МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія зловживає

07/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
http://www.unian.net/ukr/news/news-325396.html

Висловлювання офіційних посадовців Російської Федерації щодо «дискримінаційних дій» влади України стосовно російськомовного населення є неприпустимими.

Про це йдеться у переданій УНІАН заяві Міністерства закордонних справ України.

МЗС України наголошує, що дедалі частіше з боку офіційних посадовців Російської Федерації лунають заяви щодо утиску прав так званого „російськомовного населення” в Україні.

Так, зазначається у документі, офіційний представник МЗС РФ 9 липня ц.р. звинуватив Україну в „дерусифікації, форсованому переведенні освітнього та інформаційного простору і судово-адміністративної сфери країни повністю на українську мову”. Хоча, цілком зрозуміло, що незалежна держава має користуватися своєю державною мовою на власній території, наголошують в МЗС.

“Подібні заяви сприймаються як намагання штучно створити напругу між двома народами, протиставляючи українців і росіян, які проживають на території нашої держави.

Спекулятивно зловживаючи терміном „російськомовне населення”, офіційна Москва дозволяє собі вказувати, яким чином ситуацію із забезпеченням прав російської меншини в Україні має оцінювати Верховний комісар ОБСЄ К.ВОЛЛЄБЕК. Такі дії є неприхованим тиском на представників міжнародних організацій, що неприпустимо”, - йдеться в заяві.

Крім того, в МЗС України вважають, це є також очевидною спробою відволікти увагу від вкрай незадовільного забезпечення прав етнічних українців на території самої Росії, де немає жодної української школи, жодної української газети, які б підтримувалися державою.

“Дивно, що керівництво РФ не володіє інформацією щодо реальної кількості російських громадян, які проживають на території України. Хотіли б нагадати, що в Україні проживає 17 відсотків, а не 17 мільйонів етнічних росіян, які в переважній більшості є громадянами України, а не Росії”, - зазначають в МЗС.

“Такі постійні „помилки” російського керівництва в оцінці етнічної ситуації в Україні є спробою дезінформувати громадську світову думку і заявити про нібито особливе право Росії втручатися у внутрішні справи України”, - йдеться в заяві.

В українському зовнішньополітичному відомстві підкреслюють, що вже не вперше російські високопосадовці ототожнюють два абсолютно різні поняття – російська меншина та російськомовне населення України. “Дійсно в Україні мільйони людей вважають російську мову рідною. В багатьох країнах світу люди вивчають, знають російську мову і спілкуються нею. Але ніхто не уповноважував Російську Федерацію їх захищати”, - заявляють в МЗС.

У документі підкреслюється, що права російської та інших національних меншин в Україні захищаються одним з найдемократичніших законодавств у цій сфері, що підтверджено авторитетними європейськими та світовими організаціями з захисту прав людини.

“Українська сторона очікує, що високопосадовці РФ нарешті відмовляться від гучної риторики та розвиватимуть конструктивний діалог щодо реального забезпечення прав етнічних меншин на благо народів наших держав”, - наголошується в заяві.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 9 червня, офіційний представник МЗС РФ Андрій НЕСТЕРЕНКО заявив, що Міністерство закордонних справ РФ розраховує на об`єктивну оцінку Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ) Кнута ВОЛЛЄБЕКА «дискримінаційних дій» влади України стосовно російської мови і російськомовного населення.

ВКНМ проводив дослідження щодо забезпечення освітніх прав українців в Росії (9-14 березня ц.р.) та етнічних росіян в Україні (20-25 квітня ц.р.).

Про проведення такого дослідження було домовлено під час зустрічей керівництва МЗС України з К.ВОЛЛЄБЕКОМ в ході його візитів в Україну протягом 2008 року, в тому числі під час засідання Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць ОБСЄ у Хельсінкі 4-5 грудня 2008 року.

sean

Відповіді

 • 2009.07.09 | Алиса

  Re: Росія зловживає

  На самом деле зловживає Украина. Получила земли с русскоязычными людьми от России, а теперь тихой сапой пытается их украинизировать. Спрашивается - почему язык миллионов граждан Украины - русский до сих пор не второй государственный? Почему русскоязвычные школьники должны сдавать экзамены на украинском языке? Почему реклама обязана бы только на украинском? Почему аннотации к лекарствам пишутся только на украинском? Это уже замах не только на культуру, но и на жизнь русских людей в Украине.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.10 | Людмила

   "замах"? да Ви, мілочка, ся українізуєте ;)

  • 2009.07.10 | GreyWraith

   Аліса теж зловживає?

   Алиса пише:
   Получила земли с русскоязычными людьми от России,
   Що з воза впало - те пропало. ;)

   Спрашивается - почему язык миллионов граждан Украины - русский до сих пор не второй государственный?
   Яку відповідь Ви хочете почути? ;)

   Від себе зауважу, що я російську мову знаю не гірше, ніж росіяни, тобто відношуся до тих самих мільйонів російськомовних, але аж ніяк не вважаю за доцільне робити її державною в Україні...

   Почему русскоязвычные школьники должны сдавать экзамены на украинском языке?
   Якщо вступні, то це є наслідком того, що вища освіта в Україні є україномовною. І логічно, щоб особа, яка продовжує вчитися далі, знала ту мову, якою має вчитися. Ви, Алісо, вважаєте росіян і російськомовних (до речі, яка між ними різниця?) школярів настільки недорозвиненими, що вони не здатні вивчити близьку до російської мови? :lol:

   Почему аннотации к лекарствам пишутся только на украинском?
   А чому анотації до ліків в Росії пишуться лише російською мовою?

   Это уже замах не только на культуру, но и на жизнь русских людей в Украине.
   А чому тоді ці русскіє (чи русскоязичниє? Ви різницю знаєте?) люді, це РЛО тут терплять і не поспішають повертатися із українського пекла на свою гостинну історчину батьківщину? ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.10 | АБВГ

    Закон, по якому татарам взагалі заборонялося жити в Казані!!!

    Аліса, а татари не ломаються не мати вузів на татарській мові у себе не батьківщині? Яку ви їм подарували ??
    Бо відмінили закон, по якому татарам взагалі заборонялося жити в Казані!!!
    Ви ввесь світ обдарували!
    Тому вас всі люблять!!!!
  • 2009.07.10 | Taras-ods

   Пояснить будь-ласка - хто такі російськомовні люди.

   тоді можно вести діскус далі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.10 | АБВГ

    Головне скрізь створити курси російської мови - це буде те ж, що

    колись прогресивне людство. Його і будемо захищати.
    Це взагалі продуктивна схема - захищати всіх, хто знає російську мову. Дивіться, відкриваємо в Нігерії курси російської мови, аборигени місяць вчать російську, отримують дипломи з двоголовими орлами про те, що вони російськомовні - і - вуаля - російські війська вже летять їх захищати, попутно захоплюючи нафтородовища ріки Нігер.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.10 | GreyWraith

     А без диплома російськомовність недійсна?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.10 | АБВГ

      Re: А без диплома російськомовність недійсна?

      Не вийде, бо Росія завжди керується духом і буквою міжнародних законів. Шару котити не будуть - все буде як в Абхазії: докуиент - захист. І тільки так!
      ПС Ви чули, шо у абхазів проблема - Росія відмлвляється обмінювати просрочені паспорти, які сама 5 років тому видавала абхазам.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.07.10 | hrushka

  A scho nashi vysokoposadovci v roti onuchi majut'?

  Klyn klynom vidbyvajet'sia!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua