МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна може прожити без російського газу

06/24/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Об’єднати зусилля у боротьбі за чисту й ефективну енергетику вирішили учасники форуму „Україна за чисту енергію. З ініціативи Руху „Простір свободи” представники громадських організацій, наукових установ та ділових кіл зібралися разом, щоб підштовхнути владу до перегляду енергетичної політики. Для спільних дій учасники форуму утворили Координаційну раду „Україна за чисту енергію”.

Україна цілком спроможна обійтися без імпорту російського газу, скоротити енергоспоживання і використовувати енергію Сонця, вітру та інших відновлюваних джерел енергії, переконані учасники форуму.

За даними Інституту відновлюваної енергетики НАН України, сама лише енергія вітру може покрити 40% потреб України в електриці, а на Закарпатті, Буковині, Херсонщині та в Криму - всі 100%. Не менший потенціал енергії Сонця, тепла землі чи енергії з відходів.
Головне гальмо - державна енергетична політика, вирішальний вплив на яку мають нафтогазове та атомне лобі, - відзначали промовці.

Якщо в Європейському Союзі до 2020 року 20% енергії вироблятиметься з поновлюваних джерел, то в Україні згідно з Енергетичною стратегією навіть у 2030 році такої енергії буде 4%. Натомість астрономічні кошти планується витратити на побудову 22 ядерних реакторів, видобуток вугілля та закупівлю газу.
На одиницю продукції Україна витрачає вдвічі більше енергії, ніж Білорусь, у 5 разів більше - ніж Польща і в 10 разів більше, ніж Європейський Союз.

Минулого року у світі самих лише вітроелектростанцій збудовано на 27 ГВт загальної потужності (що дорівнює потужності 27 „чорнобильських” реакторів), в Україні за той же час створено лише 1 МВт цих потужностей, тобто 0,004% від світових.

В ухваленій резолюції учасники форуму закликають державну владу переглянути Енергетичну стратегію, відмовитися від субсидування енергетики, спрямувати вивільнені мільярди гривень в енергозбереження, а також дати можливість дрібним виробникам енергії вільно підключатися до енергомереж.

„Прийшов час не просити, а вимагати реальних дій, спрямованих на побудову енергоефективної економіки та пріоритетний розвиток відновлюваних джерел енергії”, - говориться у резолюції форуму.

Відповіді

  • 2009.06.24 | Горицвіт

    нове американське дослідження про вітроенергетику (л)

    http://news.mongabay.com/2009/0622-hance_global_wind.html

    Сама стаття в друкованому журналі. Якщо вірити репортажу, то порахували, що вітряками можна повністю забезпечити енергопотреби.
  • 2009.06.24 | yes

    Зате Європа не може.

    вітроенергетика і сонячна енергія є повна дурня, як для України, бо затрати на її виробництво перевищують на десь так аж до 30 відсотків доходи. Окупність серез 30 років.

    Уряди шалено дотують виробництво цієї електроенергії чисто із екологічної т.з. таку забавку можуть собі дозволити тільки багаті держави.

    Так, воду у чайнику ви нагрієте, але станок не буде працювати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.24 | Мартинюк

    Вітряки блокуються ненаданням дозволів

    на роботу у якості постачальника електроенергії. Це треба отримувати десь у Києві.
    Запорізький алюмінієвий "пролетів" з цілим вітроелектрокомплексом - побудували, але запустити не можуть - НКРЕ не дає дозволу.
    За цією логікою скоро стануть вимагати дозволу на експлуатацію автомобілів бо та ма є електрогенератори і мехачних ручних електроліхтариків з "динамкою" - "жужиків"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.24 | yes

      Re: Щось дуже загадково.Мабуть хочуть продавати їм чи вимінювати

      тут потрібні закони, які це повинні врегульовувати
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.27 | Мартинюк

        Є закон ( чи положення) про НКРЕ

        Державний регулючий орган ринку електроенергії. Так ось він в стані не дати "дозволу" якщо хтось лізе у цей олігопольний картелізований ринок.
  • 2009.06.24 | Историк

    Без газа (хлеба, воды, киркорова..) скорее всего проживете.

    А вот без дружбы с великим северо-восточным соседом - вряд ли. Только что со встречи с Андреем Илларионовым (Ин-т Катона, США): если Россия продолжит "силовое давление на Грузию вплоть до ликвидации грузинского суверенитета" и вообще восстановление своих "привилегированных позиций" в ближнем зарубежье, то США и Запад в ответ на это ограничатся в основном риторикой...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".