки значно наблизилось до адекватного засвоєння того і другого.
  • 2009.06.21 | Taras-ods

    І правильно робе що відмовляє!

    Якщо Україна така дурна, дякуючі газовій доярці, що платить за газ дорожче ніж европа а транспортує газ нижче собівартості то кто лікар кому? як у тому анекдоті - вже нема грошей здачі давати?


    і де той нічний сашко з юлею упердет?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.21 | АБВГ

      Тут, перефразуючи есерів, процес - ніщо, кінечна мета - всьо

      європейські експерти впорядкують проблему.
      А залишатись один на один з Росією неможливо, бо та сумою хабаря кожного до безумства доведе! А рідкого святого - отруїть або підірве.
  • 2009.06.22 | GreyWraith

    А взагалі цікаво...

    ... раніше російським газом смерділо в середньому раз у рік, - тепер, після "історичних угод Тимошенко, що надовго вирішили проблему", стало смердіти десь раз у місяць. Якщо плата за транзит не покриває навіть собівартості, то слід такі угоди терміново розірвати. Звісно ж, за посередництва європейців. І хай вони справді купують російські газ на українському східному кордоні, і то швидше, як і було зафіксовано у Брюсельському меморандумі...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.22 | АБВГ

      Росія, граючи "не по правилам", завжди має фору в грі

      Саме так. Росія, граючи "не по правилам", завжди має фору в грі.
      Потрібні арбітри.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".