МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Можна й без депутата обійтися... (+л)

07/09/2009 | Сергій Вакуленко
Інспектора ДАІ звинувачують у навмисному вбивстві. Чоловіка побили, задушили, утопили

Державтоінспектора звинувачують у вбивстві у Зміївському районі. Там зниклого чоловіка знайшли за чотири доби у річці Уди, із прив’язаним шлакоблоком. Перш ніж втопити, людину побили й задушили. Міліція встановила, що останнім, з ким бачився загиблий, був місцевий ДАІшник і його приятель.

Тетяна Приходько, дружина Віталія Приходька: «23 травня його знайшли. Звірячо убитим. Побитим. Задушеним. І з прив’язаним до поясу шлакоблоком».

Тетяна, дружина загиблого Віталія Приходька, уже не плаче. Каже: за півтора місяці після смерті чоловіка сум не минувся, але на перший план вийшла жага справедливості.

Тетяна Приходько, дружина Віталія Приходька: «Він узяв одну сигарету, говорить: я через 10-15 хвилин прийду додому. Не закрився, навіть ключі з собою не узяв, нічого не узяв, документи всі залишив удома. Я його прочекала. Через 40 хвилин вирішила подзвонити. Пізно, а він не повернувся досі. Набрала його номер і вимкнула: чекала, щоб він передзвонив. Він не передзвонив. Через 2 хвилини я набрала знов, і вже телефон був відключений».

Уже потім Тетяна дізналася: саме в цей час її чоловіка вбивали. Його тіло знайшли рибалки.

Олег Приходько, брат Віталія Приходька: «Я не фахівець, не медик, але я можу сказати, коли брат лежав тут, і я спустився до нього, у нього тіло все було… голова, вірніше, вся була понівечена, знівечена до такого ступеня… земля – і те чистіша. Тобто він був вже побитий до цього. І очі в нього були набиті. І я звернув увагу на шию. Шия була монолітом з головою».

Близькі розповідають: Віталій був зовсім неконфліктною людиною, викликати його на сварку було вкрай важко. Єдиний, з ким ворогував, був інспектор ДАІ, молодий хлопець, лейтенант. Про причину цієї ненависті родина нічого не знає.

Андрій Юхно, прокурор Зміївського району Харківської області: «Між одним з обвинувачених стався спочатку з потерпілим конфлікт, у якому були заподіяні незначні тілесні ушкодження, потім він був задушений. Саме це є безпосередньою причиною смерті. Після цього, з метою приховати сліди даного злочину, його вивезли в інше місце і скинули в річку, де його потім знайшли через 3 дні».

У прокуратурі, де розслідується справа, причетність до злочину правоохоронця підтверджують. За підозрою затримано двох людей: ДАІшника і його приятеля. Співробітника «органів» звинувачують в умисному вбивстві. Другий чоловік, за попередніми даними, начебто був присутнім, усе бачив, але сам людину не вбивав, тому його стаття навіть не «співучасть», а відносно м’яке – «приховування злочину».

Але вже після арешту, перебуваючи в СІЗО, він написав так зване «зізнання», де взяв на себе провину. Його адвокат у таку відчайдушність підзахисного не вірить, але підтвердити свої підозри поки що не може: той на психологічній експертизі у закритій лікарні.

Ольга Браславська, адвокат звинувачуваного: «У мене, звичайно, є сумніви. Бо я досить довго, досить ґрунтовно розмовляла з ним. Мало того, були проведені ряд слідчих дій, на яких він надавав однакові свідчення, тобто він ніколи нічого не плутав. Це говорить про те, що він, швидше за все, говорить правду. Тому я думаю, що це або підлог або… За яких обставин він написав, якщо це він написав, не зрозуміло. Якщо це не він написав – то природно…».

У прокуратурі заспокоюють: слідство все ретельно перевірить. Одного зізнання для звинувачення замало – потрібні докази. Близькі ж загиблого побоюються, що головний винуватець уникне відповідальності. Маленькім містечком ходять чутки про те, яких зусиль докладає родина ДАІшника, аби той не потрапив за ґрати: продає квартири й майно.

Відмовляються коментувати резонансний злочин і в Харківському управлінні внутрішніх справ. Наступного дня після арешту співробітника ДАІ було звільнено з органів, тепер кажуть: за колишнього підлеглого керівництво відповідати не може.

http://ukr.mediaport.ua/criminal/18924


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua