МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Американо-російська угода про скорочення наступальних озброєнь

07/07/2009 | GreyWraith
Хто що з цього приводу може написати? Які наслідки для нас можуть бути?

НМД це скорочення для США нічим не загрожує, бо навіть із суттєво меншим ядерним арсеналом США залишаться світовим лідером. А от коли у Верхньої Вольти відібрати більшість ракет... Плюс російський ядерний арсенал стає співвимірним із китайським...

Відповіді

  • 2009.07.07 | АБВГ

    Re: Американо-російська угода про скорочення наступальних озброєнь

    США і Росія володіють 95% світової ядерної зброї.
    Можна скорочувати.
    Комуністи наробили ті ракети з доброго дива.
    Як ви уявляєте використання в війні 10.000 боєголовок?
    Я не уявляю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.07 | GreyWraith

      Я от бачив на одному російському сайті аналітичну статтю...

      ... де автор істерично обгрунтовував необхідність для Росії не дотримуватися ніяких угод про скорочення озброєнь, ні ядерних, ні хімічних чи бактеріологічних, ні звичайних. Він це обгрунтовував тим, що Росія була, є і має бути великою державою, тобто такою, щоб з нею рахувалися у світі (і це має принести російському народові масу різних хороших речей). А оскільки автор цілком справедливо зазначає, що за економічною потугою Росія аж ніяк не тягне на конкурента США чи Китаю, то єдине, чим вона може "уважать себя заставить" - це воєнна потуга, тобто, зброя, і то побільше.

      Я не здивуюся, що подібну точку зору розділяє дуже велика частина російського керівництва. Тим більше, що там і досі офіційно проклинають Горбачова за роззброєння і, відповідно, за здачу інтересів. А цей новий договір дуже НМД нагадує те роззброєння, що свого часу змушений був робити Горбачов...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.08 | АБВГ

        Все так. Читаю зараз "Гибель империи" Гайдара. Так ВПК Росії

        (як до речі і кожен ВПК в світі, згадайте слова Ейзенхауера) має свої інтереси в продовженні гонки озроєнь. Горбачов вмовляв "м"якого" прем"єра Рижкова зменшити військовий бюджет в 1989 році хоча б на 10%, бо загрози ззовні для СССР нема і не потрібно щорічно виробляти 10000 танків, на що почув відповідь:"А людей з танкових заводів куди дівати?". Відповідь ідіотська.
        Що було далі - ви знаєте.
        ВПК завалив СССР.
        Те ж буде і з Росією. Он путіноїди вже профукали за пів року третину золотовалютних резервів, проводячи лише імітацію тієї політики, що вів СССР. А як включаться без жартів?
    • 2009.07.07 | kotygoroshko

      ну, з їхньою точністю...

      АБВГ пише:
      > Як ви уявляєте використання в війні 10.000 боєголовок?


      запуск 10.000 боєголовок не означає дольоту або влучання
      та і не всі запустяться, а деякі ще взірвуться й у власному бункері


      зато в мирний час , маючи 10.000 боєголовок, ними можна вигідно поторгувати з Китаєм або підтримати ядерну программу Пхеньяна
  • 2009.07.08 | GreyWraith

    Одна цитата про цю справу (л)(/)

    http://www.ariru.info/doc/?id=3296


    (Тридцать лет назад межконтинентальные баллистические ракеты были грозным оружием, с которым не было надёжных средств борьбы. Когда же эти средства стали появляться, СССР, не имея развитых технологий, ответил США ассиметрично: массой. То есть, наделал этих ракет действительно «как сосисок», причём некоторые «сосиски» несли по полсотни ложных целей и по десятку боеголовок. С таким ударом не справится даже самая перспективная американская ПРО, поэтому шаг за шагом, договор за договором «сосиски» СССР заставляли сокращать, дойдя сейчас до критической цифры в 500 ракет. Шансов долететь до США не имеет не одна из них.

    Подводные лодки россиянской федерации очень шумные и каждая по выходе из базы надёжно сопровождается двумя американскими торпедными АПЛ, поэтому превентивно они будут уничтожены без проблем. А это – около сотни носителей. «Тополя» - гордость россиянского ВПК назвать мобильными комплексами можно весьма условно: согласно договорам квадраты их боевого дежурства очень небольшие и при необходимости могут бить инфильтрованы американскими беспилотниками. Аппараты такого типа – это, конечно же, не настоящие штурмовики и истребители, но повредить здоровенную дуру МБР они могут, или, на худой конец, подсветить лазером для удара с орбиты. Ещё проще обстоят дела с шахтными установками, ибо то что строилось в 50-е годы прошлого века и выдерживает чуть ли не прямое попадание ядерного заряда (самое мощное оружие на тот момент) сегодня надёжно убивается бетонобойными бомбами. В Афганистане США уже показали эффективность этого оружия и не думаем, что советские ракетные шахты представляют собой проблему для таких зарядов. Наконец, последняя часть триады – это авиация, которую (Ту-95) и авиацией можно назвать весьма условно. Даже если случится чудо и эти старые корыта сумеют подняться в воздух – они будут уничтожены еще над территориальными водами россиянской федерации. И всё – ядерной триады нет, причем, что самое главное – без применения со стороны США ядерного оружия (разве что в двух или трёх местах в показательных целях).

    Вот такая будет простая, как шахматы, «ядерная война». Поэтому, когда подписанная Медведевым бумага вступит в силу, ребята из Вашингтона могут просто позвонить в Кремль и сообщить: а знаете, мы тут приняли решение, что вам нужно порезать на металлолом всё своё ядерное оружие. Кстати, если вы не хотите – мы можем вам помочь! И можно не сомневаться: помогут в течении получаса или чуть более. Летчики еще и штаны кожаные не наденут, а лететь будет уже не на чем!)

    Вот такую бумагу подписал господин Медведев/


    Там ще в кінці прикольне пророцтво. :) Єдине зауваження: в що-що, а в концтабори для сибірських партизан я не вірю, бо теперішній Китай - це не те, чим він був в часи Мао. Як показала практика Гонконгу і Макао, там добре навчилися керувати залізною рукою у оксамитовій рукавичці, зокрема, я не чув, щоб внутрішні досить демократичні та ліберальні порядки Гонконгу ЦК КПК пересвинячив, щоб посадити там якогось свого висуванця. Он кордон між Гонконгом і власне Китаєм не тільки не ліквідували, а й навіть стали охороняти куди краще, ніж за колоніальних часів. :) І в Сибіру там теж лад дадуть, причому як мінімум на перших порах там буде навіть більше порядку і свободи, ніж тепер...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.08 | igorg

      Дурня. Ніхто не знає як буде розгортатися

      глобальний ядерний конфлікт. Принаймні досить декількох потужних ядерних вибухів аби вся електронна інфраструктура перетворилася на металобрухт. Зараз нема потреби в глобальних конфліктах. Ця зброя є лише загрозою для стримування, й принципово не так важливо скільки боєзарядів. Гарантувати що балістична ракета не долетить може тільки безумець. А вистачить навіть однієї. Справжні дії відбувалися, відбуваються й будуть відбуватися через треті країни. На їх полі й їхніми руками.
      Зараз ситуація для Росії набагато краща ніж у свій час у СССР. Якщо СССР стояла чужою "за порогом, за дверима" то Росія увійшла "до хати". Ніби як своя. Це фантастичні можливості для зовнішньої підривної роботи. Це ніби як циган до квартири впустити. Отут їм досвіду якраз не займати й структура й фахівці лишилися й кошти є. Тому зараз скорочення ядерних боєголовок це лише скорочення надмірних витрат. А от чи їй дозволять лапи розпускати от це для Росії дуже важливо. Тобто чи ці лапи можуть затиснути й чи є реальна загроза опинитися знову "за дверима".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".