МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Народного Руху України

06/26/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Заява Народного Руху України з приводу 300-річчя воєнно-політичного виступу Гетьмана Івана Мазепи

27 червня вся Україна відзначатиме скорботну дату нашої історії – роковини Битви під Полтавою, внаслідок якої наша держава на сотні років опинилася в азійських путах підступного московського царату. Геноцид в Батурині, заборони на використання української мови, заборона традиційних українських церков, збройні агресії проти України під час національно-визвольних змагань 1917-21 років, насильницька русифікація, репресії та депортації проти нашого народу за національною ознакою, Голодомор – всі ці чорні сторінки вітчизняної історіографії стали наслідком трагічної поразки об’єднаного українсько-шведського війська під Полтавою 27 червня 1709 року.

Ми пам’ятаємо, що першопричиною виступу козаків на чолі з гетьманом Мазепою проти московсько-ординських окупантів стала зрада Москвою Переяславської угоди під час таємно підписаного за спиною українського народу так званого Андрусівського миру 1667 року між Московщиною та Польщею, внаслідок чого землю українську було підступно поділено по Дніпру між тодішніми московською та варшавською «елітами». Полтавська битва на чолі з гетьманом І.Мазепою стала для наших прадідів справою честі. Козаки битву програли, але не втратили честь. Саме це для нас, нині сущих, є найважливішим.

Народний Рух України твердо переконаний, що відзначення цієї дати має бути виключно гідне вшанування наших предків, українських козаків, які із зброєю в руках встали на захист завоювань Хмельниччини.

Натомість теперішнє міське полтавське чиновництво фактично стало на бік тих, хто вбивав наших прадідів під Полтавою. Рух констатує – для так званої полтавської «еліти» сам український народ, його історія, його славні і драматичні сторінки є чужими і незрозумілими. Звідти і ненависть до гетьмана Мазепи, звідти і протидія встановити пам’ятник на його честь.

Народний Рух України не вважає за потрібне виправдовуватися: велика честь бути мазепинцем, петлюрівцем, бандерівцем, шестидесятником, рухівцем, тобто борцем за волю України. Ті, хто проти волі нашого народу, ті, хто крадуть наші землі, руйнують виробництва, викидають наших працьовитих співвітчизників на вулицю, не мають права вказувати українському народу, яких героїв йому шанувати і в якій формі.

Народний Рух України вимагає:
1. Забезпечити проведення тільки тих заходів у зв’язку з 300-річчям Полтавської битви, що не йдуть врозріз з Указом Президента України «Про відзначення 300–річчя подій, пов’язаних із воєнно–політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладанням українсько–шведського союзу».
2. Належно вшанувати пам’ять видатного державника – гетьмана України Івана Мазепи, а також українських козаків та мирних жителів, полеглих від рук вояків Петра І.
3. Не допустити використання річниці Полтавської битви як засобу утвердження імперської зверхності і приниження гідності української нації. Заборонити участь у заходах шовіністично налаштованих проросійських об´єднань, ввести тимчасову заборону на в´їзд їх членів на територію України.
4. Від наших партнерів по коаліції демократичних сил з Блоку Юлії Тимошенко – дати публічну оцінку діям своїх однопартійців і міського голови, який був обраний за підтримки БЮТ, і – або відмежуватися від них, або взяти на себе відповідальність перед виборцями за національну й державну зраду.
Звертаємось до лідерів політичних партій і громадських організацій та небайдужих громадян з усіх областей України із закликом взяти участь у скорботних заходах у зв’язку з 300-літтям Полтавської трагедії. Зокрема, 27 червня запрошуємо долучитися до мітингу-реквієму (громадянської панахиди) біля пам’ятного хреста полеглим козакам українського війська.

Слава Україні!
24.06.2009

Джерело: http://www.nru.poltava.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=1351&Itemid=55

Відповіді

  • 2009.06.26 | vic

    27.06-день скорботи

    Пом'янемо тих, хто загинув від нелюдів-окупантів.
  • 2009.06.27 | Taras-ods

    Чи погодив цю заяву Народний Рух з Тимошенко?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua