МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

митці висловлюють підтримку акції Коханівського і товаришів (/)

07/03/2009 | omela
03.07.2009 14:31 _ Сергій Пантюк
ЗАЯВА українських письменників, художників, діячів культури, митців, членів творчих спілок

Ми, українські письменники, художники, музиканти, кінематографісти, люди творчих професій, правозахисники, громадські діячі, науковці, журналісти, висловлюємо рішучу підтримку молодим українським патріотам які, за бездіяльності місцевих та державних органів влади, взяли на себе ініціативу по знесенню і демонтажу символів тоталітарного режиму, а саме – пам'ятника Леніну в Києві.

Цим кроком ми не лише пришвидшуємо виконання Указу Президента України щодо необхідності демонтажу символів-атавізмів доби комуністичного лихоліття, а й прагнемо, щоб наші діти та молодші покоління не бачили ганебного ідолопоклонства перед пам'ятниками катів Українського народу.

Ми переконані, що демонтаж цих пам'ятників та інших тоталітарних символів стане вагомим кроком на шляху оздоровлення суспільства, так само, як це сталося в Німеччині після повалення нацистського режиму. Ми засуджуємо нацизм і комунізм як антигуманні, антилюдські явища одного порядку, а їх пропаганду в нашій країні вважаємо злочинною.

Вимагаємо від правоохоронців негайного закриття кримінальної справи, порушеної проти Миколи Коханівського та його товаришів, оскільки в їхніх діях нема складу злочину.

Вимагаємо від українського Уряду терміново вжити невідкладних захотів щодо демонтажу і знесення символів тоталітарного минулого на всіх території України, інакше громадська ініціатива молодих патріотів набуде масового продовження.

Звертаємося до своїх колег, письменників, митців, діячів культури старшого покоління, які жили і творили в нелегкі часи тоталітарної доби, відмовитись від своїх творів відповідної тематики, ідеологічних "паровозів", "панегіриків", "агіток" і тим самим ініціювати їхнє знищення.

Сергій Пантюк, письменник;

Борис Гуменюк, письменник, мистецтвознавець;

Анатолій Дністровий, письменник, кандидат філософських наук;

Іван Андрусяк, письменник;

Володимир Гарбуз, художник;

Віталій Кошляк, художник;

Віктор Нестерук, бард;

Володимир Сердюк, письменник

Усі небайдужі й ті, хто бажає висловити свою громадянську позицію, можуть долучитися до заяви і залишити свій підпис на сайті "Інша література" (http://inlit.com.ua/node/3693).


http://blogs.pravda.com.ua/authors/pantyuk/4a4debf5e6ee7/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua