МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Харківські українофоби хочуть провести "страту" гетьмана Мазепи

06/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Напередодні вшанування пам‘яті полеглих у Полтавській битві в східних містах України активізувалися численні українофобські організації. Вслід за Полтавою, де міська влада щосили перешкоджала розміщенню білбордів з портретом Івана Мазепи, харківська організація "Вєлікая Русь" анонсувала проведення 25 червня антиукраїнської "театралізованої" вистави на головному майдані міста. ВО "Свобода" вважає нагнітання українофобської істерії численними дрібними "двіженіями" спланованою акцією Кремля, що не може змиритися із становленням українського погляду на полтавські події 300-річної давнини.

В планах "Вєлікой Русі" – провести "страту" гетьмана Івана Мазепи та оголосити йому "анафему". Як стало відомо прес-службі ВО "Свобода", "виставу" гратимуть не більше 15 людей, проте час (16.30) і місце дійства (майдан Свободи) характеризують наміри українофобів як вчинення публічного акту наруги над святинями української історії.

Нагадуємо, на XX з‘їзді ВО "Свобода" лідер партії Олег Тягнибок підкреслив, що 2009 року відзначатиметься низка важливих ювілейних дат. Це і 100-річчя від дня народження Степана Бандери, і 350 роковини перемоги військ Івана Виговського над москвинами у битві під Конотопом, і 300-ліття битви під Полтавою. Відповідно, саме цього року "дружні" держави докладуть усі зусилля, аби в Україні не відбулося становлення національної позиції щодо подій власного минулого.

Роковини "перемоги" під Полтавою – дуже важлива пропагандистська акція Москви, в яку остання вклала чималі кошти. За розрахунком кремлівських керманичів українці мали зіграти роль покірної масовки у грандіозній виставі паплюження нашої історії. А забезпечити "слухняність" мусили місцеві холуї від влади. Проте активна протидія українських націоналістів на чолі зі "Свободою" викликала справжню істерію в московських фальсифікаторів минулого та їхніх тутешніх посіпак.

Харківська обласна організація ВО "Свобода" вимагатиме від правоохоронних органів та СБУ адекватної реакції на публічне паплюження постаті Івана Мазепи, адже такими діями "Вєлікая Русь" публічно заявляє свою антидержавну позицію, що передбачає покарання згідно чинного законодавства. Користуючись природнім правом українців на захист національної честі та гідності, Харківська "Свобода" добиватиметься заборони "Вєлікой Русі" та низки інших антиукраїнських рухів і організацій.

Джерело: Прес-служба Харківської обласної організації ВО "Свобода".

Від Майдан-ІНФОРМу: Схоже, що два дні у Полтаві буде дуже гаряче. Звертаємо на це увагу правоохоронних органів.

Відповіді

  • 2009.06.25 | vic

    Мені як харків'янину соромно,за такі провокації.

    Дуже хотілося б, щоб оті українофоби спакували валізи та-на перший потяг до москви.Їм би там за таке подякували б,а може,позачергове звання надали б.А тут хай "страчують" свого Муравйова,або Потьомкіна,або Єкатєріну-2,або,або...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua