Донбас друкує Олексу Тихого
07/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
О. ТИХИЙ "НЕ МОЖУ БІЛЬШЕ МОВЧАТИ"
Донецьке обласне Товариство ім. Олекси Тихого (голова Євген Шаповалов) сприяло виходу у світ збірки творів нашого земляка О.Тихого – "НЕ МОЖУ БІЛЬШЕ МОВЧАТИ" (укладачі Василь Овсієнко, Людмила Огнєва, Євген Фіалко, Євген Шаповалов). До книги увійшли: статті Олекси Тихого, написані в 1970 – 80-х роках; листи з неволі сестрам, матері, дружині. Доповнюють образ цієї світлої людини спогади Володимира Тихого, Василя Овсієнка та Євгена Сверстюка.
До книги "Не можу більше мовчати" не ввійшла стаття «Ви і ми», про яку згадується у матеріалах справи О.Тихого і М.Руденка 1977 року. Знайти її текст не вдалося. Але треба зауважити, що О.Тихий на суді не визнав себе автором такої статті.
Дві великі праці О.Тихого "Мова – народ" та "Словник невідповідних нормам української літературної мови слів (чужі слова, спотворені слова, кальки і т.п.)" раніше були надруковані окремими виданнями, відповідно, у 2007 та 2009 роках.
Всі ці видання свідчать про Олексу Тихого, як талановитого педагога, публіциста, філософа, мужню людину, патріота.
Від укладачів
Людмила Огнєва
Хто хоче отримати книги про О. Тихого, телефонуйте!
У нас усе безкоштовно!
Даємо електронні варіанти на ел. скриньку.
8-050-603-64-75. Євген.
.
Відповіді
2009.07.12 | dukuj
Re: Донбас друкує Олексу Тихого
Зараз молоді важко уявити, що в радянські часи не просто говорити щось проти радянської влади було небезпечно, тому що за це карали ув’язненням по статті "антирадянська агітація", але і думати (ДУМАТИ!) будь-що проти існуючого ладу вважалось злочином! Так побратим Олекси Тихого по таборам і трагічній смерті Олександр Марченко попав під арешт і подальше ув’язненя тільки за те, що заніс машиністці ( у звичайне машбюро в Києві за гроші, як в перукарню) свій рукопис з думками про проблемні моменти радянського суспільства. Оскільки всі машиністки були зобов’язані повідомляти КГБ про подібні передруки, особливо коли хотіли вислужитись, то рукоис Марченка передали туди і він був репресований.Якщо розуміти це тло, яке прямо за Шевченком - "мовчало, бо "благоденствує", тобто було залякане повністю - тільки тоді можна належно оцінити весь героїзм Олекси Тихого, який відкрито заявив: "Я не можу мовчати!"