МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

07/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
03.07.2009 Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі висловила глибоке занепокоєння звеличенням тоталітарних режимів, включно з публічними демонстраціями на звеличення нацистського чи сталіністського минулого.

Асамблея ухвалила резолюцію «Возз’єднання роз’єднаної Європи», в якій підтвердила свою єдину позицію, що відкидає будь-яке тоталітарне правління незалежно від ідеологічного підґрунтя.

Держави й уряди країн-учасниць мали б позбутися спроб прикрашати тоталітарне правління чи повертатися до нього, чинячи спротив повній демократизації, мовиться в ній.

Резолюція, зокрема, закликає держави-учасниці ОБСЄ далі вивчати тоталітарну спадщину й домагатися, щоб громадськість не забувала про неї, особливо ж учити молодь про тоталітарну історію.

Країни ОБСЄ закликано також відкрити свої історичні й політичні архіви.

Так само Асамблея занепокоєна можливістю поширення і зміцнення різноманітних екстремістських угруповань, зокрема, неонацистів чи скінгедів, і закликає боротися з ксенофобією й агресивним націоналізмом.

Ця резолюція, разом із низкою інших, міститься у Вільнюській декларації, яку ухвалила в п’ятницю Парламентська асамблея ОБСЄ на закінчення своєї 18-ї сесії в столиці Литві Вільнюсі.

Під час обговорення на сесійному засіданні Асамблеї, а перед тим у її комітеті проект резолюції викликав бурхливі дискусії. За повідомленнями, особливо різко проти нього виступала делегація Росії. Голова російської делегації Олександр Козловський заявляв, серед іншого, що цей документ «хибно трактує історію» і є «образою» для всіх росіян.

http://www.radiosvoboda.org/archive/news/20090703/630/630.html?id=1768719
sean

Відповіді

 • 2009.07.03 | Историк

  ПАСЕ, Европарламент и вот теперь ПА ОБСЕ -

  фальсификатор на фальсификаторе сидит и фальсификатором погоняет. Видна мудрая предусмотрительность Кремля, недавно принявшего свою стратегию исторической обороны.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.03 | Yustas

   Re: ПАСЕ, Европарламент и вот теперь ПА ОБСЕ -

   Перша ластівка до заборони комуністичної партії. Злочини комунізму вилізуть Росії боком. І жодна комісія "з узаконення історичної брехні" при президенті Росії їх не врятує.
 • 2009.07.03 | Габелок

  Re: Згідно з російським законодавством

  всі хто поставив підпис під такою заявою мусять бути заарештовані (і в нємєдлєнном порядкє расстрєляни к чьортовой матєрє!)




  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > 03.07.2009 Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі висловила глибоке занепокоєння звеличенням тоталітарних режимів, включно з публічними демонстраціями на звеличення нацистського чи сталіністського минулого.
  >
  > Асамблея ухвалила резолюцію «Возз’єднання роз’єднаної Європи», в якій підтвердила свою єдину позицію, що відкидає будь-яке тоталітарне правління незалежно від ідеологічного підґрунтя.
  >
  > Держави й уряди країн-учасниць мали б позбутися спроб прикрашати тоталітарне правління чи повертатися до нього, чинячи спротив повній демократизації, мовиться в ній.
  >
  > Резолюція, зокрема, закликає держави-учасниці ОБСЄ далі вивчати тоталітарну спадщину й домагатися, щоб громадськість не забувала про неї, особливо ж учити молодь про тоталітарну історію.
  >
  > Країни ОБСЄ закликано також відкрити свої історичні й політичні архіви.
  >
  > Так само Асамблея занепокоєна можливістю поширення і зміцнення різноманітних екстремістських угруповань, зокрема, неонацистів чи скінгедів, і закликає боротися з ксенофобією й агресивним націоналізмом.
  >
  > Ця резолюція, разом із низкою інших, міститься у Вільнюській декларації, яку ухвалила в п’ятницю Парламентська асамблея ОБСЄ на закінчення своєї 18-ї сесії в столиці Литві Вільнюсі.
  >
  > Під час обговорення на сесійному засіданні Асамблеї, а перед тим у її комітеті проект резолюції викликав бурхливі дискусії. За повідомленнями, особливо різко проти нього виступала делегація Росії. Голова російської делегації Олександр Козловський заявляв, серед іншого, що цей документ «хибно трактує історію» і є «образою» для всіх росіян.
  >
  > http://www.radiosvoboda.org/archive/news/20090703/630/630.html?id=1768719
  > sean
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.03 | Pavlo Z.

   А нас - рать!

   Нє чітайтє савєцкіх газет:).
 • 2009.07.04 | Lexa62

  Вітаю моїх земляків харків'ян, з 23 серпня

  Який будуть щорічно відзначати в усьому світі як день змови тоталітарніх режимів проти людства. Прикметний пам'ятник цьому дню на однойменній вулиці. В здоровензих чоботях загарбника.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua