МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обряд народної ініціативи (/)

07/09/2009 | Sean
Невдовзі колишні «майданівці» почнуть збір підписів за проведення конституційного референдуму
Володимир СЕМКІВ
http://umoloda.kiev.ua/number/1443/180/50777/

Найближчим часом в Україні може з’явитися ініціативна група з організації всенародного референдуму, на який буде винесено питання конституційного устрою. Активісти мають намір зібрати три мільйони підписів, аби домогтися проведення плебісциту за народною ініціативою. У суботу в Українському домі у Києві відбудуться збори ініціативної групи; вона має зареєструватися у Центрвиборчкомі, після чого займеться збором підписів.

«На референдумі буде запропоновано системні зміни, яких сьогодні потребує Україна, — зазначила в коментарі «УМ» Мирослава Свистович, голова оргкомітету з організації зборів. — Сьогодні в нашій державі дуже виражені тенденції до узурпації влади деякими політичними силами. Це призводить до погіршення економічної ситуації та соціального становища. Тому є потреба у змінах і в тому, щоб до влади прийшли нові люди».

Ініціатором зборів є позапартійний загальноукраїнський трудовий рух «Солідарність». Ідею проведення референдуму підтримали громадські організації «Ми — українці», «За чесну владу», альянс громадянських активістів «Майдан», що вийшов із «чорної» «Пори», представники ще кількох ініціатив. Активісти розіслали запрошення і політичним силам, бо вони, за словами пані Свистович, «є для нас насамперед громадянами».

На референдум пропонується винести п’ять питань. Серед них будуть достатньо радикальні — про скасування політреформи–2004, а також про запровадження Конституційної асамблеї, яку обиратиме народ і яка матиме виключне право ухвалювати та змінювати Конституцію. Окрім того, ініціатори хочуть винести на розсуд народу ідеї про перехід із пропорційної виборчої системи до мажоритарної, реформування судової системи та обрання суддів народом, скасування депутатських пільг та недоторканності.

Якщо все складеться так, як планують організатори, для скликання референдуму треба буде близько півроку. «Після того, як ми проведемо збори, ми мусимо подати документи міському голові. Він має їх перевірити і потім переслати Центрвиборчкому. Потім ЦВК має розглянути документи і ухвалити рішення про реєстрацію групи. Якщо нас зареєструють, ми впродовж трьох місяців маємо зібрати три мільйони підписів на підтримку референдуму. Потім їх перевірить ЦВК і передасть Верховній Раді, яка мала би призначити референдум», — пояснює процедуру Мирослава Свистович.

Утім ця процедура могла бути ще складнішою, якби набув чинності закон про референдум, нещодавно прийнятий Верховною Радою. Пані Свистович вважає позитивом, що Президент ветував цей акт, бо закон створював багато перешкод у проведенні референдуму за народною ініціативою.

***
неправда що Альянс "Майдан" вийшов з чорної Пори, а так - угу-угу (с) :)

Відповіді

 • 2009.07.09 | Адвокат ...

  Добре, що хучь не з "Жовтої"...

  Sean пише:


  > ***
  > неправда що Альянс "Майдан" вийшов з чорної Пори, а так - угу-угу (с) :)
 • 2009.07.09 | Михайло Свистович

  Re: Обряд народної ініціативи (/)

  Sean пише:
  >
  > неправда що Альянс "Майдан" вийшов з чорної Пори, а так - угу-угу (с) :)

  Не все, окрім тієї неправди, угу-угу :( Стаття не спонукає прийти, вона написана як інформповідомлення, там немає часу початку зборів і не написано, що організатори закликають усіх бажаючих прийти з паспортом і взяти участь у зборах. Це можна було б написати, наприклад, від імені журналіста, що "для популяризації своєї ідеї організатори активно використовують інтернет, закликаючи всіх небайдужих прийти о 13.00 у суботу в Український Дім і взяти участь у зборах із створення ініціативної групи референдуму за народною ініціативою".

  Це не претензія до журналістів (навпаки, їм подяка, що надрукували), вони навмисно нічого поганого не робили і сплутали курку з яйцем (Майдан і ЧП) також, звичайно, ненавмисно. Просто завжди хочеться більшого і кращого :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua