МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Росії затримали людей у футблоках з надписом "Ходорковський"

06/27/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Керівник найстарішої правозахисної організації Московської Гельсінської групи Людміла Алєксєєва в п'ятницю ввечеры приїхала до арбатського відділення внутрішніх справ "Арбатскоє" в центрі Москви, що розібратись із затриманням групи молоді.

"11 людей затримали тільки за те, що вони пройшли по Арбату в футболках з прізвищем "Ходорковський", - сказала Алєксєєва "Інтерфаксу". "Я приїхала у відділок, що розібратись із цією ситуацією. Якщо я одягну футболку з надписом "Ходорковський" і піду по вулиці, що, мене теж затримають?" - сказала вона.

"З відділення я зв'язалась по телефону з черговим прокурором Москви. Він мені сказав, що дав вказівку розібратись, наскільки законні дії міліції при затриманні молодих людей, і пообіцяв, що протягом трьох годин їх відпустять. Я його запитала: а що, у нас тепер на три години можна всіх підряд затримувати? Мова йде про грубе порушення прав людини", - підкресилала Алєксєєва.

Вона також заявила, що правозахисників непокоїть затримання міліцією молодих людей, яких доправили до відділення внутрішніх справ "Китай-город".

"В цілому ми будемо слідкувати за долею затриманих і тримати цю ситуацію на контролі. Сьогоднішні затримання - це порушення нашого конституційного права на мирні вуличні акції, щоб не казала влада. Люди просто ідуть у футболках з прізвищем Ходорковського, а їх за це затримують. Все це за вуха притягнуто", - сказала Алєксєєва.

Близько 30 осіб в Москві на Старому Арбаті намагались провести акцію на підтримку екс-керівника НК ЮКОЖ Міхаіла Ходорковського, але були заблоковані співробітниками правоохоронних органів десь на середині вулиці і намагались сховатись від міліції в кафе. "Активістів наполегливо просили вийти, так, що неможна відмовитись", - заявив один із учасників акції, член руху "Солідарність".

За його словами, у підсумку затримано 13 осіб. "Це активісти "Солідарності", але серед них є і журналісти", - уточнив співрозмовник агентства. Він відзначив, що деяким активістам вдалось піти, когось просто не затримали. "Затримані серез знаходяться в ВВС "Арбатскоє" і дають пояснення", - сказав він.

Ще раніше в п'ятницю було затримано близько 15 активістів "Солідарності", які поряд з метро "Театральна" в Москві намагались провести схожу акцію. Коментарі від правоохоронних органів з приводу цієї інформації до "Інтерфакс" не надоходило.

Джерело: Ньюзру.ком

Відповіді

 • 2009.06.27 | Историк

  Под Полтавой сегодня судьба России решается, а они -

  в футболках...
 • 2009.06.27 | So_matika

  Там не було напису "Ходорковский" (л)

  Там було написано "МБХ. Желаем свободы".
  Фоторепортаж тут http://drugoi.livejournal.com/2979332.html
  На першому і сьомому фото - журналіст Рома Доброхотов http://dobrokhotov.livejournal.com/
 • 2009.06.27 | Историк

  За "Ходорковский" - вообще расстрел...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | Ювхим

   Люди футболок з таким написом не могли носитиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua