МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Севастопольська міліція затримала російські крилаті ракети (/)

07/10/2009 | MV
Севастопольська міліція затримала російські крилаті ракети, що перевозилися містом

Федір Козакевич

Українські правоохоронні органи затримали автотранспорт, що належить Чорноморському флоту Росії, який перевозив крилаті ракети без будь-яких дозвільних документів. Про це Медіа-Крим повідомив керівник проекту «Флот-2017» Дмитро Тимчук.

За його даними, 8 липня близько 18.00 на вул. Челюскінців у Севастополі співробітники Державтоінспекції затримали колону вантажних автомобілів Чорноморського флоту Росії. До її складу входили три ракетовози на базі автомашини «КрАЗ» у супроводі озброєної охорони з-поміж військовослужбовців ЧФ Росії, які були озброєні автоматами, і один - пістолетом ПМ, а також пожежного спецавтомобіля. Машини перевозили по території регіону закритий тентом великогабаритний вантаж.

Оглянути вантаж російські військовослужбовці не дозволили, посилаючись на спеціальний характер вантажу і відповідний наказ командування ЧФ Росії, однак українські правоохоронці провели перевірку і з’ясували, що вулицями Севастополя перевозили без будь-яких дозвільних документів крилаті ракети. Да даними Дмитра Тимчука, це перевезення з компетентними органами України не було узгоджене.

Він повідомив, що це були крилаті ракети типу «Малахит» або «Термит», які перевозилися автотранспортом на ракетно-технічну базу ЧФ Росії, яка дислокується в с. Сахарна Голівка на околиці міста. Маршрут руху становив понад 30 км. Росіяни встигли подолати перші 6 км.

Співробітники правоохоронних органів склали акт щодо порушень ЧФ Росії вимог ст.15 Угоди «Про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України» від 1997 року.
Російські офіцери факт виявлених порушень визнали і розписалися про ознайомлення з актом. Автоколона з крилатими ракетами на вимогу українських правоохоронців повернулася до місця свого базування – 17 арсеналу озброєно ЧФ Росії, в/ч13189 у Сухарній балці Севастополя.

Факт затримання правоохоронцями російських автомобілів з крилатими ракетами Радіо Свобода підтвердили в міських управліннях МНС та МВС у Севастополі. Командування ЧФ Росії поки що відмовляється коментувати цей інцидент.

Нещодавно, 23 червня нинішнього року українські правоохоронці затримали неподалік Феодосії автомобіль з кількома десятками морських піхотинців. Без узгодження з українською стороною російські військові слідували із Севастополя на полігон, розташований на мисі Опук на південному сході Криму.

http://www.mediacrimea.com.ua/

Відповіді

 • 2009.07.10 | Taras-ods

  Маськовський каганат шантажує на тему хто хазяин у криму?

  Це відверте ігнорування правил перебування іноземних військ на теріторії України. Порушення далеко не перше, а це робиться систематично.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.10 | MV

   Може, перевіряли на невсипущість? (-)

 • 2009.07.11 | MV

  МЗС України вимагає від Росії (/)

  МЗС України вимагає від Росії припинити неправомірні дії ЧФ
  Вчора, 20:11

  МЗС України направив Росії ноту протесту з вимогою припинити протиправну діяльність ЧФ в Криму. Приводом для ноти послужило затримання українськими правоохоронцями у Севастополі вантажівок ЧФ, що перевозили крилаті ракети без узгодження і відповідних документів.
  Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ України із посиланням на заяву начальника прес-служби МЗС Василя Кирилича.
  Так, Кирилич на запитання журналістів щодо затримання російського військового вантажу в Севастополі підтвердив цю інформацію.
  "Дійсно, 8 липня в Севастополі були зупинені три автомобілі і група військовослужбовців Чорноморського флоту РФ, які грубо порушуючи Угоду між Україною і Російською Федерацією про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року, а також законодавство України, без узгодження з компетентними органами України здійснювали перевезення крилатих ракет густонаселеним районом міста", - сказав Кирилич.
  Він зазначив, що МЗС України розцінює такі дії російської сторони як чергове свідоцтво зневаги умовами тимчасового перебування Чорноморського флоту на території України, певними двосторонніми міжнародними договорами і законодавством України.
  "Хотіли б нагадати, що російська сторона взяла на себе чіткі зобов'язання дотримуватися вимог згаданих угод і законодавства України, зокрема правил перевезення небезпечних вантажів і обов'язкового узгодження всіх пересувань, пов'язаних з діяльністю військових формувань ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації", - підкреслив начальник прес-служби.
  "У зв'язку з систематичним ігноруванням ЧФ РФ міжнародного права і законодавства України російській стороні виражений рішучий протест і висунута вимога відносно припинення такої протиправної діяльності флотом під час його перебування на території України", - сказано в заяві.
  Як повідомлялося раніше, в Севастополі українські правоохоронці затримали колону вантажівок Чорноморського флоту Російської Федерації, що перевозили крилаті ракети без будь-яких на те дозвільних документів.
  При цьому джерело в Управлінні МВС Севастополя повідомило, що російські офіцери факт виявлених порушень визнали і розписалися про ознайомлення з актом про правопорушення.
  http://ua.korrespondent.net/ukraine/897821


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua