МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява ВО "Свобода" з приводу руйнування пам'ятника Лєніну

06/30/2009 | UPA_Podilya
Всеукраїнське об’єднання "Свобода" вважає, що неприпустимо кваліфікувати дії українських націоналістів щодо пам’ятника Лєніну як кримінальні.

Як повідомив Центр громадських зв’язків ГУ МВС України в м. Києві, міліція затримала п’ятьох українських націоналістів та порушила кримінальну справу за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Таким чином МВС України продовжує практику московської репресивної системи, яка кожен акт відновлення історичної та національної справедливості щодо української нації трактувала як кримінал. Як наслідок, досі на вулицях українських міст стоять пам’ятники ідеологам большевизму та виконавцям найбільших злочинів проти українців. Саме тому назви українських міст і вулиць споганені іменами пєтровських-кірових-лєніних та інших нелюдів, а українські отамани та повстанці, які збройно боролись проти московсько-большевицьких окупантів, досі не реабілітовані. І тому за спробу знести символ московсько-большевицької окупації в Україні – пам’ятник Лєніну на Бессарабці – українських націоналістів намагатимуться притягнути до кримінальної відповідальності.

"Свобода" вважає неприпустимими такі дії українських правоохоронців. Нагадаємо, ліквідація символів московсько-большевицької окупації передбачена Указом Президента України № 250/2007 "Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні", яким органи влади зобов’язано вжити заходи щодо "демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій, а також щодо перейменування в установленому порядку вулиць, площ, провулків, проспектів, парків та скверів у населених пунктах України, назви яких пов’язані з такими особами".

Тобто, не зважаючи на Указ Президента, на 18-му році Незалежності України правоохоронці стоять на захисті сумнівної "пам’яті" міжнародного терориста Владіміра Ульянова-Бланка (бандитське прізвисько Лєнін), за наказом якого було репресовано з політичних мотивів мільйони людей. В. Лєнін був ідеологом і натхненником людиноненависницької большовицької ідеології, утвердження якої на початку ХХ століття призвело до ліквідації Української держави та знищення понад 20,5 мільйонів українців.

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" послідовно бореться за заборону в Україні комуністичної ідеології як людиноненависницької і такої, що завдала невиправної шкоди українському народові, за ліквідацію та заборону використання знущальних щодо українців імперсько-більшовицьких символів, відзначень дат, пам’ятників та назв на честь катів України. "Свобода" неодноразово пропонувала звезти усі пам’ятники московсько-большевицьким катам до Музею совєтської окупації.

Ми маємо пам’ятати, що у провадженні Служби безпеки України перебуває кримінальна справа щодо організації геноциду проти української нації – Голодомору 1932-33 років – здійсненого комуністичним режимом.

Жодні спекуляції щодо нібито належності пам’ятника Лєніна до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не повинні вводити нас в оману, оскільки так звана "належність до списку ЮНЕСКО" може виявитися черговою фальсифікацією, якою переповнена історія комуністичних упирів.

Вимагаємо негайного звільнення затриманих українців, які гідно і чесно виконали свій громадянський і національний обов’язок, стали на захист національної честі і гідності, здійснили відновлення історичної та національної справедливості щодо українців.

Наголошуємо на неприпустимості дій правоохоронців щодо перекваліфікації очевидної політичної націозахисної акції у кримінал.

"Свобода" захищатиме українських патріотів, що чесно здійснили свій національний і громадянський обов’язок.

Пам’ятники окупаційного московсько-большевицького режиму мають бути негайно знесені з вулиць українських міст і сіл!

Прес-служба ВО "Свобода"

Відповіді

 • 2009.06.30 | ak1001

  чесно кажучи не розумію чому треба боятися брати відповідальніст

  так, хуліганство
  відсідять 15 суток і вийдуть героями
  нікого не били/не вбили
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.30 | GreyWraith

   Навіть 15 діб в'язниці ні за що - свинство

   Треба, щоб сиділи і прихильники тоталітарних ідеологій і саботажники Указу Президента. І не 15 діб, а довше...
 • 2009.06.30 | Володимир I

  Re: Заява ВО "Свобода" з приводу руйнування пам'ятника Лєніну

  Абсолютна підтримка заяви.
 • 2009.07.01 | Boduen

  Дії ментів мають бути адекватними.

  Як було покарано вбивць Максима Чайки? Ніяк. Просто ніяк. Їм дали можливість втікти до РФ.

  Як покарали вандалів Говерли? Ніяк. Їм дали можливість втікти до РФ. Як покарали хуліганів Графської Пристані в Севастополі? Ніяк.

  А тут нема навіть скалду злочину, але стерв'ятники луценка накинулися на легку здобич.

  Вважаю будь-які заяви т. з. "українців-тілігентів" про доречність покарання героїв злочином проти української нації!
 • 2009.07.01 | Тестер

  Повністю підтримую, або нехай судять Ющенка, як заказчика...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua