МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Єврейська карта в російських спецопераціях проти України

06/24/2009 | Мойсей Фішбейн

29 січня 2009 року, виступаючи на розширеному засіданні Федеральної служби безпеки в Москві, президент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв буквально однією фразою розкрив спецоперацію ФСБ (цитую мовою оригіналу): «В ряде соседних государств сохранялась нестабильная социально-политическая обстановка, не прекращались попытки расширения НАТО, в том числе и за счёт так называемого ускоренного вступления в альянс Грузии и Украины. Всё это, разумеется, потребовало чёткой и слаженной работы всех специальных силовых структур, правоохранительных органов и весьма высокого уровня координации их деятельности. Должен сразу сказать, что Федеральная служба безопасности в целом успешно выполнила поставленные перед ней задачи». Себто – президент Російської Федерації відкритим текстом заявив, що зрив інтеґрації України до Північноатлантичного альянсу – це заслуга російських спецслужб, наслідок проведених ними спецоперацій. А заявивши, подякував Федеральній службі безпеки. Це пряме визнання того, що російські спецслужби провадять спецоперації проти України, спрямовані на підрив її суверенітету й незалежності. Це брутальне порушення не лише міжнародного права. Це брутальне порушення й російських законів: законодавча база Російської Федерації, що регулює діяльність ФСБ, не дозволяє цій спецслужбі проводити такі спецоперації. У «Федеральному законі про Федеральну службу безпеки», ухваленому Державною Думою Російської Федерації 22 лютого 1995 року (з усіма подальшими редакціями) про жодні спецоперації проти суверенітету інших держав і «кориґування» їхньої зовнішньої політики не сказано анічогісінько. Зазначимо: цей документ 1995 року підписав президент Російської Федерації. В цьому документі немає нічого бодай подібного на спеціальну операцію проти України, що з нею президент Мєдвєдєв привітав ФСБ. Натомість у прямих завданнях ФСБ є інше конкретне визначення: щодо припинення, унеможливлення витоку державних та військових таємниць. Спецоперація ФСБ, спрямована на недопущення вступу України до НАТО, є однією з найбільших таємниць Кремля. І витокові саме цієї таємниці сприяв пан Дмітрій Мєдвєдєв.

Отже, російські спецслужби провадили й провадять спецоперації, спрямовані на підрив суверенітету й незалежності України. Співробітники ФСБ та Служби зовнішньої розвідки Росії за досягнення в ізоляції України були нагороджені. У структурах ФСБ, що займаються Україною, останнім часом штат збільшено в півтора рази порівняно з періодом 50-х років, коли в Україні діяло підпілля УПА.

Розглянемо лише один із аспектів спецоперацій російських спецслужб проти України ­– так звану «єврейську карту». Спочатку – невеличка ретроспектива.

Коли імперські картярі почали розігрувати на українських теренах оту мічену «єврейську карту»?

У Російській імперії це практикувалося.

В СРСР на багато років погромником було оголошено Симона Васильовича Петлюру. І не мало значення, що один із засновників, один із чільних ідеологів сіонізму, видатний публіцист, громадський та політичний діяч Володимир (Зеєв) Жаботинський ставився до пана Петлюри з чималим пієтетом: ім'я Володимира (Зеєва) Жаботинського в СРСР було заборонене.

Доречно нагадати: невдовзі після вбивства Симона Петлюри в Парижі, саме на сороковий день – 4 липня 1926 року – Володимир (Зеєв) Жаботинський заявив у нью-йоркському The Jewish Morning Journal (цитую):

Hi Петлюра, ні Винниченко, ні решта видатних членів цього українського уряду ніколи не були тими, як їх називають, "погромниками". (...)  я добре знаю цей тип українського інтеліґента-націоналіста з соціалістичними поглядами. Я з ними виріс, разом із ними провадив боротьбу проти антисемітів та русифікаторів – єврейських та українських. Ані мене, ані решту думаючих сіоністів південної Росії не переконають, що людей цього типу можна вважати за антисемітів.

28 травня 2009 року російський сенатор і водночас голова створеного з ініціативи російських спецслужб «Всемирного конгресса русскоязычного еврейства» – Боріс Шпіґєль – під час єрусалимської зустрічі з прем’єр-міністром Держави Ізраїль паном Біньяміном Нетаніягу, порушивши тему антисемітизму, заявив: в Україні, мовляв, «відроджують старих національних героїв», що чинили злочини проти євреїв, і «переписують історію, вибілюючи цих людей». За приклад Борис Шпіґєль навів Симона Петлюру. Згідно з повідомленнями ізраїльських ЗМІ, «реаґуючи на це, пан Біньямін Нетаніягу висловив занепокоєність». Зауважмо: саме ізраїльська партія «Лікуд» репрезентує ідеологічну течію Володимира (Зеєва) Жаботинського, його портрет висить у штаб-квартирі саме цієї партії, яку очолює саме пан Біньямін Нетаніягу.

А тепер доречно зацитувати самого Симона Васильовича Петлюру.

З „НАКАЗУ ГОЛОВНОЇ КОМАНДИ ВІЙСЬК УНР 26 серпня 1919 року”

Час уже зрозуміти, що мирне єврейське населення – їхні діти, їхні жінки, так само, як і ми – було поневолене й позбавлене своєї національної волі.

Йому нікуди йти від нас; воно живе з нами з давніх-давен, поділяючи з нами нашу долю й недолю...

Всіх же, що підбурюватимуть вас на погроми, рішуче наказую викидати геть з нашого війська й віддавати під суд яко зрадників Вітчизни. Суд же нехай судить їх по їхніх вчинках, не жаліючи для злочинців найсуворіших кар закону. Уряд УНР, розуміючи всю шкоду від погромів для держави, видав до всього населення краю відозву, в якій закликає виступити проти всіх заходів ворогів, що підіймають погроми  єврейського населення...

Головний отаман Петлюра

З ВІДОЗВИ „ПРОТИ ПОГРОМІВ” 12 жовтня 1919 року 

Наша Народна Армія мусить нести рівність, братерство і визволення українському і єврейському громадянствам, бо останнє активно підтримує Правительство УНР. Всі його партії, як то: Бунд, Об’єднанці, Поалей-Ціон і Фолкс-Партей стали на ґрунті самостійності України і беруть участь у будівництві республіки.

Я сам знаю, коли представники єврейського населення допомагали нашому війську і підтримували законну республіканську владу.

З великою пошаною я ставлюся до тих жертв єврейського населення, які воно понесло на вівтар нашої отчизни в цій боротьбі. (...)

Кара на смерть мусить упасти на голову погромників і провокаторів.

Головний отаман Петлюра

Невдовзі відзначатимуть двадцяту річницю установчого з'їзду Народного Руху України. Чи пам'ятає хтось, як двадцять років тому офіційна преса лякала читачів: «рухівці — антисеміти»? Я пам'ятаю. Бо тоді на з'їзді зачитали мою вітальну телеграму, вона закінчувалась єврейським словом — «Шалом!»

На початку 1990 року влада лякала київських євреїв — приходили двірнички, попереджали: «Зі Львова їдуть рухівці з автоматами. Не виходьте з помешкань. Будуть погроми». Ми з філософом Мирославом Поповичем пробилися на телебачення, провокатори замовкли.

1 грудня 1991 року в київській синагозі знайдено вибухівку. В день референдуму за незалежність України: ось, мовляв, не встигли стати «нєзалєжнимі» — вже синагоги вибухають. Ця вибухівка була підкладена не під синагогу, а під Українську Незалежність.

2003 – 2004 роки. За розробками маніпульованих російськими спецслужбами московських політтехнологів супротивники кандидата в президенти України Віктора Ющенка ширять чутки й публікації, починають робити фільм про

«антисемітизм Ющенка та його оточення». У грудні 2003 року Віктор Андрійович Ющенко привітав євреїв України зі святом Ханука. В адміністрації президента Кучми такого вітання не підготували. Вітаючи євреїв України зі святом Ханука, а потім зі святом Песах, Віктор Андрійович наголошував: „Історія євреїв багато чого вчить нас усіх”. І цитував Лесю Українку: „І ти колись боролась, мов Ізрaель, Укрaїно моя”. Я був звернувся до євреїв України й розповів, що під час війни родина мами Віктора Ющенка в його рідному селі Хоружівка переховувала трьох єврейських дівчат із міста Ромни. Півтора року. Ризикуючи власним життям. Вони рятували єврейські душі.

Тоді кампанія звинувачень Віктора Ющенка в антисемітизмі зійшла нанівець. Фільм – уже витративши чималі кошти – робити припинили. Ми перемогли на Майдані.

Але розігрування «єврейської карти» в спецопераціях російських спецслужб проти України не припиняється.

В середині квітня 2008 року на російському інтернет-сайті «ИА REGNUM» вийшла інформація, буцімто ізраїльський історик Юрій Вільнер видав книжку «Андрей Ющенко: персонаж и „легенда”». І миттєво з сайту на сайт пішла гуляти фраза: «Дослідження доводить, що в роки Другої світової війни батько Президента України міг бути табірним поліцаєм і нацистським інформатором». «Доводить, що міг бути». Стилістичний недогляд, що на нього мало хто звернув увагу. Потім в Інтернет закинуто й сам текст «книжки». Я був почав читати. Над текстом стояла посвята: «Арону Шнеєру – гуманісту». Хто ж такий Арон Шнеєр? Коли він жив? Чи живе? Я почав згадувати. І таки згадав. На Арона Шнеєра в одній із своїх публікацій посилався ізраїльський публіцист Михайло Хейфец – той колишній радянський політв’язень Михайло Хейфец, що свого часу написав блискучі спогади про Василя Стуса. Арон Шнеєр – співробітник ізраїльського Національного інституту пам’яті жертв нацизму «Яд Вашем». Я зателефонував до нього. З’ясувалося, що текст «розслідування» він прочитав у Інтернеті, але уявлення не має, хто такий Юрій Вільнер. Російське інформагентство «REGNUM» твердило: «ця книжка, видана в Ізраїлі, з’явилася в Москві», але ніхто – ні в Ізраїлі, ні в Росії, ні деінде – ні науковці, ні журналісти – ніхто нічого не знав про існування такого «ізраїльтянина». Я зацікавився міжнародним ідентифікаційним кодом книжки, що був зазначений в Інтернеті: ISBN — 969–228–292–5. Перші три цифри позначають країну, де видано книжку. З’ясувалося, що «969» — це Пакистан! Можна було б припустити, що книжка отримала реєстраційний номер саме у цій країні. Але пошук цього видання у базі даних ISBN показав: «Такої книжки не існує». Це означало що міжнародний номер сфальсифіковано. Це означало, що і сама «книжка», і її «автор» – фальшивка, створена й запущена в обіг у межах

антиукраїнської спецоперації, що мала на меті ускладнити українсько-ізраїльські взаємини, посварити українців з євреями й налякати цивілізований світ «темними сторінками фашистського минулого» батька президента України Віктора Ющенка. За кілька днів після першої появи фальшивки на сайті «Regnum» викриття було оприлюднене одночасно – в суботу, 18 квітня 2008 року – в київській газеті «Україна молода» і на одному з ізраїльських інтернет-ресурсів, а відтак розійшлося широким інтернет-простором. Антиукраїнська спецоперація захлинулася на самому початку.   

У своєму імперському шаленстві, замішаному на хронічному комплексі меншовартості, російське керівництво за допомогою своїх спецслужб намагається зомбіювати власною українофобією і світову спільноту, й російську громадськість, і – через підконтрольні ЗМІ та аґентів впливу – певну частину населення України.

Розігруючи «єврейську карту» в своїх спецопераціях проти України, російські спецслужби використовують своїх «путін-юден», зокрема, московських рабинів.   

З сайту «Евразийского союза молодёжи» ( цитую мовою оригіналу):

Раввины и евразийцы объединят усилия в борьбе с нацизмом

21 Августа 2007 года

20 августа в синагоге на Спасогленищевском переулке в Москве состоялась официальная встреча лидера Евразийского Союза Молодежи Павла Зарифуллина и главного раввина России Адольфа Шаевича. В процессе переговоров лидер ЕСМ и главный раввин России пришли к выводу, что у них есть один общий враг – современный украинский неонацизм, являющийся квазиофициальной идеологией «оранжевого» режима Ющенко.

З сайту «Новости портала «Евразия» (цитую мовою оригіналу):

Евразийцы и евреи за традиционализм и против украинского госфашизма

11.11.2008

11 ноября в московской синагоге в Марьиной Роще состоялась встреча между главным раввином России Берлом Лазаром, а также главой администрации Международного "Евразийского Движения" Павлом Зарифуллиным.

В ходе беседы раввин Лазар выразил глубокую озабоченность в связи с возрождением нацизма на Украине и в Прибалтике. Он рассказал о присуждении награды героя Украины палачу СС Шухевичу. Главный

раввин подчеркнул, что следует предотвратить вступление Украины в ЕС и иные международные организации, он призвал гостей воспользоваться своими связями и своим авторитетом в борьбе с реставрацией нацизма.

Відомий російський журналіст, редактор газети «Завтра» Алєксандр Проханов, про якого його співвітчизники кажуть: «Что у Путина на уме – у Проханова на языке», – той Алєксандр Проханов, який відкрито називає себе імперіалістом, 17 вересня 2008 року заявив в інтерв’ю радіостанції «Эхо Москвы»: «Сталин становится лицом России». В тому-таки інтерв’ю він сказав: «Россия – потенциальная сверхдержава. В противном случае она рассыплется». Відтак Алєксандр Проханов заявив: «Мы добились вот этого кризиса на Украине». І на запитання журналістки «Что сейчас нужно делать?» відповів: «Нейтрализовать Ющенко».

Російські високопосадовці (зокрема, мер Москви) вголос висувають Україні територіальні претензії. Плекані й вітані російськими спецслужбами провокатори плюндрують українські національні святині на нашій Говерлі, шматують і топчуть український прапор коло посольства України в Державі Ізраїль. Відтак постійний представник Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін на своїй прес-конференції 28 жовтня 2008 року, кажучи про Голодомор 1932-33 років, заявляє: «(…) украинское правительство использует этот вопрос с целью рассорить наши два братских народа, посеять международную рознь. (…) какие бы репрессии или действия ни проводились Сталинским режимом, его нельзя называть первопричиной Голода (…) И говорить, что сталинский режим был направлен против украинского народа, неверно». Не знаю, чи російський дипломат Чуркін читав книгу «Всё течёт» – книгу про Голодомор, що її написав видатний російський письменник Васілій Ґроссман. Не знаю, чи пан Чуркін узагалі читає щось, крім «інструкцій з Центру». Але ця його заява – безсоромне блюзнірство. Безсоромним блюзнірством і зухвалою брехнею є й інші його заяви, зроблені на цій прес-конференції в штаб-квартирі ООН. Цитую: «Второй вопрос, (…) имеющий, на мой взгляд, определенную логическую взаимосвязь с первым – это вопрос о героизации нацизма. (…) Президент Украины в приказе о награждении назвал героем одного из одиозных членов украинского нацистского движения господина Шухевича, который был нацистом. (…) Вы припоминаете, что на территории Киева были убиты тысячи евреев? Большинство из этих людей, которые убивали евреев в Бабьем Яру, были украинские нацисты». 

«Украинские нацисты»? Себто якісь українці, що буцімто були членами гітлерівської НСДАП, а не німці з «айнзатцкоммандо» розстрілювали євреїв у Бабиному Яру? «Шухевич, который был нацистом»? Себто Шухевич, який буцімто був членом НСДАП й, перебуваючи в Галичині, в якийсь спосіб був причетний до розстрілів у Бабиному Яру? Сказати таке міг або невіглас, або свідомий дезінформатор. Сподіваюся, бодай невігласом пан Чуркін не є.

Нагадаймо панові Чуркіну, що саме СРСР, правонаступницею якого нині є Російська Федерація, з 39-го по 41-й рік був союзником нацистської Німеччини.

Чого варті бодай кадри кінохроніки зі спільними радянсько-німецькими військовими парадами! Нагадаймо й про те, як ведеться дезінформаційна спецоперація щодо Головного командира УПА генерала Романа Шухевича. Спочатку до ЗМІ закинули версію, буцімто Роман Шухевич був «капітаном СС». Дезінформаторам відповіли, що такого звання взагалі не існувало. Тоді дезінформатори перетворили Романа Шухевича на якогось «оберштурмфюрера». Їм пояснили, що для того, аби до 1944 року потрапити в «СС», треба було довго доводити своє «арійське походження», якого Роман Шухевич, звісно ж, не мав. Тоді дезінформатори закинули до ЗМІ версію, буцімто Роман Шухевич отримав військову нагороду з рук Гітлера. Дезінформаторам нагадали, що з рук Гітлера військову нагороду отримав лише Гімлер. Що ж до Головного командира УПА Романа Шухевича, то, згідно з інформацією Військового архіву Німеччини, котрий міститься в місті Фрайбурзі, Роман Шухевич узагалі не був нагороджений жодною німецькою нагородою.

Але дезінформаторам конче треба дискредитувати і генерала Шухевича, і УПА, і весь український національно-визвольний рух, і президента України Віктора Ющенка.

Тож вони вдалися до давньої чекістської провокації й розіграли «єврейську карту»: одних звинуватили у винищенні євреїв, а інших – у «героїзації» тих, хто буцімто винищував. Прийом відомий: відвернути євреїв від українського національного відродження, відвернути і євреїв, і весь цивілізований світ від тих, хто хоче відродити справжню, українську Україну. Українську за духом своїм, за мовою своєю, за пам’яттю про своїх геніїв та героїв. Українську – для всіх у ній сущих, незалежно від етнічного походження.

1942-43 років дружина Головного командира УПА Романа Шухевича пані Наталія Шухевич переховувала в себе єврейську дівчинку Іру Райхенберґ. Генерал Шухевич зробив дівчинці фальшивий паспорт на ім’я Ірини Рижко. Коли Ґестапо заарештувало пані Наталію Шухевич, дівчинку переправили до сиротинця при жіночому монастирі в селі Куликів, що на Львівщині. Там дівчинка пережила нацистську окупацію, пережила війну. Позаторік Ірина Рижко померла в Києві. У Києві  її син Володимир.

Про все це я сказав на своєму брифінґу в Міністерстві закордонних справ України 3 листопада 2008 року.

Президент Віктор Ющенко підніс визнання Української Повстанської Армії на державний рівень. Маніпульовані російськими спецслужбами ЗМІ (і в самій Росії, й поза нею) розгорнули шалену кампанію звинувачень УПА у винищуванні євреїв. 14 жовтня 2008 року – на свято Покрови, в день ушанування пам’яті вояків УПА – я дав інтерв’ю Бі-Бі-Сі. Дозвольте зацитувати фраґмент.

«“Антиєврейські акції УПА” – то є провокації, що запускаються з Москви. Це провокації. Це брехня, буцімто УПА винищувала євреїв. Скажіть мені, як УПА могла винищувати євреїв, коли євреї були в УПА, служили в УПА? І я був знайомий з євреями, які служили в УПА. Наприклад, я був знайомий із доктором Абрагамом Штерцером, він по війні жив в Ізраїлі. Був Самуель Нойман, його псевдо було Максимович, був Шай Варма (псевдо Скрипаль), був Роман Винницький, його псевдо було Сам. Була видатна постать в УПА, жінка, яку звали Стелла Кренцбах, вона написала спогади потім. Вона народилася в Болехові на Львівщині, вона була донька рабина, сіоністка, і вона товаришувала там, у Болехові, з донькою греко-католицького священика, яку звали Оля. 1939 року Стелла Кренцбах закінчила філософський факультет Львівського університету. Від 1943 року вона була в УПА медсестрою і розвідницею. Навесні 1945 року її схопили енкаведисти на зустрічі зі зв’язковим у Рожнятові. Потім там була тюрма, катування і смертний вирок, і її визволили вояки УПА, Стеллу Кренцбах, єврейку. Влітку 1945 року вона перейшла з українськими повстанцями в Карпати і 1 жовтня 1946 року пробилася до англійської окупаційної зони в Австрії. І відтак дісталася Ізраїлю. Знаєте, де вона працювала в Ізраїлі? В міністерстві закордонних справ. У своїх спогадах Стелла Кренцбах написала: “Тим, що я сьогодні живу і усі сили моїх 38 років віддаю вільному Ізраїлю, я завдячую, мабуть, тільки Богові і Українській повстанській армії. Членом героїчної УПА я стала 7 листопада 1943 року. У нашій групі я нарахувала 12 євреїв, з них 8 лікарів”. Так от, я сподіваюся, що Українська держава назве їх усіх поіменно. Їх, що не бувши етнічними українцями, воювали за незалежність України, Українська держава назве своїми героями. Для мене особисто УПА – це святе, і, як на мене, для кожного, незалежно від його етнічного походження, хто має в душі бодай щось українське, УПА – це святе».

Російські спецслужби намагаються дестабілізувати обстановку в Україні, підірвати її суверенітет і незалежність, створити їй неґативний імідж, а відтак – унеможлививши інтеґрацію до європейських та євроатлантичних структур – перетворити на узалежненого й маніпульованого сателіта. Неабиякого значення у своїх спецопераціях проти України вони надають міченій «єврейській  карті».

Щодо українців і євреїв. Нас хочуть пересварити. Метод відомий: «Розділяй й владарюй». Розділити нас їм не вдасться. Владарювати також.

Відповіді

 • 2009.06.24 | Хвізик

  дуже правильна стаття

  протягом всієї історії, совєти дуже вміло перекладали вину за свою політику на євреїв
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.24 | Адвокат ...

   Совєти,-- це пєсьня!

   Коли сь казали: "Нема більших в цім світі анти-семітів, ніж викрести". Шнеєрзон, що став камуніздичним бонзою і взяв сі псєвдуху Іванов перше що опісля тего починає робити,-- гнобити тих Рабіновічєй, які не стали Пєтровими.
  • 2009.06.25 | gorlan

   Re: дуже правильна стаття

   Стаття правильна, але на жаль в Україні немає сильної політичної державницької сили, яка б була здатна гідно дати відсіч антиукраїнській компанії московських спецслужб. А ідеалізація Ющенка автором цієї статті на привелик жаль не відповідає дійсності. Ющенко не відстоює державні інтереси України, бо він їх навіть не може сформулювати, я вже не кажу, про відсутність в нього команди, здатної відкинути власні - дрібнобуржуазні інтереси (застарілий вислів, але він дуже точно відображає українську дійсніть) за ради побудови Сильної Держави - Україна.
 • 2009.06.24 | omela

  Re: Єврейська карта в російських спецопераціях проти України

 • 2009.06.25 | Влад

  Re: Єврейська карта в російських спецопераціях проти України

  Вельми корисний і інформативний матеріал.Хто такий М.Фішбейн?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Odesa

   Хто такий Фішбейн?

   Це - геніальний український поет і талановитий публіцист. Жертва радянської депортації на Захід, він довго працював у Мюнхені на радіо "Свобода", після перенесення його до Праги пішов звідти. Нині мешкає в Києві. Видав низку книжок в Україні, його твори перекладено багатьма мовами світу. Поет є пристрасним патріотом України, поборником українсько-жидівського порозуміння і дружби. Він одразу після Чорнобильської катастрофи витратив майже всі свої чималі особисті заощадження на оздоровлення українських дітей в Ізраїлі, громадянином якого він є. Ще до повернення в Україну допомагав публіцистичним словом формуванню в країні демократії. Є лауреатом премії імені Василя Стуса, нагороджений відзнаками УПЦ КП.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.23 | thinker

    Re: Хто такий Фішбейн?

    Інформація цікава, виключно, але все-таки, як з ДРУГИМ ІЗРАХЛЬСЬКИМ громадянством пана Фішбейна, який проживає тепер в Україні... Адже ж Українське законодавство ЗАБОРОНЯЄ подвійне громадянс тво, за це можна бути суворо покараним,
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.24 | Odesa

     Re: Хто такий Фішбейн?

     thinker пише:
     > Інформація цікава, виключно, але все-таки, як з ДРУГИМ ІЗРАХЛЬСЬКИМ громадянством пана Фішбейна, який проживає тепер в Україні... Адже ж Українське законодавство ЗАБОРОНЯЄ подвійне громадянс тво, за це можна бути суворо покараним,

     З чого Ви взяли, що ізраїльське громадянство поета ДРУГЕ? Воно ПЕРШЕ з часів Совдепії, що позбавила його "радянського" громадянства, і донедавна - єдине (оперативної інформації не маю). Наскільки мені відомо, Мойсей понині не має українського громадянства. Втім, це нескладно уточнити. Не бачу тут ані проблеми, ні криміналу...
    • 2009.07.24 | Д. А.

     Re: Хто такий Фішбейн?

     thinker пише:
     > Інформація цікава, виключно, але все-таки, як з ДРУГИМ ІЗРАХЛЬСЬКИМ громадянством пана Фішбейна, який проживає тепер в Україні... Адже ж Українське законодавство ЗАБОРОНЯЄ подвійне громадянс тво, за це можна бути суворо покараним

     "Суворість" покарання полягає в тому, що в своїх стосунках з носієм подвійного громадянства Держава Україна визнає за ним лише громадянство України. Жодних інших покарань, якщо я, звісно, не помиляюсь, не передбачено.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.24 | Odesa

      Re: Хто такий Фішбейн?

      Д. А. пише:
      > thinker пише:
      > > Інформація цікава, виключно, але все-таки, як з ДРУГИМ ІЗРАХЛЬСЬКИМ громадянством пана Фішбейна, який проживає тепер в Україні... Адже ж Українське законодавство ЗАБОРОНЯЄ подвійне громадянс тво, за це можна бути суворо покараним
      >
      > "Суворість" покарання полягає в тому, що в своїх стосунках з носієм подвійного громадянства Держава Україна визнає за ним лише громадянство України. Жодних інших покарань, якщо я, звісно, не помиляюсь, не передбачено.

      Ну, і будь-яка покара передбачає щонайменше наявність злочину взагалі...
 • 2009.06.25 | Историк

  Guess - who?..

  …Ну, понятно, что Роман Шухевич – герой Украины. Имеет ли украинское руководство право кого угодно назначать героем Украины? Ну, если оно присвоило героя Украины майору Шапиро, который открыл ворота Освенцима, то для баланса, а это безусловно было сделано именно так, одновременно присваивают звание человеку, который основал на Украине дивизию Галичина и соответственно представлял на Украине организацию СС и был представителем рейхсфюрера Гиммлера, - то наверное руководство новой демократической Украины что-то здесь имело в виду. Как это впрочем бывало и в Прибалтике с маршами эсэсовцев. Пожимаем плечами, понимая что руководство Украины идет на ревизию результатов Второй мировой войны, полагая что фашисты являются национальными героями страны и что каждого случайно попавшего в эту категорию еврея непременно должен уравновесить украинский эсэсовец. Учитываем это в дальнейшем, общаясь с руководством Украины, подвергаем несколько более пристальному вниманию трогательные слова президента Ющенко, как тяжко его отцу было в немецком концлагере. Вспоминаем замечательную фразу в другом интервью по поводу того, что первый по-настоящему хороший кофе отец президента Ющенко попробовал как-раз в немецком концлагере. Задаем вопросы очевидцам, сидевшим в концлагерях: какая категория заключенных имела доступ к настоящему кофе. Проверяем биографию батюшки президента с его перемещениями, довольно активными, по концлагерям. Сопоставляем эту биографию с датами провалов в подпольных группах в концлагерях и делаем соответствующие выводы. В адрес как действующего президента Украины, так и всего того штаба, который занимается новой украинской историей. ..Курт Валдхайм был эсэсовцем, и папа римский в детстве служил в гитлерюгенде. Только разница состоит в том, что служа в Гитлерюгенде или даже в СС, некоторые люди пересматривают свою жизнь и идеологию, которая была доминирующей на территории где они тогда жили, и понимают, что такое преступления против человечности. И понимают, что такое национальное движение, которое стоит на костях и крови. А некоторые полагают, что честь и хвала этому национальному движению в независимости от того, на чем оно стоит.
  ...Гениальный Гоголь? Безусловно. Талантливая книга «Тарас Бульба»? А как же! Свидетельство того, что для того чтобы построить Украину некоторым украинским лидерам, включая самую что ни на есть талантливую интеллигенцию, кажется совсем необходимым перерезать всех поляков и утопить всех евреев. Являются ли эти люди светлым будущим Украины? Мне кажется – нет. Но это должно решать в конце колнцов само украинское население, в том числе западноукраинское. …Поэтому пожмем плечами – у Украины достаточно ярчаших, блестящих, талантливых людей, которые могли и могут стать основой национальной истории, национальной гордостью без того, чтобы в эту категорию включать убийц стариков, женщин и детей. И вовсе не обязательно евреев. Ибо с поляками Роман Шухевич поступал не менее жестоко, и это преступление не менее варварское. На самом деле, национальное государство начинается не с того, что вы говорите: все, что сделано нашими – оно замечательно и хорошо. А с того, что у вас пробуждается совесть к тому, что нашими сделано по-настоящему плохо и вы способны взглянуть на историю не только со стороны собственной, но и со стороны чужой. Ибо как сказано было патриархом две тысячи лет назад истина состоит в том, что не делай другому того, чего не хочешь от него для себя. Если бы это восторжествовало, в том числе в Украине, тогда и крови было бы поменьше. Но поскольку на сегодняшний день вот такого рода элементарные правила поведения пока еще действующим украинским руководством не приняты, похоже даже и не осознаются, это означает одну простую вещь: Украина пока еще не Европа. Украинская государственная машина повернута не в будущее, а в прошлое. С концентрацией на идеологии, которая в Европе доминировала в 30-е годы, не только в Третьем рейхе, и привела тогдашнюю Европу ко 2МВ.

  Кто управлял Советским Союзом с середины 20-х до конца 80-х годов, пока не пришел к власти Андропов? Случайно не выходцы ли из Грузии и Украины? Не они ли были элитой Политбюро, теми людьми, которые проводили чистки в центральной Азии не меньше, чем представители всех остальных национальностей? Украинское руководство сегодня занимается выстраиванием национальной политики в стиле национал-социализма 30-х годов. Бессмысленная задача, но вполне объяснимая для людей у которых собственные корни во вполне понятных организациях, в ОУН, в тех же самых националистических группах, которые под конец войны и немцев убивали, организовывали партизанские отряды – вырезали, русских, евреев, поляков, ну и немцам досталось под конец. А другой ногой они – в комсомоле, партийных и советских органах. Потому что и Ющенко и вся его команда, мягко говоря, не имеют биографии диссидентов. Эти люди выросли из среднего уровня советских и комсомольских органов Украинской ССР. Эти люди сегодня строят историю, которая маскирует их собственное советское и коммунистическое прошлое, Это абсолютно бесперспективно для страны, не имеет будущего для народа, но для них лично – это и есть то национальное самосознание, которые эти люди способны понять. Будем надеяться, что те, кто придет им на смену может в этом поколении, а может в следующем выстроит украинскую национальную историю без вранья, украинское национальное самосознание, не основанное на необходимости резать инородцев и иноверцев и отношения с соседями, которые будут основаны не на перечне взаимных обид, а на перечне взаимных притяжений, которых много больше.

  Идея декоммунизации, безусловно, бзик Дика Чейни. Бжезинский до сих пор продолжает восстание Костюшко. У Каждого свои враги. У Чейни это Советсвкий Союз-Россия-коммунизм. У Бжезинского это Российская империя-Совесткий Союз-Россия – Израиль-евреи. У каждого свой уровень национализма и понимания того чего хочет он добиться. Ничего кроме усиления внутренних и внешних конфликтов таким путем в Украине добиться нельзя. А под каким соусом благие намерения Украину в ад поведут – это уже второй вопрос. Я не оспариваю, что намерения здесь самые что ни на есть честные, идея представляется ее организаторам замечательной, что говорит всего лишь о крайне низком образовательном уровне и интеллектуальном цензе. В любой стране, даже большой и богатой к власти приходят не профессионалы, не умные и не порядочные люди, а те, кто больше других стремится прийти к власти.
  У нас в России хватило ума не проводить охоты на ведьм – иначе было бы как в Польше, где браться Качинские вдребезги разнесли все то, что было создано в 90-е годы. У нас тем, кто этим занимался, не хватило лоббистских ресурсов, интеллектуального потенциала, чтобы выйти за рамки говорливой интеллигенции – с огнем в душе и жаждой мести, войти во власть, брезгливо на эту власть смотря, с ней сотрудничать, потому что другой власти не бывает и занять в элите те места, которые они могли занять. Был упущен исторический момент. Интеллигенция оказалась не в состоянии построить то, что в США называют «мейнстрим». Те, кто оказался способен понять, как этот мир устроен, те и остались во власти и действуют там на отдельно взятых участках. А все остальные места заняли все остальные, в числе которых есть и казнокрады, и бывшие уголовники…
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.25 | Сергій

   Re: Guess - who? - бред

  • 2009.06.25 | Vyacheslav

   Шухевич створив "Галичину"? Дядьку, що Ви курите?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.25 | Адвокат ...

    Звичайний Хвіліпь-Морісь, ІМНО.

  • 2009.06.25 | Lexa62

   Re: Guess - who?..

   ви , якщо вже взяли собі нік, "историк",то зробіть ласку, вчіть історію, як науку вивчайте, а то ви все по краткому курсу шпарите.
  • 2009.06.25 | Одесит

   Фішбейн дає факти

   а ви - радянські агітки. Ви не історик КПРС? Чи просто вважєти імперські міфи своїм хобі?
  • 2009.06.25 | Адвокат ...

   "Куме", у Вас каша в голові. Звиняйте!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.06.25 | Mykola_2007

  Мені особисто все одно, що думають про Шухевича, Хмельницького

  Мазепу, Петлюру. Колись в Радянських енциклопедіях, якщо і писали про якогось українського діяча, обобв'язково повинна була згадка, що до Росії ставився прихильно, або боровся за "єднання двох братських народів". Тепер обов'язково повинна бути згадка про прихильне ставлення до євреїв.
  Мені ж головне за що боровся той діяч, і думки інших держав народів,думаю, не повинна хвилювати. Бо всім не можна вгодити за визначенням.
 • 2009.06.25 | Историк

  ...это из интервью с одним из видных еврейских деятелей РФ...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.25 | Адвокат ...

   Кулєґо, Ви ще не усих гебреїв "сплавілі в Ізраіловку"?

   В тім, строго, як на мене, вони,-- не гебреї... але гомо-сов`єтікус вульґаріс. Ізраїловка скоро вмре від тієї кількости ГСВ, що їх в українській ужитковій мові називать "жидами". Чєс`слово!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.25 | Историк

    Вам там в свободных Европе или Израиле

    легко рассуждать. У нас же все, независимо от 5 пункта, приписаны к определенному ведомству, где и должны служить. Приезжайте сюда - и Вас припишем.
  • 2009.07.24 | Woodstock generation

   Хе-хе, як Ви тут народ розвели!

  • 2009.07.24 | Taras-ods

   чергового викреста?

 • 2009.06.25 | Best

  а наше СБУ куда смотрело?

  Мойсей Фішбейн пише: >

  29 січня 2009 року, виступаючи на розширеному засіданні Федеральної служби безпеки в Москві, президент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв буквально однією фразою розкрив спецоперацію ФСБ (цитую мовою оригіналу): «В ряде соседних государств сохранялась нестабильная социально-политическая обстановка, не прекращались попытки расширения НАТО, в том числе и за счёт так называемого ускоренного вступления в альянс Грузии и Украины. Всё это, разумеется, потребовало чёткой и слаженной работы всех специальных силовых структур, правоохранительных органов и весьма высокого уровня координации их деятельности. Должен сразу сказать, что Федеральная служба безопасности в целом успешно выполнила поставленные перед ней задачи». Себто – президент Російської Федерації відкритим текстом заявив, що зрив інтеґрації України до Північноатлантичного альянсу – це заслуга російських спецслужб, наслідок проведених ними спецоперацій.

  а наши спецслужби для чего сущестуют?? или они токо документы по голодомору могут "открывать", а сейчас нейтрализовать действие чужих ФСБ у себя в стране - эт для них - слишком сложно...
 • 2009.06.25 | Историк

  А почему это никто не интересуется - с кем интервью?

  Страх потеряли!?..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.25 | AK

   Тому що воно виглядає так, наче то Ви все написали.

   Задайте людям питання українською мовою.
   Поясніть чітко, що Ви наводите уривок з інтерв'ю, а не викладаєте власні думки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.25 | Историк

    Re: Тому що воно виглядає так, наче то Ви все написали.

    Я написал?.. А знаете ли Вы, хотя бы, какова на сегодня главная новость про Украину в российских СМИ?
    "Во Львове бродячие собаки напали на коней, спровоцировав ДТП
    Стая бродячих собак напала нынешней ночью на табун из 30 лошадей Львовского ипподрома, которые паслись рядом с ареной для конных скачек. Напуганные кони бросились убегать и выскочили на международную автотрассу, где несколько лошадей столкнулись с машиной FIAT. В результате ДТП в хирургическое отделение больницы «скорой помощи» попали с множественными травмами водитель машины и пассажир из Закарпатья. Правоохранительным органам и сотрудникам ипподрома удалось под утро загнать коней в стойла. В настоящий момент проводится следствие, каким образом могли убежать из ипподрома кони. Директор ипподрома Николай Стець сообщил, что бродячие собаки не раз нападали на коней ипподрома, расположенного на окраине города". ИТАР-ТАСС
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.25 | Vyacheslav

     Ну і хто лікар тим російським ЗМІ?

     Я завжди знав, що про Україну там пишуть тільки найкраше.
    • 2009.06.26 | AK

     Це ніяк не виправдовує Вашої нездатності сформулювати питання

     так, щоб його всі зрозуміли.
  • 2009.07.24 | Woodstock generation

   Так с ким інтерв"ю?

 • 2009.06.25 | Историк

  Я всего лишь пытаюсь иллюстрировать ту мысль

  (высказанную лет 2000 до того), что нет иудеев как таковых, эллинов как таковых, русских как таковых и - даже - украинцев как таковых. Должен признаться, что эту мысль предстоит еще проталкивать и проталкивать. Вот сегодня мне сообщили, что "местная интеллигенция" -guess where? - отказалась воспринимать тексты русских, польских и немецких авторов...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Сахаров

   Впіхуєте невпіхуємоє? Щож так, нікого у Вас немає?

 • 2009.06.26 | thinker

  Profesijnyj Analiz sytuaciji

  na zhal, kilkist swidomykh i poriadnykh jewrejskykh myslyteliw neznaczna, i jikh NE CZUTY, a reszta, poza tym, szczo je jewrejamy, pracijut na putin0judenskomu fronti na szkodu Ukrajini, i tut, wlasne, lezhyt korin problemy ukrajinsko-jewrejskykh stosunkiw...
 • 2009.06.26 | GreyWraith

  Є цікавий лакмусовий папірець

  Українська купюра в 5 гривень. :) Якби виступи єврейських активістів проти України були цілком самостійними, то вони б неодмінно були направлені проти особи, зображеній на цій купюрі. Але ці активісти чомусь мають претензії до яких-небудь Петлюри чи Шухевича, не соромлячись висосуватиі з пальця різні небилиці, а на персону із 5 гривень у них накладено табу. Моя гіпотеза: оскільки ця особа мимоволі стала одним із найголовніших фундаторів Російської Імперії (можливо, зробивши для цієї імперії навіть більше за пару тих імператорів, що їх росіяни і досі називають великими), то жоден русофіл не посміє роззявити на неї рота. :lol:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua