МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист по справі В.Олійника

06/24/2009 | VIST
Президенту України В.Ющенку
Голові Верховної Ради України В.Литвину
Прем’єр-міністру України Ю.Тимошенко
Генеральному Прокурору України О.Медведьку


Ми, громадяни України, вимагаємо чесного, об’єктивного і прозорого слідства по справі загибелі громадянина В.Олійника в інциденті, що трапився 16 червня 2009 року за участю народного депутата України В.Лозинського та керівників правоохоронних органів Голованіського району Кіровоградської області.
Нас глибоко непокоять і обурюють спроби фігурантів цієї справи, зокрема В.Лозинського, а також – окремих депутатів і Міністра МВС України Ю.Луценка сформувати упереджену картину та обставини цієї справи до завершення слідства, а також неприкритий тиск цих високопосадовців на хід слідства.
Ми сподіваємось, що живемо у правовій державі Україна, в якій згідно статтям 24-28, “громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом” та “кожна людина має право на життя.” Нас обурюють спроби високопосадовців представити громадянина В.Олійника “злочинцем, гідним покарання”, що суперечить статті 62 Конституції України.
Випадок з громадянином В.Олійником ми розглядаємо, на жаль, як типовий для сучасної України, де панує нехтування законом та Конституцією, зневага до прав і свобод громадян, вибіркове застосування закону для “своїх” і “чужих”, а також повна безкарність високопосадовців, які живуть за своїми власними, зручними для них, “законами”, поза Конституцією, правом та людською мораллю.
Ми вимагаємо також прискорення прийняття Верховною Радою України нової редакції виборчого законодавства, яке б передбачало відкриті виборчі списки депутатів та реальні механізми їх підзвітності виборцям, зокрема через механізм відозви депутатів його виборцями.
Просимо всіх небайдужих громадян України, громадські та правозахисні організації підтримати ці вимоги та приєднатись своїми підписами до цього відкритого листа. Ми, громадяни України, обіцяємо всім нашим владцям та політикам жорсткий громадський контроль цих вимог, і а разі чергових спроб “заминання справи В.Олійника” жорсткі громадянські акції “ЗА ПРАВОВУ УКРАЇНУ!” із залученням всіх небайдужих вітчизняних громадських сил та міжнародних правозахисних організацій.

Ініціатор акції “За правову Україну”
В.П.Степененко, соціолог
ПРОХАННЯ ПРИЄДНУВАТИСЬ НЕБАЙДУЖИХ!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua