МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

440-а річниця Люблинської Унії - утворення Річпосполитої I (/)

07/01/2009 | omela
[01.07.2009 01:44]
Люблінській унії - 440 років

У середу, 1 липня Президент України Віктор ЮЩЕНКО здійснить робочий візит до Польщі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомила прес-секретар Президента Ірина ВАННИКОВА.

Візит відбуватиметься на запрошення Президента Польщі Леха КАЧИНСЬКОГО з нагоди відзначення 440-ї річниці підписання Люблінської унії.

Актуальність візиту Президента України обумовлюється необхідністю продовження процесів історичного примирення, вирішення проблемних питань гуманітарного характеру, сказала прес-секретар.

І.ВАННИКОВА зазначила, що серед учасників урочистостей будуть Президент Литви Валдас АДАМКУС та колишній голова парламенту Білорусі Станіслав ШУШКЕВИЧ.

Планується, що Президент України візьме участь у церемонії відкриття і освячення Меморіальної таблиці на честь 440-річчя Люблінської унії під назвою «Від Люблінської унії до Європейського Союзу» та у церемонії підписання главами держав спільної декларації.

Люблінська унія (1569 р.) - угода про об`єднання Королівства Польського і Великого князівства Литовського у федеральну державу (Rzeczpospolita Obojga Narodуw). Українські землі, що належали князівству Литовському: Підляшшя, Волинь, Брацлавщина, Полісся, Київщина, - перейшли до складу Польщі.

http://www.unian.net/ukr/news/news-323809.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua