МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У 1708 році у Москві був невільничий ринок? (л)

06/26/2009 | GreyWraith

Відповіді

  • 2009.06.26 | Koala

    До 1861 в Росії продавали і купували людей. Ви цього не знали?

    Те, що російська традиція називає "кріпосним правом", від Петра вже таким не було. Класичне кріпацтво полягає в закріпленні людини за землею, а не за господарем; кріпак вільний робити що хоче, тільки землю має обробляти. З того моменту, як Петро погнав кріпаків на заводи, вони вже були не кріпаками, а рабами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | GreyWraith

      Знав, але рабство і кріпатцтво - це схожі, але різні поняття

      Так мене вчили ще у совковій школі, може і неправильно...
      Ще у тій школі розказували, що російське кріпосне право - це погано, але не настільки погано, як порядки Речі Посполитої, і особливо - як порядки Османської Імперії, де саме і були невільничі ринки ( ну загальний висновок: російська неволя - це найкраща неволя у світі :) ). А тепер виясняється, що при легендарному царі-реформаторі і модернізаторі у Москві був натуральний невільничий ринок...

      Звісно, в ті часи рабами торгували і європейці, але хоча б у якій Африці і Вест-Індії, а не в Лондоні з Парижем...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.26 | Koala

        Про РП вам набрехали

        GreyWraith пише:
        > Так мене вчили ще у совковій школі, може і неправильно...
        Ще раз: кріпацтво - обов'язок обробляти землю; рабство - право власності над людьми.
        > Ще у тій школі розказували, що російське кріпосне право - це погано, але не настільки погано, як порядки Речі Посполитої,
        В Росії власник міг кріпака вбити. Формально це було порушенням закону, але скарга на власника теж була порушенням закону, і кріпаків до Сибіру відправляли за такі скарги (а власників не чіпали). От і порівнюйте з РП, де 10% населення взагалі було шляхтою.
        > і особливо - як порядки Османської Імперії, де саме і були невільничі ринки ( ну загальний висновок: російська неволя - це найкраща неволя у світі :) ). А тепер виясняється, що при легендарному царі-реформаторі і модернізаторі у Москві був натуральний невільничий ринок...
        А як ще можна було кріпаків купувати? Звісно, були ринки.
        > Звісно, в ті часи рабами торгували і європейці, але хоча б у якій Африці і Вест-Індії, а не в Лондоні з Парижем...
        В Лондоні з Парижем теж торгували. Але це були на той момент переважно придворні раби (як, скажімо, Ібрагім Ганібал - хоча якраз його купили в Стамбулі), а не для важкої праці.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.26 | Odesa

          В Гамериці рабство скасували аж у другій половині

          19 століття! (А фактично місцями воно тривало ще пару десятиліть після номінального скасування). В деяких штатах жінки набули виборче право вже в 1960-х роках! А колгоспна кріпаччина аж до брежнєвських часів! А рабство мільйонів людей в таборах ГУЛАГу! От і в історії з Лозінським - чи могла б вона статися в країні, що остаточно одужала від традицій рабовласництва?..
  • 2009.06.26 | Vyacheslav

    Там є посилання на дуже цікаву працю (л)

    Возгрин В. Проблема геноцида в российской и скандинавской историографии Северной войны

    Материалы Шестой ежегодной научной конференции (14-16 апреля 2004 г.) Под ред. В.Н. Барышникова Санкт-Петербург, 2005
    http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/History/Article/vozg_prgen.php
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | Сахаров

      Дійсно цікаво. З того часу Раша мало змінилася.

  • 2009.06.26 | Sakha

    Re: У 1708 році у Москві був невільничий ринок? (л)

    Не просто ринок, а найбільший в світі по кількості "торгових операцій". Власне автор статті у гранях не загострює на цьому увагу, справедливо вважаючи цей факт загальновідомим. У Кафі товар придбаний в Москві, лише перепродувався. В Україні рабство запровадила Катя цвай, але невдовзі його було скасовано у всій імперії. Таким чином при рабовласництві українці існували 2-3 покоління. Ну ви пам'ятаєте, дід Шевченка був вільним, а після Шевченка кріпацтво=рабство скасували. У феодальній Європі (з Україною включно) де пани володіли землями, селянин за користування землею мав щось сплатити чи відпрацювати (так само як в Росії після скасування кріпацтва). В Московії панство володіло саме людьми, і саме люди, а не землі були основним багатством. Та читайте російських класиків, там все написано, перше питання до пана - скільки душ маєш, а самі пани ніколи селянина кріпосним не називають, завжди холоп або раб.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".