МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Від Рівненського проводу УНП з приводу загибелі В.Червонія

07/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
ТИ ЗАВЖДИ ЗАЛИШИШСЯ В НАШИХ СЕРЦЯХ, ДОРОГИЙ ДРУЖЕ ВАСИЛЮ!


4 липня 2009 року трагічна смерть обірвала життя народного депутата України чотирьох скликань, члена Вищої церковної ради УПЦ КП, старости Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, голови Рівненської обласної організації Української Народної Партії Василя Червонія, засновника газети „Волинь”.

Василь Червоній все своє свідоме життя жив Україною, національна ідея була його ідеєю. Він був у перших лавах борців за Незалежність України у 1988-1991 роках, одним з засновників товариства Української мови імені Т.Г.Шевченка та Народного Руху України за перебудову.

Василь Червоній і в ранзі народного депутата України, і на посаді голови Рівненської обласної державної адміністрації, і багаторічно очолюючи Рівненську обласну організацію УНП на перше місце своєї діяльності ставив українську справу.

Він залишив після себе не лише добру пам’ять людей, а й тисячі відновлених могил воїнів УПА, сотні виданих книжок, десятки збудованих православних храмів. Полум’яні виступи Василя Червонія на чисельних мітингах запалювали серця людей, вселяли віру, кликали до боротьби. Його щиро любили українські патріоти і ненавиділи вороги України. Бо Василь Червоній ніколи не поступався принципами, ніколи не боявся казати правду, був незламним і відданим борцем за Україну. Йому завжди боліла доля кожного українця.

Сьогодні сумує вся його велика родина, сумують друзі, побратими, однопартійці, сумують всі українські патріоти, сумує вся Україна, яку Василь так палко любив і боровся за її кращу долю.

Рівненська обласна організація УНП висловлює щирі співчуття родині покійного та його близьким і друзям. Ти завжди залишишся в наших серцях Наш дорогий друже Василю! Нехай Тобі буде Царство небесне!

Прощальна церемонія розпочнеться у неділю, 5 липня о 17 годині у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Рівне (заупокійний акафіст та читання Псалтиря) та завершиться у понеділок, 6 липня, о 12 годині.
Поховають Василя Червонія у понеділок, 6 липня о 13 годині біля Свято-Покровського кафедрального собору.4липня 2009 року м. Рівне
Провід Рівненської обласної організації
Української Народної Партії

________________________

ЧЕРВОНІЙ Василь Михайлович народився 24 серпня 1958 року в с.Погоріловка (Поліське) Березнівського району Рівненської області в селянській родині.
Українець, православний. Громадянин України. Громадянства (паспорту) іншої держави не має.
Закінчив в 1975 р. середню школу на батьківщині батька в с.Грушка Кіровоградської області. Освіта вища.
Закінчив в 1981 р. хіміко-технологічний факультет Київського політехнічного інституту за спеціальністю "основні процеси хімічних виробництв і хімічна кібернетика"; захистивши диплом інженера хіміка-технолога.
Працював у 1981-1990 роках інженером АСУВ, начальником зміни цеху, старшим апаратником цеху Рівненського ВО "Азот".
У 1988р. створив перший в Україні осередок товариства української мови "Просвіта", а у 1989 р. – перший осередок НРУ. До 1999 р. очолював обласну організацію НРУ, пізніше – обласну організацію УНП. Член Української Народної Партії.
У 1990 р. зборами трудового колективу виробництва РВО «Азот» висунутий кандидатом у депутати Рівненської облради від м.Рівне, а конференцією «Просвіти» - кандидатом у депутати Верховної Ради України і був обраний виборцями м.Рівне.
У 1994, 1998 та 2002 роках обирався народним депутатом України ІІ, ІІІ та ІV скликань. Під час „помаранчевої” революції очолював обласний штаб коаліції „Сила Народу”, створений В.Ющенком та Ю.Тимошенко.
4 лютого 2005 року призначений головою Рівненської обласної державної адміністрації. З 18 травня 2006 р. згідно Указу Президента перебуває у відставці, як державний службовець І рангу. Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів за вагомий особистий внесок у справу державотворення, активну участь у законотворчому процесі, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.
Член Вищої церковної ради, староста Свято-Покровського кафедрального Собору м.Рівне. Нагороджений орденами Христа Спасителя та Рівноапостольного св.Князя Володимира І ступеня.
Одружений, двоє дорослих дітей.

Відповіді

 • 2009.08.02 | Ольга

  Re: Від Рівненського проводу УНП з приводу загибелі В.Червонія

  собаці собача смерть!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.04 | Наталка

   Кіріл ісчьо живой!

  • 2009.08.04 | Sean

   Какая ви нєрвная (с)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua