МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Епістолярне: Литвин - політикуму

07/10/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президенту України

ЮЩЕНКУ В.А.


Прем´єр-міністру України

ТИМОШЕНКО Ю.В.


Головам депутатських фракцій

у Верховній Раді України

ЯНУКОВИЧУ В.Ф.,

Кириленку І.Г.,

МАРТИНЕНКУ М.В.,

СИМОНЕНКУ П.М.,

ШАРОВУ І.Ф.


Вимушений вкотре публічно, а тепер ще й персонально письмово звернутися до Вас, оскільки ситуація в країні стрімко набула критично загрозливого характеру. Насамперед через доведення державного управління до стану паралічу, зростаючу неадекватність у діяльності інститутів влади, їх посадових осіб, а також усіх політичних сил, представлених у владі.

Звісно, хтось із політиків і якась політична сила виграє президентські вибори, якщо вони взагалі відбудуться в такій обстановці. Проте має бути зрозуміло, що на руїнах люди жити не зможуть.

Надумані приводи блокування Верховної Ради України, яке вже остаточно завело у глухий кут парламент, є віддзеркаленням загострення політичної боротьби між Президентом України В.Ющенком і Партією регіонів на чолі з В.Януковичем та Прем´єр-міністром України Ю.Тимошенко.

Верховна Рада України, яка до останнього часу гасила цей конфлікт, утримувала під контролем процеси досягнення компромісів і демонструвала наявність елементів стабільності у владному механізмі, зазнає цілеспрямованих руйнувань. Фактично вже зруйновано цей запобіжник дестабілізації. Ми поставлені перед вибором: або осмислені, чесні висновки та відповідні дії, або неконтрольовані і незворотньо-руйнівні для України процеси.

Саме тому звертаюся до Вас з пропозицією негайно провести спеціальне засідання Верховної Ради України та прилюдно дати оцінку тому, що і чому відбувається в державі, визначитися, чи є хоч найменша вірогідність забезпечити скоординовану роботу інститутів публічної влади, приймати необхідні та адекватні ситуації рішення.

Якщо внаслідок політичних чи особистісних причин таке остаточно вже є неможливим, про це необхідно також публічно сказати та водночас привселюдно прийняти спільне політичне рішення про одночасне проведення у найстисліший термін дострокових виборів до Верховної Ради України і Президента України. Це буде принаймні чесне визнання усіма ключовими політичними гравцями свого банкрутства і неспроможності виконувати зобов´язання перед народом.

Під це відверто політичне рішення слід буде негайно підвести максимально можливу правову основу. Насамперед йдеться про закони про вибори Президента України, а також про вибори народних депутатів України. Останній повинен забезпечити зв´язок з виборцями, маючи на увазі вибори за відкритими списками, з голосуванням за кандидатів від партій у виборчих округах. Лише на такій основі можна сподіватися на радикальне перезавантаження влади як неодмінну передумову оздоровлення країни.

Далі так тривати не може. Прошу Вас усвідомити те, що є об´єктивно очевидним для людей.

Вважаю, що таке засідання Верховної Ради України не слід відкладати пізніше наступного тижня.

Прошу повідомити про свою позицію щодо такого засідання та участі в ньому. Відсутність Вашої персональної реакції також буде красномовним свідченням Вашої позиції.

Принагідно дозволю собі нагадати, що перед вступом на посади всі ми складали присягу, зобов´язуючись при цьому «виконувати свої обов´язки в інтересах усіх співвітчизників».

В. ЛИТВИН

Лист прикрашає офіційний портал Верховної Ради України

Відповіді

 • 2009.07.11 | Влад

  Re: Епістолярне: Литвин - політикуму

  На болтовню времени не осталось.
  Пока не поздно, Ющенко обязан использовать свой последний исторический шанс:
  1. Ввести прямое президентское правление с упрзднением Верховной Рады, приостановить действия всех указов, распоряжений и постановлений ВР, кабмина. а также высших органов власти Крыма. Соответственно ограничить функционирование судов всех уровей кроме Конституционного.
  2. Провести выборы Конституционной Ассамблеи для разработки новой Конституции.
  3. Провести всеукраинский референдум по принятию новой Конституции.
  4. В соответствии с новой Конституцией назначить даты выборов Президента и Верховной Рады.
  5. Провести выборы Президента и ВР.
  6. По утверждении результатов выборов отменить режим прямого президентского правления с передачей всей полноты власти законно избранным государственным органам.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.11 | Мартинюк

   Для такого треба мати в руках мілцію, армію та прокуратуру.

   Зарз всі ці структури підлягають Ющенку лише формально.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua