МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Єдіноправильна історична політика

06/25/2009 | Ярослав Сватко
Коли в першій дії вистави глядач бачить на стіні рушницю, в третій дії вона повинна вистрелити. Такою є азбука драматургії, і якщо автор хоче, щоб його твір був внутрішньо цілісним та цікавим для глядача, мусить дотримуватися цієї азбуки. В державному будівництві все дещо інакше. Коли створюють “рушницю” - державну структуру, наділену певними завданнями, вона починає жити власним життям, стріляє не лише тоді, коли запланували творці, і взагалі, мусить доводити доцільність та потрібність свого існування. Тому й стріляє часом не тоді, коли хочуть творці. Щось таке сьогодні відбувається із створеною президентом Медвєдєвим "Комісією з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії". Не встигло висохнути чорнило під указом, як у боротьбу за “правдиву” історію включилося Міноборони Росії. На сайті відомства, в розділі "Історія проти брехні та фальсифікацій", з'явилась стаття начальника науково-дослідного відділу військової історії Північно-Західного регіону РФ Інституту військової історії Міністерства оборони, кандидата історичних наук полковника Сергія Ковальова "Вимисли та фальсифікації в оцінках ролі СРСР напередодні і на початку Другої світової війни". Воюючи за “історичну правду”, полковник оголосив, що в розв'язанні Другої світової війни винна не Німеччина, а Польща. Виявляється, вперті поляки відмовилися виконати "обґрунтовані" вимоги Гітлера і віддати нацистам частину своєї території, за що й були завойовані.

Тези російського бійця військово-історичного фронту варті того, щоб їх процитувати: "Усі, хто неупереджено вивчав історію Другої світової війни, знають, що вона почалася через відмову Польщі задовольнити німецькі претензії, - пише Ковальов. - Між тим вимоги Німеччини були досить поміркованими: включити вільне місто Данціґ до складу Третього райху, дозволити будівництво екстериторіальних шосе і залізниці, які зв'язали б Східну Пруссію з основною частиною Німеччини. Перші дві вимоги важко назвати необґрунтованими". Можливо, метою цих розміркувань було утвердити право Росії на будівництво екстериторіального газопроводу по дну Балтійського моря, проти чого зараз активно заперечують країни-сусіди Росії. А може – просто це частина комплексної програми створення образу ворога з Польщі. Однак полковник хоч і кандидат історичних наук, але явно не в темі внутрішнього життя передвоєнної Німеччини. Бо фактично повторює аргументи геббельсівської пропаганди, яка утверджувала право Німеччини на володіння захопленими після договору Молотова-Ріббентропа землями. Чи боєць російського історичного фронту в боротьбі за “ісконноісторіческую правду” має право використовувати тези д-ра Геббельса? В даному випадку, мабуть, що ні, бо це дає більше аргументів опонентам, дозволяє наводити наочні приклади, як сучасні російські історики стають на захист нацизму і Гітлера. Тому, реалістично оцінивши невдалий постріл “рушниці боротьби за історичну правду”, матеріал, після польського демаршу, зняли з офіційного сайту Міноборони Росії.

Але рушницю зі стіни не зняли. І наступний постріл не забарився. Напередодні дня початку радянсько-німецької війни телеканал Россия в програмі “Вести” робить чергове “історичне розслідування” про пакт Молотова-Ріббентропа. Історично правильна російська правда, на думку авторів, полягає в тому, що Польща була союзником Німеччини і разом з нею планувала напасти на Радянський Союз. Очевидно, в “Комісії з протидії спробам фальсифікації історії” йде період становлення, і автори говорять врізнобій, бо теза “Вєстєй” заперечує Ковальова, який писав, що 24 жовтня 1938 року Німеччина запропонувала "врегулювати" проблему, однак Варшава відповіла рішучою відмовою. За словами Ковальова, Польща робила це, "прагнучи отримати статус великої держави", а її "необґрунтовані ілюзії" підтримували країни, які перемогли у Першій світовій. У “Вєстєй” же йдеться про спільний з Німеччиною поділ Чехословаччини та планування спільного походу Польщі, Японії й Німеччини на Москву. Але з часом цей різнобій пройде, знайдеться керівна і спрямовуюча сила, і припинить історичну анархію та організує історичне однодумання.

Те, що історичний матеріал телеканалу “Росія” має більше спільного з сучасними бажаннями російських політиків, аніж з документальною історією, свідчить виступ в програмі учасника згаданої комісії “історичної правди”, голови Фонду історичної перспективи, керівника відділення російського фонду "Інститут демократії та співробітництва" Наталії Нарочніцкої: "Сферою впливу Радянського Союзу стали території, які ще 20 років до цього були територіями Російської імперії". А от Путін в дебатах з західними політиками навколо питання про можливу участь України в НАТО стверджував, що сферою відповідальності Росії за безпеку в світі повинні бути держави, які до того були територіями Радянського Союзу. Зауважте, в обох випадках право нації на створення власних держав і проведення власної, незалежної від Росії політики, розглядається як злочин, а нормою – практика домовленостей між сильними світу про поділ цього світу.

Про те, що «ружжо історичної війни» стріляє не в той бік, куди б мав спрямовувати здоровий глузд та практичні інтереси російської дипломатії, казати зайве. Рушниця стрілятиме, і не раз, а найближча ціль – річниця пакту Молотова Ріббентропа та початок Другої світової війни. Про це телеканал Росія заявляє відкрито, анонсуючи появу наступних “історичних розслідувань”. Якби метою цієї інформаційної війни було: принизити поляків, і, таким чином довести стан стосунків з Варшавою до рівня холодної війни, можна було б зрозуміти геостратегічну концепцію росіян. Однак російська політика алогічна. Припустимо, своїми інформопераціями росіяни доб'ються цього. Але на 70-ту річницю початку Другої світової війни заплановано зустріч глав держав антигітлерівської коаліції на Вестерплятте в Ґданську-Данціґу. Присутність Путіна на церемонії повинна плавно перейти в державний візит російського прем'єра у Варшаві, під час якого сподіваються підписати договори про розширення польсько-російського товарообігу, збільшення об'ємів газу, якого Газпром постачатиме до Польщі тощо. Чи скандали зі ствердженнями про вину Польщі в початку війни сприятимуть підписанню договорів, у яких зацікавлена російська економіка? Про що, за розрахунками росіян, розмовлятимуть Путін і Туск: про те: як Польща з Японією планувала напасти на СССР, чи про ціну газу, у випадку, якщо Польща погодиться замінити норвезький на російський? А ще ж в стосунках двох націй є проблема Катині, і наступного року матимемо 70-ту річницю розстрілу енкаведистами 22 тисяч польських офіцерів. Для збільшення напруження можна й тут стверджувати, що розстріляли – і “правільно сдєлалі”. А для збільшення товарообороту?

Так історія стає полем бою в інформаційній війні сучасності, і ми не раз іще згадаємо першу оцінку рішення Кремля Михайлом Горбачовим, що комісія, всупереч своїй назві, буде займатися саме фальсифікацією історії. Бо метою створеної державної структури є не так встановлення документальної історичної достовірності, як боротьба з думками, оцінками і концепціями, які йдуть врозріз з урядовою політикою Кремля. У відомому анекдоті радянських часів Наполеон говорить, що коли б йому “Правда” та “Ізвєстія”, то ніхто б не знав, що він програв бій під Ватерлоо. А що б він мав казати, якби йому ще й комісію “історичної правди”?

Відповіді

 • 2009.06.25 | vic

  Re: Єдіноправильна історична політика

  Заходив якось на початку весни на сайт МО РФ.На власні очі бачив статтю того генерала.Подумав тоді,що ця нісенітниця,як і все в Кремлі просто так нізвідки не взялася-хтось отримав команду та її виконав.І подальші події підтвердили,що я був правий. "Кто у вас тут за правду отвечаєт", росіяни? Або-ще: "А судьи кто?"
 • 2009.06.26 | Историк

  Первоисточник: (/)

  http://www.ua-pravda.com/analitika/za_nami_narod._intervu_s_modestom_kolerovym.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Ярослав Сватко

   Це ми читаємо. Там є щире визнання Колєрова

   яке, власне, для мене є єдиним цінним у цьому матеріялі - єдиною історією, яка може стягнути сучасну російську державу в єдине ціле, є Великая Отечественная. Все інше, від Куликовської битви та розправи з Новгородом і закінчуючи громадянською війною - розділяє.

   Тому сучасна російська влада так конвульсивно тримається за цю частину історії, точніше, за прийняте зараз трактування.

   Але нехай не обдурюються. Жорна історії мелють повільно, але надійно :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | GreyWraith

    Невже росіян справді об'єднує тільки це?

    Ярослав Сватко пише:
    Все інше, від Куликовської битви та розправи з Новгородом і закінчуючи громадянською війною - розділяє.
    Гм, а повстання Мініна і Пожарського проти поляків, та ж Північна війна чи Вітчизняна війна, - невже не є об'єднавчим фактором? :) Та й які претензії до Куликовської битви - типу татари образяться? ;)

    Але нехай не обдурюються. Жорна історії мелють повільно, але надійно :)
    І до чого домелються?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.27 | Ярослав Сватко

     Мініна і Пожарського вони пробували

     Получаіцца, харашо, но мало і давно. І це локально для етнічних росіян.


     GreyWraith пише:
     > Ярослав Сватко пише:
     > Все інше, від Куликовської битви та розправи з Новгородом і закінчуючи громадянською війною - розділяє.
     > Гм, а повстання Мініна і Пожарського проти поляків, та ж Північна війна чи Вітчизняна війна, - невже не є об'єднавчим фактором? :) Та й які претензії до Куликовської битви - типу татари образяться? ;)

     Північна війна та війна з Наполеоном добре діє на етнічних росіян, але для інших вона настільки ж захоплююча, що й війна Кримська.

     А з татарами у них взагалі проблема в трактуванні історії завоювання Казанського ханства та особи Івана Грозного. Ставлення в татар до Грозного таке приблизно, як в поляків до Суворова. :) Врахуйте, що Міллі Меджліс татарського народу рік тому проголосив курс на повну незалежність. І ФСБ має там повні руки роботи, а обшуки в татарських діячів - це сьогодні побутова справа. Я дещо ставив з цих інформацій на Майдан, Ви мабуть не помітили. Ще може на цю тему додати Татарчук, в нього теж є прямі контакти з цими діячами.

     >
     > Але нехай не обдурюються. Жорна історії мелють повільно, але надійно :)
     > І до чого домелються?

     Розмелють матушку-Расєю, та й усе. У них нема концепції інтеграції в російське етнічно-культурне середовище татар, бурятів, башкир, кавказців, і це рано, чи пізно вистрелить новим розпадом. В СРСР така концепція була, і діяла, просто не всіх встигла переплавити в казані "мой адрес не дом и не улица", а зараз нема, і, відповідно, не діє. 9 мая - це справді остання зачіпка для того, щоб звести під спільний знаменник спільну історію тих всіх народів, які живуть в РФ. Тому й так судорожно тримаються.
   • 2009.06.26 | GreyWraith

    Взагалі інтерв'ю по-своєму цікаве


    А реабилитация нацизма на постсоветском пространстве – на Украине, в Прибалтике, отчасти в Молдавии – носит политический характер, вводится в действие указами президентов, созданием государственных комиссий по «оккупации» и так далее.

    Хуцпа у дії: у них створення комісії з окупації тотожне реабілітації нацизму. :) І мені особливо сподобалося "і так далі": тобто Росія збирається кидати какашку "реабілітація нацизму" у що-завгодно.

    Тут Колеров має хороших попередників: вже в січні 1946 року радянські пропагандисти обзивали США і Великобританію не ким іншим, як саме фашистами...


    Они начали строить свою новую государственную идентичность на основах шовинистического, а не политического национализма.

    Шовінізм - вироджена форма націоналізму, характерна саме для імперій, хоча б колишніх. :) Причому у шовінізм може виродитися як етнічний, так і політичний націоналізм. Так що кваліфікація у цього експерта ще та...


    Заляпано националистической диктатурой, даже такой, которая погибла от рук Гитлера как польская националистическая диктатура.

    От як у цих пропагандистів: воював із нацистами, загинув від рук Гітлера - все одно поганий, все одно нацист. :) Зауважу, що про підлість тодішньої Росії, що була в той момент, як Польща воювала із нацистами, союзниками тих самих нацистів, і встромила воюючій Польщі ножа у спину, автор старанно не згадує. Це - виходить, не так погано. Ну і коли Росія з її Сталіним дорікає комусь диктатурою - це те саме, як "мадам" із десятилітнім досвідом утримування борделю дорікає когось у аморальності. :lol:


    У нас тоже было много предателей-коллаборационистов – миллион советских граждан сотрудничали с Гитлером. Но в России это неприлично. Они предатели, какие мотивы ими не двигали бы.

    Які ми до своїх поблажливі: ах, нєпрілічно. Скоромовочкою тільки слово "зрадники" згадано - і все, тему закрито. А от значно менші грішки якої-небудь Естонії, Польщі чи України будуть настирно і пихато обсосувати.

    Хоча мільйон зрадників - це справді щось нечуване і небачене, і воно варте і обговорення - хоча б для того, щоб зноу мільйон людей Росію не зрадив...


    Левый экстремизм по проявлениям и криминальности может очень напоминать правый.

    - Может быть, но для того, чтобы лечит болезнь, нужно ставить точный диагноз. Говорить, что стабильности в обществе угрожают не только нацисты, но и террористы, исламисты – это значит размазывать тему. Может, это кому-то и было бы выгодно – размазать. Но болезнь так не лечится.

    Після цієї неоковирної спроби замазати тему, думаю, сумнівів нема, що усі ось ці вбивці і погромники (анти)фашисти в Україні - насправді російських рук справа. :) Так, є хвороба, але є і біологічна зброя...


    Опыт и итоги войны, победа над нацизмом для России – главный пункт в общенациональной идентичности, и вокруг этого сходятся интересы самых разных партий и движений.

    Це що, росіянам як народу всього 60 років?


    Еще в прошлом году Европарламент назначил 23 августа - дату заключения пакта Молотова –Риббентропа - Днем памяти жертв нацизма и коммунизма. Наша дипломатия тогда не смогла адекватно на это отреагировать.

    Цей експерт вважає, що жертв нацизму нема чого пам'ятати? Чи комунізму? І чого це їхній дипломатії так засвербіло реагувати? Ніхто ж Росію не звинувачує, більше того, теж вважають жертвою комунізму...

    вынужденный паритетный нейтралитет Сталина с Гитлером
    Цей злочин тепер так називається. :)

    И начали ее Франция и Великобритания – европейские демократии, договорившиеся с Гитлером.
    Деградували до совкової пропаганди кінця 1939 року? ;) Та й, схоже, русобрехуни знайшли нову зачіпку: Мюнхенську угоду, звісно ж, ніяку не вимушену, ніяку не паритетну, і вже точно не нейтралітетну. Але там ситуація теж цікава: чомусь Росія і досі не спішить розсекречувати документи НКЗС СРСР того часу і з приводу тієї теми (зокрема, підозрілої епідемії, яка найшла на тодішню кремлядь, яку уряд Чехословаччини упрошував допомогти) - видно, є що ховати...


    После такой публичной утраты политической девственности бессмысленно обвинять вовсе недемократического, разумеется, Сталина в том, что он спасал собственную безопасность и безопасность своей страны.

    Навколо злодія всі крадуть, навколо брехуна всі брешуть, і, якщо йти в термінології Колєрова далі, навколо курви - тільки розпуста. :) І ще мені сподобалося зауваження з приводу безпеки країни: і як, врятував її Сталін? ;)

    Решения Нюрнбергского трибунала окончательны и ревизии не подлежат. Мы просто исполняем их на территории бывшего Советского Союза.
    А, пробачте, хтось уповноважував їх на це виконання із інших суверенних держав, що є на колишній території СРСР?


    Если какой-то документ остается закрытым, то с этим, возможно, связано расположение объектов ПВО, а не политика.

    Це що, Колєров у "Сміхопанорамі" петросянить? ;) Яке відношення тодішні документи мають до сучасних об'єктів ППО, між іншим, прекрасно видних із космоса? Що-що, а саме ППО з тих часів помінялася надзвичайно, куди більше, ніж, скажімо, наземні війська...


    Другое дело, что сборники относительно бандеровского движения в части его антисемитизма и сотрудничества с Гитлером – да, опубликованы, но тиражом 150 экземпляров! Формально они есть, но фактически они являются предметом ограниченного доступа.

    Ну, кому треба, до того потрапляє. До пана Колєрова зокрема. :) Так що до чого ці причитання?


    Например, резолюция Европарламента – это политическое действие, оно закреплено в медийной и просветительской сферах.

    Я і не підозрював, що ця резолюція Європаламенту настільки добра. :) Он русофільчків тіпає і корчить і досі. Колєров про неї увесь час згадує - як вошивець про лазню. :lol:


    Вообще-то, у него репутация координатора исторических концепций в СНГ…

    А це вже що за самозваний Верховний Метагалактичний Генералісімус на нашу голову знайшовся? ;) І що, без цього Чубар'яна, чи як там його, наші історики думати нездатні?


    Историческая дискуссия вокруг сочинений Суворова завершена.

    І за наслідками цієї дискусії "координатори історичних концепцій" як побиті собаки відповзли під крило російської влади і тепер ведуть себе як персонаж із загадки: "Сичав, сичав, та й замовк. Вигляда з нори як вовк". :lol:

    Хоча ми ведемо мову про два різні явища під однією назваою "історія": ми і В.Суворов - про наукову дисципліну, а Колєров і його колеги - про російську державну релігію. :) Спроби спростувати догми не мають сенсу... Кумедно виглядає тільки спроба Колєрова розглядати російських сусідів через російські окуляри: він, схоже, щиро думає, що має справу не із вченими, а із жерцями конкуруючої конфесії... :lol:


    Он инициировал дискуссию, но этой дискуссии он не выдержал, его дилетантизм был похоронен

    Щось могили видно лише над російськими потугами злабати щось всупереч.

    История корпоративное дело
    Здається, так лише побиті відгавкуються: мовляв, тут у нас міжсобойчик, де всі свої, а чужих не люблять. :)


    Хотя для поляков он (Катинь) не закрыт, поскольку речь идет о компенсациях семьям пострадавших.

    Вперше чую. Якщо Колєров це свідомо бреше, значить він є просто підлою людиною. За будь-якими моральними оцінками.


    Я поверю в искренность украинской власти, если все номенклатурщики будут изъяты из власти, а Леонида Кравчука посадят по какому-нибудь придуманному обвинению.

    Ой, як декому краще жувати, ніж говорити. :) З російської точки зору "бути щирим" означає когось незаконно посадити у в'язницю, чи не так?


    Так вот, в конце прошлого года, когда весь этот мультфильм развивался, скончался патриарх Алексий II и стало понятно, что вот – имя Россия, вот - безусловный моральный авторитет для всех.

    Стоп, але ходили обгрунтовані звинувачення, що цей самий Рідігер благословляв саме нацистів...

    А получают Олега Тягнибока в Тернополе.
    Що, Тягнибок в Тернополі повне і безпробудне РЛО влаштував? :lol:


    Вот когда в НАТО увидят что Украина контролируется Западом, тогда они, может быть, их пропустят - на правах голосователей или «кивал».

    Знову цей персонаж приміряє совкову практику до зовсім інших установ. :)


    - А Крым?
    - Крым отходит к Турции.

    Що за маячня?
 • 2009.06.26 | igorg

  Це до речі вельми гарна відповідь тим хто

  звинувачує Президента у тому що він на державному рівні підняв питання про УПА й Голодомор як не достойне такої уваги.
  Виявляється що це руйнує імперські основи Росії Путіна і К.
 • 2009.06.26 | Историк

  Модест Колеров объяснил, почему и как Россия восстановит

  свой контроль над быв. СССР и не только. Возможно, ему хотелось бы узнать, насколько эта идея популярна в самой Украине.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | GreyWraith

   Передейте йому, що непопулярна

  • 2009.06.26 | Историк

   ...Модест! Ни хрена твоя идея не популярна!...

   Оттого, наверное, твое интервью в Украине двадцать СМИ около месяца мурыжили...
 • 2009.06.27 | Историк

  ...есть, правда, одно маленькое исключение: одно большое

  украинское ведомство, оказывается, обращалось к одному из украинских же (это надо признать) редакторов (по его словам) с просьбой предоставить "оригинал" интервью М.Колерова. Это удивительно. Российские редактора сами сначала ходят согласовать, куда следует. А украинские - вот, заставляют беспокоиться...
 • 2009.06.27 | Историк

  впрочем, у нас еще проще бывает:

  "Около 20% пользователей Livejournal.com из Башкирии неожиданно лишились доступа к онлайн-дневникам, пишет газета «Ведомости». По данным издания, поводом для отключения стало решение суда Уфы, который счел один из блогов экстремистским". И ведь все по закону!..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | Odesa

   Цей біснуватий Модест реальна людина,

   чи щось на кшталт його тезка, персонажа телевізійного журналу "Городок"?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.27 | Ярослав Сватко

    Ще й яка реальна

    В 2005—2007 годах — начальник управления Президента России по межрегиональным и культурным связям

    Людською мовою кажучи - особа відповідальна за розробку та проведення державної політики на просторах СНГ. Підпорядкований в кращому разі голові адміністрації президента, і більше нікому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.27 | Историк

     Re: Ще й яка реальна - Стал бы я Вас иначе беспокоить...

 • 2009.06.27 | igorg

  А ось суто наукове пояснення сучасних російських вчених

  Организация населения в колонизуемом пространстве.
  Пестерев В.В. Курган: Изд-во Курганского гос. ун-та
  2005 237
  http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1246110706
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | igorg

   От ще один вчений розкаже як мініпулювать людською свідомістю

   Є правда один маленький хоч і давно відомий секрет. Аби маніпулювать треба попередньо ізолювать. З чого слідує, що інформаційну війну путята ведуть в першу чергу з власним народом.


   Сергей П. Расторгуев. Информационная война
   Автор: Расторгуев Сергей Павлович, доктор технических наук, профессор, член-корреспондент Академии Криптографии РФ, академик Российской академии естественных наук, действительный член Академии социальных и педагогических наук и др..
   http://polbu.ru/rastorguev_infowar/
   http://www.pobeda.ru/cyberwars/infowar/filos.htm
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.27 | igorg

    Блискуче! 200% російська ментальність

    Під панцирем комунізму важко й рухатись можна тільки повільно, зате так безпечно й довго :).
    http://www.pobeda.ru/cyberwars/infowar/filos.htm

    Жила была обычная Черепаха и постоянно таскала на своей спине тяжелый панцирь. Панцирь придавливал ее к земле, и каждый шаг Черепахе давался тяжело. Поэтому жизнь ее, измеряемая количеством этих непростых шагов, также была нелегкой.

    Но зато, когда из соседнего леса прибегала голодная Лиса, Черепаха прятала голову под панцирь и спокойно пережидала опасность. Лиса прыгала вокруг, пробовала панцирь на зуб, пыталась перевернуть свою жертву, короче говоря, применяла все присущие агрессору приемы, но Черепаха стояла на своем и оставалась живой.

    Однажды Лиса принесла с собой большой кошелек, привела юриста и, усевшись напротив, предложила свои услуги по покупке панциря. Долго думала Черепаха, но в силу бедности фантазии вынуждена была отказаться. И опять рыжая удалилась ни с чем.

    Шло время, окружающий мир изменялся. В лесу появились новые технические телекоммуникационные средства. И однажды, выйдя из дома, черепаха увидела висящий на дереве телевизионный экран, где демонстрировались летающие черепахи без панциря. Захлебывающийся от восторга диктор-дятел комментировал их полет: «Какая легкость! Какая скорость! Какая красота! Какое изящество!»

    День смотрела черепаха эти передачи, два, три...

    И потом в ее маленькой голове родилась мысль о том, что она дура, раз таскает на себе подобную тяжесть — панцирь. Не лучше ли сбросить его? Жить тогда станет намного легче. Страшно? Да, немного страшно, но в последних новостях телеведущая Сова заявила, что будто Лиса подалась в кришнаиты и уже стала вегетарианкой.

    Мир преображается. Лес вон тоже становится совсем другим, все меньше остается в нем деревьев и самобытных зверей, а все больше становится похожих друг на друга бездомных собак и шакалов.

    Почему бы не полетать? Небо — оно такое большое и такое прекрасное!

    «Достаточно отказаться от панциря и мне сразу будет легче!» — думала Черепаха.

    «Достаточно отказаться от панциря и ее сразу будет легче есть!» — думала Лиса, подписывая счет на очередную рекламу летающих черепах.

    И в одно прекрасное утро, когда небо, как никогда казалось большим, Черепаха сделала свой первый и последний шаг к свободе от системы защиты.

    Черепаха не знала и уже никогда не узнает, что информационная война — это целенаправленное обучение врага тому, как снимать панцирь с самого себя.
 • 2009.06.27 | Историк

  "член-корреспондент Академии Криптографии РФ" (/) -

  генерал уже? или еще полковник?..

  http://www.ssl.stu.neva.ru/psw/crypto/Andreev23.html
 • 2009.06.27 | Историк

  далековато зашло, однако, - "Ahnenerbe" отдыхает...

  ============================
  1.1. Исчисление высказываний и гибель формул
  1.2. Жизнь как плата за обучение
  2.2. Жизнь как неизбежность
  3.2. Человечество как СР-сеть
  3.3. Проблема останова для человека
  3.4. Пример познания через рождение и гибель
  Глава 19. Самоуничтожение цивилизаций
  26.2. Логика вопросов и защита от них
  Глава 30. Выборы во власть как средство достижения геополитических целей
  Глава 31. Современные народы как объекты целенаправленного управления
  ЧАСТЬ СЕДЬМАЯ. Хлеба и Зрелищ
  Глава 38. К вопросу о Хлебе и Зрелищах
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | igorg

   Ну чому далеко. Як мали людину за сміття так і мають

   а технологію розглядають тільки як засіб формування потрібного соціального стада. Себе вважають за пастухів чи вовків.
   Я б це назвав неосоціалістичними теоріями що випливають з практики. Синтез нацизму й комунізму, плюс досвід практичної реалізації тоталітарних та посттоталітарних режимів. Виявляється що якщо після тривалої селекції й виховання відкрити ворота й прибрати загорожу то стадо збереже стабільність. Напевно це найбільше соціальне відкриття на сьогодні. Досить періодично подавати умовні сигнали.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.27 | Историк

    В отличие (в целом) от украинских верхов, российские

    обуреваемы глобальными амбициями и полностью развращены всевластием и безнаказанностью - по части не только самообогащения, но также насилия и внешней агрессии, не говоря о тотальной лжи и медийных манипуляциях. Поскольку ни религии, ни правосознания, ни идеологии, ни, в общем-то, культуры нет (зато - "Третий Рим"!), а "концептуализировать" как-то надо, то их уже потянуло к разной эзотерике, едва ли не к мистицизму. Это особенно заметно у "продвинутой" части госаппарата и спецслужб. Плюс действительно есть инструментарий (кибернетика, лингвистика и пр.), мощно развивашийся еще в СССР для его имперских целей. Что-то похожее было и у немцев. Боюсь, что российская элита быстро "проскочит" национал-державность и всякое евразийство и удалится в какие-то интеллектуальные дебри, насквозь тоталитарные по сути. Будь это Венесуэла - еще полбеды. Но, повторяю, тянет на глобальные подвиги...
    Да Вы нашего друга Колерова почитайте: бред бредом, а ведь - система, причем прикладная...
 • 2009.06.27 | Историк

  ...пора им в ГималаиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua