МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обама закликав РФ поважати право України на незалежну політику

07/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 7 липня. (УКРІНФОРМ). "Суверенні держави мають право на безпеку кордонів і на незалежну зовнішню політику. Це вірно для Росії, це вірно для Сполучених Штатів. З такою ж міркою треба підходити до всіх, включаючи Україну і Грузію", - заявив сьогодні президент США Барак Обама, виступаючи у московській Російській економічній школі. "Дні, коли імперії могли поводитися з суверенними державами, як з фігурами на шахівниці, залишилися у минулому", - додав він, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Бі-бі-сі.

Кажучи про демократію, Обама підкреслив, що "Америка не прагне нав'язувати іншим країнам форму правління, тим більше вказувати, яка партія або конкретна людина мають знаходитись при владі". "Жодна країна не може впоратися з викликами XXI століття поодинці або диктувати умови всьому світу", - відзначив президент США. "Народи мають право обирати своїх керівників, згодні ми з ними чи ні", - проголосив Б.Обама, закликавши Москву дотримуватися того самого принципу.

На думку американського лідера, ера боротьби між великими державами за владу і панування та поділ світу на сфери впливу має відійти у минуле, а думка про те, що будь-яке посилення Америки означає ослаблення Росії, і навпаки, в корені неправильна.

"Хочу сказати з усією ясністю: Америці потрібна сильна, миролюбна і процвітаюча Росія, - заявив він. - Глобальні виклики вимагають глобального партнерства, і воно буде більш міцним, якщо Росія посіде в ньому місце великої держави, що по праву належить їй".

"Пройшли ті часи, коли Рузвельт, Черчилль і Сталін могли перекроїти світ під час однієї зустрічі. У 2009 році велич країни полягає не в тому, щоб пригнічувати або демонізувати інших. Головне багатство нації у XXI столітті - її люди, і той, хто зуміє включити їх потенціал, буде попереду", - сказав Б.Обама.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=821402

sean

Відповіді

 • 2009.07.08 | igorg

  І чому ж той час пройшов? Що цьому заважає?

  Ось Росія цілком успішно приєднала два чималих стратегічно важливих куски. Й один із них ще й року не прошло :). І нічого. Окрім закликів поважати суверенітет.
 • 2009.07.08 | Арій.

  З такм же успіхом він міг "закликати" віруси не спричиняти хворо

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.08 | OlalaZhm

   ...а людей жити вічно і не сваритисяCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua