МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Побутовий расизм як основа великої політики

07/10/2009 | Майдан-ІНФОРМ
В середу, 1-го липня в залі суду Дрездена була вбита єгипетська громадянка Marwa Alsharbini. Вбивця Alex W., колишній російський громадянин, маючи ксенофобські почуття до потерпілої, наніс їй 18 ножових поранень, які виявилися смертельними. Загибла була на 4-му місяці вагітності.

Загибла була членом національної гандбольної команди Єгипту в 1992−1999 роках, вона приїхала до Дрездена разом з чоловіком в 2008 року. Чоловік проводив дослідження в галузі генетики в Дрезденському Інституті Макса Планка з молекулярної клітинної біології та генетики.

Попередня історія розвивалася наступним чином. У серпні 2008 року Alex W. влаштував скандал з Marwa Alsharbini на дитячому майданчику за гойдалку, на якій бавився 3-річний син загиблої, називаючи її «ісламською терористкою» та «сукою». Marwa висунула проти нього звинувачення за образливу поведінку, і Alex W. був оштрафований на 780 євро. Прокурор подав апеляцію з вимогою накласти більш високий штраф через відверто ксенофобський характер інциденту, оскільки Alex W. заявив: "Вона не має права тут жити" під час першого судового розгляду.

Розгляд апеляції почався вранці 1 липня. У залі суду були присутні 8 людей, серед яких судді, прокурор, Alex W. як звинувачений, Marwa El-Sherbini як представник обвинувачення, її чоловік та малолітній син. Жодних заходів безпеки не було задіяно, оскільки ніхто не перебував під арештом. Після показів Marwa El-Sherbini 28 річний Alex W. кинувся на неї через всю залу суду та наніс їй 18 ножових поранень. Дехто зі свідків стверджував, що він кричав, «Вона не варта того, аби жити». Чоловік потерпілої кинувся на захист, але поліцейський, який був в будівлі суду та з’явився на місці події, важко поранив його в ногу, прийнявши за нападника. За свідченнями брата загиблої, нині той перебуває в важкому стані в німецькому госпіталі. Alex W. був затриманий на місці і взятий під варту, нині відбувається розслідування за звинуваченням у вбивстві. Нападник в минулому мав громадянство Росії, але в 2003 році емігрував в Німеччину.

Зазначені події викликали чималий резонанс в Єгипті. В понеділок, 6 липня на похорони Marwa El-Sherbini на її батьківщині в Александрії (Єгипет) прибули кілька тисяч співчуваючих. Вона була похована як мучениця. Багато хто з присутніх були обурені нападом і вбачали в недостатньо активному резонансі в Німеччині приклад расизму і анти-мусульманського настрою в Німеччині.

Тим не менш, завтра, Kulturbüro Technische Universität Dresden (див. повідомлення німецькою та англійською мовою внизу) запрошує всіх небайдужих прийти на церемонію пам’яті, аби підтримати родичів загиблої та засудити будь-які акти расизму. Подія відбудеться в центрі Дрездена поруч з Dresdner Rathaus в суботу, 11 липня, о 15-й годині. Організатори просять присутніх взяти з собою білі троянди як знак солідарності та співчуття.

Джерела:
http://en.wikipedia.org/wiki/Marwa_El-Sherbini
http://latenightsurgery.blogspot.com/2009/07/marwa-alsharbini-murdered-because-how.html
http://www.huffingtonpost.com/2009/07/06/headscarf-martyr-marwa-sh_n_226104.html

Підготував В.Хаврусь, Дрезден
From: "Kulturbüro/Akademisches Auslandsamt" kultur@mailbox.tu-dresden.de

wie Ihr sicher alle mitbekommen habt, wurde letzte Woche im Dresdener Gericht eine junge Ägypterin ermordet. Ihr Mann, der schwer verletzt wurde, ist ein Doktorand des MPI für Zellbiologie und Genetik.

Am Samstag, dem 11. Juli findet um 15.00 Uhr eine Gedenk- und Trauerveranstaltung für Marwa S. vor dem Dresdner Rathaus statt, zu der der Dresdner Ausländerrat, der Ausländerbeitrat der Stadt und andere Initiativen und Verbände einladen.

Wir denken, dass dies eine gute Gelegenheit ist, um unseren Kommilitonen am MPI und auch dem Rest der Welt zu zeigen, dass wir, die in Dresden leben und studieren, solche Taten und fremdenfeindliche Überzeugungen strikt ablehnen. An die betroffene Familie können wir damit auch ein Signal der Solidarität und des Mitgefühls senden.

Die Veranstalter bitten als ein Zeichen der Verbundenheit weiße Rosen zum Gedenken mitzubringen.

Mit freundlichen Grüßen,
Sylvia
---
Dear PhD Students,

You certainly all got to know about the young Egyptian women who was murdered last week in a Dresden courthouse. Her husband, who also got severely injured in the incident, is a doctoral student of the Max Planck Society.

On Saturday, 11th of July, a commemoration for Marwa S. will be held in front of the Dresden Town Hall. The Ausländerrat Dresden, the foreign nationals department of the city of Dresden and other associations invite to join the ceremony.

We think that this is a good opportunity for us, who live and study in Dresden, to show our fellow students and the rest of the world that we do not tolerate and condemn such acts of racism. Moreover, this way, we can offer our deepest sympathies to the family of the victim.

The organizers ask to bring white roses as a sign of solidarity to the commemoration.

Відповіді

 • 2009.07.10 | Вячеслав Хаврусь

  Ну ось вам ягідки кремлівської пропаганди

  Дрезден є доволі популярним місцем проживання росіян, які мають німецьке коріння, і завдяки гостинному жесту Німеччини в свій час емігрували сюди назавжди. До речі, Путін під час своєї буремної КГБ-шної молодості якраз тривалий час провів в Дрездені, тому думаю тут російське лобі має досить сильні корені. Знаю непоодинові випадки, коли колишні жителі радянського союзу, які емігрували сюди, категорично не погоджуються асимілюватися в суспільство та вивчати мову. Місцеві правила дозволяють їм безбідно жити на соціальну допомогу (фактично на шиї у німців). Але незалежно від статусу тут, більшість з новоприбулих ностальгують за Росією та радянським союзом, дивляться виключно російське телебачення з його "ісламськими терористами" та ворогами довкола. Ось Вам і наслідки подібного виховання. Я думаю, Німеччині ще доволі довго доведеться розхльобуватися з наслідками своєї нерозбірливої гостинності. Наведений в матеріялі приклад фактично має корені в радянському союзі, але відповідати на світовій арені доведеться Німеччині.
 • 2009.07.10 | igorg

  Європейцям слід бути обачнішими з наданням

  громадянства особам з країн з тоталітарним минулим й сьогоднішнім та враховувати їх психологічну неадекватність й абсолютну аморальність. Мені так здається що вони не враховують основного фактора постсовка: здатність необмежено брехати, притворятися, зневажати інших й при цьому бути надзвичайно агресивним. Тому до них потрапляє дуже багато проблемних осіб, які є носіями антицивілізації. Тобто, з одного боку їх приваблюють суспільні блага й високий рівень життя й свобод, але з іншого вони не готові й не бажають прийняти фундаментальні принципи того суспільства в яке потрапили.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.10 | Mykola_2007

   А Єгипет це взірець демократії?

  • 2009.07.10 | Вячеслав Хаврусь

   Золоті слова

 • 2009.07.10 | Koala

  Прочитав вікі - виникло запитання...

  The General Secretaries of Germany's Muslim and Jewish Councils visited al-Sherbini's husband in hospital on 6 July 2009. Stephan Kramer, General Secretary of the Central Council of Jews in Germany stated: "You don't have to be Muslim to oppose anti-Muslim behavior, and you don't have to be Jewish to oppose anti-Semitism. We must stand together against such inhumanity."
  Alex W. виїхав з Росії до Німеччини, напав на арабів. Відвідати постраждалого в лікарні прийшов голова Мусульманської Ради Німеччини - це зрозуміло. А єврейської чому? Зауважу - згадок, що, скажімо, єпископ Дрездену відвідав його, нема. Відгадайте з одного разу релігію нападника.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.11 | толя дейнека

   Штефан Крамер прийшов висловити свою хуцпу

   може вагітна єгиптянка справді була терористкою і виношувала терориста, а бідний Алекс W. захищався як міг

   але проблеми з вихованням толерантності з дитинства є не тільки в німців російського походження, але й приміром у французів

   http://newsru.co.il/world/10jul2009/librairie703.html
   Вчера, 9 июля, в Баньоле и Мезон-Альфор, пригородах Парижа, были задержаны четверо молодых людей, принадлежащих к Лиге защиты евреев (LDJ). Задержанные (16-ти, 18-ти, 23- и 36-ти лет) подозреваются в совершении нападения на здание парижской библиотеки Résistances, известной своими пропалестинскими настроениями.

   3 июля 2009 года пятеро мужчин, вооруженных палками, и имевших при себе бутылки с маслом, ворвались в библиотеку. По словам свидетелей, библиотека была "разгромлена". Владельцы Résistances обвинили в акте вандализма активистов Лиги защиты евреев.

   Пятого подозреваемого в нападении задержать не удалось, сообщает Аctualitte.com.

   Напомним, в середине минувшей недели Движение против расизма и за дружбу между народами (MRAP) призвало запретить деятельность Лиги защиты евреев на территории Франции.

   MRAP настаивает на том, что Лига защиты евреев является крайне правой группировкой, деятельность которой запрещена в США и Израиле (в отчете ФБР за 2000-2001 годы эта организация была названа крайне экстремистской).

   По данным MRAP, 8 января 2009 года активисты Лиги защиты евреев напали на лицей Янсон-де-Сейи, также ими была предпринята акция, направленная против мэрии города Витри, намеревавшейся присвоить звание почетного гражданина палестинскому террористу Маруану Баргути. (Напомним, почетное гражданство Баргути предоставили французские города Валентон, Стен и Иври-сюр-Сен).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.11 | igorg

    проблема в тому що як я зрозумів той пан

    не належав до якихось хоч трохи екстремістських організацій. Як і постраждала. Тобто стосовно України: ви виходите у двір й вас ображає по-повній програмі ваш сусід тому що ви вділи вишиту сорочку, або розмовляєте українською. Типу прокляті западенці якого х... сюди понаїхали й не даєте собачці в пісочниці покакати. Річ досить звична, але в нас до суду не звертаються.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua