МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні не повинно бути пам`яток тоталітаризму

06/19/2009 | lustration
ГО "Люстрація" провела величезну роботу з виявлення та реєстрації пам`яток та пам`ятних знаків в Україні, присвячених тоталітарному радянському режиму.
Одночасно з цією роботою члени ГО "Люстрація" провели моніторинг на предмет виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні» № 250/2007 від 28.03.2007р., який виявив суттєві недоліки у роботі обласних державних адміністрацій.
Нижче наводимо звернення щодо усунення недоліків та посилення персональної відповідальностіза невиконання Указу.

"Президенту України
Ющенку Вікторові Андрійовичу

Главі Секретаріату Президента
України
Ульянченко Вірі Іванівні

Повідомляємо Вас, що Громадська організація “Люстрація” проводить постійну роботу з моніторингу виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні» № 250/2007 від 28.03.2007р., а саме що стосується вжиття в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій, а також щодо перейменування в установленому порядку вулиць, площ, провулків, проспектів, парків та скверів у населених пунктах України, назви яких пов’язані з такими особами.
В березні 2009 року ми надіслали листи усім головам обласних державних адміністрацій та голові Раді міністрів АР Крим.
З отриманих відповідей ми зрозуміли, що виконання вищезгаданого указу ігнорується, при чому деякі посадові особи не можуть навіть ідентифікувати осіб, відповідальних за здійснення Голодомору.
Наприклад, виконавчий комітет м. Жовті Води Дніпропетровської області надав нам інформацію, що на території цього міста відсутні пам`ятники та пам`ятні знаки, присвячені особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій. Найцинічніше полягає в тому, що сама міська рада розташовується на вулиці Петровського, одного з організаторів та ініціаторів Голодомору.
Якщо говорити в загальному, то ситуація щодо демонтажу пам`ятників та символів тоталітарної доби плачевна. За нашою інформацією в Україні залишаються:
- 428 населених пунктів, названих на честь діячів комуністичного режиму;
- 7218 населених пунктів, де залишилися адміністративні назви, присвячені діячам комуністичного режиму;
- 2692 населених пункти, де залишилися пам’ятники і пам’ятні знаки, присвячені діячам комуністичного режиму.
Зате виявляється, що в Україні приймають рішення і за декілька днів оперативно демонтовують державні символи. 22 травня 2009 року Голованівська селищна рада Кіровоградської області (голова - Маковей А. М.) одностайно ухвалила рішення про демонтаж тризуба на серп і молот на пам’ятному знаку Голованівська, що стоїть поруч із церквою Івана Богослова Київського патріархату. А вже 26 травня виконано заміну.

Враховуючи наведене, просимо Вас провести роботу з поновлення виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні» № 250/2007 від 28.03.2007р.” в напрямку надання відповідних доручень головам обласних державних адміністрацій; до злісних порушників Указу застосувати дисциплінарні стягнення у вигляді доган на прикладі Указу Президента України «Про персональну відповідальність посадових осіб за незадовільний стан підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні» №1021/2007 від 26.10.2007р."

З повагою
голова ГО “Люстрація” Олег Осуховський

Відповіді

 • 2009.06.20 | Сахаров

  Re: В Україні не повинно бути пам`яток тоталітаризму


  Тільки, будь ласка, при перейменуванні Дніпропетровська, який носить ім'я ката Петровського, не треба впадати в популізм і шароварщину. Не треба Січеслава. КодАк - найкраща назва для цього міста.
 • 2009.06.20 | vic

  Re: В Україні не повинно бути пам`яток тоталітаризму

  приберіть кам'яного ідола з найбільшого майдану Європи - майдану Свободи у Харкові! Пам'ятникові Лєніну місце в музеї (у найкращому випадку), а не на майдані європейського міста!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.20 | Радикальный Либерал

   Re: В Україні не повинно бути пам`яток тоталітаризму


   vic пише:
   > приберіть кам'яного ідола з найбільшого майдану Європи - майдану Свободи у Харкові! Пам'ятникові Лєніну місце в музеї (у найкращому випадку), а не на майдані європейського міста!
   На данный момент единственный способ убрать его оттуда - это тайно ночью заложить заряд тротила и взорвать.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.21 | АБВГ

    Свободу в"язням "стокгольмського синдрому" - щиро прив"язаних до

    свого ката!

    Стокгольмский синдром — психологическое состояние, возникающее при захвате заложников, когда заложники начинают симпатизировать и даже сочувствовать своим захватчикам или отождествлять себя с ними. Если террористов удаётся схватить, то бывшие заложники, подверженные стокгольмскому синдрому, могут активно интересоваться их дальнейшей судьбой, просить о смягчении приговора, посещать в местах заключения и т. д.

    Авторство термина приписывают криминалисту Нильсу Бейероту (Nils Bejerot), который ввёл его во время анализа ситуации, возникшей в Стокгольме во время захвата заложников в августе 1973 года. Но желание заложника защитить своего захватчика или вообще «объединиться с ним» в общем было известно задолго до стокгольмских событий, давших название «синдрому заложника». В быту не так уж редко возникают ситуации, когда женщины, перенёсшие насилие и остававшиеся некоторое время под прессингом своего насильника, потом влюбляются в него.
 • 2009.06.21 | Lexa62

  Re: В Україні не повинно бути пам`яток тоталітаризму

  час втрачено, треба було в 2005.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.21 | АБВГ

   Кому треба було в 2005-му?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua