МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко: «Конституція належить виключно народу»

06/24/2009 | Майдан-ІНФОРМ
24.06.2009 -- УНІАН

Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявляє про необхідність виключити принципи партійного підходу у питаннях формування системи виконавчої влади в країні.

Як передає кореспондент УНІАН, цю позицію глава держави висловив сьогодні в ході обговорення його проекту оновленої Конституції зі студентами, викладачам та науковцями Харківщини.

Прикладом негативних наслідків партійних підходів у формуванні влади В.ЮЩЕНКО назвав відсутність сьогодні в країні ключових посадовців – міністрів закордонних справ, оборони, фінансів, транспорту, керівників Фонду держмайна та Антимонопольного комітету, а також багатьох глав держадміністрацій та їх заступників.

В.ЮЩЕНКО вказав на неприпустимість стану, коли вся країна стає заручником «такої політики, коли у нас влада, по суті, обезглавлена». «Наша модель формування влади, яка базується на партійній основі, - сказав В.ЮЩЕНКО, - привела нас до того, що й система виконавчої влади, яка сформована цими політичними силами на цьому принципі, і органи державного управління, які повинні бути деполітизовані, наднаціональні, - почали формуватися через партійний підхід. Метастази нестабільності, які знаходяться в системі уряду чи виконавчої влади, чи більшості, зразу передалися на метастази держави».

На думку В.ЮЩЕНКА, Україна сьогодні потребує «не змін і поправок до Конституції, а нової редакції, яка дасть відповідь на всі ці виклики і тривоги».

Говорячи про необхідність оновлення Основного закону держави, В.ЮЩЕНКО наголосив, що «зміни до Конституції – наразі», «Конституція належить виключно народу», і «більш важливого питання на сьогодні немає». При цьому Президент закликав уникнути повторення «такої закритої моделі формування влади, яку продукує рецидив».

«Моя пропозиція, коли ми говоримо про нову редакцію Конституції, - це, перш за все, свобода і право. Це той базовий компонент, який я хочу пронести в національну Конституцію», - сказав В.ЮЩЕНКО і додав, що «в суспільстві не повинно бути особи, яка віддалена у відповідальності перед законом, починаючи з Президента. Рівність перед законом – альфа української Конституції».

Важливим В.ЮЩЕНКО назвав, зокрема, необхідність «скасування депутатської недоторканності, посилення компоненту захисту людських прав».

Він знову висловив переконання, що «будь-які зміни в Конституції, як доповнення, так і вилучення, повинні прийматися виключно на всенародному референдумі - щоб ми не повторили помилки 2004 року, коли змінили систему влади в Україні, не запитавши жодну людину».

«Я глибоко переконаний, - сказав глава держави, - що нації не потрібні такі ризики більше. І тому робота над Конституцією, її подальшими змінами і доповненнями повинна належати виключно народу. І проходити виключно через всенародний референдум».

Майдан-ІНФОРМ:
1. "Ґдє ж ти раньше бил, целовался скєм?.."
2. А нє слабо підтримать Констиуційну Асамблею?

Відповіді

 • 2009.06.24 | vkhanas

  А йому соромно підтримувати

  чужі ініціативи...Він же пам'ятн...ТЬфу...Гуру!
 • 2009.06.24 | GreyWraith

  Re: Ющенко: «Конституція належить виключно народу»

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > 1. "Ґдє ж ти раньше бил, целовался скєм?.."
  > 2. А нє слабо підтримать Констиуційну Асамблею?
  Всі люди розумні: одні - зразу, інші - потім. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.24 | vkhanas

   Re: Ющенко: «Конституція належить виключно народу»

   і то правда
 • 2009.06.24 | ilia25

  Феєрично як завжди

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > В.ЮЩЕНКО вказав на неприпустимість стану, коли вся країна стає заручником «такої політики, коли у нас влада, по суті, обезглавлена». «Наша модель формування влади, яка базується на партійній основі, - сказав В.ЮЩЕНКО, - привела нас до того, що й система виконавчої влади, яка сформована цими політичними силами на цьому принципі, і органи державного управління, які повинні бути деполітизовані, наднаціональні, - почали формуватися через партійний підхід. Метастази нестабільності, які знаходяться в системі уряду чи виконавчої влади, чи більшості, зразу передалися на метастази держави».

  Ото вже ж "демократ" партійна система йому не подобається. В будь-якій демократії саме партії контролюють всі ключові органи бо саме партіям виборці делегують це право і саме з партій вони потім питають. А кому буде підзвітний "деполітизований" орган?

  Та й взагалі це блюзнірство, бо неполітизоіваних органів не буває. Є політики, які таким чином намагаютья уникнути відповідальності перед виборцями.

  > При цьому Президент закликав уникнути повторення «такої закритої моделі формування влади, яку продукує рецидив».

  Не дивно, що з таким словником Голохвастова у нього рейтинг нижче плінтуса. Не всі ж виборці уразливі як Проня Прокопівна, більшість бачить що воно є насправді.

  > «Моя пропозиція, коли ми говоримо про нову редакцію Конституції, - це, перш за все, свобода і право. Це той базовий компонент, який я хочу пронести в національну Конституцію», - сказав В.ЮЩЕНКО

  Бла-бла -- основний компонент конституції це правила, які роблять владу підзвітною народу, причому кожен день, а не раз на 5 років. Це і буде гаратією свобод чи прав, а не пусті декларації.

  Блін, ну обділив його Бог розумом. Требя шукати когось кращого. Ще 8 років тому треба було шукати, а не захоплюватись його глечиками та рушничками.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua