МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Станьмо на захист «Просвіти» і свободи слова!

06/22/2009 | Сергій Зiнченко
Тиша. Мовчать і не відповідають на звернення чиновники Держкомітету телебачення і радіомовлення, мовчить і Павло МОВЧАН, голова правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА.

А тим часом той свого роду чорний десант зі спини, керований ще з минулого року із прес-служби Дніпропетровської обласної організації партії «ВО «Батьківшина», продовжує на Дніпропетровщині свою руйнівну діяльність зі знищення діяльної Криворізької «Просвіти», чи не останнього бастіону українського громадянського суспільства на Криворіжжі. Пішов уже четвертий місяць з тих пір, як просвітянам перекрили можливість поширювати інформацію про свою діяльність через Криворізьке державне міське радіомовлення. Продовжується тиск і на журналістку-просвітянку Олену МАКОВІЙ, яка там працює редактором. Він виявляється, зокрема, в тому, що залишається в силі рішення зборів трудового колективу цього телерадіооб’єднання від 16 квітня 2009 року, на «чистий четвер» (а насправді це було судилище із ознаками морального катування), з якого витікає, що керівництво не хоче визнавати себе винним у переслідуванні цієї журналістки за критику, попри те, що її правота (у відповідь на догани та два звільнення з роботи) багато разів доведена рішеннями судів від районного рівня і до Верховного. Навпаки: адміністрація і нацькований її діями на журналістку колектив вважає Олену МАКОВІЙ (як мінімум) людиною з неадекватною поведінкою.

З приводу ситуації, що склалася, криворізька просвітянка Валентина КРИВДА звернулася до Президента України телеграмою, у якій зазначила: „В результаті бездіяльності міської прокуратури за потурання міської влади (Юрій ЛЮБОНЕНКО, Георгій ГОНЧАРУК, Микола СКИБА) Криворізьке держтелерадіооб’єднання (Іван ГАЛАМАСЮК, Юлія СІРОКЛИН, Любов СКИБА) надає ефір нелегалізованому рейдерському угрупованню на чолі з Миколою КРАМАРЕНКОМ і блокує висвітлення діяльності легалізованому об’єднанню просвітян на чолі з Миколою КОРОБКОМ. Хто застосує до рейдерів статті 185-1 та 186-5 Кодексу України про адмінпорушення? Кривбас - територія без НАТО і беззаконня?”.

У відповідь на цю телеграму надійшла відповідь від 2 червня 2009 року, у якій зазначено: „Прокуратура Дніпропетровської області. На підставі ст. 7 ч. 3 Закону України „Про звернення громадян” надсилаємо на розгляд звернення КРИВДИ В.О. від 28.05.2009 р. (в частині питань, що належать до Вашої компетенції), яке надійшло до Секретаріату Президента України. Про результати розгляду просимо повідомити заявника”. Тобто триває, щонайбільше, листування з владоможцями різних рівнів, а дій, котрі б захистили організацію від рейдерів (а серед них були і депутати Криворізької міської та районних у місті рад) поки що не видно.

Більше того, «тимошенківець» Сергій ДОВГАЛЬ, який минулого року, привівши із собою натовп людей, зірвав засідання ради просвітян Дніпропетровщини, а в листопаді ініціював і провів із порушенням законодавства України і Статуту організації так звану конференцію, а 31 січня вже цього року мало не влаштував бійку біля дверей з метою зірвати збори криворізьких просвітян і виривав у мене з рук відеокамеру, так цей самий ДОВГАЛЬ днями написав наклепницьку статтю під назвою «З хворої голови на здорову», розміщену 8 червня цього року на сайті Maidan.org.ua, у якій поширює відомості, що не відповідають дійсності, і всерйоз вважає себе головою обласної «Просвіти». Зокрема, він стверджує, що ніби якісь «четверо членів ради обласної «Просвіти» прибули» на збори криворізьких просвітян 31 січня 2009 року. Та справа в тому, що на тих зборах від області був присутній лише один голова обласної «Просвіти» Микола КОВАЛЕНКО, і більше нікого не було.

Якщо ж він вважає те збіговисько 8 листопада 2008 року в Дніпропетровську на тлі «бютівської» символіки конференцією (на якій ніби обирали якусь раду), то це не має ніякого відношення до дійсності.. Тому що я фіксував те збіговисько і на відео, і на аудіо, а потім ще й опублікував про це у газеті «Промінь Просвіти» кореспонденцію під назвою «Партнаїзд на вулиці ЛЕНІНА, або Хто готує відбивну із «Просвіти» (вона, до речі, розміщена на нашому сайті: prosvita.at.ua).

В тій кореспонденції я написав, що голова Центральної контрольно-ревізійної інспекції Ігор ГОЛОБУЦЬКИЙ має відповісти перед законом за те, що визнав ту так звану конференцію легітимною, адже від Кривого Рогу на неї не було обрано жодного делегата. Тож звідкіля там могла з’явитися якась рада за участю криворіжців? – Хіба що у сонному мареві з перепою… Так от, більше півтори сотні примірників названої газети з тим матеріалом були роздані на початку грудня учасникам науково-практичної конференції з нагоди 140-річчя від дня утворення «Просвіти». І я розумію, що якби там було хоча б одне слово неправди, мене, щонайменше, осоромили б не тільки перед просвітянами й високошановними гостями, а й перед усією українською діаспорою. Але цього не сталося: намагалися замовчати, а тим часом готували розправу над Криворізькою «Просвітою».

Про цю спробу рейдерського захоплення «Просвіти» Микола КОРОБКО як голова Криворізького просвітянського об’єднання і як член правління Української Гельсінської спілки з прав людини виступав 30-го травня цього року на 4-му Форумі правозахисних організацій, що відбувався у Києві за участю українських правозахисників та представників з інших країн Європи, його матеріал під назвою „Правоохоронна система не протистоїть рейдерським загрозам громадським організаціям» був роздрукований у спеціальній збірці матеріалів, яку було роздано всім учасникам цього форуму. Особисто ж я вважаю цю спробу підпорядкувати собі просвітянську організацію і розколоти український просвітянський рух з боку партутворень України під керівництвом організації партії «ВО «Батьківщина» замахом на українське громадянське суспільство, відвертою атакою на більш діяльні його структури. Так, бо із всіх інших просвітянських організацій лише Криворізька є колективним членом Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).

Криворізькі просвітяни, звичайно ж, вживали і вживатимуть надалі заходів для того, щоб якомога швидше оскаржити всі ці негідні дії, застосовуючи для цього законодавство Української держави. Та дії рейдерів спрямовані на значно більше: на те, щоб забрати у нас організацію, газету, яку ми самі майже три роки тому створили, два сайти, два офіси, вони намагаються не допустити поширення нами інформації про свою діяльність, а ефективних дій захисту збоку чиновників Держкомітету телебачення і радіомовлення не спостерігається. Та й ті вимоги, які я ставив перед цією державною структурою, не виконані. Тому я, як і попереджав у своїй заяві для ЗМІ від 24 травня цього року, 17 червня об 11.00 за київським часом змушений розпочати свою протестну акцію шляхом голодування у Києві перед приміщенням Державного комітету телебачення і радіомовлення за адресою: вулиця Прорізна, будинок 2.

Прошу всіх чесних людей, для яких свобода слова - не просто декларація, а «Просвіта» - справді є серцем України, підтримати ці вимоги криворізьких просвітян і захистити як свободу слова, так і Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА. До речі, 19 червня цього року в Українському Домі відбудеться з’їзд просвітян України, який (а я на це все-таки сподіваюсь) має дати гідну відсіч цим знахабнілим партрейдерам.

Сергій ЗІНЧЕНКО, редактор часопису «Промінь Просвіти», м. Кривий Ріг.
_____________________________________________________________________

Вже відбувся. Гідної відсічі чи відсічі взагалі наразі не спостерігалося ... :(

Відповіді

 • 2009.06.24 | Богдан Львів

  Re: Станьмо на захист «Просвіти» і свободи слова!

  Мені Павло Мовчан дуже нагадує Фіделя Кастро не тому, що обидва з бородою, а тому що з займаної посади їх можна винести тільки вперед ногами - самі не підуть. Просто жах з цими "прогресивними демократами", що змахують куди більше на диктаторів від їх попередників. Коли вже їх витурять під три чорти...
  Один Юхновський був порядним і до, і під час, і пішов порядно не затримаючись. А ці Мовчан, Яворівський і ще гнила купка ніяк не заберуться, а скачуть-перескакують - вони "незамінні", без них "все пропаде". Набридли усім по повній.
 • 2009.06.24 | omela

  Re: Станьмо на захист «Просвіти» і свободи слова!

  Сергій Зiнченко пише:
  > Тиша. Мовчать і не відповідають на звернення чиновники Держкомітету телебачення і радіомовлення, мовчить і Павло МОВЧАН, голова правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА.

  Він - Мовчан, тож мовчить ;)

  А якщо серйозно, то про яку відсіч БЮТівьким рейдерам може йтися, якщо цілу організацію очолює юльок? І як можна розуміти, немає жодної можливости його скинути. Можете тільки з неї вийти, за таких умов.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua