МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Польща звинуватила російське ТБ у фальсифікації

06/27/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Польща звинуватила Росію у фальсифікації історії. Офіційний лист протесту польське посольство в Москві надіслало до МЗС РФ. Причиною послужив один із сюжетів на телеканалі "Росія", повідомляє “Коммерсант”, а саме сюжет "Пакт Молотова-Ріббентропа: Розсекречені матеріали", показаний 21 червня (напередодні річниці нападу Німеччини на СРСР), де Польща представлена непрямим винуватцем початку Другої світової.

Обурення польських дипломатів, зокрема, викликало твердження, що в 1939 році перед самим початком війни поляки, впевнені в підтримці Німеччини, "намагалися всіх перехитрити, пропонували Японії відкрити другий фронт проти Рад. Німеччина і Польща - із заходу, Японія - зі сходу".

В офіційному листі посольство Польщі в Москві назвало сюжет "явною спробою фальсифікації історії", зазначивши, що "поверхневі і брехливі твердження, безумовно, не чинять позитивного впливу на поліпшення відносин між нашими країнами".

Крім російського МЗС копію листа надіслали до Всеросійської держтелерадіокомпанії, куди входить телеканал "Росія". У ВДТРК "Коммерсанту" відповіли, що офіційна відповідь поки що не готова.

Зі свого боку представники МЗС Росії висловили подив діями польської сторони. "Думки, висловлені в телепрограмах, не повинні ставати предметом розгляду офіційних організацій. До яких часів нам пропонують повернутися? У нас свобода слова", - наводить "Коммерсант" слова російських дипломатів. Крім того, в МЗС РФ вважають, що Польща веде політику подвійних стандартів. "Якби ми щоразу звертали увагу на те, що кажуть на адресу Росії та історії СРСР на державних каналах Польщі, була б зовсім інша розмова", - наголосили в МЗС.

У квітні 2009 року, нагадує Лента.ру, на сайті міністерства оборони РФ була розміщена стаття "Вигадки і фальсифікації в оцінках ролі СРСР напередодні і з початком Другої світової війни", автор якої стверджував, що Друга світова почалася через відмову Польщі задовольнити "вельми помірні" претензії Німеччини. Після розголосу в пресі Міноборони прибрало статтю з сайту, зауваживши, що публікація є дискусійною і не повинна розглядатися як офіційна думка російського військового відомства.

http://www.unian.net/ukr/news/news-323284.html

sean

Відповіді

 • 2009.06.27 | Историк

  background (/). обратите также внимание на "языковую проблему",

  поднятую на форуме к данной статье:
  http://www.zaxid.net/article/40093/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | Габелок

   Re: с шизофреническим подходом к истории

   Тільки не говоріть, що Херонім Граля не є шизофреніком! Ось що він сказав: "Я всегда предлагал прежде всего показать «Катынь» в хорошее время на одном из ведущих телеканалов. Например, на «Культуре» или «России». Причем показать в день, который объединяет русских и поляков - в День жертв политических репрессий, борьбы с тоталитаризмом."

   "Русскіє в борьбє с тоталітарізмом...." Русскіє в борьбє с собой? Ну дє ви такоє відєлі?

   Якщо серйозно, то дякую Історику за чудовий лінк. Нам є чому повчитися у Польщі та польських істориків. Найголовніше в історичних дослідженнях бути чесним.

   Херонім Граля згадав школу Миколи Ковальського. Микола Ковальський, якого я мав щастя знати особисто, створив унікальну школу джерелознавців української історії. Сергій Плохій тепер викладає у Гарварді. Варто також згадати Віктора Брехуненка та Петра Кулаковського - видатних істориків - джерелознавців, учнів Пана, як Миколу Ковальського з любовью називали його учні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.27 | Габелок

    Re: Тільки-но згадав Брехуненка

    а в нього вже й стаття в Дзеркали Тиждня з"явилася

    Я на Історії її розміщу
 • 2009.06.27 | igorg

  От бачите, Польща знову задирається до росіян які

  відстоюють історичну правду. І втручається у їх внутрішні справи.
  Справжній агресор, який не припиняє спроб оволодіти Московією зі смутних часів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | Историк

   Польской агрессии будет дан решительный

   русско-украинский отпор, как и предусмотрено в фильме "Т.Бульба" т.Бортко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua