МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Ізяславській колонії більше 100 в’язнів оголосили голодування

07/01/2009 | Майдан-ІНФОРМ
В Ізяславській виправній колонії №58 (Хмельницька область) оголосили голодування понад 100 в’язнів, які вже не витримують знущань. Два роки тому мати одного з засуджених Олена Повідайчик дізналася від сина про звірства, які практикує адміністрація цієї колонії, і з того часу займається правозахисною діяльністю, допомагаючи засудженим з усієї України відстоювати свої законні людські права.

Завдяки її та інших правозахисників зусиллям кількість побиттів в Ізяславській колонії зменшилась, проте над в’язнями знущаються у «законний» спосіб, тримаючи майже весь час в ізоляторах, камерах-одиночках та карцерах, в т. ч. практикують ізоляцію особливо непокірних в окремо стоячу будівлю, де відбувають покарання засуджені до довічного ув’язнення (таким чином інші ув’язнені не знають, що там з ними відбуваються, оскільки зв’язку з цим відділенням та іншою зоною немає). Формально законно це виглядає так: людину карають на кілька діб ізолятором, випускають, але вже буквально через кілька годин (а часто навіть хвилин) «фабрикують» нове правопорушення і знову закривають у ізолятор чи одиночку. Таким чином багато людей, які повірили, що і в тюрмі можна боротися за свої права, два роки практично не покидають ізольованих приміщень, де немає навіть вентиляції, не отримують (або отримують з запізненням, коли продукти зіпсовані, а дещо поцуплене чи підмінено) передач, не мають змоги користатися іншими належними їм за законом правами.

Не витримавши такого до себе ставлення, люди оголосили голодування і просять усіх, хто може вплинути на ситуацію, звернути увагу на становище в’язнів в Ізяславській ВПК № 58.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua