МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Олег Тягнибок: Україні потрібен економічний націоналізм

06/23/2009 | UPA_Podilya
Вихід з економічної кризи полягає у розвитку національної економічної системи через підтримку національного виробника, формування українського середнього класу і побудови міцної національної банківської системи. Про це заявив лідер Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" Олег Тягнибок, коментуючи рекапіталізацію проблемних українських банків, ймовірну ревальвацію гривні та обмежене фінансування регіонів.

"Економіка України кожного дня відчуває нищівні удари від відверто популістської економічної політики правлячої псевдоеліти. Половинчасті й нерішучі кроки вихідців з комсомольської номенклатури і без того погіршують сучасну економічну ситуацію в державі. Сьогодні уряд спільно з НБУ вирішив провести націоналізацію у вигляді рекапіталізації тих банків, які близькі їм за корпоративними інтересами, незважаючи на фінансовий стан банківських установ. Більше того, влада досі боїться оприлюднити список власників приватних банків, тоді б для всіх одразу ж стало очевидно, хто нагрів руку на фінансовій кризі в державі.

Відверто дивують й обурюють намагання уряду бавитися в ревальвацію та девальвацію гривні, в наслідок чого українців знову обкрадуть. Необґрунтоване зміцнення гривні призведе до загострення економічної кризи в державі, вдарить по експортерах і змусить населення знову ажіотажно продавати-купувати валюту. Зрештою, знецінення національної грошової одиниці на 40% вказало абсолютну неспроможність теперішньої влади боротись за економічні інтереси українських підприємств та українців.

В умовах економічної кризи регіони України залишились без допомоги, без дотацій вирівнювання, без такої необхідної реформи міжбюджетних відносин. Місцеве самоврядування, фактично кинуте напризволяще з власними фінансово-господарськими проблемами.

Вихід з економічної кризи є. Це розвиток національної економічної системи через підтримку національного виробника, формування українського середнього класу і побудови міцної національної банківської системи. Економічний націоналізм – це аксіома сьогодення, яку вперто не хоче бачити збанкрутіла влада, через зростаючу необхідність задовольняти лише власні інтереси" - зазначив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Прес-служба ВО "Свобода"

Відповіді

 • 2009.06.23 | 111

  Re: Олег Тягнибок: Україні потрібен економічний націоналізм

 • 2009.06.23 | yes

  Коню ясно. Нехай він скаже як? Бо це все слова

  UPA_Podilya пише:
  > Вихід з економічної кризи полягає
  у розвитку національної економічної системи через підтримку національного виробника,
  формування українського середнього класу і
  побудови міцної національної банківської системи.

  Як повинен підтримуватися власний виробник? Це має бути розписано конкретно і по пунктах, по галузях.

  Наприклад, він повинен так говорити: "Задяки підтримці національного виробника ми повинні досягнути ...

  Або конкретизувати механізм створення міцної банківської національної системи. Звідки братимуться гроші, капітали, резерви і пр.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.23 | Via

   Гроші - навзамін рекапіталізації банків підуть на кредити виробн

   виробникам-підприємцям. Що там складного?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.23 | yes

    Re: На справді, то досить складна наука і чутлива процедура.

    Не чув ще такого банку, який не має грошей для кредиту. На заваді кредиту стоїть або відсутність переконливого бізнес-проекту, або відсутність потреби у кредитах через спад виробництва.

    1.Для того, щоб підприємець пішов до банку за кредитом, він повинен мати надійне замовлення.

    2. А ми хочемо задіяти тисячі дрібних та середніх підприємців.(Отже, для початку, потрібні мегадержавні проекти, де фінансистом виступатиме бюджет)

    3. Не забуваймо про продуктивність - кредити повинні йти на високопродуктивні станки, обладнання, новітні технології, а не на купівлю долара та ввезення чужоземної готової продукції.

    4. Потрібні спеціальні дослідницькі, наукові чи напівнаукові відділи на місцях, які прогнозуватимуть у яких напрямках вигідне капіталовкладення. А не так як зараз: якщо сусід відкрив кафе і справи пішли у нього добре, то зразу всі сусіди навколо відкривають кафе (пилорами, заправки іт.д.) і вже ні один з них не має прибутків і зводить кінці з кінцями.

    Коли б Тягнибок написав свою "майн кампф" (перепрошую за зрозумілу недоречність), де б все розклав все по поличках, то я би бачив, що він має за олію у голові. Голосів він набере багато, але чи з того буде користь чи друга Юлька, то я більше схильний думати, що друга Юлька.

    З Ющенком все ясно, бо він визнаний фінансист, економіст і визнаний урядовець. Цей робить все без промахів, а інші тільки прийшовши до влади на популізмі починають набивати гулі разом з рідним народом, як доходить до реальної економіки. Ну, ясно, красти вчитися не треба, це виглядає, як вроджений рефлекс.
 • 2009.06.23 | Чучхе

  тяшгнибок і економіка - це несумісні поняття

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.23 | yes

   Re: Чому ж не сумісні? Гасла у нього правильні

   От чи він розуміє, як це потрібно втілювати, реалізовувати - не ясно.
  • 2009.06.24 | omela

   Несумісні? От УНП і популярність - це таки несумісні поняття.

 • 2009.06.23 | Tamerlan

  Все дуже просто!

  Дивися на штрих-код і купуй тіко наше, не піво Бальтіґо/Клінськойе/Путінсьґойе, а Оболонь чи Львівське чи мо' яке сь місцеве, як от наше "Проскурівське".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.23 | Max

   А дідька лисого! (Re: Все дуже просто!)

   Tamerlan пише:
   > Дивися на штрих-код і купуй тіко наше, не піво Бальтіґо/Клінськойе/Путінсьґойе, а Оболонь чи Львівське чи мо' яке сь місцеве, як от наше "Проскурівське".
   Гарно то звучить в теорії.

   Два дні тому я обійшов шість крамниць, шукаючи звичайний чорний листковий чай з українським (спочатку), потім вже хоч індійським штрих-кодом. Марно. Видно Ерефія то велика субтропічна країна і відтак потужний виробник чаю світового рівня.

   Врешті мусів купити якесь цейлонське сміття (щоб не купувати "зроблений" в Ерефії "Ліптон"). А був же не так давно чудовий аргентинський чай, пакований у Львові ("Стара Фортеця" чи щось подібне).

   Також при нагоді раджу уважно оглянути пачку прального порошку, який використовує пана дружина (чи мама). Адреса виробника теж ерефійська, з 90% ймовірністю.

   Так що баєчки про вільний ринковий вибір раджу залишити для підлітків. Жодного ринку в уРкаїні немає, є щонайбільше контрольований політ-бандюками базар. І треба тих бандюків ламати. Через коліно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.23 | Tamerlan

    Друже Максе! Він Вам потрібен, отой чорний чай?

    Max пише:
    >
    > Два дні тому я обійшов шість крамниць, шукаючи звичайний чорний листковий чай з українським (спочатку), потім вже хоч індійським штрих-кодом. Врешті мусів купити якесь цейлонське сміття (щоб не купувати "зроблений" в Ерефії "Ліптон").

    Заварюйте м'ятку і буде Вам щастя :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.23 | Max

     Re: Друже Максе! Він Вам потрібен, отой чорний чай?

     Що потрібно споживачу, то його власна справа.

     На той випадок, якби то ви не зауважили, в цій гілці є обговорюване дещо зовсім інше.

     Чай (та пральний порошок) то лише приклади. Нічим не гірші від вашого прикладу (пива).

     Tamerlan пише:
     > Заварюйте м'ятку і буде Вам щастя :)
     А то вже вважаю за злісний оффтопік з пана боку, "друже" Тамерлан.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.23 | Tamerlan

      Re: Друже Максе! Він Вам потрібен, отой чорний чай?

      Max пише:
      > Що потрібно споживачу, то його власна справа.

      Ваша правда.

      > На той випадок, якби то ви не зауважили, в цій гілці є обговорюване дещо зовсім інше.

      І ми з Вами обговорюємо ту ж тему: не знайшли українського чаю - пийте трав'яний або не пийте взагалі, тим самим не будете підтримувати москалів/жидів/китайців.

      > Чай (та пральний порошок) то лише приклади. Нічим не гірші від вашого прикладу (пива).
      >
      > Tamerlan пише:
      > > Заварюйте м'ятку і буде Вам щастя :)
      > А то вже вважаю за злісний оффтопік з пана боку, "друже" Тамерлан.

      За те перепрошую, не думав що ображу Вас своїм дописом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.23 | Max

       Пропонує пан принципи чучхе?

       (Чи як то там звуть у Північній Кореї.)

       Tamerlan пише:
       > І ми з Вами обговорюємо ту ж тему: не знайшли українського чаю - пийте трав'яний або не пийте взагалі, тим самим не будете підтримувати москалів/жидів/китайців.
       Феєрично! :( Щиро дякую за таку пропозицію, але жити по північно-корейськи не бажаю. І не бачу, щоб до цього закликала "Свобода".

       Як і більшість нормальних українців, хочу жити в нормальній вільній країні, де на ринку є товар на кожен смак і кожну кишеню, з цілого світу.

       Вільний ринок, а не контрольований гебнею і криміналітетом базар.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.06.23 | Tamerlan

        Re: Пропонує пан принципи чучхе?

        Max пише:
        > (Чи як то там звуть у Північній Кореї.)
        >
        > Tamerlan пише:
        > > І ми з Вами обговорюємо ту ж тему: не знайшли українського чаю - пийте трав'яний або не пийте взагалі, тим самим не будете підтримувати москалів/жидів/китайців.
        > Феєрично! :( Щиро дякую за таку пропозицію, але жити по північно-корейськи не бажаю. І не бачу, щоб до цього закликала "Свобода".
        >
        > Як і більшість нормальних українців, хочу жити в нормальній вільній країні, де на ринку є товар на кожен смак і кожну кишеню, з цілого світу.
        >
        > Вільний ринок, а не контрольований гебнею і криміналітетом базар.

        Ну не пересмикуйте, бдлск :)

        Ви ж розумієте, я маю на увазі: ДОКИ немає можливості купувати українське, то тре іґнорувати чужинське, а заодно принагідно нагадувати продавцям/дистрибуторам/дилерам шо варто гендлювати таки українським, створюючи тим самим попит на нашу продукцію.

        Розумію, шо мої слова - то слова вкрай ідеалістичні, але сам практикую щодня, відмовився від купи товарів, які як виявилося робилися в Росії, і стало легше :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.23 | Max

         Re: Пропонує пан принципи чучхе?

         Tamerlan пише:
         > Ви ж розумієте, я маю на увазі: ДОКИ немає можливості купувати українське, то тре іґнорувати чужинське, а заодно принагідно нагадувати продавцям/дистрибуторам/дилерам шо варто гендлювати таки українським, створюючи тим самим попит на нашу продукцію.
         > Розумію, шо мої слова - то слова вкрай ідеалістичні, але сам практикую щодня, відмовився від купи товарів, які як виявилося робилися в Росії, і стало легше :)
         Тобто, як нема змоги купити пральний порошок не-ерефійського походження, то пан пере господарчим милом? :lol:

         З таким підходом можливостей купувати нормальні речі (не конче українські) то ми ще дуже довго не будемо мати.

         Політичні перешкоди для ринку потрібно усувати політичними ж методами.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.06.23 | Tamerlan

          Пан відходить від теми?

          Max пише:
          > Tamerlan пише:
          > > Ви ж розумієте, я маю на увазі: ДОКИ немає можливості купувати українське, то тре іґнорувати чужинське, а заодно принагідно нагадувати продавцям/дистрибуторам/дилерам шо варто гендлювати таки українським, створюючи тим самим попит на нашу продукцію.
          > > Розумію, шо мої слова - то слова вкрай ідеалістичні, але сам практикую щодня, відмовився від купи товарів, які як виявилося робилися в Росії, і стало легше :)
          > Тобто, як нема змоги купити пральний порошок не-ерефійського походження, то пан пере господарчим милом? :lol:
          >
          > З таким підходом можливостей купувати нормальні речі (не конче українські) то ми ще дуже довго не будемо мати.

          Шось я Вас не зрозумів, а як же сабж? :)

          >
          > Політичні перешкоди для ринку потрібно усувати політичними ж методами.

          Ваші пропозиції?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.06.24 | Max

           В жоден спосіб (Re: Пан відходить від теми?)

           Tamerlan пише:
           > Шось я Вас не зрозумів, а як же сабж? :)
           Див. наступний абзац.

           (Max):
           > > Політичні перешкоди для ринку потрібно усувати політичними ж методами.
           >
           > Ваші пропозиції?
           Знести митні преференції для товарів із Ерефії (там, де вони ще є).

           Скасувати мито на товари, які у нас не є і не можуть бути продуковані (приклад: мито на зерна кави чи какао є абсурдом).

           Радикально знизити податки з підприємств. Всіх, бо кінцевим платником завжди і так є споживач (вони входять до ціни товару). То і буде сприяння вітчизняному бізнесу.

           Податки мають платити громадяни, а не підприємства. І не пропорційно доходам, а пропорційно видаткам на споживання (чим більше витрачаєш на себе особисто, тим більше платиш податків). То би стимулювало заощадження та інвестування громадянами. Добрим прикладом такого "правильного" податку є VAT (ПДВ), тільки 20% то зависока ставка.

           Ну і звичайно, безумовний принцип: якнайощадливіше і раціональне господарювання бюджетними грошима (про то Тягнибок говорить). Наразі тими, що є, далі -- треба скорочувати бюджетні видатки (а от чи "Свобода" прагне того, то вже мені неясно).
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.06.24 | Tamerlan

            Re: В жоден спосіб (Re: Пан відходить від теми?)

           • 2009.06.25 | Sych

            +5 Саме так. В ідеалі, sales tax повинен бути єдиним податком.

   • 2009.06.23 | Д. А.

    Не знаю, як Ви шукали

    чай "Ахмад" в кожній крамниці, зроблений (тобто фасований) в Харкові.

    Пийте на здоров"я!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.24 | Max

     Re: Не знаю, як Ви шукали

     Д. А. пише:
     > чай "Ахмад" в кожній крамниці, зроблений (тобто фасований) в Харкові.
     У моєму випадку той "Ахмад" був лише в двох (із 6) крамницях, і той -- з бергамотом. Фе...
     > Пийте на здоров"я!
     Дякую.

     BTW, (якщо тим не годжу в пана приватність) в яких краях пан мешкає?
 • 2009.06.23 | 123

  Голова замість дупи в шароварах потрібна, а не націоналізм

  Україні потрібні сприятливі умови для ведення бізнесу, а не націоналізм. Зараз Україна на стонадцятому місці в світі за показниками зручності для бізнесу.

  Але Тягнибоку, звісно ж, простіше пхати усюди свій безрозмірний націоналізм.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.23 | yes

   Re: Не були б євреї націоналістами, то б не були і гешефтманами

  • 2009.06.23 | Max

   А що потрібніше: волосся чи почуття гумору?

   123 пише:
   > Україні потрібні сприятливі умови для ведення бізнесу, а не націоналізм. Зараз Україна на стонадцятому місці в світі за показниками зручності для бізнесу.
   Цілком штучна і надумана альтернатива. Прошу пояснити: чому не можна мати водночас і націоналізм і умови для бізнесу?

   Приклад повоєнної Японії підсовує радше протилежний висновок, що без націоналізму не дуже з тими умовами якось виходить. Принаймі, багато японців вважає, що своїми успіхами у 50-80 роки вони завдячують "атомному вибуху японського патріотизму". Та й корейці (південні) націоналісти ще ті!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.23 | Hadjibei

    Ну що ви з японцями рівняєте!

    Японія - багатюща культурна традиція, глибока самоповага, розум, і надзвичайна охайність у будь-якому сенсі.

    Україна - територія, де більшість населення (далі просто помовчу...)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.24 | omela

     Дуже правильні слова ви вжили:

     Hadjibei пише:
     > Україна - територія, де більшість населення (далі просто помовчу...)

     (виділення - мої)

     Саме що не країна з народом, а територія з населенням.
     За свідомістю.
   • 2009.06.24 | 123

    Спитайте в Тягнибока-чому він каже про "економічний націоналізм"

    Max пише:
    > 123 пише:
    > > Україні потрібні сприятливі умови для ведення бізнесу, а не націоналізм. Зараз Україна на стонадцятому місці в світі за показниками зручності для бізнесу.
    > Цілком штучна і надумана альтернатива. Прошу пояснити: чому не можна мати водночас і націоналізм і умови для бізнесу?

    Бо коли людину питають - що треба робити з економікою, а він каже "нам бракує економічного націоналізму", то в нього недоречно питати, чому б не перейнятися також і створенням нормального середовища для ведення бізнесу. На мою думку, цій людині доречно поставити діагноз.

    > Приклад повоєнної Японії підсовує радше протилежний висновок, що без націоналізму не дуже з тими умовами якось виходить. Принаймі, багато японців вважає, що своїми успіхами у 50-80 роки вони завдячують "атомному вибуху японського патріотизму". Та й корейці (південні) націоналісти ще ті!

    Пан відповідав на питання про вихід з економічної кризи, а не про корисність націоналізму.
 • 2009.06.24 | Lexa62

  шаблонно мислить пан Олег.

  нічого не дадуть всі ці плани підтримки, доки зроблене українським виробником не буде конкурентоспроможне. А тут я бачу весь "захист" виробника будується за рахунок споживача. Доки "еліта" не стане справжнььою, і не задасть суспільству систему цінностей побудовану не на хизуванні статками і тусовочних марнот а на повазі до таланту, працелюбності, гарного імені, врешті-решт. Здвигів не буде.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.24 | GreyWraith

   Re: шаблонно мислить пан Олег.

   Lexa62 пише:
   нічого не дадуть всі ці плани підтримки, доки зроблене українським виробником не буде конкурентоспроможне. А тут я бачу весь "захист" виробника будується за рахунок споживача.
   +100 :)

   Доки "еліта" не стане справжнььою, і не задасть суспільству систему цінностей побудовану не на хизуванні статками і тусовочних марнот а на повазі до таланту, працелюбності, гарного імені, врешті-решт.
   Суспільство само формує систему цінностей і вже згідно неї висуває еліту. А те, що зараз цим терміном називається, - це просто тимчасовці, які просто засиділися. Вони самі прекрасно знають, що на свої табуретки повсідалися не завдяки таланту, працелюбності і гарному імені, і тому бояться панічним страхом самозванців, що прийдуть справжні....

   Здвигів не буде.
   Здвиги є. Навіть наша ринкова економіка, попри всі недоліки, формує правильні цінності і створює ресурси, які йдуть правильним людям. І правильні люди формують правильну власність, яка поки поступається сформованій на основі прихватизованого державного майна, але щороку стає могутнішою. А потім еконмічна влада вимагатиме собі владу політичну. І забере її.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.24 | yes

    Re: шаблонно мислить пан Олег.

    GreyWraith пише:

    > Суспільство само формує систему цінностей і вже згідно неї висуває еліту.
    Навпаки
   • 2009.06.24 | Lexa62

    Re: шаблонно мислить пан Олег.

    GreyWraith пише:

    > Здвиги є. Навіть наша ринкова економіка, попри всі недоліки, формує правильні цінності і створює ресурси, які йдуть правильним людям. І правильні люди формують правильну власність, яка поки поступається сформованій на основі прихватизованого державного майна, але щороку стає могутнішою. А потім еконмічна влада вимагатиме собі владу політичну. І забере її.

    добре якщо у вас э такі данні. Але до чого тут "захист українського виробника"? У розвинутих країнах така форма захисту є, але насправді її основна функція, IMHO ( :)) - перерозподіл національного продукту для стратегічного збалансування економіки. Адже якась частина високотехнологічної продукції майже монопольно рулить ринком, це створює надприбуток, а сільске господарство менш чутливе до технологічних проривів, а якщо воний трапляються - мають інколи сумнівні ринкові якості. Отже Білл Гейтс ділиться з айовськими ковбоями своїм прибутком. А у нас немає кому ділитись з селянином.
    Проте в українців ще не згас інстинкт землероба, адже він чи не найдавніший з усіх народів. Тому українського сільгоспвиробника якщо й треба захищати то захищати від держави. Нереально звучить.
    А краще мабуть все ж захищати українського споживача, шляхом посилення штрафних санцій за нечесну торгівлю.
 • 2009.06.24 | ЖАК

  Re: Олег Тягнибок: Україні потрібен економічний націоналізм

  Все просто: Главное, чтобы НАЦИОНАЛИЗМ, а который (на выбор: политический, экономический, социальный, сексуальный, электронный, механический, умный, тупой и т. д.) все равно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.25 | 123

   так і є - пан Олег простий як дві копійки

   ЖАК пише:
   > Все просто: Главное, чтобы НАЦИОНАЛИЗМ, а который (на выбор: политический, экономический, социальный, сексуальный, электронный, механический, умный, тупой и т. д.) все равно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua