МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Назустріч виборам. Литвин вдає неграмотного (л)

07/06/2009 | Микола Гудкович
1-го липня Партія регіонів влаштувала звичний популістський цирк у Верховній раді. Крім іншого, зал засідань прикрасив плакат з написом «Литвин! Міністри почекають. Спершу допоможіть людям». (В дописі на «Українській правді» — http://pravda.com.ua/news/2009/7/1/97567.htm — помилково написано «Литвин! Міністри почекають. Спершу допоможи країні».)

Побачивши цей плакат, спікер парламенту і видатний історик Володимир Литвин сказав буквально таке:

Я хочу сказати, що спершу обікрали країну, а тепер хай Литвин допоможе. Виходить Литвин таки потрібен країні. Збережіть хоч щось нормальне в країні.


Не треба бути фаховим лінгвістом, щоби зрозуміти смисл плаката: Партія регіонів наполягала на тому, щоби перед голосуванням за кадрові призначення було проголосовано економічно безграмотну «регіональну» ідею про підвищення мінімальної зарплати та пенсії.

Із плаката ніяк не можна було дійти висновку, що Литвин — поза виконанням своїх службових обов’язків — потрібен не те що країні, а взагалі будь-кому. Те, що сказав Литвин, свідчить про наступне:

1. Литвин не вміє читати або страждає на хворобу, яка полягає в невмінні зрозуміти прочитане.
2. Литвин думає, що українці не вміють читати.

Більш імовірним мені видається другий варіант — самозакоханий спікер вважає українців неграмотним бидлом. Бидлом, яке неодмінно має вразити його, Литвинова, здатність з будь-якої фрази побудувати ланцюжок до заповітного гасла про те, що він нібито потрібен країні.

Але в будь-якому разі — подумайте, чи потрібен вам Президент, котрий або страждає на розумові розлади (малоймовірно), або є хитрим та самозакоханим маніпулятором, який абсолютно не поважає вас — тих людей, чиїх голосів так прагне.

http://maidan.org.ua/blogs/hudkovych/?p=929


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua