МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Василь Червоній – загибель чи вбивство?

07/08/2009 | Via
Василь Червоній – загибель чи вбивство?

4 липня 2009 року трагічна смерть обірвала життя народного депутата України чотирьох скликань, члена Вищої церковної ради УПЦ КП, старости Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, голови Рівненської обласної організації Української Народної Партії Василя Червонія.

6 липня Василя Червонія поховали біля центрального кафедрального Свято-Покровського собору поряд із митрополитом Рівненським і Острозьким Даниїлом.

На похороні було близько п’яти тисяч чоловік ( за оцінками преси, як на мене – набагато більше), напередодні цілу добу тривала служба у соборі – аби мешканці Рівного могли попрощатися з Червонієм. Віддати останню шану загиблому соратнику приїхали люди з усієї України, вперше в житті бачила таку кількість мужніх чоловіків із сльозами на очах. Співали Гімн України і стріляли з рушниць , спускали труну під улюблену пісню Василя про Полісся – ось тут є відео похорону:
http://www.rivne1.tv/Info/?id=2991&p=0&p1=2

Звісно, були виступи. Голова УНП Юрій Костенко попросив вибачення у Василя Червонія – можливо, й щиро, але мимоволі закралася думка, що перед мертвими вибачатися простіше. Різні були промови «діячів» - і від душі, й формальні, але загальний настрій був щемно-трагічним – Рівненщина понесла величезну втрату, люди втратили Провідника – одночасно із сльозами горя на обличчях людей видно було розпач і безпорадність, якусь навіть дитячу розгубленість.

Немилосердно пекло сонце, виступи тривали дуже довго. І ось слово взяв Микола Поровський: «Я не вірю ні у які блискавки. Читав висновок судово-медичної експертизи – де зазначено, що струм увійшов через ліве плече і вийшов через праве плече. Де ви бачили блискавку, що б’є не вертикально, а горизонтально?». Всі люди стиха загомоніли – бо то була думка, висловлена вголос від імені багато кого, хто не вірив у випадковість загибелі Василя Червонія. І вже у наступному виступі хтось продовжив думку про вбивство: «Загинули Чорновол, Ємець, Оробець , і Червоній став з ними в ряд».

Ще напередодні у Києві, читаючи повідомлення про смерть Червонія, жодної секунди не вірила у випадковий збіг обставин і версію смерті від блискавки. У Рівному я очікувала почути факти від очевидців і соратників – і то відбулося вже одразу біля могили покійного, люди говорили про це. Соратнику Червонія – Євгену Жовтяку – слова для виступу так і не надали. В’ячеслав Кириленко також не виступав – стояв серед людей оддалік.

Хтось з керівників області зачитав слова співчуття від Президента України Віктора Ющенка, а потому одразу заговорив Володимир Бондаренко (і краще б він мовчав) : «Коли ми йшли до могили, дехто з людей кинув нам вслід «О, приїхали Юлькіни жучки». То ми кажемо, що ми не «жучки», ми також привезли співчуття від Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, не одному ж Президенту співчувати». Люди знову стиха загули – але вже від огиди і обурення, то було дуже недоречно і непристойно – таке верзти на похороні.

Коли почали засипати могилу, і всі кидали пригорщі землі на труну, людський вир зіткнув мене з Кириленком – тихенько попросила його про те, аби депутати ВР ініціювали порушення кримінальної справи за фактом загибелі Василя Червонія. В’ячеслав пообіцяв порадитися з іншими депутатами і зробити все можливе, аби це вбивство було розслідуване.

Потім був поминальний обід – на якому всі знову і знову розпитували один одного, що саме трапилося. Помітила, що всі члени УНП продовжували наполягати на версії про випадкову блискавку, мешканці Рівного говорили мало і неохоче – видно було деяку упередженість і побоювання, що ми поїдемо назад до Києва, а їм там залишатися і жити.
Поспілкуватися з родичами не було можливості – бо це виглядало б просто неетично, тому всі одне одному переказували чутки про те, що нібито казали родичі і свідки загибелі Василя. І говорили різне.

Далі я просто викладу ту інформацію, що почула у Рівному, прочитала у пресі, отримала від різних адресатів на електронну пошту за останні дні:

1. Мешканці Рівного говорили, що Василь з родиною поїхав купатися на озеро, почався дощ, родичі вийшли на берег, а Червоній залишився у воді – поплавати під дощем. Потім люди з берега побачили, як Василь різко здригнувся, нібито хотів вискочити з води, і впав. В цей час гримів грім – але дуже далеко, і блискавки видно не було. Дехто з очевидців бачив, як впав Василь, з вікон будиночків, що нібито є на березі озера.

2. У найперших повідомленнях ЗМІ писали про те, що Василь вудив рибу з вудкою, в яку нібито потрапила блискавка.

3. Інші ЗМІ писали про те, що Василь розмовляв під час дощу мало не у озері по мобільному телефону, через що в нього нібито влучила блискавка.

4. 4 липня було названо одразу три різних лікарні, у які начебто відвезли Василя Червонія.

5. Частина ЗМІ писала, що Василь Червоній помер у машині швидкої допомоги, частина ЗМІ запевняла, що його рятували у реанімаційному відділенні ще декілька годин. Після похорону преса написала таке: «Блискавка увійшла в одне плече і вийшла в інше, розірвавши серце, кажуть очевидці і лікарі. Зазвичай вона входить у землю вертикально.» http://www.radiosvoboda.org/content/article/1770672.html. Виникає слушне питання - який тоді був сенс у реанімаційних заходах і чи були вони взагалі?

6. Одразу після повернення у Київ мені надіслали листа, де розповіли, що блискавка вийшла через ногу – і що була обпечена плоть ноги.

7. Також мені надіслали скан висновку судово-медичної експертизи, у якому зазначено причину смерті : «Ураження атмосферною електрикою» – яким чином судмедексперт зробив висновок про природу електричного струму, невідомо. Проте перелік ушкоджень – відсутній, на підставі чого саме зроблені висновки – невідомо.

А тепер про тих, кому вигідна була смерть Василя Червонія саме зараз:

1. У зв’язку з подіями по «справі Лозинського» була виявлена наступна закономірність:

Василь Червоній закінчив в 1975 р. середню школу на батьківщині батька в с.Грушка Кіровоградської області.
http://maidanua.org/static/news/2009/1246739047.html

У цьому самому с.Грушки Ульянівського району Кировоградської області народився і мешкав вбитий 16 липня Валерій Олійник.

І дуже неподалік – у тому ж Ульянівському районі Кіровоградської області 15 липня загинув у автокатастрофі син народного депутата України Ганни Герман.

Перші повідомлення про вбивство Валерія Олійника у Голованівському лісі надходили до преси саме від осередку УНП у Кировоградській області.

2. У зв’язку з приїздом партиарха Кирила:

Василь Червоній ініціював розгляд питання по недопущення патріарха Кирила не територію Рівненської області і це питання мало бути поставлення на голосування у Рівненській облраді 10 липня.

Також Червоній планував із соратниками організацію блокування патріарха Кирила у Бориспільському аеропорту м.Києва 28 липня 2009 року.

Окремо звертаю увагу - на запит у Гуглі залишився кеш з наступною інформацією:
«Василь Червоній, Микола Поровський та Володимир Пилипчук дадуть прес-конференцію у ... Про це повідомили з прес-служби РОО УНП. Інші новини за 26.06.2009 ...www.ogo.rv.ua/hot_news/28314 - Сохранено в кэше – Похожие»
Станом на сьогодні сайт «Ого» не працює і довідатися, яку саме прес-конференцію планував Василь Червоній, не маю змоги – чи то щодо подій на Кировоградщині, чи щодо приїзду патріарха Кирила.

Ще одна цитата з новин: «Цю трагедію вважає не випадковою і священик Степан Маринич – колишній соратник покійного, нещодавно відсторонений від служби не без участі Члена вищої церковної ради УПЦ КП Василя Червонія. «Не треба ніколи нікому копати яму», – зауважив Степан Маринич.» http://www.radiosvoboda.org/content/article/1770672.html . Це вже схоже на погрозу.

Одночасно хочу зазначити, що у Інтернеті почалася шалена інформаційна кампанія про «Кару Божу» буквально з перших хвилин появи повідомлень про загибель Василя Червонія. Версію про блискавку активно педалювали і підігрівали прихильники Московського патріархату, і навіть були погрози «незгідним», що вони можуть повторити долю Василя Червонія. І при цьому члени УНП, присутні в Інтернет просторі, наполегливо просили не піднімати питання про те, що смерть невипадкова – що також насторожує.

Підводячи риску, зазначу, що смерть Василя Червонія відбулася за незрозумілих обставин, в ній були зацікавлені різні кола політичних і релігійних діячів, і реалії та наведені факти потребують дослідити справу в рамках кримінального процесу – із залученням слідчих органів, бо замовчування факту вбивства Василя Червонія є неприпустимим злочином перед мешканцями Рівненської області та всієї України.

Вікторія Омельченко
http://viaaaa.livejournal.com/28600.html

Відповіді

 • 2009.07.08 | Via

  А щойно побачила отаке новину (л)

  А буквально зараз побачила ще й таку новину:
  http://www.volyn.rivne.com/ua/67
  "Як колишні гекачепісти і бізнесмени від влади вирішували відзначати 20-річчя створення РУХу"

  Там також 12 червня був Василь Червоній і демонстративно полишив засідання у знак протесту :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.08 | zmej_gorynych

   Так-так... Я дійсно спочатку поважав 2-у та 3-ю колону "Свободи"

   До останнього сподівався і вірив, що найближчі Тягнибокові соратники дійсно є щирими патріотами України і не в курсі що там "вождь перетирає".

   Тепер вибачте. Так вже не думаю.

   Рисуєтесь, Вія (чудово прийняли правила парт"блягри")? Рисуйтесь. Скачіть на кістках як велено, ага.
   Ну тоді оголосіть тут як до ваших гіпотез сім'я покійного Василя відноситься. Чи Ви не зволили поспілкуватися з дружиною (вдовою) Василя?
   Чи взагалі "партійна доцільність" перемкнула совість?

   Вія, задумайтесь що Ви робите. Ви ніби-то й щира людина (принаймі я так вважаю). Проте ота ідіотська "партійна (а фактично КПССна) дисципліна" ну геть негарно на Вас впливає imho.

   А Кириленко таки задумався. Виявилось (особисто я зрадів цьому), що він ще не геть "бляцинік".


   P.S. Спочатку виясніть хто я, а потім щеням називайте.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.08 | Via

    Мені байдуже, хто ви.

    А щодо мого піару - то хтось, окрім мене, цю тему бажає піднімати, га? Всі мовчать, що води в рота набрали :(
    А мені ж, звісно, виключно заради піару, оце нейметься. Давайте, покидайтеся у мене гівном :(
    Тільки нагадаю - що те саме було 2 тижні назад, коли я писала всюди про вбивство у Голованівському лісі. А це нарешті повірили, чи не так?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.08 | zmej_gorynych

     Царство Небесне покійному побажати..

     .., жалобу на 9 та 40 днів справити, добрих слів сказати, добрі діла пригадати і заспокоїтись, ні? Не можна? Обов"язково пару сюжетів для детективів накидати (особливо по максимальній кількості доступних масмідіа)?

     Прошу вибачення, Вія.
     "Не шукайте чорну кішку..." /(С)/
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.08 | Via

      А через 40 днів сказати - та хай вже так і буде?

      Вбили - то й вбили? Скільки ще має загинути українців, щоб ви отямилися? Ви, я, ще тисяч десять тих, хто посміє хоч якось рипнутися? Чого чекаєте?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.08 | zmej_gorynych

       Re: А через 40 днів сказати - та хай вже так і буде?

       Via пише:
       > Вбили - то й вбили? Скільки ще має загинути українців, щоб ви отямилися? Ви, я, ще тисяч десять тих, хто посміє хоч якось рипнутися? Чого чекаєте?

       Ай, не уподобляйтеся комсомолістам..
       Нічого доброго я не чекаю. Але вважаю, що й привід до "акції" має бути не настільки притягнутий за вуха.

       Ну аж ніяк не тягне даний нещасний випадок на розкрутку по новому колу "вбивства Франца Фердінанда". Ви вже пробачте.

       "Я где нерешительный, а где и беспощадный!" /(С)/ :sol:
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.08 | Via

        Я вважаю навпаки

        А тим, хто сумнівається - знову ж таки наведу у приклад історію з Олійником - що казали судмедексперти у перші дні, га?
        А ось туточки нарешті довідка з переліком пошкоджень:
        http://kr-news.com.ua/news/2009-06-30-687

        А тепер продовжую - я отримала на мило скан висновку експертизи - обіцяла не викладати в Інтернет, але сам висновок навела "Ураження атмосферною єлектирикою", а далі - від людей "Обпалена плоть ноги", "Через ліве плече увійшло, через праве вийшло". Де перелік уражень, га? А немає - та сама дірня, як і у Олійника, мовчатимуть-крутитимуться-брехатимуть.
        Я не маю довіри до судмедекспертів - воні запроданці системи.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.08 | zmej_gorynych

         Re: Я вважаю навпаки

         Via пише:
         > А тим, хто сумнівається - знову ж таки наведу у приклад історію з Олійником - що казали судмедексперти у перші дні, га?
         > А ось туточки нарешті довідка з переліком пошкоджень:
         > http://kr-news.com.ua/news/2009-06-30-687
         >
         > А тепер продовжую - я отримала на мило скан висновку експертизи - обіцяла не викладати в Інтернет, але сам висновок навела "Ураження атмосферною єлектирикою", а далі - від людей "Обпалена плоть ноги", "Через ліве плече увійшло, через праве вийшло". Де перелік уражень, га? А немає - та сама дірня, як і у Олійника, мовчатимуть-крутитимуться-брехатимуть.
         > Я не маю довіри до судмедекспертів - воні запроданці системи.

         Звичайно! Ми не маємо довіри до будь-кого із системи. Це так. Нас так привчили. Sure.
         А до друзів маєте довіру? Зокрема (в даному випадку) покійного Василя?
         Ну то запитайте про всі обставини ще і в пана Семенюка (хто це - пробачте, домашнє Вам завдання). Він поруч з покійним був і надавав останньому найпершу допомогу. Ще до всіх лікарень. І відразу (секунди) сказав негайно везти Василя до найближчої лікарні.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.07.08 | Via

          Цей - Ілля Семенюк?(л)

          http://www.umoloda.kiev.ua/regions/68/115/0/16997/

          Місцеві правоохоронці виявилися більш балакучими від своїх столичних колег і повідомили, що Дмитро Крючков у понеділок сам написав заяву про те, що йому погрожували життям та вимагали кошти троє громадян. «Він вказав їхні прізвища: це радник голови облдержадміністрації з економічних питань Ігор Голод, голова спостережної ради ВАТ «Укрцемремонт» Ілля Семенюк та підприємець Андрій Остапчук. Зараз проводиться перевірка цієї заяви», — повідомив начальник рівненського обласного управління міліції Григорій Зарічнюк.

          Конфлікт між людьми, які до останнього працювали в команді Василя Червонія, виник iз приводу контрольного пакета акцій «Управління будівництва Рівненської АЕС» і був продовженням аналогічного скандалу на ВАТ «Управління будівництва Хмельницької АЕС», працівники якого виступили проти намагання скупити пакет акцій їхнього підприємства фізичною особою з рівненською реєстрацією. «Ми пов'язуємо нездоровий інтерес загадкового рівненського «інвестора» (який уже провів масовану скупку акцій УБ РАЕС), із тим, що наше підприємство невдовзі може стати одним із претендентів на освоєння значних коштів з будівництва третього енергоблоку на ХАЕС», — розповів заступник голови правління ВАТ УБ ХАЕС Олександр Степанюк.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.07.08 | zmej_gorynych

           Ні. Це лікар. Re: Цей - Ілля Семенюк?(л)

    • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

     Видно Свободі нема на чому піаритись

     Ніж на смерті людини, патріота. Ну це в стилі комуняк, від яких перебрали і Ви свої методи.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.09 | Via

      Так сталося, що я знала Червонія особисто

      А ще стояла у 2006 році у наметовому містечку на Майдані разом з УНП - для тих, хто призабув.
      Але всі ці ваші сікання виглядають дуже сумно - ви також проти розслідування, також бажаєте замовчати вбивство?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.12 | Ukrpatriot(patriot)

       Розслідування проводили

       Встановлено, що загинув від блискавки. НА підставі чого ГОВОРИТИ ПРО ВБИВСТВО. Кому вигідне таке вбивство? Організаціям, які боролися з Черовнієм і постійно під то отримували бабки з України та із-за кордону? ЩОб більше тих бабок не отримувати?
   • 2009.07.08 | Via

    Для тих, хто в танку - я БЕЗПАРТІЙНА

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

     Але трохи звихнута на Тягнибокові і Свободі

     Для цього не обов'язково бути партійною, прошу пані.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.09 | Via

      Років п'ять ви всі були трохи звихнуті на Ющенку - і що?

      Не варто то було робити, скажете? А те, що я нині активно підтримую всі проукраїнські рухи - то також не треба? "Надмірна підтримка", кажете?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.12 | Ukrpatriot(patriot)

       Оцінювати треба за справами.

       Я не був і не буду звихнутим ніколи, ані на Ющенку, ані на Януковичу, ані на будь-кому іншому. Не творіть кумирів і життя буде легшим.
     • 2009.07.10 | Наталка

      "Звихнутим на Тягнибокові" тут є лише ви,доказ-вся ваша писанина

      А Віа є, слава Богу, "звихнутою" на Україні та правді. У людини більше здорового глузду, сміливости та результативних ідей, ніж у вас буде за все життя, судячи з вашої писанини тут на форумі. Нажаль, це все на що ви здатні. В історії України таких фільозофів-критиків-кандидатівоколовсяческихнаук вже багато було. Попатякають і переховуються у власній кухні. Мій святий дідусь про таких все казав - "великі політики з голими дупами - на призьбі, коло хати. Гонорові раби". На більше вони не здатні...

      А інші, в цьому випадку жінка - стає горою за їхню ж державу та справедливість по відношенню до них же.
   • 2009.07.08 | Pavlo Z.

    А якщо не езопствувати? Можна прямо назвати речі своїми іменами?

    Ато ж - форум? Не одна ж Via читає? Я - не зрозумів натяків.
    Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.08 | zmej_gorynych

     То ж і кажу прямим текстом!

     Говорив з медиками.
     Смерть Василя Червонія - нещасний випадок. Крапка.
     В мене ось саме таке переконання. І не лише в мене одного.

     І люди, котрі намагаються щось там "розкрутити", в мене викликають двоякі почуття:
     - незрозумілості
     - зрозумілості
     Друге - багато гірше.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.08 | Mykola_2007

      Завжди повинен бути здоровий сумнів. Перше відчуття часто

      оманливе.

      Мені теж здаеться найвірогіднішим, що це нещасний випадок. Принаймі як організувати просто ураження струмом, щоб воно було схоже на блискавку у полі без погтужного джерела, мені наразі важко уявити. До того ж мало того , требе було дочекатися щоб він виїхав на природу і щоб у той день була гроза, хочаб якась...

      Хоча щось стверджувати, я не берусь. Виходячи з того, що в житті всяке буває. І те що треба перевірити різні версії, то я думаю нічого поганого нема, гірше так точно не буде.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.08 | zmej_gorynych

       Абсолютно розумію всі підозри. Але...

       Люди добрі,

       Статистика каже, що в Рівненській області з 15-го травня до вчора від удару блискавки загинуло чи то 6, чи то 7 людей. Про тварин (коней) я мовчу.

       Це приблизно в 6, чи 7 разів більше, ніж завжди.
       Ну просто ось така погода в цей період встановилася. Грози, блискавки, громи, град... Дехто бачив смерчі.
     • 2009.07.08 | kotygoroshko

      +1 Re: нещасний випадок. Крапка.

      от якби Лозинський загинув би від удару молнії, то я би повірив у водолазів, електрошокер і т.і.


      а тут просто випадковість
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.08 | Via

       Почекаємо ще когось наступного "випадкового"?

       А якщо їм станете Ви, не страшно? Ви справді не розумієте, що своєю байдужістю розв.язуєте злочинцям руки?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.08 | kotygoroshko

        де би дістати півкіло трави, яку Ви курите?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.08 | Via

         Аби ви знали Червонія, ви б такого не верзли

         Він був справжньою людиною - і діяв на власний розсуд. Звісно, наживаючи ворогів своєю "некерованістю" :(
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.07.08 | kotygoroshko

          а що я мав знати? його електронний опір і вразливість до електро

          струму?

          а що, його раніще вже вдаряла блискавка і він, як правило, виживав?


          Вам нагадати слова Воланда з першої серії "Майстер і Маргарита"?
       • 2009.07.08 | kotygoroshko

        ПС. за "випадкового" не скажу, знаю лише чіє буде наступне самог

        убство

        екс-депутата БЮТ

        прізвище назвати, чі всі вже в курсі й так?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.08 | zmej_gorynych

        Ні, наступного не чекаємо. Перебуваємо в готовності.

        Via пише:
        > А якщо їм станете Ви, не страшно? Ви справді не розумієте, що своєю байдужістю розв.язуєте злочинцям руки?

        Ні, не страшно. Абсолютно. За себе не страшно аж ні разу. Десь аж навпаки :hap:.
        А відносно розуміння і байдужості - якось неохота про це говорити, пробачте. Особливо в середовищі різних форумів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.08 | Via

         А у Києві гроза і гримить

         Завтра буть кого оголосять підпавшим під "Кару Божу" :(
         Добре, що ви чудово розумієте, про що я.
       • 2009.07.08 | Woodstock generation

        А яка ваша версія - ну але реальну, не смішну

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.09 | Via

         Кілька різних - і електричних, і не дуже

         1. Могли вдарити током - хоч електрошоком, хоч якись пристроєм побутовим. Потім вкинути в озеро і почати плач "Рятуймо".
         2. Могли вкинути в озеро потужний кабель - і тому недаремно почекали, доки вийдуть з води родичі, бо про вбиття блискавкою 5 чоловік одночасно таки важче б було втирати.
         3. Міг встрелити здалеку снайпер - і куля пройшла навиліт, про море крові при цьому - поки мовчать.
         4. Могло бути що завгодно ще - хто там були свідки і чи були взагалі - невідомо :(
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.07.09 | 123

          Цікаві версії, але є одна проблема-казус незловимого ковбоя Джо

          Якого ніхто не ловить, бо він нікому не потрібний.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.07.09 | Via

           Звісно - що непотрібно його світити, саме так

           Хай далі бігає- вбиває :(
          • 2009.07.11 | Сахаров

           +199,5

         • 2009.07.09 | Woodstock generation

          Краще Вам не соромити б себе такими "версіями".

          Via пише:
          > 1. Могли вдарити током - хоч електрошоком, хоч якись пристроєм побутовим. Потім вкинути в озеро і почати плач "Рятуймо".
          > 2. Могли вкинути в озеро потужний кабель - і тому недаремно почекали, доки вийдуть з води родичі, бо про вбиття блискавкою 5 чоловік одночасно таки важче б було втирати.

          Побутовим пристроєм? Наприклад праскою? Не забувайте - на березі озера нема розеток. Так що лищається один спосіб - праскою по голові.
          Ці пункти не годяться з простої причини - наперед запланувати їх неможливо. (Окрім того, що вони суперечать відомим деталям інциденту).Бо неможливо знати, що саме в тому місці буде гроза, неможливо знати, що потерпілий не втече на час грози куди небудь у сховок. Як це все робити, коли довкола є свідки? Якщо потрібно показово вбити, не ховаючись - то приїжджає бригада - і розстрілює з автоматів і жертву і машину. А не прокладає електричний кабель до озера - що все одно не дає гарантованого результату - бо жертва може одягнути гумові чоботи.

          > 3. Міг встрелити здалеку снайпер - і куля пройшла навиліт, про море крові при цьому - поки мовчать.

          Міг прилетіти НЛО і вбити з lasergun.
          Міг забити одноногий негр з мачете.
          Імовірність цих версій така ж як і Вашої.

          > 4. Могло бути що завгодно ще - хто там були свідки і чи були взагалі - невідомо :(

          Це вже взагалі якась маячня.
          А Червоній взагалі мертвий - це точно відомо? Ви ж не вірите нікому і нічому?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.09 | samopal

       І за шо отим нещасним Грушкам стільки "випадків"...

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.09 | keymaster

        Це Кара Божа за Ульянівський район - поки не перейменують - буде

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.09 | Николай Чернигов

         А це теж Кара Божа?(л)

         Головне підприємство райцентру - Ульянівский цукровий завод:

         http://ulyanovka.org.ua/forum/6-33-1
        • 2009.07.09 | samopal

         А шо ж тепер з Сикритаріатом робити - вернуть Балогу?

     • 2009.07.11 | yes

      Re: То ж і кажу прямим текстом!

      zmej_gorynych пише:
      > Говорив з медиками.
      > Смерть Василя Червонія - нещасний випадок. Крапка.
      > В мене ось саме таке переконання. І не лише в мене одного.
      >
      У мене не виникло такої переконаності, як тільки почитав у медія цілу купу неточностей про його смерть.

      Після останнього повідомлення про водостічну трубу, від безпосереденього очевидця, під якою стояв Червоній, і там його дістала блискавка, я зрозумів, що версія про блискавку надто поспішно була включена у доказ смерті.

      Той, хто перший сказав про блискавку спровокував цілу ланку неправди, яку повторювали всі потім лікарі і медіа також. А міг сказати наприклад - його вжалила змія. Головне, що Червоній у свому стані не міг нічого сказати проти чи заперечити.
 • 2009.07.09 | karpo

  Іноді краще мовчати

  А для "блондинок" пояснюю, що під час похорон люди прощаються з небіжчиком, а не збирають і переповідають плітки. Тому і намагались люди заспокоїти занадто стурбовану жіночку.

  Via пише:
  > Голова УНП Юрій Костенко попросив вибачення у Василя Червонія – можливо, й щиро, але мимоволі закралася думка, що перед мертвими вибачатися простіше.
  >
  Я розумію, що з прихильником "Свободи" про порядність - шо об стіну горохом, але мимоволі закралася думка, людина на роботі і їй однаково. Вона сама завтра кого завгодно заріже щоб було про що патякати.

  > Потім був поминальний обід – на якому всі знову і знову розпитували один одного, що саме трапилося. Помітила, що всі члени УНП продовжували наполягати на версії про випадкову блискавку

  Не треба фантазувати. Я сидів там і ніхто не чіпав цю тему.

  >
  > Підводячи риску, зазначу, що смерть Василя Червонія відбулася за незрозумілих обставин,

  Там дійсно є незрозумілі обставини, але на похоронах про це репетувати не треба і взагалі, сьогодні зайвий вереск на цю тему тільки завадить.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.09 | Via

   Завадить - кому??????

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

    Всім, а хоча вересуйте

    висувайте тупуваті версії. Народ має знати, що воно таке ВО "Свобода" і який рівень інтелекту та рівень етики. Цим ніколи ані сам Тягнибок не вирізнявся, ані його прихильники.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.09 | Via

     Ви не відповіли на питання

     Кому саме завадить розголос? Чекаю.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

      Тупуваті версії завжди шкодять

      наприклад сім'ї, яка втратила дорогу людину. Особливо, якщо на смерті близької людини хтось активно намагається піаритись. Це було притаманно радянським часам, робити шоу зі смерті людей.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.09 | Via

       А розумні завжди допомагають

       Матір Валерія Олійника не забули пожаліти - вона ж також до міліції не зверталася, чи не так?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

        Я жалію сім'ю Червонія

        На яку Вам наплювати. Главное шоб фюреру панравілось.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.09 | Via

         А я жалію Червонія - і дуже опікуюсь, аби ще когось не жаліти

         через тиждень чи місяць - мені дивитися на ці "нещасні випадки" набридло.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

          А може Ви просто легенд перечитались

          Там де про козаків, яких шаблі і кулі не беруть. Тоді Вам до КНДР, там також свято вірять в те, що коли народився Кім Ер Сен кілька днів не заходило сонце. Всі ми смертні і смерть не перебирає кого забрати. Як це не сумно. Просто є окремі особи, що намагаються зробити собі популярність на чужій смерті і авторитеті, а Ви цьому вільно чи мимо волі сприяєте.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.07.10 | Via

           А може б ви пішли далеко-далеко і не дзявкали?

           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.07.10 | Ukrpatriot(patriot)

            Це в принципі стиль радикалів

            Власне дзявкаєте більше Ви, перепрошую. Оскільки, тупуваті умовиведення не можна назвати інакше. Загалом, якщо є проблеми із психікою, то варто звертатися до лікаря.
           • 2009.07.10 | Наталка

            Що він ще може? Послідовник Івченків-Костенків-Тарасюків в дії

    • 2009.07.09 | OlalaZhm

     Re: Всім, а хоча вересуйте

     Слава Богу, що хоч Ви вирізняєтесь !)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

      В кращу сторону, то точно

      Принаймні не рубаю "голови москалям і жидам" у третьому класі. І взагалі звик дотримуватися слова, коли його комусь дав, та не звик говорити неправди, а також не вигадую страшилок про негритянські, китайські та інші загрози.
 • 2009.07.09 | Via

  А ось і версія Білозерської (л)

  "Зробити це можна було елементарно: приблизно так, як глушать рибу у ставку. Кинути у воду дугу чи просто електричний дріт, потягти кабель – хоч на двісті метрів, хоч на кілометр. Замкнути, коли Червоній буде у воді. Якщо полізе у воду не один – нічого страшного: блискавка, якщо влучить у маленький ставок, уб’є всіх.
  Щоб здійснити таку операцію, потрібні три речі: знати плани Червонія – коли він поїде на озеро, щоб була у цей день хмарна погода (бажано дощ) і щоб він поліз у воду.
  Медекспертиза в такому разі дасть ті самі результати, що і після враження блискавкою.
  Якщо це так – це майже ідеальне вбивство. Вони прогресують."
  http://bilozerska.livejournal.com/153225.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

   Re: А ось і версія Білозерської (л)

   Via пише:
   > "Зробити це можна було елементарно: приблизно так, як глушать рибу у ставку. Кинути у воду дугу чи просто електричний дріт, потягти кабель – хоч на двісті метрів, хоч на кілометр. Замкнути, коли Червоній буде у воді. Якщо полізе у воду не один – нічого страшного: блискавка, якщо влучить у маленький ставок, уб’є всіх.
   > Щоб здійснити таку операцію, потрібні три речі: знати плани Червонія – коли він поїде на озеро, щоб була у цей день хмарна погода (бажано дощ) і щоб він поліз у воду.
   > Медекспертиза в такому разі дасть ті самі результати, що і після враження блискавкою.

   Ви для початку поцікавтеся якою мала б бути напруга, щоб вбити у будь-якому місці ставка людину. Чи всі точно знали, з якого боку зайдуть у ставок, який опір тіла буде, вживала чи не вживала людина алкоголь. До прикладу один знайомий електрик перевіряє чи є напруга у мережі торкаючись пальцями за оголені дроти. Версія приблизно така ж як і з інопланетянами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.09 | Via

    Повторюю - нехай цим цікавляться слідчі

    Для того вони і існують у нашій державі - аби розслідування проводити, а не полювати у Голованівському лісі на людей :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.09 | Ukrpatriot(patriot)

     Якщо слідство буде займатися схибленими фантазіями

     то на справжні злочини не вистачить часу
  • 2009.07.09 | yes

   Re:Не дасть нічого будувати версії - потрібна кримінальна справа

   Вбити не така вже й велика проблема. Складніше для вбивці - не залишити сліди.
 • 2009.07.09 | Арій.

  Якщо це - вбивство, то буде дуже важко це довести.

  Так само, як і з Чорноволом. Після того, як ВОНИ вбили Гетьмана і Щербаня - вони стали більш обачно діяти - влаштовувати "нещасні випадки".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.09 | Via

   Але варто спробувати то зробити

   І створити прецедент - аби по кожному "нещасному випадку" заводили кримінальну справу, вороги знатимуть, що безкарні вбивства їм влаштувати стане ще складніше. То й більше українців залишаться живими.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.09 | Арій.

    Обов"язково. Re: Але варто спробувати то зробити

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.09 | настрадамус

     Отстрел патриотов это легкий способ захвата державы

     Попы это еще хуже коммунистов сказал мне однажды старик
 • 2009.07.10 | Via

  Ось така ще версія - про ринву з дощовою водою.

  "В. Червоній загинув біля хати. Під час короткотривалої зливи він став під ринву з якої текла вода, і електричний струм від блискавки, що пройшов через воду, вразив його. Це сталось на очах у одного із присутніх там людей."

  Це пише людина, яку я знаю особисто і поважаю. Звідки добута інформація - хтозна. Але звертаю увагу на те, що у Рівному мені палко оповідали про купання у озері, про те, що на березі було багато очевидців - люди, які знали Червонія.

  Яким переповідям довіряти? Та ніяким - слідство має допитати свідків.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.10 | yes

   Залишався на березі... (л)

   http://www.gazeta.rv.ua/?n=14518

   — Коли розпочалась гроза, всі заховались, а Василь Михайлович залишався ще на березі, — каже головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні, депутат обласної ради, фракція УНП Мирослав Семанів. — Раптом у нього вдарила блискавка. Удар був надзвичайної сили, несумісної з життям.
   У центральну районну лікарню, що у селищі Клевань Рівненського району, Василя Червонія доставили близько 14.15 у реанімаційне відділення у вкрай тяжкому стані. Лікарі до останнього боролися за його життя, однак врятувати не вдалося.
   У Василя Червонія залишилися син та донька. У глибокій скорботі — мама та дружина.
   Світлана СИРОТА, Олексій КРИВОШЕЄВ

   http://www.zaxid.net/newsua/2009/7/4/194945/
   Як повідомляє УНІАН, у центральний районній лікарні, що у селищі Клевань Рівненського району, В.Червонія доставили близько 14.15 у реанімаційне відділення цієї лікарні у вкрай тяжкому стані. Лікарі до останнього боролися за його життя, роблячи йому штучний масаж серця, однак врятувати життя не вдалося.

   За попередньою інформацією, В.Червонія вразила блискавка неподалік села Деражне Костопільського району.

   Як повідомили у МНС України, близько 12.30 В.Червонія під час риболовлі у селі Ганівка Костопільського району вразила блискавка, внаслідок чого він помер по дорозі до лікарні.

   http://tema.te.ua/2009/07/04/zahynuv-vasyl-chervonij/
   12.30 під час риболовлі у селі Ганівка Костопільського району, внаслідок чого він помер по дорозі до лікарні.
  • 2009.07.10 | yes

   Тут справа не у блискавці, а у інсценуванні удару блискавки

   Все значно простіше виглядає, без якої-небудь фізики.

   Головне питання слідства: Хто виявив його ураженим?
   Хто ПЕРШИМ був біля нього найближче у той час?

   Ця людина могла і бути ВБИВЦЕЮ, якщо це справді вбивство.

   Прочитавши кілька повідомлень про його смерть, я зрозумів одне, він був мінімум годину живий після т.з. "удару блискавки".

   Потрібно знати: Хто перший вупустив таку версію, про удар блискавки.

   Наприклад: вбивця, близька досить особа, підмінює пачку сигарет (не знаю чи він палив), де одна є із вмістом сильнодіючої отрути, яка приводить до розриву сердечних м"язів. Смерть гарантована. Людина може загинути за кермом, просто за столом іт.д. - інфаркт, спасти не вдалося. Впав на березі річки - імпровізація - удар блискавки, ще краще підзодить під "кару божу".
 • 2009.07.12 | Via

  Однодумців побільшало - ось стаття на Народній правді

  "Чергове московське убивство: Василь Червоній"

  Олександр Франчук | 12.07.2009 14:24

  http://narodna.pravda.com.ua/politics/4a59c7eccf4d6/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua