МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зустрічайте новачка: Перший державний! Масковскій... (/)

06/24/2009 | So_matika
http://www.telekritika.ua/news/2009-06-18/46308

Нацрада сподівається, що легалізує «Первый канал. Всемирную сеть» швидше, ніж розпочне санкції щодо кабельників

18-06-2009

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення сподівається, що легалізує «Первый канал. Всемирную сеть» - міжнародну версію російського державного «Первого канала» - швидше, ніж розпочне санкції щодо кабельних операторів, які транслюють цей канал.

Про це Андрій Мирошніченко, виконувач обов'язків голови Нацради, сказав, відповідаючи на запитання «Телекритики» про те, як регулюватиметься питання переліцензування кабельних провайдерів, в абонентських пакетах яких містяться «Первый канал. Всемирная сеть» та споріднені з ним нішеві канали «Цифрового телесемейства» («Дом Кино», «Музыка Первого», «Время: далекое и близкое», «ТелеНяня», «Телекафе»).

«З одного боку, що стосується переліцензування, то ми видаватимемо ліцензії, в яких зазначено тільки "адаптовані" канали. З другого, ми цінуємо кроки "Первого канала. Всемирной сети" назустріч нашим вимогам, а тому дуже обережно ставимося до будь-яких регуляторних кроків під час переговорів», - наголосив пан Мирошніченко.

Як відомо, ЗАТ «Первый канал. Всемирная сеть» 28 травня подало пакет документів до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з метою реєстрації як суб'єкта інформаційної діяльності. Однак протягом кількох засідань Нацрада переносила розгляд даного питання, попри те, що неузгодженість цієї норми тримає в підвішеному стані кабельних провайдерів - згідно з регуляторним приписом Нацради від 14 квітня усі кабельники мали 1 червня виключити перелічені вище канали зі своїх абонентських пакетів.

Андрій Мирошніченко вважає, що відповідальність за затримку процесу легалізації групи каналів «ОРТ» лежить не тільки на Нацраді. «Ми чекали документів від "Первого канала. Всемирной сети" з 5 листопада 2008 року, коли була домовленість, що відбудеться легалізація каналу в Україні, а оскільки вони подали їх лише у травні, то зараз змушені вирішувати це питання в пожежному порядку», - сказав він.

Водночас пан Мирошніченко сподівається, що Нацраді не доведеться вживати санкцій щодо кабельних провайдерів. «Я сподіваюся, що ми встигнемо здійснити легалізацію швидше, ніж розпочнемо суворо викреслювати ці телеканали з ліцензій кабельників» - наголосив він.

Нагадаємо, 25 травня асоціація «Укртелемережа» звернулася до Нацради з проханням переглянути своє рішення стосовно «Первого канала. Всемирная сеть». За даними асоціації, 1 червня жоден оператор кабельного телебачення не виконав рішення Нацради й не вимкнув «Первый канал».

«Телекритика»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua