МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ешьте люди ГМО - сдохните быстрее(\)

07/03/2009 | kotygoroshko
Кабмін пом'якшив умови маркування харчів, що містять ГМО


Кабінет Міністрів України пом`якшив умови маркування продуктів харчування, що містять генетично модифіковані організми. Своєю постановою (від 1 липня 2009 р. №661) Кабмін підвищив рівень вмісту генетично модифікованих організмів у продуктах, за якого продукт не маркується, як такий, що містить ГМО, з 0,1% до 0,9%.

Згідно з документом, продукти, вміст ГМО в яких вищий від 0,9%, підлягають маркуванню. У переліку складових харчового продукту після найменування кожного інгредієнта з тих, що містять ГМО або вироблені з їх використанням, у дужках дописується “генетично модифікований”, “містить генетично модифікований організм” або “вироблений з генетично модифікованого організму” із зазначенням найменування організму або до кожної такої складової робиться виноска. Напис виконується таким самим шрифтом, що й перелік складових.

Для харчових продуктів, які містять одну складову, напис “генетично модифікований”, “містить генетично модифікований організм” або “вироблений з генетично модифікованого організму” із зазначенням найменування організму виконується на етикетці шрифтом розміром не менш як 2 мм”.

Харчові продукти, які містять ГМО в обсягу більш як 0,9% або вироблені із сільськогосподарської продукції, вміст ГМО в якій становить понад 0,9%, на які не нанесений відповідний напис, підлягають вилученню з обігу.

Як повідомляв УНІАН, 13 травня ц.р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №468, якою затвердив порядок маркування харчових продуктів, що містять більш як 0,1% генетично модифікованих організмів (ГМО).


постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-324382.html

Відповіді

  • 2009.07.03 | kom8407

    Мене ГМО не цікавлять

    Я буду їх їсти в необмеженій кількості і облизуватися. Хоча ще не бачив їх ніколи або не звернув на них увагу. А ви - як хочете.
  • 2009.07.04 | Габелок

    Re: Ешьте люди ГМО - сдохните быстрее. Ні, нічого небуде (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua