МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"П'ята колона" Москви в Україні

06/29/2009 | Михайло
Чи не найбільшим російським міфом залишається міф про так званого "старшого брата", тобто про другосортність української нації щодо цього угро-фінсько-монгольського "вінегрету", з незначним присмаком руської інтелігенції. Впродовж століть цілі інститути Московщини працювали і продовжують працювати над "ґвалтуванням історії": привласнюючи собі спадщину Київської Русі, прищеплюючи нам свідомість власної другосортності та накладаючи анафеми на наших дідів та прадідів.

І ось, коли здавалося б Україна здобула незалежність, і ніщо не повинно було б нам завадити встановити історичну справедливість, як писав геніальний Шевченко - "в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля", - ми все частіше стаємо жертвами московського зомбування. Сьогоднішні "українські" ЗМІ ґвалтують свідомість пересічних українців без всякого сорому. Практично весь наш інформаційний та культурний простір переповнений російською пропагандою. Такі телеканали як "Інтер", "1+1", "ТРК Україна" та ряд інших мас-медіа сміливо можна назвати осередком П'ятої колони Москви. Вони нехтують законами України (про інформацію, про пресу, про телебачення і радіо, про рекламу) та продовжують забивати всяким непотребом мізки українців.

Їхня мета - виховати з молодого покоління генерацію нових павликів морозових, що в майбутньому покликані знищити українську націю, оскільки вона їм буде чужою. Наша Держава не знімає гідних українських фільмів, не продюсує українську культуру. Влада досі не визначилася зі своїми героями.. Тож постає питання: який "цвіт нації" може прорости у цій пустелі?

Окремо слід розглянути політичні телешоу на "наших" телеекранах, які, радше, нагадують пряме включення з Державної Думи Російської Федерації, де в котрий раз на чолі зі спікером засідають справжні українофоби. Відкриті заклики до сепаратизму, ксенофобія та, на додачу, демагогія й порожня риторика власних українських лібералів - створюють чудову бомбу уповільненої дії, яка з часом, за задумом Москви, повинна підірвати українську державність.

Повним порушенням журналістської етики є недопускання на телеекрани українських націоналістів, виступи яких покликані захищати українську націю від цих мародерів. Натомість 25 кадром московської пропаганди сміло можна назвати так званих нових політиків, які заснувши кучмістами та прокинувшись на ранок "щирими патрійотами", називають себе ревними борцями за волю України. Практичне ігнорування цієї ситуації нинішньою українською владою виявляється у її байдужості: нашим посадовцям все одно, куди плисти (Брюссель, Москва чи Вашингтон), головне - залишитись за штурвалом. Тож і не дивно, що українці, в наш час, знову опинилися за бортом власного корабля.

П'ята колона Москви безперешкодно гуляє козацькими степами. А посол Російської Федерації почуває себе, радше, губернатором чергової провінції, а не дипломатом на території сусідньої держави. Політики Кремля з феєрверками проводять на нашій землі українофобські мітинги, конференції та концерти, які нагадують нам часи України радянської чи Малоросії царської. Пригадаймо минулорічний діалог російського та американського президентів, в якому Путін заявив: "Ти ж розумієш, Джордже, що Україна - це навіть не держава!

Українці, на жаль, призабули приказку про те, що в світі поважають того, хто сам себе поважає. П'ята колона Москви багатому в чому повинна завдячувати тому фактові, що при владі в Україні перебувають ліберали, які завжди бояться образити свого вибагливого російськомовного виборця, при цьому знаючи, що з українцем можна обійтись і самою вишиванкою і червоними коралями. Тому-то в нас з вами так і сталося, що свої сольні концерти колишній президент Л.Кучма та сьогоднішній Прем'єр-міністр Ю.Тимошенко давали в дуетах з Кобзоном та Пугачовою ...

Михайло Галущак

Відповіді

 • 2009.06.29 | Историк

  I що?.. Будь я руководитель пятой колонны в Украине,

  я бы только такие статьи и заказывал.
 • 2009.06.29 | Историк

  Чего Вы все канючите, как юкагиры (1509 чел.)...

 • 2009.06.29 | Историк

  В Ростове-на-Дону скончался журналист Вячеслав Ярошенко, избитый

  неизвестными в конце апреля. Журналист умер, не приходя в сознание, в той же больнице, в которую был доставлен с серьёзнейшей черепно-мозговой травмой в ночь с 29 на 30 апреля.
 • 2009.06.29 | АБВГ

  Пам"ятаю пресу ще часів холодної війни. Але це вже здається пере

  вершує совіцькі нариси "З міра капітала".
  Потік чорної свідомості про Україну в російських "Ізвєстіях" вражає.
  Не путати з "Ізвєстіями в Україні", ті себе ще зі всіх сил стримують !!!

  http://www.izvestia.ru/ukraina/
 • 2009.06.29 | Lexa62

  Re: "П'ята колона" Москви в Україні

  Михайло пише:

  > І ось, коли здавалося б Україна здобула незалежність, і ніщо не повинно було б нам завадити встановити історичну справедливість, як писав геніальний Шевченко - "в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля", - ми все частіше стаємо жертвами московського зомбування. Сьогоднішні "українські" ЗМІ ґвалтують свідомість пересічних українців без всякого сорому. Практично весь наш інформаційний та культурний простір переповнений російською пропагандою. Такі телеканали як "Інтер", "1+1", "ТРК Україна" та ряд інших мас-медіа сміливо можна назвати осередком П'ятої колони Москви. Вони нехтують законами України (про інформацію, про пресу, про телебачення і радіо, про рекламу) та продовжують забивати всяким непотребом мізки українців.

  правильно сказано

  > Українці, на жаль, призабули приказку про те, що в світі поважають того, хто сам себе поважає. П'ята колона Москви багатому в чому повинна завдячувати тому фактові, що при владі в Україні перебувають ліберали, які завжди бояться образити свого вибагливого російськомовного виборця, при цьому знаючи, що з українцем можна обійтись і самою вишиванкою і червоними коралями. Тому-то в нас з вами так і сталося, що свої сольні концерти колишній президент Л.Кучма та сьогоднішній Прем'єр-міністр Ю.Тимошенко давали в дуетах з Кобзоном та Пугачовою ...
  >

  Ющенко з Кобзоном не співав. Але зовсім не за те, що потрібно декого "журналюгою" обізвав. Одже не в лібералізмі річ.
 • 2009.06.29 | vic

  Потрібні термінові заходи.

  По-перше, прибрати від влади людей, що заплямували себе антиукраїнською діяльністю. Звісно, репресій не треба, але обмежити їхній вплив на внутрішню та зовнішню політику необхідно негайно. По-друге, терміново розробити держпрограму з духовного відродження українства. По-третє, запровадити програму з недопущення реабілітації комуно-фашистської ідеології, що включатиме роз'яснювальну роботу (з використанням ЗМІ, які спонукати до виділення ефірного часу для відповідних матеріалів). Поряд з цим, необхідна реорганізація СБУ з метою відходу від совєтських традицій та виключення зі своїх лав агентів іноземних розвідок.
  Ясна річ, завдання не з легких - антиукраїнські сили, фінансовані переважно з Москви, намагатимуться будь-що утримати позиції, відробляючи проплачені гроші.Але (за умови політичної волі) це здійсненне. Бо історична спіраль не тупцює на місці - період руїни повинен скінчитися на якісно вищому рівні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.29 | Историк

   Re: Потрібні термінові заходи.

   vic пише:
   > Бо історична спіраль не тупцює на місці - період руїни повинен скінчитися на якісно вищому рівні.
   ...На более высоком уровне катастрофы, что ли?.. Украинцам-то - откуда было набраться исторического потребительства - от Вольтеров с Гегелями? Что отвоевали, то и получили и не морочьте голову...
  • 2009.06.29 | Lexa62

   треба прийняти закон


   в якому вказати, що людина, яка виконує фашистські закони ( як щойно прийнятий думою) має нести кримінальну відповідальність. Років на 5.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua