МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Конституція - дороговказ розвитку держави

06/26/2009 | lustration
Україна - держава з багатовіковою історією українського державотворення, традицією, культурою, державним правом. Світові відомі постулати „Велесової книги”, „Правди” Ярослава Мудрого, „Судебник 1497 р.”, “Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорізького”, і перша у світі конституція, яка написана Пилипом Орликом.

У наш час основою ознакою існування вільної, незалежної держави є Конституція - система правил існування в громаді, дороговказ, компас у зовнішній і внутрішній політиці. Це верховний суддя, гарант сумісності законів за якими живе держава. Конституція є таким законом, що встановлює форму держави, систему державних органів, визначає порядок їх формування та діяльності, основні права та обов’язки громадян.

Держава - це маленький світ. Закони природи, існування світу - аналог конституційних законів малого світу, держави. Уявіть собі, що на планеті Земля, закони природи почали протирічити один одному або не виконуватись. Лише дрібна похибка у законі гравітації - і світ розлетиться на шматочки. Це саме стосується і держави.

Недотримання Конституції у державному житті, створення суперечливих один одному законів породило корупцію, бюрократію і є смертельною загрозою незалежності і поділу держави. На мою думку, дотримання державних законів, Конституції - є проявом патріотизму. Житель країни, незалежно від нації, повинен поважати українську культуру, традиції, дотримуватись законодавства країни, яка дає йому життя і хліб насущний.

На превеликий жаль, 17 років новітньої незалежності країною керують люди для яких Україна не є повноцінною, вільною державою, а лише васалом інших імперій. Тому їм не потрібна сильна, правова держава. Цим горе регіональним князькам потрібен хаос, анархія, беззаконня, корупція, розруха - так легше керувати дограбовуючи ресурси республіки.

У сучасній державній системі наявні глибокі розрізи, надломи:

- Для прикладу Ст. 2. Конституції проголошує Україну унітарною державою і одночасно у розділі 10 території Криму надається право автономії, що стимулює і штовхає до сепаратиських дій. І це не дивно, адже Крим - дуже багата територія, це й курортно-екскурсійна зона, і транспортний вихід у море, і торгівельні порти, і багатий на нафту шельф, а ще потужна фруктово-овочева база, давня історична спадщина, яку хоче проковтнути сусідня східна держава.

- Згідно Ст. 17. Конституції „на території України не допускається розташування іноземних військових баз”. Але в реальності в Севастополі розміщенна військова база іноземної держави, присутні агенти служби безпеки іноземної країни. Фактично Севастополь за безцінь орендується Росією і керується не Україною.

- Згідно Ст. 10. Основного закону України „ державною мовою в Україні є українська мова”. Проте в тому ж таки українському Севастополі лише одна україномовна школа, а на весь Крим їх усього 9 і одна україномовна газета. У школах Донбасу українську мову викладають російською. На телеканалах і радіостанціях українська мова, пісня представлена як мова нацменшини.

На нашу думку, ст. 79 Конституції України чітко визначає завдання депутатів, коли вони складають присягу: “Присягяю на вірність Україні. Зобов`язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо вітчизни і добробут українського народу.” І тут виникає питання, а як можуть бути покарані депутати, які не дотримуються присяги. Не має правового прецеденту покарання таких депутатів, адже вони мають недоторканність.

Необхідно створити Люстраційний суд, який би перевіряв депутатів на предмет дотримання присяги. Більше того цей суд мав би перевіряти кандидатів у депутати, президенти та державних службовців на предмет співпраці з іноземними спецслужбами. Без погодження цього суду жоден кандидат не може висунути свою кандидатуру або обійняти будь-яку державну посаду.

Ще одним важливим нюансом є знання державної мови. Більшість народних обранців публічно зневажають українську мову або просто не знають її. Внести обов`язковим пунктом для депутатів Верховної ради та Президента України перед прийняттям присяги складення іспитів з державної мови. Кандидатам у депутати та кандидатам у президенти, які не проходять цих іспитів, мандат не надається.

Це лише вершина айсбергу непорозумінь, невиконання Конституції, що загрожує національній безпеці. Звичайно, що з плином часу змінюється навколишній світ, зовнішні і внутрішні умови співіснування, тому Конституція потребує корегування. Національною елітою пропонується редагування, зміна Конституції, яка відображає еволюцію свідомості громадян і обов’язково затверджується волевиявленням народу.

Спроби мізерною частиною псевдо еліти нав’язати для цілої держави свої правила гри, для того щоб приватизувати, взяти в рабство весь український нарід, всі українські ресурси є нічим іншим, як найбільшим державним злочином, спробою ліквідації суверенітету, незалежності держави, порушення основних засад конституції (Ст. 5 Конституції України зазначено: “Носієм суверенітету і єдиним джерелом державної влади в Україні є народ.”)

Нещодавно всі ми були свідками, як два олігархічні клани домовлялися про повалення демократичного ладу в державі, нехтуючи правами українців намагались брутально змінити конституцію, позбавити вільних громадян обирати президента, заборонити на десять років будь-які вибори депутатів.

На щастя українці волелюбна, смілива нація. У часи небезпеки, втрати суверенітету в нас пробуджується непереможний дух предків, який дозволяє різними методами боротьби, люстрації відновити свої права. Мабуть саме тому, в останній момент, провівши моніторинг соціальної напруги населення, визначивши, що країна перебуває у передреволюційному стані „князьки” злякались зробити конституційний переворот і тепер оправдовуючись звалюють вину один на одного.

Після такого „уроку долі” українцям обов’язково потрібно підвищувати свою правову грамотність, сміливо відстоювати конституційні права, розпочати процес люстрації морально убогої влади. Почати потрібно з низів - від самого себе аж до президента. Лише строге дотримання букви основного закону, „правової дорожньої карти країни”- Конституції, непохитний, справедливий правовий захист громадян здатен ліквідувати корупцію, бюрократію, побудувати Велику, заможну, правову державу Україна, за яку боролись і мріяли наші героїчні предки.

Олег Осуховський

Олександр Грасулов

www.lustration.org.ua

Відповіді

  • 2009.06.27 | Микола Дмитренко

    Re: Конституція - дороговказ розвитку держави

    Шановні друзі!
    Якщо у Вас все-таки чесні і правдиві наміри, звертаю увагу на тому, що Ви ставите воза попереду коней.
    Користуючись нагодою та піднятою темою хочу звернути увагу учасників обговорення на такій проблемі, як окреслення стратегічної Мети розвитку для суспільства.
    Конституція - це засіб досягненя Мети. Вважаю це очевидним.
    Ми вважаємо, двигуном та тягловою силою повинна бути задіяна Воля народу(національні інтереси) сформульована(наприклад) у вигляді - Української Програми розвитку "Спільна дія".
    Все інше вважаємо заморочками від лукавих.

    Як варіант пропонуємо наступний план діяльності патріотичних сил в Україні.

    Від ранку до ранку бачимо,
    Як зло діється на Русі,
    І чекаємо, що повернеться до добра.
    А такого не буде,
    Інакше як сили свої не згуртуємо
    І не візьмемо мету одну до мислі нашої
    То бо глаголить нам глас праотців.
    Велесова Книга, дощечка 8/23

    Враховуючи відсутність правдивої історії, спотвореність світогляду українців та відсутність життєвих орієнтирів на Майбутнє пропонуємо
    окреслення Шляху реалізації Української Програми розвитку «Спільна дія».

    Перший крок.
    Усвідомлення необхідності визначення головної, стратегічної, об'єднуючої мети для суспільства.
    Ми пропонуємо : Ідею стратегічної Програми розвитку.

    Другий крок.
    Визначення назви Програми.
    Ми пропонуємо назву: Українська Програма розвитку "Спільна дія".

    Третій крок.
    Окреслення шляху для реалізації Програми розвитку.
    Ми пропонуємо: Ідею національних інтересів(волю народу) - понад усе, викладеною у вигляді 17-ти головних, життєвоважливих напрямів, зрозумілих для народу.

    Четвертий крок.
    Донесення вищенаведених ідей до пересічних українців в такий спосіб, щоб він їх взяв "за живе".
    Ми пропонуємо: Підготовку та проведення Всеукраїнського Віче повноважних представників Громад де вирішити наступні питання:
    1. Затвердження стратегічної, всеукраїнської Програми розвитку.
    2. Обрати Гетьмана України з кандидатів, який запропонує найкращий варіант реалізації Програми і візьме на себе відповідальність за його виконання.

    П’ятий крок.
    Визначити всеукраїнську, єдину організацію українців, які мають Одну Думку в поглядах на минуле, сьогодення і планів на майбутнє на виконання Заповіту Пророка «…А всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли…».
    Ми пропонуємо: Українську Духовну Республіку громадян-українців, які змогли зберегти Честь, Гідність, Совість, патріотизм до неньки України і здатних взяти нас себе відповідальність за подальшу долю Української держави.

    Конституція при такому підході являється механізмом реалізації Програми.
    Комуністи це дуже розуміють. І роблять все можливе, щоб українці цього ніколи не зрозуміли.

    Не може існувати суспільство без чітко окресленої стратегічної Мети розвитку!!!
    Хто цього не хоче розуміти - від лукавого!!!

    Наведені думки не являються остаточними і потребують колективного доопрацювання зацікавленими.

    З повагою,
    Громадянин Української Духовної Республіки
    Микола Дмитренко
    конт.телеф. 8 063 433 39 59
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.27 | Д. А.

      Re: Конституція - дороговказ розвитку держави

      Микола Дмитренко пише:
      > Шановні друзі!
      >
      > Не може існувати суспільство без чітко окресленої стратегічної Мети розвитку!!!
      > Хто цього не хоче розуміти - від лукавого!!!

      Шановний друже!

      Будь-які спроби в історії людства чітко окреслити суспільству "стратеґічну Мету" (особливо з великої літери) без волі на те самого суспільства, завжди завершувалися траґічно.

      "Кажуть, весь поміст у пеклі з добрих замірів зложився!" ©
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.28 | Микола Дмитренко

        Re: Конституція - дороговказ розвитку держави

        В.Д. пише
        Будь-які спроби в історії людства чітко окреслити суспільству "стратеґічну Мету" (особливо з великої літери) без волі на те самого суспільства, завжди завершувалися траґічно.

        Погоджуюсь повністю.
        Але ж це і являється головною проблемою українців.
        Є державна Програма розвитку - є держава, немає такої - немає держави.
        При такому розкладі ми будемо реалізовувати програми сильніших націй.
        Спрацьовує божий Закон права.
        Є сила - є право, немає сили - немає права.
        Або:
        Народ має таку владу на яку заслуговує.
        І що тут поробиш, маємо те, що заслуговуємо.
        Небажання навести лад у власній хаті має очевидні наслідки.
        Але ж це обов'язок еліти, яка віками системно винищувалась і винищується по сьогодняшній час.
        Те, що зверху плаває - бачимо...
        Виходить, що народ це влаштовує.
        Але ж і ситуація не безнадійна.
        Все залежить від наявності критичної маси справжньої еліти від народу.
        І вона з'явиться і змете всю нечисть з божою поміччю.
        Події на кіровоградщині та вбивство В.Олійника - це сигнал від вищих сил, які в черговий раз продемонстрували масштаби деградації влади. І це ще тільки початок...
        Іншого шляху у народу немає, як убрати нечисть при владі.
        Совкова ідеологія , моя хата скраю - не пройде...
        Борімось - поборимо, нам Бог допомагає. Потрібно єдине - захотіти і повірити, що ми все можемо зробити.
        З повагою громадянин Української Духовної Республіки.
  • 2009.06.28 | Мірко

    Не дороговказ, лише контракт між народом а владою

    А люстрація зверху ніколи не пічнеться. Реальна влада є в руках якраз тих, кого треба було "люструвати".
    Люстрація, якщо буде, то буде створена народом. 5.45міліметрова люстрація. Остаточна. :gun:
    Інакшої не буде.
    А так, то родяться в незалежній вже Україні ті які й надалі будуть її розпинати. А з тими, то й чекання ще 22 років до Мойсейевої сороківки не поможе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.29 | Адвокат ...

      Нє-а!

      Не "контракт між народом а владою", але писаний суспільний договір.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.29 | Мірко

        Гомін (чи може луна?)

        Адвокат ... пише:
        > Не "контракт між народом а владою", але писаний суспільний договір.<

        В мойому словнику контракт (contract) це договір, угода... Отже не споримо, лиш хвалимось доскональністтю знання мови. ;)
        Лишається питання чи суспільний чи таки між народом і владою. Як доказ підсудний подає факт що конституція безпосередно не вреґуловує стосунки між тобою і твоїм сусідом (якщо сусід не є при державній владі). :)
        Як не помиляюся, пане Адвокате, you read English also, don't you? ;) :D


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".