МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перспективи нового європейського націоналізму

06/26/2009 | Via
Перспективи нового європейського націоналізму

26 червня 2009 року відбувся круглий стіл «Перспективи нового європейського націоналізму» за участі голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока та лідера італійської партії Foza Nuova Роберто Фіоре.

Олег Тягнибок у своєму виступі зазначив: «Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» орієнтовано на співпрацю з європейськими націоналістичними партіями, адже Україна є невід‘ємною частиною Європи.

Ми виступаємо за Європу вільних націй, за збереження національної ідентичності кожної з країн. Тому протистояння засиллю емігрантів є одним з ключових завдань для націоналістів Європи.

В цьому геополітичному контексті Україна може стати засновником нового проекту - Балто-Чорноморського союзу.

Також хотів би підкреслити, що європейські націоналістичні сили є єдиними, хто відстоює право України на вступ України до ЄС перед євробюрократами, які усіляко намагаються спростувати беззаперечне право України на знаходження в європейській спільноті».

Роберто Фіоре під час свого виступу зазначив: «Я прибув із візитом не тільки як лідер Foza Nuova, але і з дорученням від дружніх націоналістичних партій – Австрійської Партії Свободи, Британської національної партії, Фламандського руху. Ми вітаємо перемогу «Свободи» на виборах у Тернополі. Наразі вся Європа спрямовує погляди на вас, адже «Свобода» - одна з не багатьох європейських націоналістичних сил, яка має владу на конкретній території. Ваша перемога була перемогою, яка виросла на питанні захисту національної ідентичності. Ви не піднімали проблему засилля емігрантів, оскільки в Україні це питання стоїть не так гостро, як в країнах ЄС. Кількість емігрантів у нас сягає 10-15%.

Націоналісти гуртуються в боротьбі за вирішення спільних проблем. Одним із таких питань є проблема засилля банківської системи, коли фінансування банків стоїть вище за підтримку та розвиток сільського господарства. Євробюрократи відмовляються розуміти, що економіки не має на меті вирощування матеріальних цінностей, вона має бути спрямована на конкретних людей, громадян країн, їх благополуччя.

Зараз ми стали свідками краху капіталістичної та глобалістичної систем, які спричинили до зубожіння Європи. Сьогодні можна з упевненістю сказати, що європейський націоналізм переживає свій ренесанс».Довідка. Згідно з соціологічним опитуванням, проведеним 12-16 червня 2009 року Національним інститутом стратегічних досліджень, якби вибори до Верховної Ради відбулися наступної неділі, за Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» проголосували б 4% українців.

Також у червні 2009 року Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» потрапило до п‘ятірки найбільш динамічних радикальних партій світу за версією впливового американського видання Foreign Policy (http://www.foreignpolicy.com/story/cms.php?story_id=4940).

Роберто Фіоре (Roberto Fiore) народився 15 квітня 1959 року в Римі, італійський політик, з 1997 року співзасновник і генеральний секретар італійської праворадикальної партії Forza Nuova, з 2004 р. – депутат Європейського парламенту, член Комітету з громадянських свобод, права і внутрішніх справ, член делегації Європарламенту зі зв’язків з Білоруссю, член Делегації Євро-Середземноморської парламентської Асамблеї.

Відповіді

 • 2009.06.26 | omela

  Стосовно довідки про опитування НІСД

  Via пише:
  > Довідка. Згідно з соціологічним опитуванням, проведеним 12-16 червня 2009 року Національним інститутом стратегічних досліджень, якби вибори до Верховної Ради відбулися наступної неділі, за Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» проголосували б 4% українців.

  Якщо це довідка, не завадило б і пряме посилання надати.

  > Також у червні 2009 року Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» потрапило до п‘ятірки найбільш динамічних радикальних партій світу за версією впливового американського видання Foreign Policy (http://www.foreignpolicy.com/story/cms.php?story_id=4940).

  адже тут надали.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Via

   Даю посилання (л)

   http://www.tiahnybok.info/diyalnist_podiya/dokument007118.html
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | omela

    По-перше, посилання варто додати в заголовному пості

    По-друге, що важливіше, посилання на сайт самої "Свободи" це не зовсім те що треба. Потрібне посилання на публікацію того опитування в ЗМІ чи на сайті авторів опитування.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | Via

     Тому й не дала у першому пості

     Не маю часу шукати саме дослідження - повірте вже сайту Свободи або гляньте самотужки на Сайті Інституту стратегічних досліджень, якщо вони його виклали - бо зазвичай у Інтернеті роблять то пізніше.
 • 2009.06.26 | Shooter

  Nacyzmu - zhodni.

  A tak vs'a Jevropa - "nacionalisty"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Via

   Хіба італійці кажуть, що вони - наднація?

 • 2009.06.26 | Чучхе

  Новий европейський націоналізм сформують араби

  біла консюмерська відмираюча Европа вже не здатна створити нічого
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Via

   Як бачите, заворушилися "корінні"

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | omela

    пізненько заворушилися

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | Via

     Нічого, аби ворушилися

     Мене повеселила заява щодо "Наразі вся Європа спрямовує погляди на вас, адже «Свобода» - одна з не багатьох європейських націоналістичних сил, яка має владу на конкретній території. "

     Це вони думають, що Свобода має абсолютну владу на Тернопіллі - що є таки перебільшенням. А з іншого боку, якщо вже Тернопілля - такий ексклюзивний заповідник націоналізму для всієї Європи, то можна і попишатися, які ми молодці :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.26 | omela

      Re: Нічого, аби ворушилися

      Via пише:
      > Мене повеселила заява щодо "Наразі вся Європа спрямовує погляди на вас, адже «Свобода» - одна з не багатьох європейських націоналістичних сил, яка має владу на конкретній території. "
      >
      > Це вони думають, що Свобода має абсолютну владу на Тернопіллі - що є таки перебільшенням.

      Це тому що місцеве самоврядування в Європі сильніше :)

      > А з іншого боку, якщо вже Тернопілля - такий ексклюзивний заповідник націоналізму для всієї Європи, то можна і попишатися, які ми молодці :)

      Пишатися мабуть зарано. Тернопілля - лише одна маленька область. Пишатися тоді варто, коли від західного кордону хоча б до Києва ваші всі області будуть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | omela

    взагалі-то, в Австрії націоналісти мали великі успіхи

    Там, до речі, й проблема імміґрантів* так гостро не стоїть, як у інших країнах Старої Європи. Але Австрія - виняток.

    * Таки імміґрантів, а не еміґрантів (еміґрація - виїзд зі своєї країни)
  • 2009.06.26 | omela

   Арабам майже не властивий націоналізм в класичному розумінні

   В них релігійна компонента сильніша.

   Назагал, поділяю Вашу думку: Європа, як виглядає, своє віджила.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | Shooter

    Re: Арабам майже не властивий націоналізм в класичному розумінні

    omela пише:
    > В них релігійна компонента сильніша.
    >
    > Назагал, поділяю Вашу думку: Європа, як виглядає, своє віджила.

    A krim fantazij - moyhna jakis' fakty u pidtrymku cyx tverdzhen'?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | omela

     Re: Арабам майже не властивий націоналізм в класичному розумінні

     Shooter пише:
     > omela пише:
     > > В них релігійна компонента сильніша.
     > >
     > > Назагал, поділяю Вашу думку: Європа, як виглядає, своє віджила.
     >
     > A krim fantazij - moyhna jakis' fakty u pidtrymku cyx tverdzhen'?

     Якщо не занурюватися до історії, візьміть дві країни: Ірак і Ліван.

     Розподіл основних громад йде не за етнічною належністю.

     В Лівані: християни, шиїти, сунніти, друзи. Але всі менш-більш араби, тож це не такий яскравий приклад, як Ірак, де ситуація характеристичніша: курди (інший етнос), араби-шиїти (більшість), араби-сунніти (донедавна панівна меншість).

     Ще приклад: шиїтська організація Хезболлах (дослівно "Партія Бога"). Членство - араби. Підтримується Іраном, де панівною нацією є перси, і це вважається за нормальне іншими арабами.

     Це приблизно так, якби у протистоянні Німеччини з Францією німці-католики тримали сторону Франції, а не інших німців, за існування вже об'єднаної Німеччини (обмовку роблю навмисне, тому що такі епізоди мали місце, але ще до об'єднання)

     Взагалі в країнах ісламської культури етнічна належність є (і була) набагато менш значущою, ніж у Європі. Релігійна є важливішою.


     P.S. І як можна пересвідчитися з політичної мапи, етнічний фактор на Передньому Сході взагалі не брався до уваги при формуванні держав. А у Європі, надто Західній, він був основним.

     Безліч етнічно-арабських країн практично без тенденції до об'єднання. З географічним поділом. А подивіться на етнічно-строкаті Іран, Пакістан, Афганістан...

     По суті, в цілому реґіоні просто немає національних країн. За винятком Ізраїлю, але то з іншої опери, бо імпортоване :)
   • 2009.06.26 | Via

    Що не відміняє їх завойовницької стратегії

    А співають вони при цьому про цінності національні, релігійні чи расові - не має значення, хіба не все одно, що на прапорах завойовників?
    Так само нині чинить Росія - співає про захист віри. І під цими знаменами прагне контролю територій.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | Sych

     Зайовники входять насильно. Ці увійшли за запрошенням самого ЄС.

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.26 | omela

      Як вампіри. Вампір не може увійти без запрошення,

      але зробить так, що вам дуже захочеться його запросити :)
    • 2009.06.26 | omela

     Навпаки - ще й посилює. Релігійна мотивація завше сильніша

     за просто етно-національну чи національно-державну. Тим більше, коли йдеться про таку аґресивну релігію як іслам, в якій завойовницьку політику закладено.
  • 2009.06.26 | yes

   Re: Ні, Чучхе. Арабам ще далеко рости до європейського націоналі

   Арабам ще далеко рости до європейського націоналізму. У арабів не має націоналізму, а його замінює магометанська релігія, яка власне і є єдиною і достатньою спільною точкою. Як тільки виникають розбіжності у вірі - починається націоналізм.

   Досить яскравим прикладом є курди і турки. Курди мусульмани є інтегровані повністю. Курди-немусульмани є націоналістами і активно борються за свою незалежність.

   Європейський націоналізм є основною формою їх сучасної політичної системи - це є буття.

   У нас свідомо ніхто не робить різниці між ку-клус-кланвцем, нацистом і націоналістом. Свідомо ставиться знак рівності.
 • 2009.06.26 | Д. А.

  Страшненькі перспективи з такими союзничками

  Ви собі кращих друзів обрати не могли?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.06.26 | Микола Гудкович

  Що таке «європейський націоналізм»?


  Тут з українським важко розібратися, так вигадали ще якийсь європейський… :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Via

   Є ще азійський, африканський тощо

   Географічно багато націй живуть у світі - але ми маємо певну подібність проблем націй Європи. Даль можна буде гопорити і про подібність світового націоналістичного руху - кожна нація за свою долю дюає, але потрібний певний світовий консенсус - "Знай, де своя земля". Мені особисто імпонує японський націоналізм :)
  • 2009.06.26 | Горицвіт

   це евфемізм для "білого расизму"

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | Via

    Це привід визначити, де чия земля

    У Африці - таки чорних, ї там вони мають право бути "чорними расистами", у Европі - земля білих людей. у тут таки наша раса права.

    Так само і з націями - у Франції праві французи, у Арабськиї Еміратах - араби. Ну що тут складного?
    А у власній квартирі - права я, так само у своєму обійсті праві Ви :) Коли кожен знає, де своє - немає приводу для суперечок.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | Горицвіт

     я не дуже настроєний дискутувати про хорошість расизму

     Просто хотілося назвати і зняти евфемізми. Щоб було ясно, про що йдеться.
 • 2009.06.26 | Горицвіт

  характерна ідейна вторинність

  > протистояння засиллю емігрантів є одним з ключових завдань для націоналістів Європи.


  Може, в якихось країнах "засилля емігрантів" і є проблемою, не знаю. Але невже в Україні теж? Чи просто за браком візії України повторюють голосні, як їм здається, ідеї з чужих країн? Ідеї, які там мають хоча б історичні причини (стосунки метрополій і азійських/африканських колоній), на відміну від України.  > В цьому геополітичному контексті Україна може стати засновником нового проекту - Балто-Чорноморського союзу.

  В якому контексті?


  > Також хотів би підкреслити, що європейські націоналістичні сили є єдиними, хто відстоює право України на вступ України до ЄС

  Не знаю як "націоналістичні сили" (тобто расисти, як можна зрозуміти з контексту), а в Польщі, наприклад, політичні сили всіх напрямків підтримують євроінтеграцію України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Via

   Ото ми забули послухати, чого нам бажають поляки :(

   А щодо "наслідків імперії-колоній", то ми якраз і маємо ту саму "п'яту колону" як спадок імперії - тільки у Європі араби, а в нас москалі :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | Горицвіт

    та невже?

    Via пише:
    > А щодо "наслідків імперії-колоній", то ми якраз і маємо ту саму "п'яту колону" як спадок імперії - тільки у Європі араби, а в нас москалі :(


    Ту саму?!!...То це українці -- імперський народ? А москалі, яких ми віками пригнічували, а потім дали незалежність, -- раптом почали піднімати голову?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | Via

     Тут цікаві розклади - наче все навпаки

     Але з варіаціями. Москалі були правителями у колонії - а зараз опинилися непрошеними зайдами на кшталт арабів. Різка зміна соціального статусу :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.27 | Горицвіт

      нема ніякого кшталту арабів

      Via пише:
      > Але з варіаціями. Москалі були правителями у колонії - а зараз опинилися непрошеними зайдами на кшталт арабів. Різка зміна соціального статусу :)


      Наша модель зовсім не така, як в цих міфічних "арабів", а протилежна, якщо розглядати цю аналогію. Наш статус постколоніальний (це в кращому разі), такий же, як в африканських країн. Тільки в них уже точно пост- (гарантовано незалежні від Англії і Франції), а в нас -- ще ні. Оце становище української нації. Здавалось би, українські націоналісти мають займатися українською нацією. А не "білою расою" (ще добре що не "слов'янською расою"), сама концепція якої є придумка французьких і англійських націоналістів позаминулого століття для своїх цілей.
 • 2009.06.26 | DADDY

  Heil Forza Nuova

  А також Heil Австрійська Партя Свободи, Британська національна партія, Фламандський рух, Ле Пен, Дугін і наше славетне маргінально-виборче об‘єднання. Коричнева чума на всіх вас.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Via

   Козацькому роду нема переводу :)

   Українська чума - жовто-блакитна, внесіть правки у Ваші обзивалки :)
 • 2009.06.26 | DADDY

  Неуки,хоч вивчить як італійська організація зветься:Forza nuo(/)

  А ось для всіх лінк для оглядин італійський "своюодівців". Там є і біти і хайлі: http://www.youtube.com/watch?v=r6MC-EWEGZ8
  Який йшов - такого і знайшов.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.06.26 | Sych

  Висновок: Соціалісти-інтернаціоналісти зі Свободи прихватизують

  правий націоналістичний рух.

  Особливо мені сподобалося оце: "Ми виступаємо за Європу вільних націй, за збереження національної ідентичності кожної з країн. .. В цьому геополітичному контексті Україна може стати засновником нового проекту - Балто-Чорноморського союзу."

  "Європa вільних націй"? "Союз націоналістів"?

  Типова ліва шизоїдність.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua